Tavan Kaplama Ve Stropiyer Alçı Ile Yapışır Mı?

Tavan Kaplama Ve Stropiyer Alçı Ile Yapışır Mı?

Tavan Kaplama ve Stropiyeri Alçı İle Uygulama Yanılgısı

Bir çok ustanın alışkanlık edindiği ve doğru olarak kabul gördükleri alçı ile yapıştırma, aslında hatalı ve yanılgıdan ibarettir. Alçı kartonpiyeri yapıştırırken edinilen bir alışkanlıktan kaynaklanmaktadır. Fakat stropiyer ve tavan kaplama alçı değil, eps strafor köpüktür!!!

Tavan kaplama malzemelerini ve stropiyerleri alçı ile yapmaktalar. Bu şekilde uygulama sakıncalıdır. Sebebi ise; alçı ürünü dolgu esaslıdır. Sadece tavan kaplama malzemesi hafif olduğudan dolayı yapışmış gibi görünmektedir. Alçı kuruduğunda tavan kaplama malzemesi ve stropiyerlerde kılcal çatlaklar olmakta, bu ise ürünün dökülmesine neden olmaktadır.

Tavan kaplama malzemesini alçı ile yaptığınızda bir diğer sorun ise, dairede eşya varsa yani dolu daire ise, hem dağınıklık hem zaman kaybı hem de tekrardan boyama gerekmektedir. Halbuki tavan kaplama malzemesinin uygulamalarında kullanılan ve kendine has olan aderansı yüksek yapıştırma malzemesi ile çabuk, dağınıklık olmadan ve temizlik işi en fazla yarım saatte biten bir uygulama olacaktır. Ayrıca nalburlarda satılan ve ucuz olan mastikleri kullanmayınız. Bu mastiklerde dolgu esaslı ve anlık sorun giderici olduklarından, ilerki zamanlarda hem sararacak hemde çirkin duracaktır. Tavan boyaları ve kireçli olan tavanlar için en ideal ürün tavan kaplama malzemesinin kendi yapıştırma malzemesidir. Sitemizde "HKS-1" kodu ile aratarak bulabilirsiniz. Tavan kaplama aynı zamanda boyanabilir. Kendisi beyaz renkli olduğundan, isterseniz boyamaya bilirsiniz. Detaylı bilgi içi lütfen arayınız.

Bir sonraki makalemiz olan Strafor Tavan Kaplama Nasıl Yapılır? başlıklı konuda stropiyer tavan kaplaması, tavan kaplama nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir. Dilerseniz bu makalemizide inceleyebilirsiniz.

08.11.2016(Güncelleme)
5291
4
5 - 1/5

Bu Makale İle Alakalı Ürünler

 • 12 Lik Stropiyer Perdelik
  12 Lik Stropiyer Perdelik
  1 Metre
  4.44 TL
  Koli İçi (Metre)
 • Model 01 Desenli Tavan Çıtası Köşesi
  Model 01 Desenli Tavan Çıtası Köşesi
  1 Adet
  4.00 TL
  Koli İçi (Adet)
 • Standart 033 Hazır Stropiyer Kartonpiyer
  Standart 033 Hazır Stropiyer Kartonpiyer
  1 Metre
  3.01 TL
  Koli İçi (Metre)
 • Eps Klas 251 Stropiyer Kartonpiyer Bordürü
  Eps Klas 251 Stropiyer Kartonpiyer Bordürü
  1 Metre
  3.42 TL
  Koli İçi (Metre)
 • Model 47 Stropiyer Tavan Çıtası
  Model 47 Stropiyer Tavan Çıtası
  1 Metre
  2.50 TL
  Koli İçi (Metre)
 • Model 01 Tavan Çıta Köşesi
  Model 01 Tavan Çıta Köşesi
  1 Adet
  4.00 TL
  Koli İçi (Adet)

Görüş ve Öneri Bildirin, Yorum Yapın
Fotoğraf
 
Gönderileriniz; hakaret, kötü söz ve yasa dışı söylemler olmamalıdır. Aksi halde sistem, otomatik olarak silecektir.
necdet dinç
necdet dinç
27 Ocak 2017 - 18:30

Evim en üst kat ve üzerinde çatı yok yazın sıcağı kışın soğuğu alıyor. ne öneriyorsunuz ne yapabiliriz

Hakan Şimşek
Hakan Şimşek (Müşteri Temsilcisi)
28 Ocak 2017 - 10:49

sayın necdet dinç;

enjeksiyon baskılı tavan kaplamalar ısı yalıtımı konusunda gayet iyidir. bu ürünleri "desenli tavan kaplama" bölümünde bulabilirsiniz. yapıştırıcı olarak kendi toz ya da mastik yapıştırıcısını kullanmanızı öneriyoruz. sebebi; deneyim ve şikayetler sonucu "alçı ile yaptım oldu" cevabından kısa bir süre sonra döküldü diyerek farkında olan müşteriler ile bunu net olarak burada belirtmiş olalım.

sezai küçükkaya
sezai küçükkaya
12 Ocak 2017 - 16:41

Merhaba: alçı çekilmiş ve boyanmış tavana herhangibir işlem yapmadan(kazıma yada diş açma gibi)eps kaplamayı direk yapıştırabilirmiyim

Burhan Kaya
Burhan Kaya (Müşteri Temsilcisi)
12 Ocak 2017 - 17:47

sayın sezai küçükkaya; tavan kaplama yaparken kendi yapıştırma harcını kullanırsanız hiç bir işleme gerek yoktur, yıllarca kullanabilirisiniz.