Strafor Tavan Nem Rutubet Yalıtımı Sağlarmı

Strafor Kaplama Nem Rutubet Yalıtımı Sağlarmı?

Gelişen teknoloji ile hayatımızda önemli bir yer edinen strafor ürünleri, hemen hemen her alanda kullanılmaktadır. Tavan kaplamaları, avize göbekleri, kartonpiyerler, meyve sebze kutuları, binaların dış süslemelerinden tutun daha bir çok alanda karşılaşabilirsiniz. Kalıp olarak farklı boyut, ebat ve dansitelerde basılması kullanıldığı yere göre değişmektedir. Örneğin; strafor kartonpiyerler tavan köpüklerine nazaran daha serttir ve kolay kolay kırılmaz. 

Düşünün! Önceleri kartonpiyer uygulaması yaptırırken, alçının tozu ve kiri evin her tarafını kaplardı. Temizlemesi zaman alan ve meşakatli bir işti. Stropiyer kartonpiyer ürünü çıktığı gün bu sorun artık kalmadı. Sadece falçata yardımı ile istediğiniz boylarda kesip; akrilik mastik ile yapıştırabilirsiniz. Aynı uygulama strafor tavan köpüğü içinde geçerlidir. Temiz, zahmetsiz ve fiyat olarak da çok ucuza mâl edebilirsiniz.

Gelelim tavan kaplama ürünlerinin nem ve rutubet yalıtımı alanında ne gibi faydaları olduğuna.

Tavan kaplamalar, enjeksiyon baskılı ve press baskılı olarak iki kısma ayrılmaktadır. Enjeksiyon baskılı kaplamalar; desenleri net, yüzeyi parlak ve düz, üç boyutlu görünüme sahip ve kalınlıkları ise 13mm'ye kadar çıkmaktadır. Press baskılı yani ütü baskılı kaplamalar ise, 8mm olduğundan dolayı, desenleri enjeksiyon baskılı kaplamalara nazaran az belli olan ve yüzeyi prüzlü bir üründür. Tavan kaplamalar, sıcağı ve soğuyu geçirmediği için havayı içeride hapseder. Bu nedenle terleme yapmaz. Özellikle banyolarında nem ve rutubet olan müşterilerimiz için en çok önerdiğimiz bu tavan köpüğü ürünlerdir. Oturma odalarında, salonlarda, yatak odalarında ve evin rutubet alan yerlerinde bu ürünün kullanılması faydalı olacaktır. Üstelik desenleri ile kullanıldığı yere farklı bir hava katmaktadır. Fakat kenarlara stropiyer kartonpiyer kullanmanızı öneriyoruz. Çünki tavan kaplama bir dekorasyon işidir ve strafor kaplamanın vazgeçilmez parçasıdır.

Ateşle direk temas etmediği sürece zarar görmemektedir. Tabiki aşırı derecede sıcaklık yayan lambalara çok yakın, hatta temas edecek uygulamadan kaçınılmalıdır. Ateşle teması ya da aşırı derecede sıcaklık yayan lambalarla direk temasında, yanmayan fakat küçülerek büzüşen bir malzeme olup, sağlık açısından zararı yoktur. Ham maddesinin zararsız olması nedeniyle meyve ve sebze kapları olarak da kullanılmaktadır.

Dikkat edilmesi gereken bir hususu belirtmeden geçmeyelim. Bir çok firma tavan kaplaması üretmektedir. Dansiteleri ve yoğunlukları birbirlerinden farklıdır. viptavankaplama.com sitemizde, tavan kaplama ve diğer strafor ve stropiyer ürünleri sert, dayanıklı ve kolay kolay kırılmamaktadır. Fiyat olarak da fabrika teslimi olduğundan dolayı, kargo ve kdv dahil olarak satılmaktadır.

Şimdiden iyi günlerde kullanmanız dileğiyle...

Bir sonraki makalemiz olan başlıklı konuda hakkında bilgiler verilmektedir. Dilerseniz bu makalemizide inceleyebilirsiniz.

64152 İnceleme 69 Yorum 5 - 1/5 Pdf Dökümanı

Bu Makale İle Alakalı Ürünler


Görüş ve Öneri Bildirin, Yorum Yapın
Fotoğraf
 
Gönderileriniz; editörler tarafından incelenip, onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Senem Demir
Senem Demir
21 Kasım 2018 - 14:22

Merhaba, Dubleks dairemizin alt katında banyo ve salonda kararma var. Banyo için strafor uygulama düşündük getirdiğimiz usta koku yapabileceğini söyledi. Koku yapma gibi sorunla karşılaşır mıyız?

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
27 Kasım 2018 - 19:52

sayın senem demir;

tavan kaplamalar koku yapmaz. bazı merdiven altı üreticiler aspes gazı kullanıyor. bunlar tehlikelidir. bunların dışında sorunsuz ve güvenle kullanabilirsiniz. nem, rutubet ve küf yalıtım özelliği vardır.

haluk fidan
haluk fidan
25 Ekim 2018 - 13:11

Evin dış cephesi sıvalı değildir. Mantolama yapma imkanım da yok .Isı yalıtımını içerden yapmak istiyorum. Şİkayetim ( soğuk ve rutubet olması) ısı yalıtımın yapılacak yerin öiçüleri 260x210 Mm. soğuğu ve rutubeti nasıl engellerim Bilgi olarak ısı yalıtım yapacağım duvarda petek montajlıdır. Sizce SAĞLIĞA en uygun çözüm hangisidir . Yapılacak yer yatak odasıdır. Önerilerinizi ve tavsiyenizi ve cevabınızı bekliyorum.

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
25 Ekim 2018 - 14:08

sayın haluk fidan;

yatak odası gibi yerlerde ister dekor olarak 2cm, 3cm yada 4cm renkli taş ve tuğla gibi duvar kaplama plakalarını kullanabilir, isterseniz yine kalınlığına göre 2cm, 3cm yada 4cm karbonlu veya beyaz eps ile fileli sıva-alçı-boya şeklinde içeriden mantolama yaptırabilirsiniz.

biri duvarda dekor olarak dururken diğeri düz duvar gibi görünür. maliyetleri göz önünde bulundurarak birini tercih edebilirsiniz. fakat her iki uygulamada da peteği "mutlaka söküp" petek arkasına da uygulama yaptırmalısınız. duvarda ısı köprüsü kalmayacak şekilde tamamını yalıtım yaparak hem ısı yalıtımı hemde rutubet yalıtımı yapmış olursunuz.

hamza hatunoğlu
hamza hatunoğlu
07 Ağustos 2018 - 15:54

Evimi alalı 2-3 yıl oluyor zemin kat ama altında depo var 4cm dış cephe mantolaması var ama depo tavanına herhangi bir uygulama yapılmamış . Kışın hiç ısınamıyorum desem yeridir ve çok fazla rutubet yapıyor duvarlarda küf yapıyor. Nasıl bir öneriniz olur cevabınızı bekliyorum.

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
10 Ağustos 2018 - 16:30

sayın hamza hatunoğlu;

depo tavanına 2cm, 3cm ya da 4cm karbonlu/beyaz eps ile üzeri fileli sıva yaptırarak hem ısı yalıtım, hem de nem ve rutubet yalıtımı sağlayabilirsiniz. tıpkı düz mantolama gibi. sadece son olarak dekoratif çekilmemiş ve boya yapılmamış hali ile depo tavanı yalıtım sağlayabilirsiniz. yeriniz istanbul içi ise, bilgi formu ile bize ulaşıp fiyat teklifi alabilirsiniz.

Meral yapıcı
Meral yapıcı
21 Haziran 2018 - 20:02

Banyo tavanını straforla kaplattık ama yalnız straforların yüzeyi benek benek küflendi gitgide artış gösteriyor nasıl temizleyebilirim

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
22 Haziran 2018 - 22:35

sayın meral yapıcı;

tavan kaplama plakaları nem ve rutubet yalıtımı yapması için üretilmiştir. fakat kullanılan ham madde kalitesiz ise; kaplamanın gözenekleri açık ve yüzeyi prüzlü olur. ürün fiyatlarından da anlaşılacağı gibi, maliyetleri düşürmek ve "ucuz" satmak için bu şekilde üretim yapan firmalar mevcut. riske girmemek için mevcut kaplamayı sökerek yenisini yapmanızı öneririz. sürekli bu sıkıntıyı yaşamaktansa tek seferde kaliteli ürünler kullanarak uzun ömürlü ve sıkıntısız bir uygulama ile sorunu çözebilirsiniz. diğer türlü sürekli bu şekilde tavanı silmek zorunda kalacaksınız ki zaten tavanı kaplamanın bir anlamı kalmaz.

Canan usta
Canan usta
23 Nisan 2018 - 06:21

Ben mutfaktaki fanyanslar için düşünüyorum. SiZce be yapmalım.Dolap arasındaki kısıma da yapmak istiyorum. Ne önerirsiz...

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
23 Nisan 2018 - 12:30

sayın canan usta;

taş ve tuğla desenli strafor duvar kaplama plakalarını kullanmanızı tavsiye ederiz. yüzeyi tavan kaplamaya göre daha sert ve darbelere dayanıklıdır. tek renk ya da uv baskılı dediğimiz renkli modelleri kullanabilirsiniz. tek renk kullanırsanız dilediğiniz renge boyayabilirsiniz. bu ürünleri sitemizde "duvar kaplama dekorları" bölümünde bulabilirsiniz.

Tarık
Tarık
16 Nisan 2018 - 14:08

Benim 2yilik evimin banyo ve tuvalet üsten akıyordu suyu kestiler sıva dökülmesi meydana geldi bende tavana strafor kullanım dedim ama düşer diyorlar düşmemesi için nasıl önlem alabiliriz teşekkürler

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
17 Nisan 2018 - 10:31

sayın tarık;

tavana sızmış olan suyun süzülerek kurumasını beklerseniz, tavan kaplama plakalarına zarar vermez ve düşürmez. bu şekilde uygulama yaparsanız uzun yıllar kullanabilirsiniz. uygulamayı doğru ve bilinçli yaparak, kulaktan dolma söylentilere prim vermeyiniz. hayırlı günler.

Necati bal
Necati bal
16 Mart 2018 - 20:00

Binamız 2 yıllık dış mantolaması yapılmıs.ben dublex dairedeyim.dublexin bir odası küf ve terleme yapıyor.ne yapmak lazım.

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
16 Mart 2018 - 20:10

sayın necati bal;

dublex daire olması sebebiyle çatı kısmından kaynaklanabilir. çatı yalıtımı yetersiz ise, tavan ve duvarın üst kısımlarından rutubet oluşmaya başlar. mantolama uygulaması, ısı köprüleri kapatılarak yapıldığında ısı yalıtımını tam anlamıyla sağlar. nem ve rutubet sorunu için desenli ya da düz tavan kaplama ürünlerinden birini tercih edebilirsiniz. özellikle nem, rutubet ve küf yalıtımı için üretilmiştir. desenli olan tavan kaplamalar ayrıca ısı yalıtımı da sağlar. yapıştırı olarak kendi kova yapıştırıcıları ya da akrilik mastik ile uygulama yapabilirsiniz.

Hayrullah yarkın
Hayrullah yarkın
14 Mart 2018 - 16:01

Kolay gelsin bahçe katı rutubet ve nem oluyor 30m2 straforlu alçıpan öneriyorlar siz ne önerirsiniz ve fiyatı ne kadar kesin cözüm mü ?

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
15 Mart 2018 - 12:24

sayın hayrullah yarkın;

strafor ürünler nem ve rutubet yalıtımı yapmaktadır. alçıpan ile birlikte kullanımda, ek olarak dekor da yapmış olursunuz. maliyetler olarak sizin açınızdan sorun olmazsa o şekilde de yaptırabilirsiniz.

tavan kaplama ürünleri ile nem ve rutubet sorununu çözebilirsiniz. uygulaması kolay, düşük maliyetli ve uzun ömürlüdür. uygulama yapılan yeri kirletmez ve kısa sürede temizliği yapılır.

mücahit
mücahit
19 Şubat 2018 - 08:47

Mrblar kolay gelsin.Evimiz dubleks yeni bina.çatıda taşyünü ve profil var.profiiler terleme yapıp alçıpana damla lekesi yapıyor.Çatı ustaları sıcak soğuk hava çarpışmasından oluyor diyo.Çatıya bir sürü havalandırma açtırmama rağmen terlemeyi kesemedim.Tavana enjeksiyon baskılı tavan kaplama yapsam terlemeyi keser mi?Duvarlarda da terleme var oralara da kaplasam keser mi?iyi çalışmalar.

Canan karakurt
Canan karakurt
14 Şubat 2018 - 00:31

Iyi gunler mutfagimizin tavanini stropiyer yaptirmayi dusunuyoruz bu konudaki fikirlerinizi ogrenebilir miyiz simdiden tesekkurler.

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
22 Şubat 2018 - 12:12

sayın canan karakurt; istadiğiniz üründen sipariş verebilirsiniz. istanbul içi sevk vardır. illere sevkimiz aktif değildir.

 

Yalcın durak
Yalcın durak
13 Şubat 2018 - 22:31

4 katta oturuyom üstü çatı perde yerlerinde terleme oluyo ne onerirsiniz

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
22 Şubat 2018 - 12:14

sayın yalcın durak; tavan kaplama uygulaması ile nem, rutubet, terlemeyi kesebilirsiniz, aynı zamanda ısı yalıtımıda sağlamaktadır. uygulama yapıldığında farkı göreceksiniz. mutlaka kendine has yapıştırıcı kullanınız.

 

Enes Koçak
Enes Koçak
17 Ocak 2018 - 16:16

Merhaba , biz yeni bi eve taşındık kiracıyız 7 katlı binanın 4. Katındayız banyo asma tavan banyodaki küçük cam var camdan 1-2 karış sonra tavan başloyor bu bölge ufak kararma ve benek benek oldu buraya ne önerirsiniz. Bu arada bina 3-5 yıllık bir bina katta tek daire var

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
28 Ocak 2018 - 16:18

sayın enes koçak; tavan kaplama modellerinden yaptırırsanız sorun hallolur. 

 

Mustafa al
Mustafa al
10 Ocak 2018 - 21:50

İyi günler. Ben 7 katlı bir binanın en üst katında oturuyorum. Binanın dış cephe kaplaması yapılmış ama çatı İzalasyonu yapılmamış. Apartman yönetimiyle görüşmem sonucunda yalıtım işine kimse yanaşmadı. Şu an ben çatının benim kısmıma düşen kısmını yalıtım yaptırmak istiyorum ama kafamda bir kaç soru var. 1- sadece benim tarafıma düşen kısmını yaptırmam faydalı olur mu? 2-yalıtım için cam yünü köpük ve diğer tarzda ürünler var hangisi daha verimli ? 3-oturduğum kat en üst kat olduğundan tavan kısmını içerden kaplatmak mı yoksa dışından kaplatmak mı daha mantıklı? 4-tavan kaplamak için desenli straforlar ısı yalıtım için tavsiye edermisiniz. Not: Ben bu konularda en verimlisi hangisiyse onu seçme taraftarıyım.

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
28 Ocak 2018 - 16:21

sayın mustafa al;size ait olan bölümü tavan kaplama yaparsanız faydalı olur. öncelikle beyaz olan köpüklerden 4cm kalınlığında ve 14 dns sertlikte olanınından yaptırmanız yeterlidir. yapı malz ve nalburlardan temin edebilirsinmiz.

 

FATMA NUR YILDIZ
FATMA NUR YILDIZ
08 Ocak 2018 - 11:53

Merhaba evimiz son kat ısı yalıtımlı ama yinede ısı kaybı var ara katlara göre. Ve camlarda aşırı buharlanma korniş kısımlarında ise küflenme oluyor acaba ne önerirsiniz bu ürünün faydası olurmu

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
09 Ocak 2018 - 16:10

sayın fatma nur yildiz;

mantolama yapılırken ısı köprüleri tam kapatılmadığı için, boşluklardan sızan soğuk terlemeye neden olabilir. küflenme ve rutubetlenme var ise tavan kaplama plakaları bu sorunu çözecektir. kendi yapıştırıcı ürünlerini kullanarak tavan kaplamayı kendiniz de yapabilirsiniz.

ferdi kılıç
ferdi kılıç
07 Aralık 2017 - 12:06

dublex dairemin açık terasının altı oturma odası ve hiç ısınmıyor. bize ne önerir siniz?

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
07 Aralık 2017 - 18:04

sayın ferdi kılıç ;isı yalıtımında en iyi verimi almak için öncelikle 2cm strafor ve üzerine dekorlu tavan kaplama yapıldığında içerdeki sıcaklığı dışarı vermez dışardaki soğuk havayı içeri almaz. uygulama yapıldıktan sonra farkı göreceksiniz.

Eda alkandagi
Eda alkandagi
01 Aralık 2017 - 00:00

Merhabalar evimin sadece bir odasinin tek duvarinda surekli bir dokulme oluyor rutubet onleyici dyostop ile boyamama ragmen bir hafta sonra duvar tekrar dokuldu bu dokulme sadece duvarin alt kisminda oluyor steafor ile duvari kaplasam kesin cozum olur mu bide fiyat rica ediyorium duvar yaklasik 8m2

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
01 Aralık 2017 - 10:27

sayın eda alkandagi; duvarınızın rutubet ve dökülmelerini en iyi strafor kaplama ile önlersiniz. size tavsiyemiz fugalı kaplama malzemesi ile kaplamanızdır. hem darbelere dayanıklıdır hem yalıtımlı hemde rutubet önleyicidir. istemiş olduğunuz ürünün adet fiyatı 18 tl dir. 3 cm dir 60x120 ebatlarındadır. isterseniz 200x100 ebatlarındada mevcuttur. kullanacağınız alanda darbe çarpma gibi etkenler olmayacaksa sitemizden bursa isimli tavan kaplama malzemesini temin edebilirsiniz.mk 8tl dir. 25 mk alan için 100 adet gitmektedir. 25x8 tl200 tl tutmaktadir.

 

Fikri tasli
Fikri tasli
25 Kasım 2017 - 20:43

2cm strafor boyanin ustune yapistirici ile tutar mi

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
26 Kasım 2017 - 11:24

sayın fikri tasli; kendi yapıştırma malzemesi ile yaparsanız tutar, dübel atmanıza gerek yok.

 

Fikri tasli
Fikri tasli
24 Kasım 2017 - 23:35

Mustakil 2 kat ve cati evim. 2.kattayim ustumde cati var. Tavandan isi kaybim var.ustumde bos cati oldugu icin. Tavana 11mm desenli kopuk yeterli olur mu isi kaybi olur mu.

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
25 Kasım 2017 - 13:32

sayın fikri tasli;tavan kaplama ısı yalıtımlıdır, fakat daha verimli olması için 2cm normal beyaz strafor kapladıktan sonra tavan kaplama dekorunuda uuyguladığınızda içerdeki sıcaklığı dışarı vermez dışardaki soğuk havayıda içeri almaz. uygulama yapıldıktan sonra farkı göreceksiniz.

 

Mehmet başpınar
Mehmet başpınar
15 Kasım 2017 - 14:09

İyi gunler binaya dıştan yalıtım oldu 2 ay önce fakat 4 katkı binanin 3. Katında oturuyorum alt ve üst kar boş ısınamıyorum tavana ne yapsam ki tavanda yuksek

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
17 Kasım 2017 - 14:36

sayın mehmet başpınar; tavanlardan yalıtımı tam sağlamak için 2cm beyaz strafor ve hemen üstünede dekorlu tavan kaplama yaparsanız yalıtımda çok verimli olur. uygulamadan sonra farkı görürsünüz. 

 

Ayhan Topaloğlu
Ayhan Topaloğlu
24 Ekim 2017 - 10:15

Merhaba 5 metrekare banyomuzda havalandırma var ama yaz aylarında sorun olmamakla beraber sonbaharda birlikte nem ve rutubet sonucu cillenme başlıyor.Tavan kaplama için oneriniz nedir,kaplama yapılırsa banyoda Kartonpiyer var onun cillenmesinede engel olur mu yoksa Kartonpiyer de çillenme devam eder mi,tavan kaplaması yapıldıktan sonra havalandırmayı kapatmak veya kapalı tutmak mi gerekir ısı farkı açısından?İyi çalışmalar...

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
28 Ekim 2017 - 10:00

sayın ayhan topaloğlu;tavan kaplama malzemesi nem rutubet yalıtımlıdır, alçı olan kartonpiyeri söküp yerine strafor karton piyer yaparsanız sorun kalmaz, havalandırmayı kapatmazsanız hava silkilasyonu açısından iyi olur.

 

Yılmaz demir
Yılmaz demir
14 Ekim 2017 - 01:34

Sn.yetkili135m2en üst kat. Rutubet ve ne bulunmammaktadır.tavandöşemesi hakkında melzeme +işçilik ve sadece mazeme fiyatı alabilirmiyim.kartonpiyer fiyatı istemiyorum.

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
28 Ekim 2017 - 10:03

sayın yılmaz demir; tavan kaplama uygulamaları için yoğunluktan maillere cevap veremiyoruz veya geç cevap veriyoruz. tavan kaplama 135 mk1080 tl tutmaktadır ypıştırma malzemesi ise 220 tl tutmaktadır. malzeme+işçilik isterseniz anahtar teslimi olarak 2300 tl dir. 1 gün önceden haber ederseniz uygulama için net gün verebiliriz.

 

Ali koc
Ali koc
27 Eylül 2017 - 11:50

Benim evim mustakil iki katli alti bos ustu cati kati gibi yuksek cati yapilmis. Bende isinamiyorum bunun icin ne tavsiye edersiniz. Laminatin altinda 1cm xps kopuk var isi yalitimi icin tavana ne yapmaliyim yer cankiri

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
28 Eylül 2017 - 13:51

sayın ali koc;

alt kattaki boş yerin tavanına 2cm eps köpük kaplattırmanız, oturduğunuz dairedeki yerden gelen soğuk hava sıkıntısını çözmüş olursunuz. tavan kısmında yalıtım yok ise, yine tavan kaplama ile tavandan gelen soğuğu keserek sıcak havayı içeride muhafaza edebilirsiniz. 

esra uzun
esra uzun
26 Eylül 2017 - 00:26

merhaba.3.katta oturuyoruz.çatı ve ısı yalıtımı mevcut değil.yazın sıcak kışın soğuk oluyor.duvarda ve tavanda ısı yalıtımı amaçlı tavsiyeniz ne olur acaba.özellikle çocuk odası için 20m2 lik bir alan için tavsyeniz ne olur

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
28 Eylül 2017 - 13:47

sayın esra uzun;

mantolama yapılması tabiki şart. fakat bina sakinleri tarafından karar alma ve yaptırma süreci uzayacak ise, içeriden mantolama yapılabilir. duvarlar komple 2-3cm eps köpük ile kaplanıp, fileli sıva ve alçı-saten uygulaması ile doğal duvar görünümü verilerek ısı yalıtımı yapılabilir. ayrıca tavan kısmına da tavan kaplama yapılarak odanın tüm ısı köprüleri kapatılmış olur. bu şekilde bir uygulama sorununuzu çözer. yer istanbul'da ise fiyat teklifi gönderebiliriz. hayırlı günler dileriz.

İsmail sevim
İsmail sevim
23 Temmuz 2017 - 19:44

Mrh kolay gelsin kullanan arkadaslarim var tavan kaplama ama bi sure sonra aralaro aciliyormus ve dusme yapmaya basliyormus bu neden acaba bu yizden cesaret edemiyorum bende yapmaya

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
28 Temmuz 2017 - 10:40

sayın ismail sevim;

bazı firmaların ürünleri bu şekilde küçülebiliyor. genelde toplum olarak ucuz olan ürünleri tercih etmemiz sebebiyle kalitesi düşük ürünleri satın alıyoruz. üründe sorunlar çıkmaya başlayınca da bu ürünler sorunlu diyoruz. fakat tavan kaplama m² fiyatı ortalama 5tl olan da var, 9tl olan da var. yapıştırıcı olarak da kesinlikle alçı kullanılmaması gerek. kendi akrilik mastik yapıştırıcıları ile uygulama yapılması gerekir.

Muhammet kurt
Muhammet kurt
20 Temmuz 2017 - 09:36

Benim evim bahçe katı 2 yıllık bina bahçe tarafındaki odada rutubet oluyo gordolap arkası özellikle çok oluyo cam akşama kdr açık ama yetmiyor yatagin altında yaz aylarında terleme oluyo bu duruma bi çare olabilirmisinuz teşekkürler

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
20 Temmuz 2017 - 10:56

sayın muhammet kurt; nem rutubet alt zeminden ve duvardan gelmektedir. yapacağınız işlem alt zemin parke olan bölüm sökülüp beyaz 16dns  2cm kalınlıkta eps köpük yapıldıktan sonra, duvar olan bölümede aynı şekilde 16dns cm kalınlıkta mantolama yapılıpğ boyanmalıdır. bu şekilde uygulandıktan sonra pencere ile havalandırırsanız sorun kalmaz.

 

Şafak
Şafak
20 Mayıs 2017 - 20:26

135 m2 ev rutubet var ve tavanlarda çillenme mevcut. Hem rutubeti kesmek hem güzel görüntü olması açısından işçilik ve malzeme fiyat hakkında bilgi verebilir misiniz

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
20 Mayıs 2017 - 21:30

sayın şafak ; yeriniz istanbul da ise malzeme işçilik dahil 2500 tl tutmaktadır. sadece malzeme isterseniz web sitemizden satın alabilirsiniz. iş bitimi en geç 2 iş günüdür.

 

Nurhan Doğdu
Nurhan Doğdu
19 Mayıs 2017 - 23:39

Burhan bey hızlı dönüş için teşekkür ederim. Eşim sizi bu konu ile alakalı arayacak. Yardimci olacaginiza inanıyorum. Yeniden yapilmasi gerekiyorsa yapariz. Yeterki kurtulalim.

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
20 Mayıs 2017 - 21:28

sayın nurhan doğdu ;

nem rutubet yalıtımı ile alakalı olarak dairenizde bulunan rutubetten yada nem oluşan bölgenin resmini çekip atabilirmisiniz.?bi zahmet, info@viptavankaplama.com adresine gönderirmisiniz? bizler genelde sahada oluyoruz ancak mail ile çok çabuk yanıt alabilirsiniz.

Nurhan
Nurhan
19 Mayıs 2017 - 16:51

Merhaba evimiz iç ve dış strafor kapli rutubet nedeniyle yapildi ve yine rutubet oluyor neden acaba Nasıl kurtulabiliriz açık yardim lütfen Teşekkür ederim

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
19 Mayıs 2017 - 20:14

sayın nurhan; terleme ve rutubet içerisi hava almadığından dolayı yapıyor. salonunuzdaki pencereye 1 adet menfez açtırmanız gerekir. hava silkilasyonu olamalıdır. doğalgaz için mutfaklara açılan menfezlerden olmalıdır. menfez açılırsa sorun kalmayacaktır. menfez yapıldıktan sonra iki günde bir havalandırmanız yeterlidir.

 

Melek sürmeli
Melek sürmeli
01 Mayıs 2017 - 01:04

Merhaba bizim ev yazin cok sicak oluyor durulamayacak derecede tavandan ısı geliyor ve oakdar sicak oluyor ki klima etkili olmuyor evde nefes bile alinmiyor ne yapilmali ustte dam var ne yapilabilir

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
09 Mayıs 2017 - 05:57

sayın melek sürmeli ; tavan kaplama malzemesinde yalıtım için 60x60 x2.5 cm ürünlerden kullanınız. 

 

yasemin ERDEM
yasemin ERDEM
07 Mart 2017 - 10:35

Merhaba,benim evim dublex ve salonumun üstü teras ,daha önce içten tüm dış cepheye gelen yerleri ve sadece salonun tavanını iç yalıtım malzemesiyle kaplattık çok anlamadığım için ne kullandılar bilmiyorum .Fakat bu gün sabah salonun tavanı köşeden 1-2 m2 kadar olan yer aşağıya doğru inmiş ,ve ev rutubet kokmaya başlamış,zaten kartonpiyerlarle birleşme yerlerindede siyahlıklar olmuş içi duvarlar bütün kış damla damla terledi, siz bana ne önerirsiniz yardımcı olursanız çok sevinirim ...

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
08 Mart 2017 - 07:54

sayın yasemin erdem;

desenli tavan kaplama ürünleri nem, rutubet, küf ve ısı yalıtım özelliklidir. bu ürünleri kullanırsanız mevcut rutubeti keser. kartonpiyerler alçı ve rutubetlenmiş ise onların da sökülüp yerine strafor olanlarından uygulatırsanız, tamamiyle tavan kısmını nem ve rutubetten yalıtım yapmış olursunuz. sadece tavanı kaplamak rutubeti kesmek için yeterli olmayacaktır.

yapıştırıcı olarak mutlaka kendi mastik ya da toz yapıştırıcısını kullanmanızı tavsiye ediyoruz. alçı ve piyasa mastikleri ile uygulama yapmayın ve yaptırmayınız.

Hasan AYDIN
Hasan AYDIN
31 Ocak 2017 - 18:48

Merhaba. çelik kotriksiyon kapama altta kanallıpazlanmaz malzeme, üstüne hasır demir, üstüne 10-12 cm beton, üstüne plastik çim kaplı 350 metrekare bir kapalı alan. kış geldi tavanda yoğu terleme oluştu. Çözüm nasıl sağlanır. Teşekkürler.

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
02 Şubat 2017 - 09:05

sayın hasan aydin; içerde oluşan terleme ve rutueti kesmek için içerisi havalandırıldıktan sonra tavan kaplama yapabilirsiniz sorun ortadan kalkacaktır. istemiş olduğunuz ürünleri adrese teslim kargo dahil isteyebilirsiniz.

 

 

Mahmut doğan
Mahmut doğan
17 Ocak 2017 - 00:00

Resim de ata bilirim wadan tan

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
17 Ocak 2017 - 13:50

sayın mahmut doğan; daire içerisinden kaplamalarda terleme, ıslanma, küf ve rutubet olur bunun çözümü için tavan kaplama yaptırdıktan sonra evi bir kez havalandırın, daha sonra salon olan bölüme, pwc doğrama camına bir adet menfez açtırın sorun ortadan kalkacaktır. hava silikilasyonu olmadığından içerdeki sıcak hava yoğunlaşma yaptığından dolayı terleme oluyor. dairede hava silkilasyonu olması için mutfaklara doğalgaz için açtırılan menfezden 1 adet salona açtırdığınızda sorun zamanla ortadan kalkar.

Osman Gündüz
Osman Gündüz
13 Ocak 2017 - 19:37

Benim evimin her yeri rutubetli her sene yazin boyatiyoruz kışın geri dökülüyor bu ürünü sipariş ettik acaba nemden dolayı bunu da geri atar mı

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
14 Ocak 2017 - 11:42

sayın osman gündüz; duvarda ve tavanda dökülme varsa tamir edin ve nalburdan dönüşüm astarı alıp rulo ile sürdükten sonra uygulamaya başlayın yıllarca ullanırsınız. uygulama yaparken kendi yapıştırma malzemesi ile yapınız.

 

Ramazan govec
Ramazan govec
04 Ocak 2017 - 20:13

Iki katli evin 2. Katinda oturuyorum. Ust cati kati isinma problemi var.kaloriferli. Urununuz ne kadar fayda saglar. Bana magliyeti ne kadar olur.urunun yapistirma malzemesi icindemi. ortalma 100 m kare. Tesekkurler.

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
05 Ocak 2017 - 11:42

sayın ramazan govec; istemiş olduğunuz ürün 100 m kare için ortalama 1150 tl tutar  adrese teslim kargo dahil yapıştırıcıları dahildir.

 

suat ZENGIN
suat ZENGIN
16 Aralık 2016 - 23:36

Evim 2.nci kat üst kat çekme teraslı bu yıl doğalgaz ve pvc pencere yaptırttım terasın balkon tarafına gelen tavan ve duvar birleşme köşelerinde rutubet olmaya başladı tavanı hangi malzeme ile kaplayarak rutubetin önlemini alabilirim konya gönderiniz veya bayii gibi ürünlerinizi temin edebileceğimiz bir yer var mı bilgilendirmeniz için teşekkür ediyorum.

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
17 Aralık 2016 - 12:52

sayın suat zengin ; ürünleri adrese teslim tüm türkiye geneline dağıtmaktayız. kargo kdv dahil fiyatlardır. nem rutubet yalıtımı için 9 tl olan ürünlerden alırsanız içerdeki sıcak havayı dışarı vermez, dışardaki soğuk havayıda içeri almaz. 

 

ömer faruk akpınar
ömer faruk akpınar
30 Ekim 2016 - 11:22

türkiye nin başka şehirlerine örneğin elazığ a da gelip tavan kaplaması strofor yapabilirmisiniz evimin tavanı yaklaşık 180 metrekare

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
31 Ekim 2016 - 12:02

sayın ömer faruk akpınar; il dışına uygulamalarımız yoktur. ürün gönderimini yapmaktayız. elazığda bulunan bir boyacı yada kartonpiyercilerde uygulama yapmaktadır.

hayırlı günler.

 

Kenan KACAR
Kenan KACAR
24 Ekim 2016 - 11:19

Evimin altı garaj dolayısı ile evim ısınmıyor. Garajın tavanını 5cm ve 2 cm lik strafor kaplama ile kaplama yaptırdım. Ama ısınamıyoruz. Tavsiyenizi Bekliyoru. ( Straforlar ) Dış çephe kaplama malzemesi ile yapıldı. Garajı üstü evim. Garajda ısınma yok Kapısı var açılıp kapanıyor. Kırıkkale Merkez.

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
24 Ekim 2016 - 16:06

sayın kenan kacar; garajınıza yapılan tavan yalıtımı esasen olması lazım uygulamada bir sorun olabilir. özellikle garaj üstü evlerde yalıtımı dairenin içinden yapılır, tabanda parke var ise onun altına hava geçmeyecek şekilde 1/2 cm eps strafor yapın, daha sonra duvarlarınızada tavan kaplama malzemesi yada taş desenli kaplamadan yaptığınızda , daire içersindeki sıcaklık dışarı çıkmaz, dışarıdaki soğuk havada içeri girmez. isı yalıtımı soğuk hava ile dairenin bağlantısı kesilecek şekilde olmalıdır. garaj tavanı ile hiç uğraşmayınız, biraz maliyetli olacak fakat yaz kış rahat edersiniz. isı yalıtım farkını uygulama bittikten sonra fark edeceksiniz.

hayırlı günler.

 

 

engin tuna
engin tuna
17 Eylül 2016 - 14:17

Benim sorum.duvarlardaki boya dökülmesi ve yer yer küflenme oluyor.bunu engellermi stropiyer

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
17 Eylül 2016 - 15:06

sayın engin tuna;

özellikle bu amaç için üretilmiştir. sıcak ve soğuk geçirgenliği olmadığı için terleme yapmaz, nem ve küf oluşumunu engeller. yapıştırıcı olarak da doğru mastik ya da toz yapıştırıcı kullanılır ise dökülme de yapmaz.

ahmet batur
ahmet batur
07 Ağustos 2016 - 14:01

Benim evim üç katlı en üstkatta oturuyorum.geçen sene eve doğal gaz çektim fakat kışın özellikle tavan kısmında va bazı dış duvarda terleme sorunu yaşadık.tavandaki terlemeye karşı enjeksiyon baskılı kaplamalarınız çözüm sağlar mı birde bu kaplamaları banyo ve mutfak bölümlerine uygulayabilirmiyiz.teşekkürler

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
10 Ağustos 2016 - 16:17

sayın ahmet batur;tavan kaplama malzemeleri nem rutubet küf yalıtımları için üretilmiştir. tavan kaplama malzemesini kendi yapışırıcısı ile yaparsanız çok daha iyi olur. 1 adet yapıştırıcı mastik ortalama 4 ,5 m2 alan yapmaktadır. web sitemizden adrese teslim kargo dahil sipariş verebilirsiniz.

 

Yunus A.
Yunus A.
24 Haziran 2016 - 10:01

Merhaba, bu işlemi bir usta çağırmadan biz uygulayabilirmiyiz...

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
10 Ağustos 2016 - 16:29

sayın yunus a.; tavan kaplama malzemesini kendi yapıştırıcısı ile yaparsanız daha kolay olur, tavanınızda en uzun olan bölgeden başlayarak başlarsanız ve daha sonra yanına birtane ilave ettikten sonra gönyeyide alarak devam ediniz. 4 adet birleştikten sonra küçük aralara mastikten parmak ucuyla kapatarak devam ederseniz daha güzel olacaktır. tavan kaplama uygulaması çok kolaydır ilerki zamanlarda sosyal medyada ve web sitwmide görüntülü olarak uygulama yapılacaktır. not: göndermiş olduğunuz mesaj web sitemizde arıza olduğundan dolayı geç görülmüştür. normal şartlarda günlük cevaplar verilmektedir.

 

Namık Kemal Yurtseven
Namık Kemal Yurtseven
23 Şubat 2016 - 14:01

Hayırlı işler karabük ten yazıyorum evim birinci kat altı garaj yalıtım yok yan duvarlar mantolamali altta yalıtım olmadığı için laminantlar buz gibi ev sıcaklığı 20 dereceyi geçmiyor kombim yogusmali olduğu hade 60 da yanıyor 12 metreküp yakıyor günde ama isinamiyorum evim 95 metrekare net alta 16 dansite beyaz mantolamali yapmak istiyorum malzeme fiyatı ne kadar tutar işçiliği arkadaşım yapacak cevap verirseniz sevinirim veya telefonla bilgi verir misiniz teşekkürler

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
24 Şubat 2016 - 21:31

sayın namık kemal yurtseven;

garaj kısmından tavana karbonlu eps ile mantolama yaptırırsanız soğuğu keser ve ısı yalıtımı sağlar. tercih olarak 4cm karbonlu eps kullanabilirsiniz. garaj tavanını kapladıktan sonra fileli sıva ile düzlemenizi öneririz.

Sinem
Sinem
30 Ocak 2016 - 01:28

Meraba bizm de banyonun tabanı karardı ne yapma mi önerirsiniz ve maliyeti ortalama ne kadar olur

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
31 Ocak 2016 - 13:19

sayın sinem;banyo tavanına 36 adet enjeksiyon baskı yani 3 boyut desenli olanlardan bir koli alırsınız, işçilik hizmetimiz yoktur, malzeme toplam tutarı adrese teslim kdv dahil 89 tldir. alacağınız ürün nem rutubet yalıtımlıdır, boyama gerektirmez isterseniz su bazlı boyalar ile boyaya bilirsiniz..

 

volkan cabuk
volkan cabuk
11 Ocak 2016 - 16:46

oto yıkama ve pasta cila işiyle ugraşmaktayım dükkanım 2 bölümdür pasta cila yapacagım bölümün fayanslarının uzerine tuğla desenli strafor yaptırmak istiyorum sorum şu : nemden etkilenir mi açma yaparmı yada kolay dağılır mı suyun neminden

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
11 Ocak 2016 - 18:00

sayın volkan cabuk; nemden rutubetten etkilenmez, ürün kargomuz yoktur dilerseniz kargo karşı ödemeli adresinize gönderebiliriz.

 

Mahmut
Mahmut
03 Ocak 2016 - 21:49

Evim en üst kattır su damlaması yok fakat bazı odalarda nemlenme oluyor tavan kaplama yapsam düşme olurmu evim ısı kaybı oluyor tamamını tavan kaplama yapsam ısıda fark edermi

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
04 Ocak 2016 - 15:10

sayın mahmut;tavan kaplama malzemesi, ısı yalıtımlı nem rutubet yalıtımlıdır, içerdeki sıcak havayı dışarı vermez uygulama yapıldığında hemen fark edecektir. bu ürünü würth, bostik yada ceresit marka çekomastik ile yapınız bu malzemelerin tutunma gücü yüksektir. tavanı temizleyip uygulama yapabilirsiniz, boya yapmaya gerek yoktur ürün tam beyaz olarak adresinize gelmektedir. boya yapacaksanız su bazlı boya kullanınız solven boya malzemeye olmaz,

 

Davut Kızmaz
Davut Kızmaz
20 Aralık 2015 - 18:26

Stropiyerlerin ortalama dansiteleri nedir

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
21 Aralık 2015 - 09:02

sayın davut kızmaz;stropiyer kartonpiiyer 32 dns tavan kaplamalar 18 dnsdir.

Mustafa Erdoğan
Mustafa Erdoğan
01 Ekim 2015 - 20:37

Evim üst kattan su alıyor (üst kat terasdir) tavan kaplaması yapsam üstten su almasını engelleyebilirmiyim

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
02 Ekim 2015 - 08:55

sn: mustafa bey tavan kaplama malzemesi su yalıtımı yapmaz, tavan kaplama malzemesi su geçirmez fakat yapıştırma malzemesi suya dayanıklı olmadığı için dökülme yapar. bu nedenle teras katına çift bileşenli %100 su yalıtım malzemesi kullanmalısınız. bu ürün kalekim marka yada isonem marka olarakta satılmaktadır. tavan kaplama malzemesi ısı yalıtım ve nem rutubet yalıtımı yapmaktadır.

saygılarımızla

burhan kaya