Tavan Kaplama Sistemleri Nelerdir, Nasıl Uygulanır?

Tavan kaplama sistemleri, tavan kaplama çeşitleri, tavan yalıtımı, akustik tavan, gergi tavan, alçıpan tavan ve diğer tavan sistemleri hakkında bilgiler yer almaktadır.

Tavan Kaplama Sistemleri Nelerdir, Nasıl Uygulanır?

Tavan Sistemleri; Tavan kaplama sistemleri çeşitleri çok olmakla beraber genelde yalıtım ve izolasyon amaçlı olarak yapılmaktadır. Tavan kaplamaları yapılan alanlar dekoratif amaçlı olarak çok az rastlanmaktadır. Tavan kaplamaları en sona bırakılan ve dekoratif olarak neredeyse unutulan bir başka bölümdür. Tavan sistemleri aslında çok fazla çeşitleri vardır. Tavan sistemleri alçıpan tavan, asma tavan, gergi tavan, eps tavan, akustik yalıtımlı tavan vb gibi kaplamalardır. Tavan sistemleri uygulamaları detaylı ve bir o kadar da özen ve dikkat isteyen bir uygulamadır. Tavanlarımız dairelerde, işyerlerinde, plaza ve avm girişlerinde çok yaygın olarak kullanılmaktadır.

Tavan kaplama sistemlerini en sağlıklı ve sağlam yapılara dönüştürmek alt yapıda bulunan profil ve demir vb gibi aksamlarını taşıyıcı yük hesaplamalarını doğru yapmaktan geçmektedir. Tavan kaplama ülkemizde çok çeşitleri vardır, farklı tarz, desen ve motifler kullanılarak yapılmaktadır. Tarihimizde tavan kaplama modelleri okadar fazladır ki, günümüz teknolojilerinde bile bu yapılardan örnekler alınmakta ve uygulanmaktadır.

Tavan kaplamaları ve tavan sistemleri yapılmadan önce yalıtım amaçlı olarak tüm önlemler alındıktan sonra uygulama yapılmalıdır. Tavan sistemlerinde nem yalıtımı, rutubet yalıtımı, su yalıtımı, ses yalıtımı, havalandırma bölmeleri ,elektirik hatları alt yapıları yapıldıktan sonra tavan kaplama montajına geçilmelidir. Tavan kaplama sistemleri uygulaması detaylı olduğundan dolayı bu detaylar unutulmamalıdır.

Bir sonraki makalemiz olan Tavan Kaplama Kaç Çeşit Ve Farkları Nelerdir? başlıklı konuda tavan kaplama, tavan kaplama çeşitleri, tavan kaplama farkları, kaç çeşit tavan kaplama vardır, tavan ısı yalıtımı, tavan kaplama uygulamacıları, tavan kaplama uygulaması hakkında bilgiler verilmektedir. Dilerseniz bu makalemizide inceleyebilirsiniz.

01.05.2018(Güncelleme)
3874
0
5 - 1/5

Bu Makale İle Alakalı Ürünler


Görüş ve Öneri Bildirin, Yorum Yapın
Fotoğraf
 
Gönderileriniz; hakaret, kötü söz ve yasa dışı söylemler olmamalıdır. Aksi halde sistem, otomatik olarak silecektir.