Strafor Duvar Kaplama Köpükleri Isı Yalıtımı Yapar Mı?

Duvar kaplama dekorları yalıtımı, strafor duvar köpükleri yalıtımı ve taş tuğla duvar kaplamaların ısı yalıtımı hakkında bilgiler verilmiştir.

Duvar Kaplama Köpükleri Isı Yalıtımı Yapar Mı?

Duvar Kaplama Dekorları Isı Yalıtımı Yapar Mı?

Duvar kaplama panelleri, özellikle dekoratif olanlar ve taş desenli olanların ham maddesi eps strafordur. Eps strafor olmasındaki neden ise yalıtımdır. Taş desenli, tuğla desenlimermer desenli ve ahşap desenli kaplamaların tercih edilmesindeki neden ise en başta yalıtım olduğundan üretim şeklide yalıtımlı levha olmasıdır. Desenli kaplamalar resimde görüldüğü gibi ve birebir detayları üretim yapılmış halidir ve girinti çıkıntılar doğal haline birebir yakındır.

Duvar Kaplama Isı Yalıtım Değeri Nedir ve Nasıl Anlarız?

Öncelikle duvar kaplama modelini ısı yalıtım, nem yalıtım, rutubet ve su yalıtım amaçlı duvar kaplaması yapacak iseniz, duvarlarınızın kaplamasını tamamen bu ürün ile ısı köprüleri oluşup içerdeki ısıyı israf etmeyecek şekilde yapmanızdır. Taş ve tuğla desenli kaplamaların ısı yalıtımı şartlarına riayet edildiğinde, ortalama %50-60 oranında tasarruf sağlamaktadır. Taş desenli ve tuğla desenli kaplamalar aynı zamanda dış mekanlarda da kullanılmakta ve çok iyi sonuçlar vermektedir. Bu ürünü 2cm mi, yoksa 3cm-4cm mi alayım derseniz, sizlere tavsiye olarak dış cehelerde kullanacağınız bir detay ise 4cm, yok iç cephe yalıtımında kullanacağınız bir detay ise 2cm alınması yeterli olacaktır. Duvar kaplama panelini daire içlerinde ve dış cephelerde tavsiye etmemizin sebeplerinden bir tanesi de, kolay uygulama ekonomik kazançtır.

Duvar kaplama panellerinin faydalarını ve katkılarını sayacak olur isek eğer; taş desenli kaplama, yangın yürütmez, %50-60 oranında tasarruf sağlar. Uygulaması kolaydır, zamandan tasarruf sağlar. Kış aylarında içerdeki sıcaklığı dışarı vermez. Dışardaki soğukluğu içeri almaz. Yaz aylarında hissedilir derecede serinlik sağlar. Dış cephelerde uygulandığında en vasat bir binaya bile ekonomik olarak değer katar. Dübelleme işlemine gerek yoktur.

Taş desenli kaplama yaptırıcam memnun kalırmıyım derseniz, gerçekten de bu ürünü alanlardan ve uygulama yaptıranlardan sorabilirsiniz. Avrupa'da ve soğuk ülkelerde kullanılan ve yalıtım konusunda en ideal olan ürün, eps yalıtımlı taş desenli, tuğla desenli, mermer desenli ve ahşap desenli duvar panellerinin olduğunu göreceksiniz. Duvar panelleri, dış cephelerde, villa, yazlık, malikhane, blok bazlı binalarda, iç cephelerde, cafe, büfe, restaurant, pastahane, kuaför, bahçe duvarları, kamelya vb gibi dekoratif olarak ekonomik anlamda ve yalıtım anlamında kullanılabilecek üründür. Fiyatlandırma ve detaylı bilgiler için mail atabilir ya da dahili telefonlarımızdan iletişime geçebilirsiniz.

Bir sonraki makalemiz olan Strafor Taş Görünümlü Duvar Kaplama Ve Taş Desenli Duvar Dekorları başlıklı konuda taş görünümlü duvar dekorları, taş desenli kaplama, strafor taş kaplama, taş duvar kaplama, taş görünümlü kaplama, taş desenli kaplama hakkında bilgiler verilmektedir. Dilerseniz bu makalemizide inceleyebilirsiniz.

26.10.2016(Güncelleme)
1399
1
5 - 1/5

Bu Makale İle Alakalı Ürünler


Görüş ve Öneri Bildirin, Yorum Yapın
Fotoğraf
 
Gönderileriniz; hakaret, kötü söz ve yasa dışı söylemler olmamalıdır. Aksi halde sistem, otomatik olarak silecektir.
Seyfi Onbirler
Seyfi Onbirler
05 Aralık 2017 - 14:27

Iyi günler....Dis duvar kaplama ürünleriniz ile ilgili bir sorum var. Bu strafor dis kaplama ürünleri ytong tugla üzerine uygulana bilir mi?Saygilar

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
05 Aralık 2017 - 14:39

sayın seyfi onbirler ; istemiş olduğunuz ürün ytong üzerine direk uygulanır.