Strafor Tavan Kaplama Nem Rutubet Yalıtımı Sağlarmı

Strafor Tavan Kaplama Nem Rutubet Yalıtımı Sağlarmı?

Gelişen teknoloji ile hayatımızda önemli bir yer edinen strafor ürünleri, hemen hemen her alanda kullanılmaktadır. Tavan kaplamaları, avize göbekleri, kartonpiyerler, meyve sebze kutuları, binaların dış süslemelerinden tutun daha bir çok alanda karşılaşabilirsiniz. Kalıp olarak farklı boyut, ebat ve dansitelerde basılması kullanıldığı yere göre değişmektedir. Örneğin; strafor kartonpiyerler tavan kaplamalara nazaran daha serttir ve kolay kolay kırılmaz. 

Düşünün! Önceleri kartonpiyer uygulaması yaptırırken, alçının tozu ve kiri evin her tarafını kaplardı. Temizlemesi zaman alan ve meşakatli bir işti. Stropiyer kartonpiyer ürünü çıktığı gün bu sorun artık kalmadı. Sadece falçata yardımı ile istediğiniz boylarda kesip; silikon, mastik ve ya saten alçı ile yapıştırabilirsiniz. Aynı uygulama strafor tavan kaplaması içinde geçerlidir. Temiz, zahmetsiz ve fiyat olarak da çok ucuza mâl edebilirsiniz.

Gelelim tavan kaplama ürünlerinin nem ve rutubet yalıtımı alanında ne gibi faydaları olduğuna.

Tavan kaplamalar, enjeksiyon baskılı ve press baskılı olarak iki kısma ayrılmaktadır. Enjeksiyon baskılı tavan kaplamalar; desenleri net, yüzeyi parlak ve düz, üç boyutlu görünüme sahip ve kalınlıkları ise 13mm'ye kadar çıkmaktadır. Press baskılı yani ütü baskılı tavan kaplamalar ise, 8mm olduğundan dolayı, desenleri enjeksiyon baskılı tavan kaplamalara nazaran az belli olan ve yüzeyi prüzlü bir üründür. Enjeksiyonlu tavan kaplamalar, sıcağı ve soğuyu geçirmediği için havayı içeride hapseder. Bu nedenle terleme yapmaz. Özellikle banyolarında nem ve rutubet olan müşterilerimiz için en çok önerdiğimiz bu enjeksiyon baskılı ürünlerdir. Oturma odalarında, salonlarda, yatak odalarında ve evin rutubet alan yerlerinde bu ürünün kullanılması faydalı olacaktır. Üstelik desenleri ile kullanıldığı yere farklı bir hava katmaktadır. Fakat kenarlara stropiyer kartonpiyer kullanmanızı öneriyoruz. Çünki tavan kaplama bir dekorasyon işidir ve tavan kaplamanın vazgeçilmez parçasıdır.

Ateşle direk temas etmediği sürece zarar görmemektedir. Tabiki aşırı derecede sıcaklık yayan lambalara çok yakın, hatta temas edecek uygulamadan kaçınılmalıdır. Ateşle teması ya da aşırı derecede sıcaklık yayan lambalarla direk temasında, yanmayan fakat küçülerek büzüşen bir malzeme olup, sağlık açısından zararı yoktur. Ham maddesinin zararsız olması nedeniyle meyve ve sebze kapları olarak da kullanılmaktadır.

Dikkat edilmesi gereken bir hususu belirtmeden geçmeyelim. Bir çok firma tavan kaplaması üretmektedir. Dansiteleri ve yoğunlukları birbirlerinden farklıdır. viptavankaplama.com sitemizde, tavan kaplama ve diğer strafor ve stropiyer ürünleri sert, dayanıklı ve kolay kolay kırılmamaktadır. Fiyat olarak da fabrika teslimi olduğundan dolayı, kargo ve kdv dahil olarak satılmaktadır.

Şimdiden iyi günlerde kullanmanız dileğiyle...

Bir sonraki makalemiz olan başlıklı konuda hakkında bilgiler verilmektedir. Dilerseniz bu makalemizide inceleyebilirsiniz.

28.03.2015(Güncelleme)
31049
36
5 - 1 / 5
Erka Dekor - Vip Tavan Kaplama
Etiketler :
Görüş ve Öneri Bildirin, Yorum Yapın
Fotoğraf
 
Gönderileriniz; hakaret, kötü söz ve yasa dışı söylemler olmamalıdır. Aksi halde sistem, otomatik olarak silecektir.
yasemin ERDEM
yasemin ERDEM
07 Mart 2017 - 07:35

Merhaba,benim evim dublex ve salonumun üstü teras ,daha önce içten tüm dış cepheye gelen yerleri ve sadece salonun tavanını iç yalıtım malzemesiyle kaplattık çok anlamadığım için ne kullandılar bilmiyorum .Fakat bu gün sabah salonun tavanı köşeden 1-2 m2 kadar olan yer aşağıya doğru inmiş ,ve ev rutubet kokmaya başlamış,zaten kartonpiyerlarle birleşme yerlerindede siyahlıklar olmuş içi duvarlar bütün kış damla damla terledi, siz bana ne önerirsiniz yardımcı olursanız çok sevinirim ...

Hakan Şimşek
Hakan Şimşek (Müşteri Temsilcisi)
08 Mart 2017 - 04:54

Sayın Yasemin Erdem;

Desenli tavan kaplama ürünleri nem, rutubet, küf ve ısı yalıtım özelliklidir. Bu ürünleri kullanırsanız mevcut rutubeti keser. Kartonpiyerler alçı ve rutubetlenmiş ise onların da sökülüp yerine strafor olanlarından uygulatırsanız, tamamiyle tavan kısmını nem ve rutubetten yalıtım yapmış olursunuz. Sadece tavanı kaplamak rutubeti kesmek için yeterli olmayacaktır.

Yapıştırıcı olarak mutlaka kendi mastik ya da toz yapıştırıcısını kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Alçı ve piyasa mastikleri ile uygulama yapmayın ve yaptırmayınız.

Hasan AYDIN
Hasan AYDIN
31 Ocak 2017 - 15:48

Merhaba. çelik kotriksiyon kapama altta kanallıpazlanmaz malzeme, üstüne hasır demir, üstüne 10-12 cm beton, üstüne plastik çim kaplı 350 metrekare bir kapalı alan. kış geldi tavanda yoğu terleme oluştu. Çözüm nasıl sağlanır. Teşekkürler.

Burhan Kaya
Burhan Kaya (Müşteri Temsilcisi)
02 Şubat 2017 - 06:05

Sayın Hasan Aydin; İçerde oluşan terleme ve rutueti kesmek için içerisi havalandırıldıktan sonra tavan kaplama yapabilirsiniz sorun ortadan kalkacaktır. İstemiş olduğunuz ürünleri adrese teslim kargo dahil isteyebilirsiniz.

 

 

Mahmut doğan
Mahmut doğan
16 Ocak 2017 - 21:00

Resim de ata bilirim wadan tan

Burhan Kaya
Burhan Kaya (Müşteri Temsilcisi)
17 Ocak 2017 - 10:50

Sayın Mahmut Doğan; Daire içerisinden kaplamalarda terleme, ıslanma, küf ve rutubet olur bunun çözümü için tavan kaplama yaptırdıktan sonra evi bir kez havalandırın, daha sonra salon olan bölüme, pwc doğrama camına bir adet menfez açtırın sorun ortadan kalkacaktır. Hava silikilasyonu olmadığından içerdeki sıcak hava yoğunlaşma yaptığından dolayı terleme oluyor. Dairede hava silkilasyonu olması için mutfaklara doğalgaz için açtırılan menfezden 1 adet salona açtırdığınızda sorun zamanla ortadan kalkar.

Osman Gündüz
Osman Gündüz
13 Ocak 2017 - 16:37

Benim evimin her yeri rutubetli her sene yazin boyatiyoruz kışın geri dökülüyor bu ürünü sipariş ettik acaba nemden dolayı bunu da geri atar mı

Burhan Kaya
Burhan Kaya (Müşteri Temsilcisi)
14 Ocak 2017 - 08:42

Sayın Osman Gündüz; Duvarda ve tavanda dökülme varsa tamir edin ve nalburdan dönüşüm astarı alıp rulo ile sürdükten sonra uygulamaya başlayın yıllarca ullanırsınız. Uygulama yaparken kendi yapıştırma malzemesi ile yapınız.

 

Ramazan govec
Ramazan govec
04 Ocak 2017 - 17:13

Iki katli evin 2. Katinda oturuyorum. Ust cati kati isinma problemi var.kaloriferli. Urununuz ne kadar fayda saglar. Bana magliyeti ne kadar olur.urunun yapistirma malzemesi icindemi. ortalma 100 m kare. Tesekkurler.

Burhan Kaya
Burhan Kaya (Müşteri Temsilcisi)
05 Ocak 2017 - 08:42

Sayın Ramazan Govec; İstemiş olduğunuz ürün 100 m kare için ortalama 1150 tl tutar  adrese teslim kargo dahil yapıştırıcıları dahildir.

 

suat ZENGIN
suat ZENGIN
16 Aralık 2016 - 20:36

Evim 2.nci kat üst kat çekme teraslı bu yıl doğalgaz ve pvc pencere yaptırttım terasın balkon tarafına gelen tavan ve duvar birleşme köşelerinde rutubet olmaya başladı tavanı hangi malzeme ile kaplayarak rutubetin önlemini alabilirim konya gönderiniz veya bayii gibi ürünlerinizi temin edebileceğimiz bir yer var mı bilgilendirmeniz için teşekkür ediyorum.

Burhan Kaya
Burhan Kaya (Müşteri Temsilcisi)
17 Aralık 2016 - 09:52

Sayın Suat Zengin ; Ürünleri adrese teslim tüm türkiye geneline dağıtmaktayız. Kargo kdv dahil fiyatlardır. Nem rutubet yalıtımı için 9 tl olan ürünlerden alırsanız içerdeki sıcak havayı dışarı vermez, dışardaki soğuk havayıda içeri almaz. 

 

ömer faruk akpınar
ömer faruk akpınar
30 Ekim 2016 - 08:22

türkiye nin başka şehirlerine örneğin elazığ a da gelip tavan kaplaması strofor yapabilirmisiniz evimin tavanı yaklaşık 180 metrekare

Burhan Kaya
Burhan Kaya (Müşteri Temsilcisi)
31 Ekim 2016 - 09:02

Sayın Ömer Faruk Akpınar; İl dışına uygulamalarımız yoktur. Ürün gönderimini yapmaktayız. Elazığda bulunan bir boyacı yada kartonpiyercilerde uygulama yapmaktadır.

hayırlı günler.

 

Kenan KACAR
Kenan KACAR
24 Ekim 2016 - 08:19

Evimin altı garaj dolayısı ile evim ısınmıyor. Garajın tavanını 5cm ve 2 cm lik strafor kaplama ile kaplama yaptırdım. Ama ısınamıyoruz. Tavsiyenizi Bekliyoru. ( Straforlar ) Dış çephe kaplama malzemesi ile yapıldı. Garajı üstü evim. Garajda ısınma yok Kapısı var açılıp kapanıyor. Kırıkkale Merkez.

Burhan Kaya
Burhan Kaya (Müşteri Temsilcisi)
24 Ekim 2016 - 13:06

Sayın Kenan Kacar; Garajınıza yapılan tavan yalıtımı esasen olması lazım uygulamada bir sorun olabilir. Özellikle garaj üstü evlerde yalıtımı dairenin içinden yapılır, tabanda parke var ise onun altına hava geçmeyecek şekilde 1/2 cm eps strafor yapın, daha sonra duvarlarınızada tavan kaplama malzemesi yada taş desenli kaplamadan yaptığınızda , daire içersindeki sıcaklık dışarı çıkmaz, dışarıdaki soğuk havada içeri girmez. Isı yalıtımı soğuk hava ile dairenin bağlantısı kesilecek şekilde olmalıdır. Garaj tavanı ile hiç uğraşmayınız, biraz maliyetli olacak fakat yaz kış rahat edersiniz. Isı yalıtım farkını uygulama bittikten sonra fark edeceksiniz.

hayırlı günler.

 

 

engin tuna
engin tuna
17 Eylül 2016 - 11:17

Benim sorum.duvarlardaki boya dökülmesi ve yer yer küflenme oluyor.bunu engellermi stropiyer

Hakan Şimşek
Hakan Şimşek (Müşteri Temsilcisi)
17 Eylül 2016 - 12:06

Sayın Engin Tuna;

Özellikle bu amaç için üretilmiştir. Sıcak ve soğuk geçirgenliği olmadığı için terleme yapmaz, nem ve küf oluşumunu engeller. Yapıştırıcı olarak da doğru mastik ya da toz yapıştırıcı kullanılır ise dökülme de yapmaz.

ahmet batur
ahmet batur
07 Ağustos 2016 - 11:01

Benim evim üç katlı en üstkatta oturuyorum.geçen sene eve doğal gaz çektim fakat kışın özellikle tavan kısmında va bazı dış duvarda terleme sorunu yaşadık.tavandaki terlemeye karşı enjeksiyon baskılı kaplamalarınız çözüm sağlar mı birde bu kaplamaları banyo ve mutfak bölümlerine uygulayabilirmiyiz.teşekkürler

Burhan Kaya
Burhan Kaya (Müşteri Temsilcisi)
10 Ağustos 2016 - 13:17

Sayın Ahmet Batur;Tavan kaplama malzemeleri nem rutubet küf yalıtımları için üretilmiştir. Tavan kaplama malzemesini kendi yapışırıcısı ile yaparsanız çok daha iyi olur. 1 adet yapıştırıcı mastik ortalama 4 ,5 m2 alan yapmaktadır. Web sitemizden adrese teslim kargo dahil sipariş verebilirsiniz.

 

Yunus A.
Yunus A.
24 Haziran 2016 - 07:01

Merhaba, bu işlemi bir usta çağırmadan biz uygulayabilirmiyiz...

Burhan Kaya
Burhan Kaya (Müşteri Temsilcisi)
10 Ağustos 2016 - 13:29

Sayın Yunus A.; Tavan kaplama malzemesini kendi yapıştırıcısı ile yaparsanız daha kolay olur, Tavanınızda en uzun olan bölgeden başlayarak başlarsanız ve daha sonra yanına birtane ilave ettikten sonra gönyeyide alarak devam ediniz. 4 adet birleştikten sonra küçük aralara mastikten parmak ucuyla kapatarak devam ederseniz daha güzel olacaktır. Tavan kaplama uygulaması çok kolaydır İlerki zamanlarda sosyal medyada ve web sitwmide görüntülü olarak uygulama yapılacaktır. NOT: Göndermiş olduğunuz mesaj web sitemizde arıza olduğundan dolayı geç görülmüştür. Normal şartlarda günlük cevaplar verilmektedir.

 

Namık Kemal Yurtseven
Namık Kemal Yurtseven
23 Şubat 2016 - 12:01

Hayırlı işler karabük ten yazıyorum evim birinci kat altı garaj yalıtım yok yan duvarlar mantolamali altta yalıtım olmadığı için laminantlar buz gibi ev sıcaklığı 20 dereceyi geçmiyor kombim yogusmali olduğu hade 60 da yanıyor 12 metreküp yakıyor günde ama isinamiyorum evim 95 metrekare net alta 16 dansite beyaz mantolamali yapmak istiyorum malzeme fiyatı ne kadar tutar işçiliği arkadaşım yapacak cevap verirseniz sevinirim veya telefonla bilgi verir misiniz teşekkürler

Hakan Şimşek
Hakan Şimşek (Müşteri Temsilcisi)
24 Şubat 2016 - 19:31

Sayın Namık Kemal Yurtseven;

Garaj kısmından tavana karbonlu eps ile mantolama yaptırırsanız soğuğu keser ve ısı yalıtımı sağlar. Tercih olarak 4cm karbonlu eps kullanabilirsiniz. Garaj tavanını kapladıktan sonra fileli sıva ile düzlemenizi öneririz.

Sinem
Sinem
29 Ocak 2016 - 23:28

Meraba bizm de banyonun tabanı karardı ne yapma mi önerirsiniz ve maliyeti ortalama ne kadar olur

Burhan Kaya
Burhan Kaya (Müşteri Temsilcisi)
31 Ocak 2016 - 11:19

Sayın Sinem;Banyo tavanına 36 adet enjeksiyon baskı yani 3 boyut desenli olanlardan bir koli alırsınız, işçilik hizmetimiz yoktur, malzeme toplam tutarı adrese teslim kdv dahil 89 tldir. Alacağınız ürün nem rutubet yalıtımlıdır, boyama gerektirmez isterseniz su bazlı boyalar ile boyaya bilirsiniz..

 

volkan cabuk
volkan cabuk
11 Ocak 2016 - 14:46

oto yıkama ve pasta cila işiyle ugraşmaktayım dükkanım 2 bölümdür pasta cila yapacagım bölümün fayanslarının uzerine tuğla desenli strafor yaptırmak istiyorum sorum şu : nemden etkilenir mi açma yaparmı yada kolay dağılır mı suyun neminden

Burhan Kaya
Burhan Kaya (Müşteri Temsilcisi)
11 Ocak 2016 - 16:00

Sayın Volkan Cabuk; Nemden rutubetten etkilenmez, ürün kargomuz yoktur dilerseniz kargo karşı ödemeli adresinize gönderebiliriz.

 

Mahmut
Mahmut
03 Ocak 2016 - 19:49

Evim en üst kattır su damlaması yok fakat bazı odalarda nemlenme oluyor tavan kaplama yapsam düşme olurmu evim ısı kaybı oluyor tamamını tavan kaplama yapsam ısıda fark edermi

Burhan Kaya
Burhan Kaya (Müşteri Temsilcisi)
04 Ocak 2016 - 13:10

Sayın Mahmut;Tavan kaplama malzemesi, ısı yalıtımlı nem rutubet yalıtımlıdır, içerdeki sıcak havayı dışarı vermez uygulama yapıldığında hemen fark edecektir. Bu ürünü würth, bostik yada ceresit marka çekomastik ile yapınız bu malzemelerin tutunma gücü yüksektir. Tavanı temizleyip uygulama yapabilirsiniz, boya yapmaya gerek yoktur ürün tam beyaz olarak adresinize gelmektedir. Boya yapacaksanız su bazlı boya kullanınız solven boya malzemeye olmaz,

 

Davut Kızmaz
Davut Kızmaz
20 Aralık 2015 - 16:26

Stropiyerlerin ortalama dansiteleri nedir

Burhan Kaya
Burhan Kaya (Müşteri Temsilcisi)
21 Aralık 2015 - 07:02

Sayın Davut Kızmaz;stropiyer kartonpiiyer 32 dns tavan kaplamalar 18 dnsdir.

Mustafa Erdoğan
Mustafa Erdoğan
01 Ekim 2015 - 17:37

Evim üst kattan su alıyor (üst kat terasdir) tavan kaplaması yapsam üstten su almasını engelleyebilirmiyim

Burhan Kaya
Burhan Kaya (Müşteri Temsilcisi)
02 Ekim 2015 - 05:55

Sn: Mustafa bey tavan kaplama malzemesi su yalıtımı yapmaz, tavan kaplama malzemesi su geçirmez fakat yapıştırma malzemesi suya dayanıklı olmadığı için dökülme yapar. Bu nedenle teras katına çift bileşenli %100 su yalıtım malzemesi kullanmalısınız. Bu ürün kalekim marka yada isonem marka olarakta satılmaktadır. Tavan kaplama malzemesi ısı yalıtım ve nem rutubet yalıtımı yapmaktadır.

saygılarımızla

Burhan KAYA