Detaylı Arama
Fiyat Aralığı
Farketmez
Ucuzdan Pahalıya
Pahalıdan Ucuza
İndirime Girenler

Dekorasyon ve Tadilat İşleri

Dekorasyon ve Tadilat İşleri

Dekorasyon » Dış Cephe Mantolama » Dış Cephe Kaplama » Fugalı Kaplama Modelleri ve Fiyatları

Geniş Dış Cephe 3Cm Fugalı Kaplama
1 m²
0.00 TL
Koli İçi (m²)
Ücretsiz Kargo
Dar Dış Cephe 3Cm Fugalı Kaplama
1 m²
0.00 TL
Koli İçi (m²)
Ücretsiz Kargo
Geniş 5Cm Fugalı Kaplama
1 m²
0.00 TL
Koli İçi (m²)
Ücretsiz Kargo
Dar Dış Cephe 5Cm Strafor Fugalı Kaplama
1 m²
0.00 TL
Koli İçi (m²)
Ücretsiz Kargo
Geniş 4Cm Mantolama Fugalı Kaplama
1 m²
0.00 TL
Koli İçi (m²)
Ücretsiz Kargo
Dar 4Cm Fugalı Mantolama Kaplaması
1 m²
0.00 TL
Koli İçi (m²)
Ücretsiz Kargo
Sayfa 1

Isı yalıtım amaçlı yapılan dış cephe mantolamada esas olan, ısı köprülerini en iyi şekilde kapatmak ve binayı sıcak ve soğuktan izole etmektir. Çeşitli ürünler ile bu yalıtımı sağlamak mümkündür. Bu ürünlerden bir taneside eps malzemeden üretilen fugalı kaplamadır.

Fugalı kaplama; genellikle dış cephelerde yalıtım ve aynı zamanda görsel dekor olarak kullanılmaktadır. 3cm, 4cm ve 5cm olarak üretilen, eps üzeri kumlama ya da sıvama dediğimiz kaplama ile dayanıklı ve darbelere karşı koruma oluşturan bu tabaka, çeşitli kalitelerde uygulanmaktadır. Doğru karışım ve kalınlık ile plakaya zarar vermek çok zordur. 

Doğru karışım ve kalite dediğimizde, sürekli karşılaşılan sorun; fugalı kaplama yapıldıktan sonra darbe alarak ezildi ya da kırıldı şeklindedir. Farklı fiyat ile satılan fugalı kaplama malzemesini alırken ya da uygulamasını yaptırırken mutlaka kalitesini göz ardı etmeyin. Kalite ucuza alınmaz. Malesef buna hiç dikkat etmiyoruz. Ev tadilatları yılda bir kez yapılabilir, fakat mantolama her yıl yapılmaz. Maliyetler ve ödeme koşulları göz önüne alındığında zahmetli bir iştir.

Uygulamacı ya da yüklenici firmaların geneli kaliteyi ön planda tutar. Fakat müşteri istekleri doğrultusunda uygun fiyatlı malzeme kullanımı söz konusu olduğunda, çıkabilecek sorunlar uygulamacı ya da yüklenici firmanın değil, ürünü tercih eden müşterinin dikkatsizliği ya da araştırma yapmadan kullanılmasını istediği malzemeden kaynaklanmaktadır.

Fugalı mantolama için fiyat toplarken, daire sahipleri ödeme şartları ve uygun fiyatlı olmasına dikkat eder. Kaliteli ürünü kullanan firma örneğin 100TL fiyat verirken, orta kalitede 70TL fiyat veren tercih edilir. Tecrübe ile sabittir ki; sürekli binaların giriş katları ya da en üst katlarının kaplamaları ya dökülmüş, ya kırılmış ya da düştü düşecek gibidir.

Ürün ya da uygulama yaptırırken mutlaka numune isteyerek, ürünü hakkında bilgi edinin.