Strafor Duvar Kaplama Köpükleri Isı Yalıtımı Yapar Mı?

Duvar kaplama dekorları yalıtımı, strafor duvar köpükleri yalıtımı ve taş tuğla duvar kaplamaların ısı yalıtımı hakkında bilgiler verilmiştir.

Duvar Kaplama Köpükleri Isı Yalıtımı Yapar Mı?

Duvar Kaplama Dekorları Isı Yalıtımı Yapar Mı?

Duvar kaplama panelleri, özellikle dekoratif olanlar ve taş desenli olanların ham maddesi eps strafordur. Eps strafor olmasındaki neden ise yalıtımdır. Taş desenli, tuğla desenlimermer desenli ve ahşap desenli kaplamaların tercih edilmesindeki neden ise en başta yalıtım olduğundan üretim şeklide yalıtımlı levha olmasıdır. Desenli kaplamalar resimde görüldüğü gibi ve birebir detayları üretim yapılmış halidir ve girinti çıkıntılar doğal haline birebir yakındır.

Duvar Kaplama Isı Yalıtım Değeri Nedir ve Nasıl Anlarız?

Öncelikle duvar kaplama modelini ısı yalıtım, nem yalıtım, rutubet ve su yalıtım amaçlı duvar kaplaması yapacak iseniz, duvarlarınızın kaplamasını tamamen bu ürün ile ısı köprüleri oluşup içerdeki ısıyı israf etmeyecek şekilde yapmanızdır. Taş ve tuğla desenli kaplamaların ısı yalıtımı şartlarına riayet edildiğinde, ortalama %50-60 oranında tasarruf sağlamaktadır. Taş desenli ve tuğla desenli kaplamalar aynı zamanda dış mekanlarda da kullanılmakta ve çok iyi sonuçlar vermektedir. Bu ürünü 2cm mi, yoksa 3cm-4cm mi alayım derseniz, sizlere tavsiye olarak dış cehelerde kullanacağınız bir detay ise 4cm, yok iç cephe yalıtımında kullanacağınız bir detay ise 2cm alınması yeterli olacaktır. Duvar kaplama panelini daire içlerinde ve dış cephelerde tavsiye etmemizin sebeplerinden bir tanesi de, kolay uygulama ekonomik kazançtır.

Duvar kaplama panellerinin faydalarını ve katkılarını sayacak olur isek eğer; taş desenli kaplama, yangın yürütmez, %50-60 oranında tasarruf sağlar. Uygulaması kolaydır, zamandan tasarruf sağlar. Kış aylarında içerdeki sıcaklığı dışarı vermez. Dışardaki soğukluğu içeri almaz. Yaz aylarında hissedilir derecede serinlik sağlar. Dış cephelerde uygulandığında en vasat bir binaya bile ekonomik olarak değer katar. Dübelleme işlemine gerek yoktur.

Taş desenli kaplama yaptırıcam memnun kalırmıyım derseniz, gerçekten de bu ürünü alanlardan ve uygulama yaptıranlardan sorabilirsiniz. Avrupa'da ve soğuk ülkelerde kullanılan ve yalıtım konusunda en ideal olan ürün, eps yalıtımlı taş desenli, tuğla desenli, mermer desenli ve ahşap desenli duvar panellerinin olduğunu göreceksiniz. Duvar panelleri, dış cephelerde, villa, yazlık, malikhane, blok bazlı binalarda, iç cephelerde, cafe, büfe, restaurant, pastahane, kuaför, bahçe duvarları, kamelya vb gibi dekoratif olarak ekonomik anlamda ve yalıtım anlamında kullanılabilecek üründür. Fiyatlandırma ve detaylı bilgiler için mail atabilir ya da dahili telefonlarımızdan iletişime geçebilirsiniz.

Bir sonraki makalemiz olan Strafor Duvar Kaplama Panelleri Nerelerde Kullanılır? başlıklı konuda strafor duvar kaplama, duvar kaplama panelleri, duvar kaplama nerelerde kullanılır, duvar dekorları hakkında bilgiler verilmektedir. Dilerseniz bu makalemizide inceleyebilirsiniz.

30.03.2018(Güncelleme)
2563
2
5 - 1/5

Bu Makale İle Alakalı Ürünler


Görüş ve Öneri Bildirin, Yorum Yapın
Fotoğraf
 
Gönderileriniz; hakaret, kötü söz ve yasa dışı söylemler olmamalıdır. Aksi halde sistem, otomatik olarak silecektir.
mahmut inci
mahmut inci
05 Mart 2018

Merhabalar, ben veb sitenizden Turin Düz Tavan Kaplama Malzemesi Beğendim Yaklaşık 130 M2 Tavanda Kullanmak Istiyorum. Evim 3. Katta Ve En Üst Kat. Çatı Yok Yalıtım Yok. Bu Kış Yağmurdan Galiba Su Aldı Akabinde Küflenme Oldu Ve Yayılmaya Başladı. Bu Üründen Kullanıp Sonra Yine Su Alırsa Bu Ürün Düşermi Veya Nem Rutubet Isı Yalıtımı Sağlar Mı. Fiyat Ne Çıkar Taksit Olur Mu Ve Kargo Dahil Toplamda Ne Tutar Bana Hesaplayabilir Ve Cevaplayabilirmisiniz Lütfen

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
07 Mart 2018

sayın mahmut inci;

öncelikle çatı kısmından su izolasyonu yapılarak ilk sorun çözülmeli. ortalama 5-6 gün tavan kısmına sızmış suyun aşağı süzülüp, tavanın kurutulması sağlanmalı. daha sonra tavanın durumuna göre, sıva döküntüsü vs gibi deforme olan yerler varsa tamir edilerek tavan kaplama uygulaması yapılabilir. uygulama yapılacak yer istanbul içi ise iletişim bölümünden mail ya da mesaj atarak bilgi verebilirsiniz. bu aşamaların tümü için malzeme ve işçilik dahil fiyat teklifi verebiliriz. istanbul dışı ise bulunduğunuz bölgedeki firmalardan yardım alabilirsiniz. fakat bu adımları izleyerek yaptırmanızı öneririz. diğer türlü aynı sorunlar tekrar yaşanabilir. 

Seyfi Onbirler
Seyfi Onbirler
05 Aralık 2017

Iyi günler....Dis duvar kaplama ürünleriniz ile ilgili bir sorum var. Bu strafor dis kaplama ürünleri ytong tugla üzerine uygulana bilir mi?Saygilar

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
05 Aralık 2017

sayın seyfi onbirler ; istemiş olduğunuz ürün ytong üzerine direk uygulanır.