Dekorasyon » İç Dekorasyon » Duvar Kaplama Dekorları » Taş Duvar Kaplama Modelleri ve Fiyatları

Sayfa 1

Strafor Taş Duvar Kaplama Dekoru Hakkında

Artık evleri dekore etmek çok kolay ve zahmetsiz. Pratik ve ısı yalıtımı yapan dekoratif strafor duvar kaplama panelleri her alanda kullanılır hale geldi. Önceden doğal taş duvar yaparak bu görünümü sağlarlardı. Fakat gelişen teknoloji ile bu durum değişti. Dış cephelerde kullanılan yanmaz eps malzemeden üretilen bu duvar kaplama dekorları hem istenilen havayı vermekte, hem de yalıtım açısından ciddi fayda sağlamaktadır.

En çok tercih edilen yerlerden biri de, şömine duvarları taş kaplama ve tv plazma ünitesi arkasıdır. Değişik desen ve dekoratif modellerde üretilen bu strafor taş kaplama kolay uygulanabilir olması sebebiyle, kaliteli mastik ile yıllarca kullanabileceğiniz dekorları kendinizde uygulayabilirsiniz.

Birbiri içine geçen lamba sistemiyle kilitlenerek monte edilmesi hızlı ve hatasız bir uygulama imkanı sunmaktadır. Silinebilir, boyanabilir ve yıkanabilir olması her açıdan avantaj sağlamaktadır. 

Taş Desenli Duvar Kaplama Dekoru Fiyatları

Taş duvar kaplama dekorları 120cm x 50cm x 2cm(3cm, 4cm, 5cm, 6cm,.....20cm'e kadar) ölçülerinde olup bir plakası ortalama 0.6m² kaplamaktadır. Kalınlığının 2cm olması ciddi anlamda ısı yalıtımı sağlamasına sebep olmaktadır. Dış cephelerde de yalıtım amaçlı kullanılan bu malzemeler dekor olarak iç cephelerde de kullanılması dekorun yanı sıra yalıtım açısından da büyük avantaj sağlamaktadır. Taş desenli duvar kaplama dekorunun fiyatları kalınlık ve desene göre değişmektedir. Ürünlerin fiyatları üzerinde yazılı olup, depo teslimi indirimli olmaktadır. Taş desenli strafor siparişleri ve detaylar için ürünlerin iletişim kısmından mesaj bırakabir, mağaza ile direk iletişime geçebilirsiniz.

Taş Görünümlü Desenli Duvar Dekorları Nedir?

Genel olarak dış cephelerde kullanılan taş desenli kaplamalar artık iç dekorasyonda da kullanılmaya başlandı. Eps malzemeden üretilen bu kaplamaların dış cephelerde kullanılması nedeniyle ısı yalıtım özelliği bulunmaktadır. 120cm*50cm ölçülerinde olması ve kilit sistemli olması uygulamayı kolaylaştırıyor. Söz konusu taş duvar dekorları 4cm ve 5cm kalınlıklarda üretilmektedir. Taş desenli straforların yüzeyi istenilirse akrilik sıva ile kaplanabilir. Akrilik sıva uygulandığında taş duvar kaplama dekoru daha sert ve darbelere dayanıklı olmaktadır.

Daha önceleri doğal taş duvar yapılıyordu. Şimdi ise, eps malzemenin gelişen teknolojinin yardımı ile strafor taş duvar kaplama, taş desenli kaplama, dekoratif strafor duvar kaplama, taş görünümlü kaplama, ahşap hatta mermer görünümlü köpük dekor olarak üretilmesi büyük ajantajlar sağlamaktadır. Bu avantajlardan biri de enerji tasarrugudur. Enerji tasarrufu üzerinde durulması gereken en önemli konudur. Zaten dış cephe mantolama yaptırmanın asıl nedeni de budur. Kış aylarında ortalama 400TL gelen fatura, yalıtım sonrası 200-250TL ye düşmektedir. Kuzey cepheye bakan duvarların hem yalıtımlı olması hem de dekor duvar durması daha güzel olmazmıydı?

Genelde plazma tv arkasına kullanılan bu taş duvar dekorlar, çalışma odalarına, şömine duvarlarına, balkonlara ve daha bir çok alanlarda duvara köpük kaplama şeklinde kullanılmaktadır. Boyanabilir hatta yıkanabilir olmasıda ayrı bir avantaj sağlıyor.

Uygulama ve siparişler için iletişime geçebilir, fiyat ve detaylar için bilgi alabilirsiniz.

Taş duvar kaplama nasıl yapılır?

Taş desenli duvar kaplamayı yapamadan önce kendi yapıştırma malzemesini kullanınız. Özellikle dış mekanlarda yapılırsa silikon mastik gibi mukavemeti vasat olan yapıştırıcıları kullanmayınız. Taş desenli duvar kaplama lambalı yani kendi içinde geçmeli olduğundan dolayı ek yerlerine tamir veya macun işlemi yapılmasına gerek yoktur. Strafor taş kaplama, doğal taşların resim ve halleri ile aynısıdır. Dijital baskı olmasına rağmen dekorlarındaki hareler ve ebrular aynıdır.

Duvarınızı kaplarken maket bıcağı ile kesimini yapabilirsiniz. Boyama gerektirmez. Plazma arkalarına ve geniş duvarlara yapıldığında terazisini aldıktan sonra direk lambalı olan geçme yerlerine monte edip uygulama yapabilirsiniz. Bu ürünü yüksek ısı olan yerlerde kullanmayınız. Eps köpük olduğundan genleşme yada küçülme yapabilir. B1 sınıfı yangın yürütmeyen bir üründür. Balkon duvarlarına ve dış cephe kaplamalarına detaylı dekor olarak kullanabilirsiniz. Taş desenli duvar kaplama ısı yalıtım oranı şartlarına uyulduğunda %50 oranında tasarruf sağlamakatadır. Ses yalıtımıda yapabilen bu ürün ortalama 25-30 db ses yalıtımı da yapmaktadır. Taş desenli duvar kaplamayı; nem, rutubet, küf ve oksitlenme gibi olumsuz şartlara karşı son derece etkilidir ve %100 rutubet yalıtımlıdır.