Tavan Isı Yalıtımı, Tavan Kaplama Isı Yalıtımı Yapar Mı?

Strafor Tavan Kaplama Isı Yalıtımı Yapar Mı?

Tavan Kaplama; Çatı Ve Tavan Isı Yalıtımı Yapar Mı?

Tavan köpükleri ısı yalıtımı yapar. 11mm olan üç boyutlu kaplamalar, en iyi ısı yalıtımını sağlamaktadır. Bu kaplamaların enjeksiyon baskı olarak da adlandırılır. Bir de bunun yanında nem rutubet yalıtımı için press baskı olan 8mm'yi bulan ürünlerde kullanılmaktadır.

Isı yalıtımı sağlamak için 11mm tavan kaplama kullanılması önerilir. Tavanlarda oluşan nem ve rutubet, küf ve terleme için en ideal olan eps tavan kaplamadır. Eps kaplama, beyaz renkte olup 50x50cm ebatlardadır. 4 adet 1m² yapmaktadır. Çatılarınızda, teras kat dairelerde, son katta olan dairelerin tavanlarında sıcak soğuk nedeniyle oluşan nem, rutubet ve küflenmelerde, tavan kaplama ürünü 11mm uygulandığında %35'e yakın bir tasarruf sağlamaktadır. Aynı zamanda tavan kaplama, desenli olduğundan dolayı görsel olarak da çok güzel durmaktadır.

Tavan kaplama yaptırırken, ısı yalıtımı ve nem rutubet yalıtımı için çok yüklü miktarlarda ödemeler yapmanıza gerek kalmadan, eps kaplama, strafor kaplama, enjeksiyonlu ve ya press tavan plakaları uygulaması yaptırıp, enerji tasarrufunda %35 oranında fark sağlayabilirsiniz.

Tavan kaplama malzemesi, gözenekleri kapalı olduğundan -20° de bile soğuk geçirmemektedir ve içerdeki sıcaklığı çok uzun süre korumaktadır. Bu sebeple ısı yalıtım, nem rutubet yalıtımı olarak köpük tavan plakası kullanabilirsiniz.

Bir sonraki makalemiz olan Tavanınızı Kaplayın Yapın, Isı Yalıtım Sağlayın başlıklı konuda yalıtımlı tavan kaplama, ısı yalıtımlı kaplama, tavan ısı yalıtımı, banyo tavan yalıtımı hakkında bilgiler verilmektedir. Dilerseniz bu makalemizide inceleyebilirsiniz.

86590 İnceleme 195 Yorum 5 - 1/5 Pdf Dökümanı

Bu Makale İle Alakalı Ürünler


Görüş ve Öneri Bildirin, Yorum Yapın
Fotoğraf
 
Gönderileriniz; editörler tarafından incelenip, onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Semih UĞURLU
Semih UĞURLU
13 Ocak 2019 - 02:17

Mersinin Erdemli ilçesinde yaşıyorum. Son katta oturuyorum. Akdeniz iklimi doğal olarak Nemli bir bölge. (12.Kat) Yazın çok sıcak kışın da soğuk oluyor dairem. Çatı teras. Klimayla ısınıp serinlemeye çalışıyoruz. Ama hem ekonomik olmuyor hem de dairenin her odası aynı ısıda olmuyor.190metre karelik bir daire. Yalıtım için uzun ömürlü ve ekonomik bir uygulama için ne önerebilirsiniz?

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
14 Ocak 2019 - 18:08

sayın semih uğurlu;

dış cephe mantolaması yok ise önce dış cephe mantolama yapılması gerekir. mantolama var ise; içeriden tavan kısımlarına 2cm ya da 3cm karbonlu ya da beyaz eps ile mantolama yaptırabilirsiniz. strafor yazın serin, kışın sıcak tutar. 

ZEYNEP DENIZ
ZEYNEP DENIZ
06 Ocak 2019 - 23:14

Merhabalar evim 3. Kat üstü lambiri yazın sıcak kışın soğuk oluyor doğalgaz ısıtmıyor mecburen soba kurduk evin içinde rüzgar geziyor sanki alt katta ev var ama sobalı tek bir yerde oturuyorlar ve apartman içinden gelen rüzgar daha çok etkiliyor dış cepe yok yaptırılacak ama tavana yalıtım nasıl olmalı yardımcı olabilir misiniz

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
14 Ocak 2019 - 17:36

sayın zeynep deniz ;

lambiriler sökülüp alttan ısı yalıtım yapılması gerekir. tekrar kullanmak isterseniz lambiriler yeniden montajlanır. fakat dış cephe yalıtımı yok ise bu işlemde fayda etmeyecektir. mutlaka dış cephenin kaplanması gerekir. bina içinden gelen soğuğu kesmek mümkün ve kolay. kapı ve kasanın kapandığında birleşen kısmına, nalburdan alacağınız yapışkanlı conta ile soğuğu kesebilirsiniz.

isı yalıtımı için tavsiyemiz; önce dış cephe yalıtım, sonra tavan yalıtımı(2cm beyaz yada karbonlu eps) olacaktır.

Mesut köse
Mesut köse
26 Aralık 2018 - 16:16

S.a kolay gelsin odamın üst u açık teras fakat işi yalıtımı şu geçirmez yalıtım yapılı fayans da yapili ama alt da buhar tanecikleri olmak da ve kuf yapmakta bunu engellemek için bu tavan kaplama plakaları sorunu çözer mi birde tavan da belli bir kısım yağlı boyalı oldu için üzerine yapılır mı bu kaplama teşekkürler

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
14 Ocak 2019 - 17:07

sayın mesut köse;

aleykum selam. tavan kaplama plakaları ısı yalıtımı yapmaktadır. fakat düz bir tavan istiyorsanız 2cm-3cm karbonlu eps ya da beyaz eps ile içeriden mantolama da yapılabilir. sırasıyla strafor üzeri file, sıva alçı, saten alçı, zımpara ve boya ile orjinal tavan görünümü verilerek nem, rutubet, küf yalıtımı ve ısı yalıtımı yapılabilir. tavanda yağlı boya var ise ve dökülmeler yok ise, dönüşüm astarı sürülerek üzerine uygulama yapılabilir.

Kayhan Martin
Kayhan Martin
25 Aralık 2018 - 22:33

Merhaba, evim dubleks çatı katı banyo tavanı benek benek küf yaptı. Ayrıca yine çatı katı odaları, pencere tarafları tavan bölümü küf yapıyor. İçeriden tavana mantoloma yaptırmak istiyorum. Bir faydası olur mu? Siz mantoloma yapıyormusunuz. Ya da onerebileceginiz usta varmıdir. Teşekkürler.

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
14 Ocak 2019 - 17:04

sayın kayhan martin;

içeriden tavana 2cm karbonlu ya da beyaz eps ile mantolama yapılır ise, 100 nem, rutubet ve küf yalıtımı sağlar. ayrıca tavandan soğuğu keserek, ısı yalıtımı da yapar. doğru bir karar vermiş olup, bu konuda araştırma yaparak bir usta ile anlaşabilirsiniz. tavsiyemiz "çok ucuza" uygulama yapan kişilere bu işi yaptırmamanız. bu şekilde birçok kişinin yarım kalan işini tamamladığımız için, ortalama bir fiyat aralığında dilediğiniz ustaya işi teslim edebilirsiniz.

eğer uygulama yaptırmadıysanız ve istanbul içi ise, info@viptavankaplama.com adresine mail atarak fiyat talep edebilirsiniz.

Mehmet eker
Mehmet eker
21 Aralık 2018 - 23:34

Benim dairem cati kati caita insan boyu kadar sac eternet var su akintisina engellemek icin yaptirdik fakat evim doğalgaz on cephem ve arka cephem mantolama yapıldı cati tavanina dis yuzeyden yere mantola straforu yapmak istiyorum 3cm sert köpük benim dairenin isi kaybini onlermi simdiden cok teşekkür ederım

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
14 Ocak 2019 - 16:58

sayın mehmet eker;

çatı katında çatı altına karbonlu eps ile yalıtım yaptırabilirsiniz. fakat çatı bitimi ile zemin birleşim yerlerinden soğuk almaması gerekiyor. çatı yalıtımı yapılırken kenarlardan soğuk hava girişi, bu yapacağınız işlemi boşa çıkarabilir.

içeriden de bu işlemi yaptırabilirsiniz. tavanlara 2cm beyaz ya da karbonlu eps ile; fileli, sıva alçı, saten alçı ve boya işlemi ile düz tavan şeklinde uygulama yapılabilir. maliyete göre bu seçenekleri değerlendirebilirsiniz. çatının şuanki durumunu tespit etmek için bir usta ile görüşüp yerinde inceletip analiz edebilirsiniz.

Mehmet K
Mehmet K
09 Aralık 2018 - 00:54

Merhaba Yeni 1 senelik sıfır ev aldık ve 1. giriş katta oturuyorum evin dış yalıtımı var ve alt otopark ve yerler ve içerisi soğuk bireysel kombi kullanıyorum Yalıtım olarak otopark tavanına bulunduğum daireye denk gelen kısmı 1 hafta önce 5 cm karbon eps ile kaplattim bunun etkisi olurmu ısınmak için ve ne kadar zamanda etki eder ?

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
14 Ocak 2019 - 16:53

sayın mehmet k;

öncelikle hayırlı olsun diliyoruz. 5cm karbonlu eps ile yaptığınız yalıtım alttan gelen soğuğu kesecektir, farkı hemen hissedersiniz. fakat yalıtımı olmayan başka bölümler ise, oradan da soğuğu kesmeniz gerekir. dış cephe yatılımın sağlıklı olup olmadığını da incelemek gerekir. mantolama yaparken pencere kenarları, strafor birleşim yerleri, uygulamacı ustanın insiyatifinde olduğundan, bazen mantolama da fayda etmeyebiliyor.

sorun sadece otopark kısmından kaynaklanıyor ise, soğuğu kesip yalıtımı sağlayacaktır.

kenan TANRIVER
kenan TANRIVER
18 Ekim 2018 - 10:57

Merhaba benim alttaki daire boş dairemi bu yüzden ısıtamıyorum. alt daireden gelen soğuğu nasıl keseriz . Teşekkürler.

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
19 Ekim 2018 - 19:55

sayın kenan tanriver;

alt dairenin tavanına 2cm-3cm karbonlu eps yada beyaz eps üzeri fileli sıva ve alçı boya yaptırarak bu sorunu giderebilirsiniz. ya da daha uygun maliyetler ile tavan kaplama uygulaması da yaptırabilirsiniz. bütçeye göre iki uygulama da yapılabilir.

özgür tırpan
özgür tırpan
26 Eylül 2018 - 10:02

Merhabalar; Benim evimin tavanı plastik kışın soba kurduğumuzdan tavanda sorunlar oluşuyor. Plastik lambriler de erime yamulma oluyor. bu sorunu nasıl çözeriz tavanımızın üstünde tavan montajı için profiller var onun üstü boş ve çatıda sandviç panel tavanı sobo borusundan çıkan ısıya dayanıklı hale getirmek istiyorum nasıl bir çözüm bulmalıyım. Teşekürler

Emre bas
Emre bas
24 Eylül 2018 - 21:46

Kolay gelsin iyi calismalar .. Iki katli catisiz evin uzerine kat cikmayi dusunuyorum. Ciktigim katin uzerine beton atmayacagim..asma tavan yaparak cati yapacagim uzerine ..siz ne onerirsininiz...ev yazlari sicak kislari soguk olmamasi ve rutubet yapmamasi icin ne onerirsiniz..birde tum binaya dis montalama yapilacak.. Lutfen yardim..

Servet konak
Servet konak
24 Ağustos 2018 - 00:05

Merhaba koyde prafabrik evimiz var YAZIN sıcak kışın çok soğuk oluyor. nasıl bir çözüm öneriniz olur bize çatı ile plak arasındaki boşlukta hiç bir şey yok

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
27 Ağustos 2018 - 21:49

sayın servet konak ;

tavan kaplama plakaları ısı geçirgenliği neredeyse yok denecek kadar az olduğundan, yazın serin kışın sıcak tutmaktadır. maliyeti uygun olduğundan bu ürünleri tercih edebilirsiniz. kendi yapıştırıcılarını kullanırsanız uzun yıllar sıkıntısız bir şekilde faydasını göreceksiniz. uygulamayı kendiniz kolaylıkla yapabilirsiniz.

diğer bir yöntem ise; 2cm yada 3cm eps plakalarını kullanabilirsiniz. dış cephe mantolama uygulaması gibi içeriden mantolama yaptırabilirsiniz. tek farkı, en son uygulanan dekoratif sıva yerine alçı yaptırıp son olarak boya ile sonlandırılır. fakat maliyetleri tavan kaplama plakaları kadar uygun değil daha fazla olacaktır. uygulanacak alana göre içeriden tavana mantolama fiyatı alabilirsiniz.

zafer demir
zafer demir
18 Temmuz 2018 - 13:30

Merhaba,son katta oturmaktayız üzerinmizde çatı bulunmmakta su sorununkesmek düz zemin mebran ile kaplanmış.Sorum şu:Bu levhaları dairemin tavanına koyduğumda ısı yalıtımı ağlyacak ancak sormk isterimki arada bir boşluk olması hava alması açısından gerekli değilmiYani tavan ile köpük arasında bir boşlu olmadığında tavan ile köpük arasında bir nem rutubet gibi bir yoğunlaşma yada yoğuşma oluşmazmı?

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
18 Temmuz 2018 - 14:27

sayın zafer demir;

rutubet ve küf oluşumu; içerideki sıcak hava ile dışarıdaki soğuk havanın kesiştiği yerde yalıtım yok ise, buharın soğuyarak suya dönüşmesi ve zamanla tavan ya da duvarın dökülmesi, rutubetlenmesi ya da küflenmesi ile meydana gelir. 

bu durumu önlemek için yalıtımı olmayan tavan ya da duvara strafor köpük ürünler uygulanarak, soğuk hava ile teması kesilir. nem ve rutubet, hatta küf oluşumunun önüne geçilmiş olur.

Hasan özcan
Hasan özcan
29 Haziran 2018 - 00:27

Merhaba dublex dairede oturuyoruz cati ters tavan ahsap kaplama tavan alcipan levha yazin cok sicak oluyor kışı dusunmek bile istemiyorum tavsiyeniz nedir .

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
29 Haziran 2018 - 11:24

sayın hasan özcan;

konu ile ilgili iletişime geçilip bilgi verilmiştir. ilginiz için teşekkür ederiz.

feyzullah kaydı
feyzullah kaydı
11 Mayıs 2018 - 13:22

Merhaba benim dublexim var çatı ahşaptan çatıyı söküp mebran ile sardıktan sonra ondolin ile kapatacağım alttan da çam elyaf ile kaplamayı düşünüyorum ancak cam yünü yerine dış cephe montolamada kullanılan strafor ile alttan izalasyon yapsam işe yararmı.. çatıya ters tavan yapacağım izalasyon sonunda.. kolay gelsin.

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
19 Mayıs 2018 - 00:12

sayın feyzullah kaydı;

isı yalıtım, nem yalıtımı ve rutubet yalıtımı için dış cephe kaplama ve tavan kaplama ham maddesi ile aynı olan strafor plakalar ile kaplamanız yeterli olacaktır. taş yünü, cam yünü ve diğer ürünler de bu yalıtımı sağlamaktadır. maliyetler göz önünde bulundurulduğunda dilediğinize karar verebilirsiniz.

Atilla ozkan
Atilla ozkan
14 Nisan 2018 - 23:20

Evin altında su deposu var alttan ısı yalıtımı nasıl yapilir

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
23 Nisan 2018 - 12:26

sayın atilla ozkan;

su deposunun tavan kısmına 2cm'lik 120x50cm eps plakalar ile içeriden mantolama yaptırırsanız, büyük oranda soğugu kesmiş olursunuz. yazın serin kışın sıcak tutar. uygulanacak yer istanbul içi ise iletişime geçerek anahtar teslim fiyat alabilirsiniz.

Meral Uluyege
Meral Uluyege
01 Nisan 2018 - 01:09

Merhabalar Dükkan üstü oturuyorum dükkan boş.Evim hiç ısınmıyor ve dükkan da asma tavan var.asma tavana yalıtım yapılabilirmi yerden ısınması için

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
14 Nisan 2018 - 18:05

sayın meral uluyege ;

asma tavan üstüne yalıtım yapılır. fakat en sağlıklı şekli, asma tavan altına yapılan yalıtımdır. boş dükkan olduğu için asma tavana doğrudan uygulama yapıldığında soğuğu az da olsa hissedersiniz.

M. Krdğ
M. Krdğ
09 Mart 2018 - 19:46

Merhabalar 5 katlı bir binanjn en üst katındayız balkonlar eve dahil edilmiş ve balkonu tamamen pimaprn pencere ile kapatmıslar, bu evde kiracıyız ama küf nedeniyle çok rahatsızlık duyuyoruz, havalandırmaya ragmen camlar hep bugulu tavandan mermer altına kadar küf oluyor ,, sadece tavana strafor yaptırdık emin değilim sizce bu küfü nemi engeller mi? Sayfanızı geç gördüm gelen usta engeller dedi ama emin olamadık şayet ekstra yapılması gereken nedir?

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
10 Mart 2018 - 13:13

sayın m. krdğ;

tavandaki nem ve rutubeti tavan kaplama plakaları çözer. pencere kenarlarından su almıyor ise yapılan uygulama doğrudur.

murat koç
murat koç
05 Mart 2018 - 10:04

ben zemin katta oturuyorum daha önce alt katta kalorifer kazanı vardı şimdi ise bireysel doğalgaz kullanıyorum ve ısı problemim var bunu tavan strafor ile çözülebilir mi ya da parke altı ısı yalıtımı mı doğru olur

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
07 Mart 2018 - 12:22

sayın murat koç ;

parke altı 2cm şilteler ile de olabilir. alt kat kazan dairesinden, sizin daireye denk gelen kısmına tavandan 2cm ya da 3cm eps köpük ile kaplanabilir. evin genelinde bu problem olduğu için kazan dairesi tavanından çözmeniz daha uygun olur. istanbul içi ise uygulama dahil fiyat teklifi verebiliriz.

Soner Gozusulu
Soner Gozusulu
03 Mart 2018 - 23:32

Selamun Akeykum.Evimin catisi dogaya acik durumda.Su yalitimi mevcuttur.Yazin sicak ve kisin soguk problemimiz var.Duvar birlesim noktalarinda kuf problemide yasamaktayim.Dokoratif tavan kaplamasi ile sorunu cozebilir miyim?Yoksa icten yalitimmi yaptirmam gerekiyor?Icten hava sirkulasyonunu engellermi bu uygulama.Iyilestirme yapalim derken daha buyuk kuf problemleri yasanmasindan korkar durumdayim.Onerilerinuzi bekliyor olacagim.Golcuk Izmit bolgesine hizmet veriyor musunuz

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
07 Mart 2018 - 12:27

sayın soner gozusulu;

odadaki terleme ve kararmalar, içerideki sıcak havanın dışarıdan gelen soğuk hava ile birleşmesinden kaynaklı su damlacıklarının oluşmasına, duvarların zamanla nemlenmesine ve küf oluşumuna sebebiyet vermektedir. terlemeyi önlemek için tavan kaplama plakalarını kullanarak bu sorunun önüne geçebilirsiniz. kenar kısımlarına köpük çıta ya da stropiyer kartonpiyer yaparak ısı köprülerini de kapatarak tam bir yalıtım yapabilirsiniz. bu sayede tavandan gelen soğuk kesilmiş ve terleme önlenmiş olur. 

GÜLTEKİN HACIOĞLU
GÜLTEKİN HACIOĞLU
16 Şubat 2018 - 23:29

Çatı katı dairede oturuyorum.Dıs cephede izalasyon var.Fakat çatı beton ve üzerinde izalasyon olmayıp renkli çatı kaplaması ile kaplı.Çati üzerine izalasyon yapma imkanı yok.Icten izalasyon yaptırmak istiyorum.Yaklasik 45 m2.Nasil bir izalasyon yatırabilirim.Maliyeti ne olur.Yardimci olursanız memnun olurum.Simdiden teşekkürler.

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
22 Şubat 2018 - 12:11

sayın gültekin hacioğlu ; tavan kaplama ile yalıtımı sağlamış olursunuz, bu ürün yalıtım amaçlı üretilmiştir. içerdeki sıcaklığı dışarı vermez, dışardaki soğuk havayı içeri almaz.

 

suleyman koç
suleyman koç
06 Şubat 2018 - 14:12

merhaba ben ev aldım evin pencere ve tavan kenarlarında rutubet oluştu bunu bu sizin sistemle önlermiyiz.ben eve usta çağırdım bana ters tavan izolasyonla çözersiniz dedi.

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
06 Şubat 2018 - 18:54

sayın suleyman koç;

tavan kısmı için tavan kaplama ürünlerinden kullanabilirsiniz. terlemeyi keseceği için rutubet ve küf oluşumunu engelleyecektir. pencere için eğer pencere üstü ise tavan kaplama ile sorun çözülür. fakat pencere kenarlarından kaynaklı ise; su sızıntısı ile rutubetlenme ya da küflenme olabilir. durumu inceleyen ustaların tavsiyesi üzerine pencere kenarları için çözüm bulabilirsiniz.

Recep Bekar
Recep Bekar
05 Şubat 2018 - 01:11

Evim 3.kat ve her sene kış ayında nem rutubet tavanda kararma oluyor normalde doğal gaz var ama kullanamıyorum çünkü hiç ısınmıyor soba ile ısınıyoruz bu kararmayı nasıl engelleyebiliriz içten tavana bir şey yaptırmak istiyoruz 3 artı 1 evimiz içten yapılması gereken ne ve ne kadar maliyeti olur ögrenebilirmiyim teşekkür ederim şimdiden

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
06 Şubat 2018 - 19:01

sayın recep bekar;

binalarda mantolama olmadığı ya da mantolama uygulamasından kaynaklı ısı yalıtım sorunları olabiliyor. nem, rutubet ve küflenme sorununu tavan kaplama plakaları ile de çözebiliriz. ya da tüm evin tavanına 2cm ya da 3cm eps levhalar ile fileli sıva ve saten alçı yaparak, orjinal tavan görünümü ile sorunu çözebiliriz. maliyet açısından tavan kaplama daha uygundur. fakat maliyetten ziyate tavan görünümü istiyorsanız, içeriden mantolama dediğimiz şekilde tavanları yalıtım yapabiliriz. doğal gazı bu şekilde rahatlıkla kullanabilirsiniz. uygulama yapılacak yer istanbul ise bu konuda fiyat ve keşif yapılabilir.

ismail ertürk
ismail ertürk
28 Ocak 2018 - 14:21

merhabalar , 2+1 yüksek giriş bir evde oturuyorum , bina 9 yıllık ve dış cephe ısı yalıtımı mevcut , oturduğum dairenin salon ve bir odasının altında kazan dairesi var (şuan kullanılmıyor ferdi sisteme dönülmüş) diğer 1 oda mutfak ve banyonun ise altı kapıcı dairesi , daire kuzey cephe , ancak kombiyi kaç derecede yakarsam yakayım bahse konu kazan dairesinin üstündeki salonu ve 1 odayı ısıtmam mümkün olmuyor , sormak istediğim ısınmayan odalara tavan dahil içeriden de ısı yalıyımı yapılsa bir faydası olurmu ? bu arada alttanda yani kazan dairesinin tavanındada ısı yalıtımı yok , evi yeni aldım ancak buna bir çözüm bulamazsam tekrar satmayı düşünüyorum , aylık 450-500 tl doğalgaz giderim var evin tamamı 100 metrekare , şayet bahsettiğim şekilde yalıtımın faydası olur ise önereceğiniz malzemeler nelerdir , yada sizin başka bir öneriniz varmıdır , sorularımı cevaplayacağınızı ümit ederek şimdiden teşekkür ediyorum , saygılar.

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
28 Ocak 2018 - 16:09

sayın ismail ertürk;

dairenizde ısı kaybı çok, bu kazan dairesinden oluyor. kazan dairesinden 4cm karbonlu eps ve içerden sizin tavanlarınıza kaplama yapılırsa hem eviniz sıcak kalır, hem de fatura tasarrufunuz 65 - 70'e düşer.  uygulama fiyat ve detaylar için mail atabilirsiniz. uygulamalarımız istanbul içidir. yoğunluk olduğundan dolayı sabit noya cevap veremiyoruz.

Durmuş Üstün
Durmuş Üstün
24 Ocak 2018 - 09:27

merhaba yaklaşık 70 metrekare tavan için 5cm kalınlığında desenli ısı yalıtım yapmak istiyorum siz hangi mlzemeyi kullanmamı önerirsiniz maksimum verimliliği nasıl sağlarım ne maliyeti yaklaşık ne kadar olur teşekkür eder iyi çalışmlar diliyorum.

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
28 Ocak 2018 - 16:13

sayın durmuş üstün;

istemiş olduğunuz 5cm ürün bizde mevcut değildir. isterseniz 4cm düz strafor yaptıktan sonra üzerine 1.3 cm kaplama yapabiliriz. 70m² x 35tl = 2450 tl'dir. istanbul içi fiyatlardır.

Fuat Kuşoğlu
Fuat Kuşoğlu
24 Ocak 2018 - 05:00

S.a. Öncelikle bizi aydınlattığınız için tşk ederim. Benim sorunum Üst kattayım, üstümüz açık, kışın soğuk havalarda tavanda kenar ve köşelerde terleme var, sanki yağmur yağar gibi su damlıyor. Yağmurlu havalarda sızma yok. Kaplama yaparsam damlacıkları önleyebilirmiyim. Ayrıca kaplamanın altında gizli, göremediğimiz terleme tekrar oluşurmu. Tşk.

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
28 Ocak 2018 - 16:15

sayın fuat kuşoğlu; aleykum selam, tavanınızdaki terleme dışardaki soğuk havadan ve içerdeki sıcak havadan terleme yapmaktadır. bu sorunu tavan kaplama ile çözebilirsiniz.  teras kattan da  müdahale etmek en doğrusudur.

 

Turgay calap
Turgay calap
11 Ocak 2018 - 13:55

Merhaba kolay gelsin benim evim üç katlı ben ikinci katta oturuyorum yanlız altın boş ıvır zıvır dolu boş olduğu için biraz soğuk geliyor ev dış cepheden yalıtımlı tavanlarda strafor köpük yapsam sıcak tutar mı. Saygılar.

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
28 Ocak 2018 - 16:19

sayın turgay calap; merhaba , tavan kaplama nızı dışcephe ürünlerinden yaparsanız verimli olur.

 

Mustafa
Mustafa
06 Aralık 2017 - 00:46

Bahsetmiş olduğunuz malzemeler eski yapı 5mm kalınlıktaki sunta üzerine yapılabilirmi biligi verirseniz memnun olurum birde 100 metrekare tavan nekadar malzeme gerekir

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
06 Aralık 2017 - 08:52

sayın mustafa;istemiş olduğunuz tavan kaplama ürünümüz mdf, sunta, kontraplak ve lambiri üzerine yapışır. uygulamasını mutlaka kendi yapıştırma malzemesi ile yapınız. 100 mk yere 400 adet kaplama gider 800 tl tutmaktadır. yapıştırıcısını isterseniz 8 tlden  30 adet gider ve genel toplamda 1040 tl tutmaktadır. 

 

Aysun Can
Aysun Can
29 Kasım 2017 - 05:38

Çatı karındayım. Dış mantolama yok, yapılmasına izin yok. İçten asma kat var. Salon tavan yüksek. Çok soğuk kombi en son derecede ama hiç ısınmıyor. 135 m2 ev. Tavan kaplama hangi malzeme olur? Ne kadar zamanda iş yapılır? Maaliyet yaklaşık ne olur? Teşekkürler

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
29 Kasım 2017 - 10:20

sayın aysun can;

konu ile alakalı bilgi verilmiştir. başka sorunuz var ise yardımcı olabiliriz.

Ayşen erdem
Ayşen erdem
13 Kasım 2017 - 00:08

100 mkare ev banyo ve wc astavan ve diğer yerler için tavanları kaplatmak istiyorum ev sobalı maliyet ne olur aceba

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
17 Kasım 2017 - 14:38

sayın ayşen erdem; tavan kaplama işçilik malzeme dahil 100 mk için 2100 tl civarıdır.

 

Ertuğrul Çelebioğlu
Ertuğrul Çelebioğlu
25 Ekim 2017 - 20:41

Abi bizim ev en üst kat lambiri tavan orayada bi kaplama yapılabilirimi

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
28 Ekim 2017 - 09:57

sayın ertuğrul çelebioğlu ; tavan kaplama lambiri üzerine kendi yapıştırma malzemesini kullanırsanız olur.

 

Hasan Gazi
Hasan Gazi
11 Eylül 2017 - 03:53

Evim yüksek giriş kat. Bundan dolayı odalarımın kenarları yaklaşık bir metre kadar altları boşluk. Binanın dışında mantolama var. Ancak odanın altları bir metre kadar boşluk olan yerlerde alttan herhangi bir mantolamasi yok. Isınma sorunu yaşıyorum. Ne önerirsiniz. teşekkürler.

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
13 Eylül 2017 - 09:44

sayın hasan gazi;

içeriden duvarlara kaplama yaparak bu problemi çözebilirsiniz. üzeri boyasız, farklı desenlerde 3cm-4cm-5cm fugalı kaplamalar mevcut. istediğiniz renge boyayabilirsiniz. uygulaması da kolay. taş ve tuğla  desenli olanları tercih edebilirsiniz. bu ürünlere https://www.viptavankaplama.com/duvar-kaplama-dekorlari linkinden ulaşabilirsiniz.

Şafiye.ulu.taş.
Şafiye.ulu.taş.
29 Temmuz 2017 - 18:08

Lütfen bize geri dönüş yaparmsnz tavanlarımızı yaptırmak istiyoruz

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
31 Temmuz 2017 - 10:56

sayın şafiye.ulu.taş.;ölçüleri ve detayları mail atrarsanız arkadaşlar size dönüş yapacaktır. genelde sahada olduğumuzdan ancak maillere hemen cevap verebiliyoruz.

 

harun güve
harun güve
29 Temmuz 2017 - 14:34

patron kafam karıştı şimdi, 4cm fugalı duvar kaplamayı tavanda mı kullanalım? tavan için olanı var mı fark ediyor mu? yapıştırıcı dediğimiz harç gibi duvara sürüp yapışan mı , yoksa tüplü olup panele süprüp mü yapıştıracağız? sorularım sizi rahatsız etmesin bilemediğim için soruyorum. fugalı kaplamanın lingini atar mısınız?

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
31 Temmuz 2017 - 10:58

sayın harun güve; 4cm kaplamayı tavanda kullanın, yalıtım olarak çok fark ediyor, hem uygulaması kolay hem maliyeti düşük.resimler cep numaranıza watsap ile göndeirlecektir.. watsapınız yok ise lütfen haber ediniz.

 

harun güve
harun güve
28 Temmuz 2017 - 13:00

BİR ÇATI USTASI ÇAĞIRDIK KİREMİTİ İNDİRMEK GEREK YADA ALÇILARI İÇTEN SÖKÜP ISI YALITIMI YAPILABİLİR DEDİ 8000 TL GİBİ BİR MASRAF ÇIKARDIÇATIMIZ 60-65 M2 KARE KADAR ANCAK; SAKARYA DAYAPIŞTIRICISI İLE BİRLİKTE MALİYET NE KADAR OLUR, İNTERNEETEN TEMİN EDERSEM KENDİMİZ YAPABİLİRMİYİZ?

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
28 Temmuz 2017 - 13:19

sayın harun güve;

4cm fugalı kaplama ile yalıtım yaparsanız daha verimli olur. eğer dairede soba kullanıyorsanız, 4cm fugalı kaplamanın üzeri sıvalı olarak satın alınız. uygulamayı kendinizde yapabilirsiniz. uygulaması çok basittir. 200x50cm ölçülerindedir. yalıtım konusunda da içerideki sıcak hava dışarı çıkmaz. dışarıdaki soğuk hava içeri girmez. 8000tl gibi büyük bir rakam ödemenize gerek yok. nakliye dahil 65m² için malzeme tutarı 3200tl tutmaktadır. soba kullanmıyorsanız üzeri sıvasız olarak fugalı kaplama alırsanız yine aynı verimi sağlarsınız. maliyeti düşük olur. nakliye dahil 1800tl tutmaktadır. yapıştırıcıları da içindedir.

sipariş vermek için iletişim sayfasından detayları görüşebilirsiniz.

harun güve
harun güve
28 Temmuz 2017 - 11:15

Cevabınız için teşekkürler, çatıdan sızdırma şimdilik yok, kullanacağımız köpük tavan kaplama malzemesi özellikleri hakkında bilgi verebilir misiniz? diğer yorumlardaki 60*60*22mm eps ya da 50*50*11mm dediğiniz malzemeyi mi kullanacağız? hangisi uygundur, farklı başka uygulama var mı, ne yavsiye edersiniz? tecrubelenizden faydalanmak istiyoruz bilgi verirseniz seviniriz.

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
28 Temmuz 2017 - 12:18

sayın harun güve;

50x50cm olan tavan kaplamalar uygundur. içeriden mantolama şeklinde yapılan uygulamalarda var tabi. tavan kısmına 2-3-4-5cm 100x50cm köpük ve üzeri fileli sıva ile orjinal tavan görünümü verilmektedir. isı yalıtımı daha etkili olacaktır. maliyetli olacağından tavan kaplama daha uygun fiyata gelmektedir. içeriden mantolama yaptırmak isterseniz; m² ve adres bilgisini mail olarak gönderirseniz, uygulama ekibimiz iletişime geçerek fiyat bilgisi verebilir.

Gökhan Çetinkaya
Gökhan Çetinkaya
27 Temmuz 2017 - 15:56

Evim üst kat çatı var çatı su tamiri de yapıldı ama baca kısmından yine rutubet oldu oğlumun odasında da aynı sorun var ne yaptırmam gerekli

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
28 Temmuz 2017 - 12:23

sayın gökhan çetinkaya ;

tavan kaplama plakaları nem ve rutubet yalıtımı yapmaktadır. rutubet olan odaya bu uygulamayı yaparak sorunu çözmüş olursunuz. istanbul içi miktar belirterek satın alabilirsiniz. nakliye ile gönderim yapılmaktadır.

harun güve
harun güve
26 Temmuz 2017 - 12:28

Merhaba,çatı katımızda çok fazla ısı kaybı var kar yağdığı zaman çok soğuk oluyor, tahmin edersiniz yazın da sıcak oluyor. çatı katımızda kiremit altı yalıtım zayıf içerden bakıldığında alçı levha var. ne yapmamız gerekir?

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
28 Temmuz 2017 - 10:44

sayın harun güve;

tavan kaplama ürünleri köpük malzeme olduğu için ısı yalıtım sağlamaktadır. köpüğün soğuk ve sıcak geçirgenliği yok denecek kadar az olduğu için, içerideki mevcut ısıyı muhafaza edecektir. sadece tavandan su gelmemesi önemli. çatıdan sızdırma yok ise tavan kaplama uygulaması yaparak sorunu çözmüş olursunuz.

hasbi biber
hasbi biber
25 Temmuz 2017 - 12:17

merhaba kolay gelsin, 120 m2 evim var. 5.ve son kattayım.oturduğum katın tavanı lambiri döşeli.Lambiri sökmeden nasıl bir dekorasyon öneriniz olur.Neyle kaplamam gerekir daha güzel görüntü için. Tabi sıcak ve soğuktan korunmak için.tessekkür. Fiyatlarıda belirtirseniz.

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
28 Temmuz 2017 - 14:10

sayın hasbi biber;

tavan kaplama, fugalı kaplama ve düz strafor üzeri fileli sıva ile tavan görünümü vererek ısı yalıtımı sağlanabilir. yazın serin tutar, kışın içerideki sıcak havayı dışarı çıkarmaz. tavan kaplama uygun fiyatlı olur. fugalı kaplama ve fileli sıva şeklinde yapılan uygulama, tavan kaplamaya göre maliyetleri yüksekdir.

fugalı kaplama ve tavan kaplamayı kendinizde yapabilirsiniz.

ali samur
ali samur
23 Temmuz 2017 - 03:10

Merhaba apartman 5 katlı. Oturma odası yazın sıcak kışın soğuk oluyo üst özellikle büyük odam odanın üstü yan dairenin dubleks balkonu üstü kapalı haliylede yazları sıcak kışları soğuk ve rutubetli geçiyor.şimdi bana öyle bi mağzeme kullanmamı söyleyinki beni bu beladan kurtarın tşklrr şimdiden

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
23 Temmuz 2017 - 11:58

sayın ali samur;

ister tavan kaplama uygulaması yaptırın, isterseniz 2-3-4cm kalınlığında köpük üzeri fileli alçı sıva ile tavan görünümü verin. tavan kaplama uygun fiyata mâl olur. diğeri ise içeriden mantolama mantığı ile fiyat teklifi verilebilir. içeriden mantolama isterseniz köpüğün kalınlığı ve orjinal tavan görünümü ile tercihe ve maliyetlere göre değişmektedir. içeriden mantolama yaptırmak isterseniz, iletişim bölümündeki mail adresimiz ile bize ulaşarak; adres, m² ve iletişim bilgileriniz ile detaylı bilgi verebilirsiniz.

yusuf yazgan
yusuf yazgan
21 Temmuz 2017 - 17:25

Merhaba.apartmanın üst katında çatısız binada oturuyorum.tavanlar alçı yazın sıcağını en aza indirmek için ne yapabiliriz.Teşekkürler...

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
23 Temmuz 2017 - 11:48

sayın yusuf yazgan;

uygun maliyetler ile tavan kaplama plakalarını kullanabilirsiniz. yazın serin, kışın sıcak tutma özelliği ile tavandaki ısı dengesini sağlamış olursunuz. çatısı olmayan son katlar için ideal bir ürün olmakla birlikte, temiz ve kolay uygulama ile işi sonlandırabilirsiniz.

Murat sakiyan
Murat sakiyan
19 Temmuz 2017 - 14:23

Iyi gunler benim evim de cati kati yazın klimasiz nefes alinmiyor ve yagmurlu havalarda su akitiyor.tavan lambiri çatıda iki kat kopuk ve meflan döşenmiş havanlandirma yapilmamis hem sıcağı kesecek hem yağmur suyu sizdirmicak catiyi sokmeden ne doseyebiliriz şimdiden tesekkurler

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
20 Temmuz 2017 - 10:57

sayın murat sakiyan ; catınızın su yalıtımını yaptırmanız gerekir, daha sonra tavan kaplama yapılırsa sorun çözülür. 

 

Ragıp Küçükyeşil
Ragıp Küçükyeşil
17 Temmuz 2017 - 11:25

Merhabalar.Yazın ailece yayla evimize gidip 1-1,5 ay kalıyoruz.(Adana-toroslarda)Evimin tavanı ahşap lambiri onun üzeride çinko çatı.Ancak benim en büyük derdim evimin içerisinde örümcek ve nadiren de olsa akrep oluyor.Tavandan geldiğini düşünüyorum.Ne kadarda tvan ile lambiri arasındaki boşlukları slikon ile kapattıysam da sorunu yüzde yüz olarak çözemedim.şimdi lambiri tavanı söküp,çinko çatıyı söküp evin tavanını beton yaptırmak istiyorum.ancak bir sürü iş ve bir sürü maliyet çıkacak..Ayrıca evin odaları da dışarıdan daha sıcak oluyor.sebebi çinko tavan olabilir mi?Bana nasıl bir çözüm önerirsiniz?Tavanın ölçüsü yaklaşık 100 m2 civarı..

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
18 Temmuz 2017 - 13:32

sayın ragıp küçükyeşil; tavanınıza direk olarak fugalı kaplama ile kaplayınız, 3cm yetecektir. sıcaklıklar genelde çinkolardan gelir, gündüz sıcağı çeker akşam üstüde içeri verir ve içerisi çok sıcak olur. çinkoları söküp fugalı duvar kaplama ile yaptıktan sonra boyadınızmı çok etkili sonuç alırsınız.

 

Serpil Şanlı
Serpil Şanlı
17 Temmuz 2017 - 04:09

Merhaba, evim ters dublex. Alt kat 2+1. Sadece tek oda da duvarin alt kisminda oluşan kuflenme söz konusu. 3 sene önce de olmuştu. Usta çağırıp, yaptırdım. Duvarı komple kazdılar ve bazi islemler yapip tekrar boyasini yaptılar. (strafor veya ona benzer bisey koyulmadi.)Bugüne kadar sorun yoktu. Şimdi tekrarladı. Ne yapmaliyim. Yardimci olursaniz çok sevinirim. Teşekkürler

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
18 Temmuz 2017 - 13:34

sayın serpil şanlı; strafor nem rutubet yalıtımı için en ideal üründür, bu nedenle strafor yaptırıp boyatırsanız etkili olacaktır. 

 

İklime Yılmaz
İklime Yılmaz
15 Temmuz 2017 - 20:18

Merhaba evimiz çatı katı kışın soğuk yazın aşırı sıcak oluyor malzeme olarak ne önerirsiniz.150 m2 alan için sadece malzeme fiyatı verir misiniz. Tek straforun işe yaramayacağını sadece süs olduğunu söyleyenler var.Bir de siz yapıştırıcı öneriyor dubel önermiyorsunuz bulunduğum ilde ki ustalar tam tersini söylüyor arada kaldım yardımcı olurmusunuz

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
18 Temmuz 2017 - 13:36

sayın iklime yılmaz ; aderansı yüksek yapıştırıcı kullanırsanız hiç dübel atmaya gerek yok, tavandaki sıvalar sağlam oldumu yeterlidir. yalıtım için en az 3 cm ürün kullanılmalıdır.herhangi bir yapı malzemeciden temin edebilirsiniz. biz strafor eps ürün satışı yapmıyoruz.

 

mesude ovali
mesude ovali
06 Temmuz 2017 - 10:42

Iyi gunler sayfadaki cevap ve cozumleriniz cok hosuma gitti.bizim sorunumuz 15.katta oturuyoruziz yeni tasindik son kat asiri sicak asma tavan var ozellikle gece cok basik bir hava var acil cozum ariyorum ne yapmamiz lazim yardimci olursaniz memnun olurum.sehir kayseri

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
08 Temmuz 2017 - 07:04

sayın mesude ovali;yalıtım amaçlı kaplamalarda çözüm tavana 5 cm taşyünü kaplama,ve üzerinede tavan kaplama dekor malzemesi uygulama yaptırırsanız sorun çözülür.

 

mennan azkar
mennan azkar
30 Haziran 2017 - 12:07

Salonumun ustu eski binalarda olan komple beton teras bu yüzden kisin çok soguk yazın da çok sıcak oluyor bunu önlemek için içten nasıl bir çözüm tavsiye edersiniz teşekkürler

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
30 Haziran 2017 - 13:26

sayın mennan azkar; içerden yalıtım olarak 4cm eps ve tavan kaplama ile dekor yaparsanız yaz kış rahat olur.

 

 

cevdet kılınç
cevdet kılınç
27 Haziran 2017 - 13:32

10 katlı bir binada üskatta oturuyorum evde çatı yok çok sıcak oluyo oturamıyorum yazın sıcaktan konunmak için ne yapmalıyım

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
30 Haziran 2017 - 13:27

sayın cevdet kılınç; içerden daireye 4cm eps kullanın ve tavan kaplamayıda üzerine yaparsanız yaz kış aylarında çok rahat olur. 

 

ibrahim bozbey
ibrahim bozbey
25 Haziran 2017 - 17:51

Merhaba, asma kat teras için tavan kapmala straformu yoksa xps mi önerirsiniz yaz geldi ve inanılmaz derece bir sıcak var. içten tavana en etkili yöntem olarak neyi tercih etmeliyim. Fikir verirseniz makbule geçer, teşekkürler..

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
30 Haziran 2017 - 13:28

sayın ibrahim bozbey; içerden yalıtımda xps gaz basma olduğundan yanıcıdır bu nedenle 4 cm eps kullanınız ve üzerine de tavan kaplama uygulama yaparsanız yazında kışında rahat olur.

 

Makbule Demirkan
Makbule Demirkan
23 Haziran 2017 - 11:31

Selamlar, Üst kattaki komşudan çok fazla ses geliyor. Taşınma aşamasına geldim. Bu durumda ne yapabilirim Bu yoğunlukdaki sesi yok edecek veya minumuma indirecek bir çözüm var mıdır Yaklaşık 20 m2 için maliyet nedir acaba

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
30 Haziran 2017 - 13:30

sayın makbule demirkan; ses tyalıtımı için öncelikle 3cm eps beyaz tavana uygulatın ve daha sonra tavan kaplama ile dekor yapın ses kesilecektir. ortalama 25/30 db ses yalıtımlıdır.

 

ismail Aktaş
ismail Aktaş
02 Haziran 2017 - 21:59

selamın alaküm teras üstü makaslı çelik çatı ile kaplı ters tavan olarak alçıpanla kapladık ısı yalıtımı olarak hiç bişey yok alçıpanın üstüne hem ısı yalıtım hemde dekor olarak ne yapmamız lazım fiyat olarak nekadar cıkar 150 mt kare biyer

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
05 Haziran 2017 - 18:55

sayın ismail aktaş;aleykum selam yalıtım amaçlı olarak kullanacağınız ürün 60x60 ebatlarındadır ve yalıtımlıdır. 1 adet fiyatı ise 3.75 tl dir 385 adet gitmektedir. 1440 tl tutmaktadır. kdv dahil dir. depo teslimidir. istanbul dışı kargomuz yoktur.

 

Kadir Sinoplu
Kadir Sinoplu
19 Mayıs 2017 - 21:38

Yazlık Deniz kenarı balkonda tavan badanası çok çabuk dökülüyor. Her sene badana yapmak gerekiyor. Tavsiyeniz varmıdır Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
20 Mayıs 2017 - 21:33

sayın kadir sinoplu; badana yapmaktan kurtulmak için tavan kaplama malzemesinden almanız yeterlidir. uygulamada mutlaka kendi yapıştırma malzemesini kullanınız. tavan kireç ile boyanmış ise üzerini yeteri kadar kazıyıp temizlerseniz çok daha sağlam olacaktır. ürünlerin desenli olan yani 3  boyutlu 11mm olanlarını tercih ediniz.

 

vildan akgök
vildan akgök
02 Nisan 2017 - 21:27

merhaba, dairemin altı boş depo olup daire içi ısısını yerden soğuk aldığı için koruyamıyorum. bulunduğum yerin kış şartları sert olduğundan alttan gelen soğuğu en iyi nasıl çözümleyebilirim. Öneriniz ne olur. Teşekkürler.

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
04 Nisan 2017 - 20:07

sayın vildan akgök;

depo olan kısma 2cm ya da 3cm lik ortalama 120*60 mantolama için eps plakalar ile uygulama yapılabilir. üzeri fileli sıva ile sıvanıp düz tavan şekline getirilebilir. dış cephe mantolamanın tavandaki hali gibi düşünebilirsiniz. bu şekildeki bir uygulama ile soğuğu belirgin bir oranda kesebilirsiniz.

mustafa açıkgöz
mustafa açıkgöz
07 Mart 2017 - 11:00

200 m2 dairemizin yanlardan mantolaması yapılmış olup sadece çatı kısmında sıkıntı vardır. en üstteki dairenin tavanının yalıtımı yapılması gerekmektedir. içten mi yoksa çatı içine üstten mi yalıtım önerirsiniz

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
08 Mart 2017 - 20:47

sayın mustafa açıkgöz; yalıtım daire içinden yapmak en faydalı olandır.

 

Ömer gezer
Ömer gezer
05 Mart 2017 - 20:11

selamunaleyküm kaç gün önce evin tamamını hasır desenli tavan kaplama yaptık. odada ve salonda duvarlarda ıslanma oldu yani terleme gibi birşey. buna nasıl çözüm sağlayabiliriz. ayrıca ben perdeliğin altınıda kapladım yani tamamen kapladım onları söksem çözüm olurmu yani boş yer bırakmadım bunun için napabilirim tşk ederim

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
08 Mart 2017 - 20:49

sayın ömer gezer ; evin içini havalandırın, en sağlıklı olanı ise sadece salonda bulunan cam a menfez taktırırsanız sorun ortadan kalkar, daire içinde hava silkilasyonu olmadığında yoğunlaşma oluyor.

 

Ahmet elçi
Ahmet elçi
24 Şubat 2017 - 23:07

110 m2 lik 3 katli dairenin orta katinda oturuyorum alt ust boş camsiz cercevesiz duvarlar 30 luk briket 3 mm strafor 20 lik tugla ile orulu tavandan soguk aldigini dusunuyorum duvarlarda bisey yok ne uygulamaliyim kömür kalorifi isitma sistemi NOT :DOGUANADULU da yasiyorum kış aylarinda hava soğukluğu -40 -10 arasinda değişiyor

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
25 Şubat 2017 - 11:50

sayın ahmet elçi ;

içeriden 5cm'lik strafor ile mantolama ve tavanlara da 2cm kalınlığında 60x60cm tavan kaplama yaptırdığınızda %60 oranında tasarruf sağlamış olursunuz. en sağlıklı bu şekilde yalıtım yaparsınız.

Serhat Akgün
Serhat Akgün
20 Şubat 2017 - 20:59

Mrb son kat dairede oturuyorum. 110 m2 Evim kaloriferli ancak kış aylarında çok soğuk oluyor. Bunu yaparsam faydalı olur mu Hangi malzeme kullanmalıyız. Kendim yapabilir miyim Toplam maliyeti ne olur.

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
20 Şubat 2017 - 21:13

sayın serhat akgün;

tavan ısı yalıtımı için 11mm desenli tavan kaplama ürünlerinden kullanmanız gerekir. 110m² tavan kaplama ve 27 adet hks-1 mastik ile birlikte toplam kredi kartı ile 1293tl, %5 indirim nakit 1229tl'dir. maksimum 3 ile 5 günde içinde kargo ve kdv dahil adrese teslim gönderilmektedir.

ön bilgi olarak söylemek isteriz ki; uygulamayı kesinlikle alçı ile yapmayınız. alçı yapıştırma değil dolgu amaçlı olduği için, alçı ile yapılan uygulamalar kısa süre sonra dökülmeye başlıyor. bu yüzden kendi yapıştırıcı akrilik hks-1 mastiği kullanmanızı tavsiye ederiz.

Kazım CELIK
Kazım CELIK
17 Şubat 2017 - 08:37

Selamlar, Çatı dubleks bir evde oturmaktayim.Ev lokasyon olarak kuzey cephe dir. Kış ayında yukarı katı ısıtmak da zorlanıyoruz. Evde daha çok pencere kenarlarına yakın bölgelerde nem,rutubet,islaklik ve küf oluşmaktadir. Yaz aylarında ise deyim yerinde ise yukarı kat cehennem gibi oluyor. Bırakın yatmayı iki dakika iş yapsak bile terliyoruz. Eps tavan islemi ile ne kadar faydalı bir sonuç elde edilebilir İşlem yapılacak alan yaklaşık olarak 70 metrekaredir. Bu işlemin maliyeti ne kadardir Saygılar...

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
17 Şubat 2017 - 13:26

sayın kazım celik;aleykumselam, 60 *60*2 cm ebatlarında kullanırsanız yaz kış faydalı olur. 70 mk sadece malzeme isterseniz ortalama 900 tl civarı tutar, istanbulda uygulama malzeme dahil fiyat ise yapıştırma malzemesi dahil anahtar teslim 2000 tl civarıdır.

Ertuğrul büker
Ertuğrul büker
14 Şubat 2017 - 14:10

Merhaba üstü teras olan bir odam var. içeriden tavan mantolama yapmak istiyorum öneriniz nedir nasıl bir malzeme kullanmaliyim.yaklaşık 12 metre kare

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
14 Şubat 2017 - 17:13

sayın ertuğrul büker;

tavan ısı yalıtımı için, 50x50cm 11mm tavan kaplamalar ya da 60x60cm 2cm asma tavan kaplama plakalarını kullanabilirsiniz. isının tavan bölümünde içeride kalacağını ve soğuğu geçirmediğini farkedeceksiniz. yapıştırıcı olarak hks-1 mastik yapıştırıcı olan akrilik mastik kullanmanızı tavsiye ederiz. koli içi miktarlar kadar nakit(%5 indirimli) ya da kredi kartı ile satın alabilirsiniz.

Adem PIÇAKCI
Adem PIÇAKCI
12 Şubat 2017 - 01:38

85 m2 lik çatı kat daire yeni inşa edildi tavan yok.En üstte demir ayaklardan kurulu bir çatı var.Dairenin odaları üzerine tavan yapılacak.Nasıl bir yol izlemeliyiz..Sırayla hangi malzemeleri alacağız,inşa nasıl olacak ve fiyatı öğrenebilir miyizTeşekkürler.

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
12 Şubat 2017 - 12:33

sayın adem piçakci; çatı kargas halde ise aşçıpan tavan ve onun üzerine 60x60 x2cm tavan kaplama yaparsanız hem yalıtımlı hem ekonomik olacaktır. işçilik ve malzeme dahil anahtar teslim fiyatı ortalama 6000 tl civarı tutmaktadır. fiyatımız istanbul içi için geçerlidir.

 

ahmet
ahmet
02 Şubat 2017 - 15:02

Merhaba 148 metrekare evim var 5 katlı bir apartmanın 5 katı çatıda her hangi bir yalıtım olmadığından evi ıstmakta bayağı bir güclük çekiyoruz hatta ısıtamıyoruz bunun sonucunda her ay 700 tl yakın doğalgaz faturası ödemekteyiz evin sadece korniş olan yerlernde küflenmeler oldu akma falan olmadı alçı kartonpiyer var lamba göbekleride alçı sizce çatıyamı izolasyon türünde birşey yapılmalı yoksa tavana mı ikisine bir mi yapılmalı önerileriniz nelerdir şimdiden teşekkür ederim birde 148 metrekare anahtar teslim ne kadar bir fiyat çıkar İzmir

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
02 Şubat 2017 - 18:04

sayın ahmet; tavan kaplama ısı yalıtım için üretilmiştir. bu kaplama uygulandığında içerdeki sıcak hava dışarı çıkmaz, dışardaki soğuk hava içeri girmez. tavan kaplama yapılacağı zaman kartonpiyer ve lamba göbeklerini söker, yerine eps köpük yaptırırsanız farkı hemen analrsınız içerisi devamlı sıcak kalır, çatıya herhangi bir işleme gerekyoktur. 60x60x 2cm kalınlığında olan malzemelerden yada 11mm olanlardan alırsanız çok faydalı olacaktır.bizler sadece istanbulda uygulama yapmaktayız. ürünleri kargo kdv dahil adrese teslim isteyebilirsiniz.

 

Nurcan Demir
Nurcan Demir
01 Şubat 2017 - 21:16

2 katlı müstakil evim var duvarlar bims tuğla ile örülmüş çatı yalıtımıda mevcut ama üst kattaki odaların çatı tavan birleşimlerinde terleme ve siyah küfler oluşuyor beton ısı geçirgen olduğundan odalara menfez açılması önerildi ama bu seferde ısı kaybı yaşayacağım endişesiyle menfez yerine hergün 2 saat camları açık bırakıyorum. Terleme sadece beton kısımlarda oluyor. Ne önerirsiniz yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim. Sapanca

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
02 Şubat 2017 - 08:22

sayın nurcan demir; tavan kaplama nem rutubet terlemeyi önler,uygulama yapmadan önce içeriyi havalandırın ve uygulamayı yaptırdıktan sonra terleme kesilecektir. tavan kaplama yapılacak yerde alçı kartonpiyer var ise bunları söküp yerine köpük kartonpiyer yapılmalıdır.

 

Hıfzı kösten
Hıfzı kösten
01 Şubat 2017 - 16:41

Merhaba 120 metre kare evimin tavan ısı yalıtımı yaptırmak istiyorum bana maliyeti ne olur tesekur eferum

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
02 Şubat 2017 - 08:26

sayın hıfzı kösten; tavan kaplama malzeme ve işçilik toplam maliyet iztanbul içi için, köpük kartonpiyer+tavan kaplama +lamba göbekleri olur ise anahtar teslimi 2700tldir. sadece tavan kaplama olur ise 1850 tl anahtar teslimidir.

 

tuncay karagöz
tuncay karagöz
25 Ocak 2017 - 22:12

2katlı müstakil evim var 2.katta oturuyorum evin dış cephesine ısı yalıtım yaptırdım ustundede çatı var.evi dış cephe duvarlarıyla tavan terleme yapıyor tavan köşelerinde su kabarcıkları oluşuyor evin içi ve tavanlar kararıyor ev rutubet yapıyor ne yapmam gerekiyor. Tavana üsten cam yünü sersem faydalı olurmu yada tavan montajı yapsam evim 100mare fiyatı ne olur

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
26 Ocak 2017 - 15:55

sayın tuncay karagöz; dış cephe mantolama oduğundan, dışardaki soğuk hava ve içerdeki sıcak hava dairede terleme yapıyor . bu nedenle tavan kaplama yaptırdıktan sonra  evi havalandırırsanız belli bir müddet, on gün kadar sorun çözlür. sadece camı açarak havalandırma yapabilirsiniz. isterseniz salon camlarından birisine doğalgazlar için açılan menfez ilede çözüm bulabilirsiniz. yeriniz istanbulda ise uygulama malzeme dahil 1800 tl tutar sadece malzeme alacak iseniz adres teslim kargo dahil yapıştırma harcı ile beraber ortalama 1150 tl tutmaktadır. ürünleri mutlaka kendi yapıştırma harcı ile yapınız ,yıllarca kullanırsınız.

 

Ilyas yerlikaya
Ilyas yerlikaya
20 Ocak 2017 - 01:19

Tavan kaplama icin 30..35 mm lik dis cephe kaplama malzemesi kullanip dubellesek ve daha sonra uzerine saten alci yapilsa daha saglikli olmaz mi. Sahsi fikrimdir saygilar

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
23 Ocak 2017 - 12:43

sayın ilyas yerlikaya;

dış cephe mantolama malzemesini web sitemizde olan toz yapıştırıcı aldıktan sonra hem mantolama malzemesini hem tavan kaplamayı uygulama yaparsanız. dübelleme işlemine bile gerek yok, yıllarca kullanabilirsiniz. saten alçı ile yapılan uygulamalarda dökülmeler ve şikayetler olmaktadır. bundan dolayı pek tavsiye etmiyoruz.

BAYRAM  KUMAR
BAYRAM KUMAR
11 Ocak 2017 - 18:32

merhaba müstakil altı ambar üsste bir daire ev yabtırdım yeni tavanlardaa damlacıklar oluşuyor buda mutfak ve yatak dolablarını maf edecek ve bunun yanısıra katkaloriferi taktırddım yalıtım olmadıgı için ısınamıyorum damda çatı yok ne yapmamı önerirsiniz HATAY / KIRIKHAN

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
12 Ocak 2017 - 06:39

sayın bayram kumar; binanız dışarısı soğuk içeriside sıcak olduğundan dolayı oksitlenme ve terleme yapmakatadır. bu nedenle alt ambarın tavanını 2cm tavan kaplama 60x60x2cmm ebatlarında kaplayın ve dairenizede içerden aynı malzemeden kaplarsanız ısı yalıtımda bayağı fark edecektir. dış cephenizde mantolama yok ise mantolamada yaptırırsanız yaz kış rahat edersiniz. ürünleri mutlaka kendi yapıştırma harcı ile yaptırınız.

 

enes kurt
enes kurt
08 Ocak 2017 - 23:00

merhaba, dubleks dairemin üst katında çatının altına sadece kartonpiyerden tavan yapmışlar kartonpiyer ile çatının arası boş bir şekilde bu araya yalıtım için ne yaptırtmam gerekmektedir. ve işlem sonrasına mevcut kartonpiyerleri tekrardan kullanabilirmiyiz.

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
09 Ocak 2017 - 13:05

sayın enes kurt; tavan kaplama ısı yalıtımlıdır, bu nedenle alçı olan kartonpiyerleri de söküp köpük kartonpiyer ve 11mm 50x50 yada 2cm 60x60 ebatlarında kullanırsanız çok faydalı olacaktır. web sitemizden adrese teslim kargo dahil alabilirsiniz. ürünler sürat kargo ile çıkmaktadır. gündüz 10 ve öğleden sonra 15  kargosu vardır.

 

Ömer gezer
Ömer gezer
04 Ocak 2017 - 21:13

çok teşekkür ederim kusura bakmazsanız bi sorum daha olacaktı. mavi xps strafor üzerine + tavan kaplama mı yoksa yanlız 4 çeşit sattığınız 2 cm kalınlığında 60 60 olanımı hangisinden daha iyi verim alabilirim

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
05 Ocak 2017 - 11:40

sayın ömer gezer ; tavanınız düzgün ise 60x60 yeter. hayırlı işler.

 

erhan
erhan
04 Ocak 2017 - 13:28

mrb.. en üst katta oturuyorum evde herhangi bir yalıtım yok maalesef..bazı odalarda tavanda siyah noktalar oluşmaya başladı..evim için hem rutubet hemde ısı yalıtımı yapmam gerekiyor..kendi ölçümlerine göre 96 m2 alana kaplama yapmam gerekiyor..ne kadar masraf gider diyelim kendim yaptım söz konusu kaplama malzemesinin zamanla tavandan düşme durumu varmı

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
04 Ocak 2017 - 15:19

sayın erhan; tavan kaplama  ısı yalıtımı ve nem rutubet yalıtımı için mtre karesi 9 tl olanlardan alınız ve kendi yapıştırma malzemesini kullanırsanız yıllarca kullanabilirsiniz. yapıştırma malzemesi tavan kaplama kargo kdv dahil adrese teslim fiyatı 1100 tl dir. 25 adet yapıştırıcı gider. nakit fiyatımızdır. dilerseniz k,karttan alabilirsiniz. 

 

Ömer gezer
Ömer gezer
28 Aralık 2016 - 20:35

asma tavan çeşitlerine baktım 4 çeşit mevcut bunları takmak icin profilde gerekli dimi yani normal ucuz birşey yapamazmıyız profil biraz maliyetli olur. mastik yapıştırıcıyla olmazmı ilginizden dolayı teşekkür ederim burhan bey

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
28 Aralık 2016 - 23:53

sayın ömer gezer ;

metal profilli asma tavan şeklinde de kullanılıyor. fakat tavan kaplama olarak da kullanabilirsiniz. yapıştırıcı olarak kendi toz ya da mastik ürünlerini kullanmanızı tavsiye ederiz.

Ömer gezer
Ömer gezer
27 Aralık 2016 - 21:18

Merhabalar hiçbir yalıtımı olmayan son katta oturmaktayım terasta ve tavanda herhangi bir yalıtım izolasyon yok bildiğiniz sadece beton . ısı yalıtımı yapmak istiyorum okuduğum yorumlarda bi müşteriye önce eps strafor (2 cm), daha sonra tavan kaplama (13mm), ürünleri kendi yapıştırıcısı ile yapınız.demişsiniz bende öylemi yapmalıyım eps strafor nerde satılıyor onu ben yapabilirmiyim kullanışı nasıl tavandanmı yoksa terastanmı straforu kullanacam tavan kaplamada şu an elinizde en iyi ısı yalıtımlı olan hangisidir adı nedir yani. tatmin edici cvp verirseniz memnun olurum teşekkür ederim iyi günler

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
28 Aralık 2016 - 08:38

sayın ömer gezer ; tavan kaplama da ısı yalıtım olarak en iyi verim alacağınız ürün 2 cm olan ve 4 çeşit olarak üretilen 60x60 ebatlarındaki malzemedir. bu kaplamayı içerden daire içinden yapılacak, kendinizde kolayca yapabilirsiniz. mutlaka kedi yapıştırma malzemesini kullanınız. kaplama malzemesini web sitemizden asma tavan kaplama katogorisinden satın alabilirsiniz. ürünü web sitemizden kdv kargo dahil adrese teslim alabilirsiniz.

 

Emrehan Özçelik
Emrehan Özçelik
25 Aralık 2016 - 23:16

Merhabalar giris katta oturmaktayiz. Alt katim siginak ve bos .kisin yerlere soguktan basamiyoruz alttan mantolama dusunuyorum yaklasik 70 metrekare hangi malzemeyi onerirsiniz ve maliyeti ne kadardir.

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
26 Aralık 2016 - 08:11

sayın emrehan özçelik;bodrum ve sığınıklar için en iyi yalıtım mantolama 4ve 5 cm kalınlıkta olanlardır. toplam 70 metre kare için anahtar teslim fiyatımız.3100tl dir (k. kartına taksit imkanımız vardır).

 

murat öztürk
murat öztürk
19 Aralık 2016 - 22:16

80metre kare 13 mm eps tavan kaplama bana lazım metre kare fiyatı ne kadardır

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
20 Aralık 2016 - 11:17

sayın murat öztürk; istemiş olduğunuz ürün 1 metrekaresi 8,5 tl birde 9 tl ye var hangisinden isterseniz. adrese teslim kargo dahil.

 

Mehmet KOÇ
Mehmet KOÇ
19 Aralık 2016 - 16:22

Kolay gelsin. Evim çatı katı. üstte çatı mevcut ancak evim dıştan mantolamalı olmasına rağmen rutubeti ve ısı kaybını tam olarak engelleyemedik. Bu nedenle tavanıma dekoratif strafor yapmak istiyorum. Bunun rutubete ve ısı yalıtımına faydası olur mu ayrıca yapsam bile köşelerde ki kartonpiyerleri sökmem mi gerekir illa ki sökmesem bi anlamı olmaz mı yaklaşık 60 mkare tavana maliyeti ne olur teşekkür ederim şimdiden...

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
19 Aralık 2016 - 16:43

sayın mehmet koç;istemiş olduğunuz tavan kaplama nem rutubet yalıtımlıdır. evinizde rutubet ve ısı yalıtım kaçakları olması ısı köprülerinden kaynaklanıyor. tavan larda yapılan kaplamalarda alçı kartonpiyerler söküldüğünde tam bir verim alınır. alçı kartonpiyerler nemli havada ve terlemelerde havayı emer ve daha sonra kusma yapar bu şekilde olduğunda ise nem ve rutubet olur. bu nedenle alçı olan kartonpiyerleri sökmeniz yada söktürmeniz gerekir. tavan kaplama yalıtım amaçlı olarak üretilmiştir. uygulama aşamalarına riayet edildiğinde yalıtım tasarrufu hemen fark edilir.

hayırlı günler.

 

ahmet olmez
ahmet olmez
10 Aralık 2016 - 13:34

Kolay gelsin. Vanda prefabrik bir evde oturuyorum tavani yok gibi birsey asma tavan var ve uzerine gelisiguzel tam kapatmayacak sekilde izocam serilmis. Soba sondugu an ev 2 3 saat icinde 10 15 derece isi kaybediyor sabah buz gibi eve uyaniyoruz. Asma tavan celik halatlarla saç catiya tutturulmus bazi komsularda cokme olayi oldu. Tavana nasil bi yalitim uygulayabilirim. 60a60 plakalar isimi gorurmu evimin tavanida plakalardan olusmakta.

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
10 Aralık 2016 - 14:55

sayın ahmet olmez; 60x60 tavan kaplama 2cm kalınlıktadır. içerdeki sıcaklığı dışarı çıkarmaz, dışardaki soğuk havyıda içeri alamaz. uygulama yapıldığında farkı göreceksiniz.

hayırlı günler..

 

Dilek ersan
Dilek ersan
03 Aralık 2016 - 21:37

Duvar ve banyo rutubeti için strafor kaplama istiyorum

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
04 Aralık 2016 - 12:31

sayın dilek ersan ; istemiş olduğunuz ürünü vew sitemizden kargo kdv dahil satın alabilirsiniz, kargolarımız 10:00 ve 1600 arası iki sefer yapılmaktadır. sürat kargo ile gelmektedir. 2/3gün içinde adresinizde olur.

 

Adem imre
Adem imre
01 Aralık 2016 - 19:06

Merhaba ewim mustakil 2. Katta oturuyorum alt kat boş ve çevresi açık otopark olarak kullanıyorum Malum altı açık olduğu için evin tabanı soğuk oluyor otopark olarak kullandığım yerin tavanını izalasyon yaptırmak istiyorum 30 mt2 kadar bi alanı yaptıracağim nekadara maal olur Bu arada izmirde oturuyorum

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
02 Aralık 2016 - 08:01

sayın adem imre; tavan kaplama malzemesi ısı yalıtım amaçlı üretilmiştir. tavan kaplama yapıldığında ısıdan tasarruf sağlarsınız fakat sizin otopark olan bölümün tavanına 60x60x2 cm olan tavan kaplamalar var onlardan alırsanız daha verimli olur dış mekanlarda ve müstakil alanlarda bu malzemeyi tavsiye etmekteyiz. yapıştırma malzemesi ile beraber ortalama 350 tl gibi tutmaktadır. uygulamayı kendinizde yapabilirsiniz.

websitemizde yan katagoride tavan kaplama linkine tıkladığınızda açlan bölümde köpük asma tavan kaplama çıkacaktır 4 adet farklı desendedir bunlardan birinden 3 koli aldığınızda yetecektir. yapıştırma malzemesinden ise 7 adet mastik olanı yada 5 kglık toz halinde satılan yapıştırma malzemesini alabilirsiniz. uygulamada mutlaka kendine has yapıştırma malzemesini alınız.

adrese teslim kargo dahil fiyatlardır. sürat kago ile gelir, gündüz 10:00 ve 15:00 kargo hergün çıkmaktadır. en geç 3 gün içinde adresinizde olur.

Ramazan Gaziantep
Ramazan Gaziantep
24 Kasım 2016 - 00:37

Tavan icin ısı yalıtım yaptırmak istiyorum,uygun fiyata cikarsa

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
24 Kasım 2016 - 11:12

sayın ramazan gaziantep;

tavan kaplama ürünlerini hks-1 mastik ile birlikte satın alıp kendinizde uygulama yapabilirsiniz. gayet basit olup kir, toz vs yapmamaktadır. tavan kaplama uygulaması, uygulama dahil istanbul içi fiyat verilmektedir. fakat maliyetler göz önüne alındığında kendiniz yapmanızı tavsiye ederiz. ortalama 4-5m² için 1 adet hks-1 mastik harcanmaktadır. satın alım işlemi esnasında müşteri hizmetlerinden yardım alabilirsiniz. fiyatlar kargo ve kdv dahil fiyatlardır ve 3 günde adrese teslim gelmektedir.

ilginiz için teşekkür eder, iyi günler dileriz.

celal şakıyan
celal şakıyan
22 Kasım 2016 - 23:37

sağlık için kimyasal, zararlı deniyor

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
23 Kasım 2016 - 10:03

sayın celal şakıyan;

bu ürünler sağlığa zararlı olsa, tse iso-c belgeleri verilmezdi. ayrıca hemen hemen her alanda kullanılan köpük ürünler zarar verse idi dünyanın yarısı kanserden ölmüştü. takdir edersinizki binalarda asmolen, duvar arası yalıtım amaçlı kullanılan köpük ve bina dış cephe kaplamasına kadar bir çok yerde kullanılıyor. kısacası güvenle alıp kullanabilirsiniz.

Fatih yıldız
Fatih yıldız
12 Ekim 2016 - 23:40

Merhabalar evimin 2 odasının ustu terasta kaldıgı için 2 odam soguk oluyor tavandan evim soguyor ısınmıyor yardımcı olursanız sevinirim not : simdilik odamın bırının tavanını yapmayı dusunuyorum ne önerırsınız bu arada 10 m kare fiyat ne olur tesekkurler

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
13 Ekim 2016 - 10:26

sayın fatih yıldız;tavan kaplama malzemesini ısı yalıtım amaçlı alacaksanız, mkaresi 8 tl olan ürünleri alınız bu ürünler içerdeki sıcaklığı dışarı vermez, dışardaki sıcaklığı içeri almaz. kargo kdv dahil adrese teslim isteyebilirsiniz. tavan kaplama malzemesi ısı yalıtım amaçlı üretilmiştir. ürünlerimizi uygulama yapıldıktan sonra farkını yakından anlayabilirsiniz. tavan kaplama yapacaksanız köşelerde kartonpiyer var ise (alçı olandan) bunları sökerseniz ısı kaybınıda önlersiniz. uygulama ürününün kendi yapıştırma malzemesi ile yapınız, web sitemizde toz halinde ve tüplü mastik şeklinde de satılmaktadır. 4 adet 1 mk yapmaktadır. 1 mastik ise 3 mk yer yapmaktadır. 

hayırlı günler..

 

Süreyya yıldırım
Süreyya yıldırım
29 Eylül 2016 - 13:02

Merhaba çatı katında oturuyorum çok fazla rutubet ve nem oluyor kesin bir çözüm olarak ne önerirsiniz 100 m2 tavan var.Ve maliyeti ne kadar olur.işçiliği sizemi ait.

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
30 Eylül 2016 - 10:28

sayın süreyya yıldırım;

tavan kaplama plakaları nem, rutubet, küf, ısı yalıtımı ve dekor amaçlı üretilmiştir. nem ve rutubet var ise mutlaka sorunu çözecektir. desenli tavan kaplama ürünlerinden kullanmanız gerekmektedir. hava geçirgenliği olmadığı için tavanda terleme, nemlenme ve rutubetlenme yapmaz. yapıştırıcı olarak kendi mastiğini kullanmanızı öneririz. 100m² tavan kaplama ve yapıştırıcı ürünleri için iletişime geçerek özel fiyat alabilirsiniz.

özkan bozdoğan
özkan bozdoğan
26 Eylül 2016 - 08:06

sayın firma yetkilisi dubleks bir evde oturmaktayız kışın ısınma problemimiz var bazı odaların üstü teras olması nedeniyle ısınıyor birde evdeki hava sirkilasyonunu önleyemiyoruz tavan kaplama için önereceğiniz bir malzeme ismi lütfen

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
26 Eylül 2016 - 10:20

sayın özkan bozdoğan;

çatı katı daireler için önerdiğimiz "desenli tavan kaplama" ürünleri 13mm olduğu için ısı yalıtım özelliği de vardır. bu tavan kaplama ürünlerinden kullanabilirsiniz. adrese teslim kargo ve kdv dahil fiyatlar ile sitede yer alıyor. yapıştırıcı olarak kendi mastiğini kullanmanızı öneririz. alçı kullanmayın. alçının dolgu özelliği vardır yapıştırma özelliği yoktur.

habis oz
habis oz
04 Eylül 2016 - 18:04

Merhabalar en mustakil tek katli evde oturuyorum catisi yk icten isi yalitim dusunuyorum nasil bir yalitim tavsiye edersiniz yazin cok sicak kisjnda cok soguk oluyor

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
05 Eylül 2016 - 14:09

sayın habis oz;

desenli tavan kaplamalar ile soğuk ve sıcak dengesini sağlayabilir ısı yalıtımı yapabilirsiniz. isı geçirgenliği olmadığı için ideal bir üründür.

kenan by
kenan by
02 Eylül 2016 - 10:33

selamlar. benim alttaki daire boş bu yüzden alttan çok soğuk geliyor bunu kesmek içinde boş olan dairenin tavanına tavan kaplama yaptırsam soğuğu kesermi .

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
02 Eylül 2016 - 11:24

sayın kenan bey;

enjeksiyonlu tavan kaplamalardan yaparsanız soğuğu keser. çoğu dairede yalıtım olmadığı için duvar ve tavanlardan soğuk hava sızıyor. bu ürünler soğuk havanın içeride kalmasını sağlar. desenli tavan kaplama kategorisinden bu ürünleri bulabilirsiniz. yapıştırıcı olarak hks-1 mastik ya da toz yapıştırıcısını öneriyoruz. nalbur mastikleri kısa zamanda etkisi kaybedip kaplamanın düşmesine neden oluyor.

Yurdaer Kelek
Yurdaer Kelek
26 Ağustos 2016 - 16:29

Yayla evimizin çatısı çinko, tavanı ağaç lambiri. Sıcaklarda bayağı ısı veriyor.lambiri üzerine ne önerisiniz. Buralarda köpük veya cam elyaf yapanlar var. Teşekkürler.

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
26 Ağustos 2016 - 20:29

sayın yurdaer kelek;

enjeksiyonlu tavan kaplamalar 13mm'dir. uygulaması kolaydır ve uzun yıllar kullanabilirsiniz. çeşitli dekor ve desenlerde mevcut. su bazlı boyalar ile isteğe göre boyanabilir de.

yapıştırıcı olarak ise özellikle tavsiye ettiğimiz nalbur mastikleri değil, fabrikadın kendi üretimi olan tavan kaplama ve köpük kartonpiyer için ürettiği hks-1 kodlu özel akrilik mastiktir. dökülme ve sararma yapmaz ve uzun yıllar kullanabilirsiniz.

Mehmet
Mehmet
20 Ağustos 2016 - 14:52

Merhabalar ADANADA tek katlı müstakil bir evde oturuyorum yazın çok ama çok sıcak sıcağı tavandan iniyor bunun için ne kullanabilirim

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
20 Ağustos 2016 - 18:47

sayın mehmet;

strafor malzemelerin soğuğu ve sıcağı geçirgenliği neredeyse hiç yoktur. 2cm strafor plakaları tavana uygulattırıp saten alçı ile üzerini kapattırabilir ya da desenli tavan kaplamalar kullanabilirsiniz.

desenli tavan kaplamalar sitemizde mevcut. yalıtım için 13mm olanlardan tavsiye ediyoruz. 1m² fiyatı 8tl'dir ve koli olarak satılır. kullanılacak alan kaç m² ise bu oranda tüp yapıştırıcısı(1 tüp 5m² alan kaplatır) ile satın alarak sıcak ya da soğuk problemini çözebilirsiniz.

onur özbek
onur özbek
14 Ağustos 2016 - 22:11

dubleks dairem var çatı katı çok sıcak oluyor tavan alçıpandan yapılmış bu malzeme ısı yalıtımı için yeterli mi

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
15 Ağustos 2016 - 13:44

sayın onur özbek;

alçıpan öncesi tavanda bir yalıtım yapılmamış ise bu yeterli olmayacaktır. bunun için tavan kaplama köpüklerini kullanabilirsiniz. sıcak ve soğuk geçirgenliği olmadığı için yaz ve kış yalıtım yapacaktır.

Ayse Ozdogan
Ayse Ozdogan
12 Ağustos 2016 - 15:34

Merhabalar, 1.katta oturuyoruz evin girisinde olan balkonumuzu odaya katmaya calisiyoruz. Camlarin altina yani balkonun duvarina nasil bi isi yalitimi yapmaliyiz ve tavan icin ne yapmaliyiz.sonucta uzerimizdeki dairenin balkonu hala acik .yagmur kar hep olucak.kisaca tavan ve balkonu kattigimiz duvara nasil bi isi yalitimi yapmaliyiz.simdiden teşekkürler.

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
13 Ağustos 2016 - 19:33

sayın ayse ozdogan;tavan yalıtımından tam verim alabilmek için tavan bölümüne beyaz eps, daha sonra üzerine dekoratif tavan kaplama yapıldığında hem dışarıdaki soğuk havayı hemde içerideki sıcak havayı korur. sadece tavan kaplama yaparak yeterli olur, fakat yalıtım konusunda içerdeki sıcak havayı kış aylarında dışarı verir. en mantıklı çözüm önce eps strafor (2 cm), daha sonra tavan kaplama (13mm), ürünleri kendi yapıştırıcısı ile yapınız. web sitemizden kargo kdv dahil adrese teslim isteyebilirsiniz.

 

Burak Gür
Burak Gür
31 Temmuz 2016 - 19:56

Dekoratif tavan kaplamasını yapan ustam saten alçı ile yapıştırdı plakaları evimin tavanına.Söküp beyaz mastik ile tekrar yapıştırsam daha iyi olur mu

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
10 Ağustos 2016 - 16:21

sayın burak gür; saten alçı malzemesi dolgu esaslıdır, yapıştırma esaslı değildir. tutunma gücü sadece ilk olarak ıslak olduğundan dolayı yapışır, ürün hafif olduğundan dolayı tutunma yapar. bu nedenle tavan kaplama yapıştırıldı zan edilir. tavan kaplama malzemesini kendi yapıştırıcısı ile yaparsanız nem rutubet küf oluştuğunda sağlam olur. dökülme yapmaz. ayrıca uygulamada kolaylık lur kaplama malzemesi kar beyaz olduğundan boyamaya gerek yoktur.

 

Kamil Tuzcu
Kamil Tuzcu
02 Temmuz 2016 - 18:35

İzmir bölgesindeki iki katlı ve çatısı kiremit kaplı yazlık evin üst katı yazın çok sıcak oluyor. "Tavan arasında zemine taşyünü serdir" dendi. "Taşyünü sermeye ilave olarak tavan arasında tabii havalandırma sağla" dendi. "Hiç bir malzemenin faydası olmaz" dendi. Söz konusu olan tavan alanı 45m2. Karar vermeden evvel sizin tavsiyenizi de almaktan memnun olacağım. Teşekkür ederim.

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
10 Ağustos 2016 - 16:24

sayın kamil tuzcu; taş yünü malzemeyi serdikten sonra tavan kaplama malzemesi çok faydalı olacaktır. eps tavan kaplama malzemesi bu nedenle üretilmiştir. not: göndermiş olduğunuz mesajlara aynı gün cevap verilmektedir. fakat websitemizde arıza olduğundan dolayı gelen mesajlar görülmemiştir.

 

ömer aytar
ömer aytar
11 Nisan 2016 - 17:42

Merhabalar 4. son katta oturmaktayım. tavan arasında yalıtım bulunmamaktadır. tavan katına straformu taş yunumu uygun olur. strafor düşünmekteyim ama. yardımcı olursanız sevinirim.

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
12 Nisan 2016 - 12:39

sayın ömer aytar;en üst katlarda 2cm taşyünü ve üzerine bu tavan kaplamalardan yaparsanız çok daha sıhhatli olur. hem ısı yalıtımı, hem ses yalıtımı, hem nem rutubet yalıtımı yapmış olursunuz. taşyünü mantolama ve tavan kaplama metre kareleri: tavan kaplama + taşyünü 42 tldir malzeme işçilik dahildir. isterseni 3cm 16dns beyaz eps kullanabilirsiniz bu şekildede aynı randımanı alırsınız hem maliyette işçilik malzeme dahil 38  tl olur.

 

yunus çalışkan
yunus çalışkan
22 Şubat 2016 - 14:55

evimi yeni aldım son kat 165 metre kare kuzey cephe.dış cephe yalıtımı ve çatıda izolasyon var.henüz taşınmadım.birinci sorum çatı akmalarına karşı olursa ne gb bir önlem alırsam uzun yıllar sorun yaşamam(nem küf gb).ikinci sorum eve taşınmadan tavana soğuğu önleyici ve görsel dizayn için fazla pahalı olmayacak ne yaptırmamı önerirsinizteşekürler...

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
24 Şubat 2016 - 21:28

sayın yunus çalışkan;

öncelikle içeriden uygulayacağınız tüm ürünler için çatı sorunu akma sorunu var ise bunu mutlaka önlemeniz gerekmektedir. tavan kaplama malzemelerinden "enjeksiyonlu tavan kaplama" ürünleri ısı yalıtımı, nem, rutubet ve küf yalıtımı sağlar. doğru yapıştırıcı ile uzun yıllar kullanabilirsiniz. bu şekilde uygulama yapan müşterilerimizden memnuniyet cevapları alıyoruz. 

maliyetler göz önüne alındığında taş yünü, karbonlu eps ile içeriden mantolama ve diğer ürünlerden daha az maliyeti olduğundan ve desenleriyle hoş bir görünüm sağladığından tavan kaplama ürünleri tercih edilmektedir. dilerseniz sizde bu ürünlerden kullanabilirsiniz. 4 adet 1m² alan kaplamaktadır ve ürünler koli içi adetleriyle satın alınabilir.

Murat YOLDAŞ
Murat YOLDAŞ
21 Şubat 2016 - 15:00

Yok karabukte oturuyorum evimde zaten laminent parke var ev iki yillik daha ama alttan ylitim ypmamislar distan fln var yoksa o yuzden alttan en iyi hngisi olur ve bunun maliyeti ne kdr olur bna iletime gecerseniz sevinirim...

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
21 Şubat 2016 - 15:08

sayın murat yoldaş;

bulunduğunuz bölgedeki dekorasyoncular ile iletişime geçerek bodrum tavanına karbonlu eps ile fileli sıva yaptırabilirsiniz. bunun maliyeti uygulamacı firma tarafından belirlenir ve fiyatlar değişkendir. m² fiyatı ortalama 35tl - 50tl arasında değişmektedir. bir kaç firmadan özel fiyat almanız gerekir.

zeki ergüneş
zeki ergüneş
21 Şubat 2016 - 11:21

tavan kaplama 11 mm. lik desenli olandan almak istiyorum çatı katındayım 125mkare evim kapıda ödeme yapabilirim ne kadar ödemem gerekiyor yardımlarınız için teşekkür ediyorum. Bu kaplamanın sağlık açısından bir zararı var mıpetrol türevli mi

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
21 Şubat 2016 - 14:51

sayın zeki ergüneş;

söz konusu tavan kaplamalar enjeksiyonlu olup ısı yalıtımı için kullanılan bir üründür. doğru uygulama ile yalıtımdaki farkı hissedebilirsiniz. kapıda ödeme seçeneğimiz yok. kart satışı pasif durumdadır. nakitte %5 indirim yapılmaktadır. kargo ve kdv dahil fiyatlar ile satın alabilirsiniz. türkiye'nin her yerine gönderim yapıyoruz.

ürünler eps malzemeden üretilmiştir ve buhar ile şişirilmektedir. xps malzeme gibi gazla şişirilmemiştir. xps malzeme gaz üretir ve yangını yürütme özelliği vardır. eps malzeme yangında küçülerek erir. sağlık açısından herhangi bir sakıncası yoktur.

Murat YOLDAŞ
Murat YOLDAŞ
20 Şubat 2016 - 23:52

Iyi aksamlar ismim murat 1 katta oturuyorum altomda siginak olarak kullanilan bnim evin buyuklugu kdr bir bos daire var buda asagi yukari 100 metre kare ypiyor bn evim alttan bir isi glmedigi icin zeminden cok soguk oluyor 15 dk snra ayagini usuyor onun icin bodrumun tavanindan isi ylitimi yptirmak istiyorum szce em iyi hngisi isitir ve faydali olur bunun icin ne kullanmam gerekir ...

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
21 Şubat 2016 - 14:46

sayın murat yoldaş;

bodrum katın tavanına karbonlu eps ile kaplatıp üzerini fileli sıva yaptırabilirsiniz. bir nevi içerden mantolama olabilir. bu şekilde soğuğu kesmiş olursunuz. laminat parke yaptırmak isterseniz, parke şiltesi yerine 2cm eps kullanabilirsiniz, bu da soğuğu kesecektir.

istanbul avrupa yakasında iseniz, iş durumuna göre uygulama ekipleri fiyatlandırma ve uygulama açısından size yardımcı olabilir. 

M.Tamer Yağcıoğlu
M.Tamer Yağcıoğlu
18 Şubat 2016 - 11:47

Sayın yetkili Benim salonumun altı boş depo salonun zemininden 5 cm xps ve laminant parke ile kaplattım. Faydası oldu ama yandaki bitişik binaların duvarına, ön cephaya ve tavana da yapmak istiyorum. Duvarlar için alçı panel, tavan için 11 mm tavan kaplaması kullamayı düşünüyorum. Bu uygulamada bir eksiklik olur mu Alçıpanelin altına strafor kullanmam gerekir mi Beni bu konuda aydınlatırsanız sevinirim. Bir diğer sorum, sizden alacağım ürünlerde ödeme nasıl, taksit yapılıyor mu Gönderilen ürünlerde deforme oluyor Eğer olursa nasıl bir çözüm sağlanıyor. Saygılarımla. Not : Ben Afyonkarahisar da oturuyorum.

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
21 Şubat 2016 - 14:42

sayın m.tamer yağcıoğlu;

tavan kaplamaları tavan ve duvar içinde uygulayabilirsiniz. fakat deforme olacağı için duvarlarda kullanılması küçük çocuk olan evlerde pek önerilmez. tavana uygulanan tavan kaplamalarda enjeksiyon tavan kaplama kullanmanız ısı yalıtım açısından verimli olur ve faydasını görürsünüz. 

duvarlar için ise alçıpan yaptıracaksanız, alçıpandan önce taş yünü ya da karbonlu eps kaplayarak alçıpanı uygulatabilirsiniz. çözüm bu yönde faydalı olabilir. 

ürün alımlarında kart seçeneği geçici olarak pasif durumdadır. nakitte %5 indirim vardır. kargo ve kdv dahil fiyatlar ile satın alabilirsiniz. türkiye'nin her yerine adrese teslim gönderiyoruz.

MÜCAHİT ULUS
MÜCAHİT ULUS
17 Şubat 2016 - 17:21

EVİM SON KAT YENİ ALDIM DAİREYİ YALITIM DA KARASIZ KALDIM TAVAN KAPLAMAMI YAPTIRSAM YOKSA POLİÜETAN SPREY KÖPÜK MÜ SIKTIRSAM ÇATI İÇİNE ..HANGİSİNİN ISI KAYBI DAHA ÇOK OLUR ..

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
21 Şubat 2016 - 14:37

sayın mücahit ulus ;

bu durum maliyet ile alakalı olduğu için ister tavan kaplama yaptırın kolay ve temizdir, isterseniz poliüretan sprey ile köpük doldurun. sizin durumunuz ile alakalı olduğu için net birşey söyleyemiyeceğim.

tavan kaplamalarda enjeksiyon baskılılar 11mm olup desenleriyle birlikte 13mm'e kadar gelebilmektedir. isı yalıtım özelliği olması sebebiyle son zamanlarda tercih edilen ürünlerdendir. fakat yanlış uygulama olması nedeniyle son kullanıcılar tereddütte kalıyor. alçı ve toz grubu ile yapıştırmak uygun değildir. yapıştırı esaslı beyaz mastik ile yapıştırılması gereklidir.(bostik, ceresit, würt vb. gibi)

zeminin düz olması tutuculuğu açısından çok önemlidir. kabarmış sıvalar var ise kazınması önerilmektedir. bunun dışında tüm zeminlere uygun yapıştırıcı ile uygulanabilir.

yucel ASLAN
yucel ASLAN
06 Şubat 2016 - 23:42

Evim 3. katta ve üzeri yüksek çatı yaz aylarında vakit geçirebilmek için sorum su olacak daireme içten tavan isi yalıtımı yapmak istiyorum ne kullanmaliyim epsmi straformu vs.. teşekkür ederim.

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
08 Şubat 2016 - 12:46

sayın yucel aslan;tavan kaplama malzemesni fiyatı 2.45 tl olanlardan kullanırsanız dha verimli olacaktır, desenli tavan kaplama katogorisinde vardır.

 

mehemt şahin
mehemt şahin
28 Ocak 2016 - 00:45

KAR-SİS KARAİN 1112 Dekoratif Tavan Kaplaması Aldım.Daha Evime Monte Etmeden Kutu İçinde Alt Kısmında Islanma Var. Sizce Bu Normal Bir Şey mi

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
31 Ocak 2016 - 13:20

sayın mehemt şahin; almış olduğunuz tavan kaplama malzemesi enjeksiyonlu olduğu için ısıtılarak şekilleniyor, bundan dolayı terleme yapmaktadır. her hangi bir sıkıntı oluşturmaz.

 

halit cetinkaya
halit cetinkaya
12 Ocak 2016 - 08:22

selam çatı katı dairem var ısı yalıtım yaptırmak istiyorum bilgi almak için aramanızı bekliycem teşekkürler

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
12 Ocak 2016 - 13:31

sayın halit cetinkaya;

halit bey strafor tavan kaplaması ısı yalıtım ve nem rubet için uygun olup artı görsellik olarakta dairenize zengin bi görünüm kazandırır 
 

telefon numaranıza ulasamadık detaylı bilgi vermek için iyi günler saygılar 

Ahmet YILDIRIM
Ahmet YILDIRIM
03 Ocak 2016 - 22:59

7 Katlı bir binanın en üst katındayım ve 125 metre kare. Tüm evin tavanını ısı yalıtımını kendim yapacam. Sadece boyama ile halledebileceğim , tavana yapıştırılabilir düz yada düze en yalın ısı yalıtım malzemesi olarak ne kullanabilirim. Tavan kireçle badanalı ve beton. Bunun yanında tavan köşelerinde ne kullanmalıyım. Malzemeler küçültmek için ne ile kesilmeli.

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
04 Ocak 2016 - 15:00

sayın ahmet yildirim;tavan kaplama malzemesini yalıtım olarak verim almak için 11 mm olanlarından alırsanız verimli olacak ve farkı hemen anlarsınız. içerdeki sıcaklığı dışarı vermez. dışarıdaki soğuk havayı da içeri almaz. web sitemizden adrese teslim kargo vardır.

 

Ahmet YILDIRIM
Ahmet YILDIRIM
03 Ocak 2016 - 22:47

Uygulamaları vidyoya çekmeniz çok iyi olurdu. Alacam ve kendim yapacam ama görmediğim için nasıl olacağını bilmiyorum. En iyisi tüm ürünlere ait usta bu ürünü kullanırken vidyo filmler yapın.

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
04 Ocak 2016 - 15:06

sayın ahmet yildirim; tavan kaplamayı adrensı yüksek olan çeko mastik ile yaoınız.ceresit, bostik, yada würth marka olabilir.  tavan kaplamayı paketten bir adet çıkarın en uzun bölgeye birtane yapıştırın, daha sonra ikinciyi yanına yapıştırın, kenarları sıfır birleşsin akabinde diğerinide yapıştırın, üçüncüden sonra köşeleri ayarlamak için ikinci sırayıda gelin böylelikle köşeleri sıfır olacak şekilde devam ediniz. bir adet maket bıçağı ile kaplamayı çok kolay kesebilirsiniz, eğer kartonpiyer kenarlarda varsa kesik olan bölümlerede web sitemizden 4x 2 ebatlarında çıta alarak tavan kaplama bittikten sonra beyaz mastik ile devam ediniz. tavan kaplamayı beyaz mastik ile yapınız boyamaya gerek yok ürün tam beyaz olarak gelmektedir. boya yapacam derseniz su bazlı boyalar ile boyayınız..

 

ramazan ün
ramazan ün
31 Aralık 2015 - 07:09

merhaba 50m2 evim için 11mm olan tavan yalıtım köpüğü ve kenarlıkları 5 adette avize kartonpiyeri ,toplam kullanılacak adet ve fiyat alabilirmiyim uygun ve desenli fiyatı lütfen

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
31 Aralık 2015 - 18:55

sayın ramazan ün;tavan kaplama malzemelerini koli olarak alabilirsiniz. 50 m2 için 200 adet gitmektedir. kaplayacağınız alana en yakın koli adetlerini seçerek alabilrisiniz.

Şafak
Şafak
29 Aralık 2015 - 10:45

Merhaba, 3 katlı bir evde yasıyoruz. Giriş kati sadce yaz aylarında kullaniyoruz. Kışın 2 ve 3. Katı kullaniyoruz. Ancak 1. Katta herhangi bir ısinma sistemi olmadığı için kışın -10 dereceye kadar düşüyor. Dolasıyla 2. Katın zemini çok soğuk oluyor. Dijital ısı ölçer ile ölçtüğümde duvarlar 21 derece zemin 10 derce civarlarında. 1. Katın tavanina hangi ürünü uygulamaliyım Ve bu ürünü ne ile yapıştırmalıyım Uygulama yapip sıva ve boyayı yazın yaptırmamın bi mahsuru olurmu Teşekkürler

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
29 Aralık 2015 - 12:02

sayın şafak;

mantolamada ısı yalıtımı verimi almak için 3cm taş yünü ısı yalıtım levhası kullanmak gerekir. bu ısı yalıtım levhası %65-%70 oranında enerji tasarrufu sağlamaktadır. bu ürünü elyaflı levha yapıştırıcısı ile yapıştırabilirsiniz. bu levhaya dübel atmak gerekmez. daha sonra bu lavhanın üzerini fileli sıva ile sıvadıktan sonra dilerseniz dekoratif ve tekrar yalıtım amaçlı tavan kaplama malzemesi kullanabilirsiniz ya da direk olarak sıva alçı ve boya ile yapabilirsiniz.

bu uygulama maliyet olarak yüksek olabilir fakat, yalıtım açısından mükemmeldir. maliyeti düşük uygulaması kolay bir ürün yapmak istiyorum dediğinizde ise tavan kaplama malzemesinin enjeksiyonlu olanından 50x50cm ebatlarında kargo ve kdv dahil viptavankaplama.com'dan temin edebilirsiniz. bu tavan kaplama uygulamasını da kendi yapıştırıcısı ile yapıştırmak daha uygun olacaktır. bu tavan kaplama malzemesi %25-%30 enerji tasarrufu sağlamaktadır.

Ümit ASLIHAK
Ümit ASLIHAK
27 Aralık 2015 - 14:40

Merhaba, yatak odalarımız kuzey cephe ve çatının altı.Dışarıdan ısı yalıtımı yaptırma şansımız yok, ancak içeriden yaptırabiliriz. Odalarda nem ve küf var, ve soğuk oluyor. Nem, küf ve soğuğu önlemek için en iyi çözüm ne olabilir Teşekkürler, iyi günler.

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
27 Aralık 2015 - 15:22

sayın ümit aslihak; kuzey cephelerde yalıtım amaçlı verim almak için, viptavan kaplama.com da bulunan 2cm olan köpük tavan kaplama katagorisine girerseniz oradan alabilirsiniz. ürünü arama yerinden alanya , side , kaş diye yazarsanız bulabilirsiniz.

Erkam halis
Erkam halis
16 Aralık 2015 - 21:59

Merhaba lar, oturduğum evde yatak odası apartman girişinin tam üstünde kalıyor.dolayısıyla evi isitiyorum ama yatak odası 5-10 derece kadar daha soğuk.ev içinde 4 mevsimi yaşıyoruz.apartman girişinin tavanına tavan kaplama yapsam problemim hallolur mu Hangi özelliklerde kaplama yapsam daha uygun olur ve sorunum için başka çözüm öneriniz olur mu Tesekkurler

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
17 Aralık 2015 - 09:34

sayın erkam halis;tavan yalıtımın dan verim almak için giriş kata 3cm beyaz eps uygulatın daha sonra üzerine tavan kaplama malzemelerinden uygulatırsanız çok verimli olacaktır. daire içierisinde yalıtım tasarrufu yapmış olut ve sıcaklığın dışarıya çıkmasını önlemiş olursunuz.

metin dertsiz
metin dertsiz
11 Aralık 2015 - 09:43

merhaba evim daha1 yıllık bir dubleks güney cephe tamamen güneş alıyor. yazları sıcaktan duramıyoruz kışları da soğuk olurmu acaba. tavanda yalıtım malzemeleri var mavi sünger şeklinde sanırım, tavanda bi yerde hasar vardı orada gördüm. bu sorundan kurtulmak için bi çözüm varmı

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
13 Aralık 2015 - 12:27

sayın metin dertsiz; evinizin güney cephesi daha çok yaz aylarında sıkıntılı olur. kış aylarındada soğuk olur fakat kuzey cephe kadar değil, bunların ikisine birden çözüm bulmak için  beyaz 3cm lik eps levha ile hem montaj hemde sıva boya yaptırarak sorunu kökten hal etmiş olursunuz.

c.k
c.k
04 Aralık 2015 - 12:55

Merhaba eve kat kaloriferi taktırdım şu anda tavanlarda terleme ve küflenme meydana geldi buna ne önerirsiniz.

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
04 Aralık 2015 - 21:29

sayın c.k;

press baskılı tavan kaplamalardan yaptırmanız rutubeti ve nemi keser. yardımcı olması amacıyla aşağıda linki paylaşıyorum.

viptavankaplama.com/stropiyer-tavan-kaplama

trn k
trn k
01 Aralık 2015 - 21:30

iyi günler bizim binada ısı yalıtımı var parkenin altındada ısı yalıtımı var ama genede ısı noktasında sıkıntı yaşıyoruz son katta oturuyoruz binanın çatısı yok bende tavana ısı yalıtımı yapmak istiyorum ısı noktasında verimi nasıl olur ve hangi ürünü kulanmalıyım

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
02 Aralık 2015 - 09:29

sayın trn k;

enjeksiyonlu tavan kaplamalar 13mm kalınlığındadır ve ısı yalıtımı için en ideal üründür. desenli tavan kaplama kategorisinde bulabilirsiniz. genelde çatı katlarında ve ters dublekslerde bu ürünü tavsiye ediyoruz. uygulamadan sonra ısı yalıtımını farkedecesiniz. 

başka sorunuz olur ise çekinmeden sorabilirsiniz.

Hasan dursun
Hasan dursun
19 Kasım 2015 - 10:23

Merhaba ,Oturduğum odanın üstü teras acaba desenli strafor lardan yaptırsak ısı için faydası olurmu ev ısınmıyor

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
20 Kasım 2015 - 19:28

sayın hasan dursun ;

eps malzemeden üretilen tavan kaplamalar, nem ve rutubet yalıtımının yanı sıra ısı yalıtımı da sağlamaktadır. dış cephe mantolamada kullanılan ürünün iç dekorasyona göre üretilmiş halidir. fakat ısı yalıtımı için 13mm olan ürünlerden almanız gerekir. 8mm olan ürünlerin yalıtımı daha azdır.

(not: yapıştırıcı olarak kesinlikle alçı vb toz ürünler kullanmayınız.)

Onur Bayrak
Onur Bayrak
08 Kasım 2015 - 16:19

Merhaba, En üst katda oturuyorum.Ayrıca ev hiç güneş almıyor.Sadece dış cepheden yalıtım yapıldı.Tavanı da yalıtmak istiyoruz.Isı yalıtım levhalarına strafor tavan kaplama paneli ile yapıştırıp tavana monte etsem fayda eder mi hiç sıva yapmama da gerek kalmaz

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
08 Kasım 2015 - 18:33

sayın onur bayrak;

desenli tavan kaplama kategorisindeki ürünler enjeksiyonlu oyup 13mm kalınlıkla ve yalıtım olarak en ideal ürünlerdendir. soğuk ve sıcak geçirgenliği olmadığı için soğuk olan çatı katları ve ters dubleks olan yerlere tavsiye ediyoruz. 

tavan düz ise yapıştırıcı olarak yapıştırıcı esaslı akrilik beyaz mastik kullanmanız gerekmektedir. alçı kesinlikle kullanmayınız. çünkü; yapıştırma özelliği olmadığından, kuruduğu zaman en ufak titreşimde eps den kopmaktadır. daha detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

olcay özkar
olcay özkar
28 Eylül 2015 - 22:31

sobalı evde soba borusuna bi karış mesafede ısıdan dolayı tavan kaplama zarar görürmü ezilp büzülürmü ,yanarmı kısaca teklikesi varmı cevaplarsanız sevinirim

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
30 Eylül 2015 - 16:19

sayın olcay özkar,

tavan kaplama ürünleri eps malzemeden üretilmiştir. alev almaz ve alev yürütmez. fakat tarif ettiğiniz gibi yakın olursa içe doğru eriyip çökme yapar. xps malzeme olmadığı için gaz üretmez. eps malzemeler buharla şişirilir, xps malzeme ise gazla şişirilir. sağlık açısından eps ürünlerinin bir zararı yoktur.

hayırlı günler dileriz.

Ahmet YILDIRIM
Ahmet YILDIRIM
24 Ağustos 2015 - 15:46

Merhabalar 4 katlı apartmanın en üst katında oturuyorum bina daha 1 yıllık yeni bir bina. Güney cepheye bakması ve en üst katta olması sebebiyle evim yazın çok ısınıyor. Çatıda izolasyon var tavana içten ne yaparsam bu sıcaklıktan kurtulurum

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
25 Ağustos 2015 - 08:55

sn: ahmet bey tavan kaplama malzemesi yalıtım amaçlıdır. özellikle çatılarda,en üst katlarda kullanacaksanız( 2- cm 3cm) beyaz eps yapılacak, daha sonra bu tavan kaplama malzemesinden yaparsanız çok faydalı olacaktır. yaz ve kış aylarında tavan kaplama malzemesinin farkı hemen hissedilir.

saygılarımızla

burhan kaya

satış ve uygulama

 

ahmet sonat
ahmet sonat
04 Ağustos 2015 - 18:58

Açık terasım var.apt sakinleri izolasyon yaptırmaya yanaşmıyor .yazın aşırı sıcak oluyor."Mersin anamur"içerden ne yapabilirimemekli bütçesine uygun...

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
04 Ağustos 2015 - 19:21

sayın ahmet bey,

tavan kaplama malzemesi sıcak bölgelerde hissedilir derecede yalıtım yapar. bütçenize uygun olarak tane fiyatı 2.36tl olan ürünlerden alabilirsiniz. sitemizde ürünler, kargo kdv dahil adrese teslimdir. ürünümüz size antalya fabrikamızdan gelecektir. 

saygılarımla

serdar ateş
serdar ateş
27 Mayıs 2015 - 14:26

merhablar kullanacagımız ürünün üzerine boya yapabilirmiyiz..renkli şekil yapmak istiyorum..olabilir mi ve

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
27 Mayıs 2015 - 18:21

sayın serdar ateş,

tavan kaplamalar ve stropiyer kartonpiyerler su bazlı plastik boyalar ile boyanabilmektedir. solvent bazlı boyalar ile boyamayınız, ürünü eriterek deforme eder. 

hayırlı günler dileriz.

ismail eken
ismail eken
18 Mayıs 2015 - 16:09

Prefabrik bir evim var. Tavandan aşırı şekilde sıcak alıyor. 1 odanın tavanına bunu kapladığımda acaba odaya ısı girmesini de engelleyebilir miyim

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
18 Mayıs 2015 - 16:18

sayın ismail bey,

tavan kaplama uygulaması sıcaklık yalıtımı yapar fakat yeteri kadar değil. bunun yerine 4-5cm beyaz eps ile uygulama yaptırırsanız, ısıyı engellemiş olursunuz. detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

hayırlı günler dileriz.

hikmet aluftekin
hikmet aluftekin
26 Mart 2015 - 17:38

Strafor tavan kaplamasini ic duvarlardada kullanip isi yalitimi saglanirmi.

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
26 Mart 2015 - 21:28

sayın hikmet aluftekin;

tavan kaplama malzemelerini iç duvarlarada kaplayabilirsiniz. dilerseniz tavan kaplama yaptıktan sonra üzerini farklı renklerde silikonlu boya ile boyayabilirsiniz. bu şekilde uygulama yaptığımız yerler mevcut. dilerseniz iletişim bölümünden burhan bey ile görüşüp fiyat alabilirsiniz. uygulama resimlerini talep ettiğiniz takdirde tarafınıza gönderebiliriz.

hayırlı günler dileriz.

Hilal KÜPELİ
Hilal KÜPELİ
09 Ocak 2015 - 11:38

merhaba bu ürününden ortalama iç mekana kaç adet gider toplam 5 oda L şeklinde ara hol var odalar küçük çok küçük degil ev toplam 110 m2 tavan ve perdelik kısım düşünüyoruz bilgilendirseniz sevinirim

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
09 Ocak 2015 - 13:10

sn: hilal hanım istemiş olduğunuz tavan kaplama ürünü 110 m2 bir daire için,  4 koli gitmektedir, 1 koli 28 m2 yapmaktadır. 112 m2 ye denk gelir. adet olarak 460 tanedir. fiyatı ise 1.45 tl dir (1tane) toplam tutarı ise 667 tl dir. perdelik fiyatlarımız desen ve ebatlarına göre değişmektedir. ürünlerimiz koli olarak gönderilmektedir. fiyatlarımıza kargo kdv dahildir.

saygılarımızla

burhan kaya

ali
ali
07 Ocak 2015 - 18:07

Merhaba bu ürünü evin dışa gelen duvarlarına kaplasam az da olsa yalıtım yapar mı. Üzerine boya yapabilir miyim veya doğrudan duvar kağıdı yapıştırabilir miyim

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
08 Ocak 2015 - 11:09

sayın ali bey;

daire içerisinde tavan kaplama malzemesini her bölgede uygulaya bilirsiniz. daire içinde ısı yalıtım sağlayan bir üründür. içerdeki mevcut sıcaklığı dışarıya çıkarmaz, dışarıda bulunan soğukluğu daire içerisine almaz. enerji tasarrufunda %25 oranındadır. 

saygılarımızla;

burhan kaya

Birsen oban
Birsen oban
23 Aralık 2014 - 21:17

Merhaba bu urun ses yalıtımı yapar mı acaba

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
24 Aralık 2014 - 17:20

sayın birsen hanım,

bu tavan kaplamalar, pimapenin ses yalıtımı kadar etkilidir. özellikle tavan kaplamalar nem, rutubet ve ısı yalıtım için tercih edilmektedir.

serife bolat
serife bolat
12 Aralık 2014 - 00:04

Merhaba benim 2 odam rutubet aliyor acaba tavan kaplama ısı yalıtımı tutarmi bazılari tekrar düstunu söylüyor fikriniz nedir tavanlar karariyo yani daha nasıl anlatsam kokuda var yardimci olursaniz sevinirim bide fiyat yani tesekkurler.

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
13 Aralık 2014 - 13:01

sayın şerife hanım,

strafor tavan kaplamalar, nem, rutubet ve küfü önler. sürekli terleme yaptığı için bu hali sürekli devam eder. tavanınızı kaplama yaptığınız takdirde önü kesilmiş olur. 

detaylı bilgi için 0212 876 8878 / burhan bey ile görüşebilirsiniz.

hayırlı günler dileriz.