Strafor Duvar Kaplama Panelleri Nerelerde Kullanılır?

Strafor Duvar Kaplama Panelleri Nerelerde Kullanılır?

Strafor Duvar Kaplama Panelleri Nerelerde Kullanılır?

Son zamanlarda dekorasyon iyice hayatımızın içine girmiş durumda. Daha zarif ve daha şık tasarımlar daha çok ev, cafe ve iş yerlerinde olmakla birlikte hemen hemen her iç ve dış mekanda daha sık karşılaşılmaktadır. Strafor duvar panelleri de bu dekorasyon malzemelerinden biridir.

Strafor duvar panelleri dekorasyon için kullanılan özel panellerdir. Bu paneller dekoratif motifler içermekle birlikte hem iç hem de dış mekan için dekorasyon amaçlı sıklıkla kullanılmaktadır. Özellikle de son yıllarda içerisinde doğal kelimesi geçen her şeye ilgi oldukça yüksektir. Bu panellerin bir tipi olan doğal taş panelleri de dekorasyon amacıyla çok fazla tercih edilmektedir.

Duvar Kaplama Paneli Nedir?

Strafor duvar panelleri dekoratif amaçlı kullanılan uygulandığı alanda şık bir görünüm sağlayan uzun ömürlü ürünlerdir. Bu ürünler nemden ve sudan etkilenmemektedir. Dolayısıyla banyo, tuvalet veya rutubete maruz kalan yerlerde kullanılabilmektedir. Paneller üzerine boya sürülerek renklerini değiştirmeye uygun yapıdadırlar. Birçok çeşit renk ve modeli olduğu gibi taş, ahşap ve tuğla seçenekleri en çok tercih edilen panel modelleridir. Ayrıca starfor duvar kaplama panelleri zehirli gazlar içermemekte olup yangın gibi durumlarda alev alma gibi bir durumu olmadan alevi tutma özelliğine sahiptir.

Duvar Kaplama Panelleri Nasıl Uygulanır?

Strafor duvar kaplama panelleri hazır paneller olduğu için montajı çok pratiktir. Paneller maket bıçağı ile kesilebilmektedir. Uygulama alanı için özel bir zemin gerektirmemektedir. Boyalı veya boyasız bütün yüzeylere uygulanabilmektedir. Kolay uygulanabildiği gibi yine kolayca uygulanan yüzeyden çıkarılabilmektedir. Yüzeye yapıştırıcı sayesinde montaj edilmektedir. Herhangi bir vida veya dübel kullanılmasına gerek yoktur.

Ayrıca bu paneller sayesinden boya ve bakım derdi de ortadan kalkmaktadır. Bu özellikleri sayesinde strafor duvar kaplama panelleri tasarruf sağlamaktadır. Yine bu duvar paneller sabit ölçülere sahip olmayan alanların dekore edilmesi açısından da avantaj sağlamaktadır. Ayrıca paneller üzerindeki desenler birbirini takip ettiği için ek yerleri belli olmamaktadır.

Strafor duvar kaplama panelleri hem iç hem de dış mekanlar için uygundur. Oteller ve villalarda, Cafe ve restaurantlar, stand uygulamaları, yeni veya eski binaların dış cephelerinde, bahçe duvarlarında, evlerin iç tasarımında, banyo ve tuvaletlerde, istinat duvarlarında, mağaza show romlarında, alışveriş merkezlerinde, tiyatro ve film sahnelerinde, direkt ısıya kalmadıkça şömine etrafında, kolon kaplamaları gibi birçok alanda kullanılabilmektedir. Strafor duvar kaplama panelleri ayrıca yalıtım malzemesi olarak da kullanılabilmektedir.

Duvar Kaplama Fiyatları

Strafor duvar kaplama panellerinin fiyatları seçilen malzemeye göre farklılık göstermektedir. Bu paneller diğer seçeneklere göre daha ekonomik fiyat seçeneklerine sahiptir. Panellerin ölçülerine ve cinsine göre fiyatlandırma değişmektedir. Uygun fiyatlı olmasının yanında kaliteleri de oldukça yüksektir. Daha uygun fiyatlı ve daha kaliteli olmalarından dolayı son zamanlarda iç mekanlarda bu paneller daha çok kullanılmaya başlanmıştır. Ayrıca iç mekanlarda tercih edilmesinin bir diğer sebebi olarak da çok ince olduğu için mekanın daralması sorununu ortadan kaldırılmaktadır.

Strafor Duvar Kaplama Panellerinin Temizliği

Strafor duvar kaplama panelleri nemli bir bezle silinebilir. Banyo veya tuvalet gibi iç mekanalarda direk yıkanabilir. Panellerin temizliğinde aseton, metilklorit, toluen gibi solvent içeren çözücüler kullanılmamalıdır.

Bir sonraki makalemiz olan Strafor Duvar Kaplama Ve Taş Desenli Duvar Dekorları başlıklı konuda taş görünümlü duvar dekorları, taş desenli kaplama, strafor taş kaplama, taş duvar kaplama, taş görünümlü kaplama, taş desenli kaplama hakkında bilgiler verilmektedir. Dilerseniz bu makalemizide inceleyebilirsiniz.

358 İnceleme 0 Yorum 2.5 - 1/5 Pdf Dökümanı

Bu Makale İle Alakalı Ürünler


Görüş ve Öneri Bildirin, Yorum Yapın
Fotoğraf
 
Gönderileriniz; editörler tarafından incelenip, onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.