Mermer Görünümlü Duvar Kaplama, Mermer Desenli Duvar Dekorları

Mermer Görünümlü Desenli Duvar Kaplama Dekorları Nedir?

Mermer Görünümlü Desenli Duvar Kaplama Dekorları Nedir?

Mermer her alanda kullanılan klasik ama renk ve desenine göre çok şık duran bir üründür. Kaynağından çıkarılması ve işlenmesi bir hayli zahmetli olan mermerler, mutfaklarda, balkonlarda, cam altlarında, yeni tasarım duşakabin altlarında ve daha bir çok alanda kullanılmaktadır. Fiyatlarının pahalı olması nedeniyle sadece mutfak, balkon, cam altları ve banyolarda kullanılır. Peki size mermerin yalıtım özelliği var desek ne düşünürdünüz?

Cevaplar olumsuz yönde olabilir fakat makale başlığından da anlaşılacağı gibi "Mermer Görünümlü Duvar Kaplama"lar üzeri pvc kaplı birebir mermer desenli malzemelerdir. Mermer desenin altındaki kullanılan strafor, çok soğuk olan bölgelerde yapılan mantolama plakası kalınlığındadır. 4cm ve 5cm strafor üzerine kaplandığında orjinal mermer görünümlü olmaktadır. Belki "olurmu böyle birşey, mermer kırılmaz darbelere dayanıklı" diyebilirsiniz. Fakat sadece strafor değil. Üzeri pvc kaplı olduğu için ezilmez, kırılmaz ve sert malzeme olduğu için darbelere dayanıklıdır.. Yıkanabilir ve silinebilir olması da ayrı bir avantaj sağlıyor. Bütün bunların yanında ısı yalıtım özelliği olması zaten harika bir seçenek.

Mermer Desenli Duvar DekoruMermer Görünümlü KaplamaMermer Duvar KaplamaMermer Desenli Duvar Dekoru

Uygun fiyatlar ile evlerini dekore etmek isteyenler deyim yerindeyse "çuvalla para dökmecekler". Çok lüks olan yerlere yapılan dekorları artık herkez yapabilir. Bir önceki makalemizde taş duvar kaplama malzemeleride aynı şekilde. Lüks lokantalar, restorantlar, oteller, malikaneler ve daha bir çok yerlerde kullanılan lüks sayabileceğimiz dekorları, teknoloji ile birleştirerek daha uygun fiyatlı ve size sağlayacağı ısı yalıtım gibi ekstra faydalarıyla temin etmek mümkün.

Dış cephelerde taş desenli fugalı kaplamalar yapılıyor. Bunlar orjinal haliyle kullanılsaydı hiçbir mütahit dış cephe kaplamasını taş desenli yaptırmaz, düz sıva yaptırırdı. Taş desenli fugalı kaplanmasının nedeni hem yalıtım hem de dekor amaçlıdır. Keza mermer görünümlü duvar kaplamaları da aynı şekilde. Mütahit demişken, sadece dış cephelerde ve iç cephelerde değil, dilediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Güneş ışınlarından etkilenmez, kırılmaz, solmaz, yıkanabilir olması bu ürünü seçmeye yeter.

Bir sonraki makalemiz olan Duvar Kaplama Ve Duvar Strafor Panel Fiyatları başlıklı konuda duvar kaplama, duvar kaplama fiyatları, duvar straforu, duvar strafor fiyatları, duvar kaplama dekoru hakkında bilgiler verilmektedir. Dilerseniz bu makalemizide inceleyebilirsiniz.

03.07.2016(Güncelleme)
1318
2
5 - 1 / 5
Erka Dekor - Vip Tavan Kaplama
Görüş ve Öneri Bildirin, Yorum Yapın
Fotoğraf
 
İlhan seven
İlhan seven
14 Ekim 2016 - 00:47

Duvar kaplama Kalınlık kaç milim bana dünerseniz memnun olurum

Hakan Şimşek
Hakan Şimşek (Müşteri Temsilcisi)
14 Ekim 2016 - 15:06

Sayın Ilhan Seven;

Duvar kaplama plakaları 2cm ve 4cm olarak sitede mevcuttur. Her ürünün detayında opsiyon olarak belirtilmiştir.