Tavan Kaplama Ve Stropiyer Alçı Ile Yapışır Mı?

Tavan köpüğü ve stropiyer saten alçı ile yapışır mı, strafor alçı ile uygulama yapılır mı sorularına cevabını, makalemizde detayları birlikte bulabilirsiniz.

Tavan Kaplama Ve Stropiyer Alçı Ile Yapışır Mı?

Tavan Kaplama ve Stropiyeri Alçı İle Uygulama Yanılgısı

Bir çok ustanın alışkanlık edindiği ve doğru olarak kabul gördükleri alçı ile yapıştırma, aslında hatalı ve yanılgıdan ibarettir. Alçı kartonpiyeri yapıştırırken edinilen bir alışkanlıktan kaynaklanmaktadır. Fakat stropiyer ve tavan kaplama alçı değil, eps strafor köpüktür!!!

Tavan kaplama malzemelerini ve stropiyerleri alçı ile yapmaktalar. Bu şekilde uygulama sakıncalıdır. Sebebi ise; alçı ürünü dolgu esaslıdır. Sadece tavan kaplama malzemesi hafif olduğudan dolayı yapışmış gibi görünmektedir. Alçı kuruduğunda tavan kaplama malzemesi ve stropiyerlerde kılcal çatlaklar olmakta, bu ise ürünün dökülmesine neden olmaktadır.

Tavan kaplama malzemesini alçı ile yaptığınızda bir diğer sorun ise, dairede eşya varsa yani dolu daire ise, hem dağınıklık hem zaman kaybı hem de tekrardan boyama gerekmektedir. Halbuki tavan kaplama malzemesinin uygulamalarında kullanılan ve kendine has olan aderansı yüksek yapıştırma malzemesi ile çabuk, dağınıklık olmadan ve temizlik işi en fazla yarım saatte biten bir uygulama olacaktır. Ayrıca nalburlarda satılan ve ucuz olan mastikleri kullanmayınız. Bu mastiklerde dolgu esaslı ve anlık sorun giderici olduklarından, ilerki zamanlarda hem sararacak hemde çirkin duracaktır. Tavan boyaları ve kireçli olan tavanlar için en ideal ürün tavan kaplama malzemesinin kendi yapıştırma malzemesidir. Sitemizde "HKS-1" kodu ile aratarak bulabilirsiniz. Tavan kaplama aynı zamanda boyanabilir. Kendisi beyaz renkli olduğundan, isterseniz boyamaya bilirsiniz. Detaylı bilgi içi lütfen arayınız.

Bir sonraki makalemiz olan Tavan Kaplama Uygulaması Ve Hataları başlıklı konuda tavan kaplama hataları, tavan kaplama uygulaması, tavan kaplama doğru uygulama hakkında bilgiler verilmektedir. Dilerseniz bu makalemizide inceleyebilirsiniz.

26.11.2017(Güncelleme)
9967
6
5 - 1/5

Bu Makale İle Alakalı Ürünler


Görüş ve Öneri Bildirin, Yorum Yapın
Fotoğraf
 
Gönderileriniz; hakaret, kötü söz ve yasa dışı söylemler olmamalıdır. Aksi halde sistem, otomatik olarak silecektir.
Ahmet Ak
Ahmet Ak
19 Aralık 2017

Hocam bu eps tavan kaplama ile ısı ve ses yalıtım sağlanabilir mi? Yoksa yalıtım için ne önerirsiniz? İyi çalışmalar dilerim

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
19 Aralık 2017

sayın ahmet ak;

eps tavan kaplamalar; nem, rutubet, küf ve ısı yalıtımı için kullanılmaktadır. ses yalıtımı için daha farklı ürünler uygulanmaktadır. verimli olmasa da ses belirli düzeyde ses yalıtımıda sağlar. isı yalıtımı için kullanacaksanız bu ürünlerden kullanabilirsiniz.

Uysal Derici
Uysal Derici
19 Kasım 2017

İyi günler odamın bir kösesinde siyah siyah rutubet lekeleri oluyor ufak bir catlama olmuş tavan dökülcek gibi. tavan kaplama yapsam düşermi ilerde ne gibi fikir veriyonuz

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
20 Kasım 2017

sayın uysal derici;

tavanınızda siyahlanmalar oluyor ise tavan kaplama yapmanız en ideal olanıdır.tavanlarınızda kabarmaları kazıtırsanız, kendi yapıştırma malzemesi ile yaparsanız yıllarca kullanabilirsiniz. istanbul içinde iseniz. arkadaşlar uygulamasını yaparlar.detaylar için arayabilirsiniz.

necdet dinç
necdet dinç
27 Ocak 2017

evim en üst kat ve üzerinde çatı yok yazın sıcağı kışın soğuğu alıyor. ne öneriyorsunuz ne yapabiliriz

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
28 Ocak 2017

sayın necdet dinç;

enjeksiyon baskılı tavan kaplamalar ısı yalıtımı konusunda gayet iyidir. bu ürünleri "desenli tavan kaplama" bölümünde bulabilirsiniz. yapıştırıcı olarak kendi toz ya da mastik yapıştırıcısını kullanmanızı öneriyoruz. sebebi; deneyim ve şikayetler sonucu "alçı ile yaptım oldu" cevabından kısa bir süre sonra döküldü diyerek farkında olan müşteriler ile bunu net olarak burada belirtmiş olalım.

sezai küçükkaya
sezai küçükkaya
12 Ocak 2017

Merhaba: Alçı çekilmiş ve boyanmış tavana herhangibir işlem yapmadan(kazıma yada diş açma gibi)eps kaplamayı direk yapıştırabilirmiyim

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
12 Ocak 2017

sayın sezai küçükkaya; tavan kaplama yaparken kendi yapıştırma harcını kullanırsanız hiç bir işleme gerek yoktur, yıllarca kullanabilirisiniz.