Strafor Taş Duvar Kaplama, Taş Desenli Duvar Dekoru

Taş görünümlü duvar dekorları, strafor taş kaplama, taş duvar kaplama panelleri ve desenli taş duvar modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Strafor Taş Görünümlü Duvar Kaplama Ve Taş Desenli Duvar Dekorları

Taş Görünümlü Desenli Duvar Kaplama Dekorları Nedir?

Genel olarak dış cephelerde kullanılan taş desenli kaplamalar artık iç dekorasyonda da kullanılmaya başlandı. Eps malzemeden üretilen bu kaplamaların dış cephelerde kullanılması nedeniyle ısı yalıtım özelliği bulunmaktadır. 120cm*50cm ölçülerinde olması ve kilit sistemli olması uygulamayı kolaylaştırıyor. Söz konusu taş duvar dekorları 4cm ve 5cm kalınlıklarda üretilmektedir. Yüzeyi istenilirse akrilik sıva ile kaplanabilir. Akrilik sıva uygulandığında taş duvar kaplama dekoru daha sert ve darbelere dayanıklı olmaktadır.

Daha önceleri doğal taş duvar yapılıyordu. Şimdi ise, eps malzemenin gelişen teknolojinin yardımı ile taş, tuğla, ahşap hatta mermer görünümlü köpük dekor olarak üretilmesi büyük ajantajlar sağlamaktadır. Bu avantajlardan biri de enerji tasarrugudur. Enerji tasarrufu üzerinde durulması gereken en önemli konudur. Zaten dış cephe mantolama yaptırmanın asıl nedeni de budur. Kış aylarında ortalama 400TL gelen fatura, yalıtım sonrası 200-250TL ye düşmektedir. Kuzey cepheye bakan duvarların hem yalıtımlı olması hem de dekor duvar durması daha güzel olmazmıydı?

taş duvar kaplama taş desenli duvar dekoru srafor taş kaplama

Genelde plazma tv arkasına kullanılan bu strafor taş duvar dekorlar, çalışma odalarına, şömine duvarlarına, balkonlara ve daha bir çok alanlarda kullanılmaktadır. Boyanabilir hatta yıkanabilir olmasıda ayrı bir avantaj sağlıyor.

Uygulama ve siparişler için iletişime geçebilir, fiyat ve detaylar için bilgi alabilirsiniz.

Bir sonraki makalemiz olan Duvar Kaplama Köpükleri Isı Yalıtımı Yapar Mı? başlıklı konuda duvar köpükleri, duvar kaplama dekorları, duvar ısı yalıtımı, strafor duvar kaplama hakkında bilgiler verilmektedir. Dilerseniz bu makalemizide inceleyebilirsiniz.

01.02.2017(Güncelleme)
3348
0
5 - 1/5

Bu Makale İle Alakalı Ürünler


Görüş ve Öneri Bildirin, Yorum Yapın
Fotoğraf
 
Gönderileriniz; hakaret, kötü söz ve yasa dışı söylemler olmamalıdır. Aksi halde sistem, otomatik olarak silecektir.