Tavan Kaplama

Tavan kaplama plakaları 50cm x 50cm ölçülerinde olup, 4 adet tavan kaplama plakası 1m² alanı kaplamaktadır. Strafor ya da stropiyer tavan kaplama olarak da bilinen tavan dekorları ısı yalıtımı, nem rutubet yalıtımı ve küf yalıtımı sağlamaktadır. Genelde enjeksiyon baskılı tavan kaplamalar ısı yalıtımı, press baskılı tavan kaplamalar ise nem, rutubet ve küf yalıtımı amaçlı kullanılmaktadır. Bunun dışında çatı katı tavanlarda, ters tavan kaplamada, banyo tavan kaplamada, mutfak tavan kaplamada, odalarda ve diğer tüm alanlarda tavan dekoru olarak ve yalıtım amaçlı kullanılabilir.

İç Dekorasyon » Tavan Kaplama Modelleri ve Fiyatları

Damlataş Düz Tavan Kaplama Köpüğü Damlataş Düz Tavan Kaplama Köpüğü
1 m²
12.00 TL
Koli İçi (m²)
Ücretsiz Kargo
Karain Hasır Desenli Tavan Kaplama Karain Hasır Desenli Tavan Kaplama
1 m²
12.00 TL
Koli İçi (m²)
Ücretsiz Kargo
Bergama Rutubet Yalıtımlı Tavan Kaplama Bergama Rutubet Yalıtımlı Tavan Kaplama
1 m²
8.00 TL
Koli İçi (m²)
Ücretsiz Kargo
Falez Çizgi Desenli Tavan Kaplama Falez Çizgi Desenli Tavan Kaplama
1 m²
12.00 TL
Koli İçi (m²)
Ücretsiz Kargo
Olimpos Yonca Desenli Tavan Kaplama Olimpos Yonca Desenli Tavan Kaplama
1 m²
12.00 TL
Koli İçi (m²)
Ücretsiz Kargo
Göreme Banyo Ve Wc Tavan Kaplama Göreme Banyo Ve Wc Tavan Kaplama
1 m²
8.00 TL
Koli İçi (m²)
Ücretsiz Kargo
Abant Ahşap Desenli Tavan Kaplama Plakası Abant Ahşap Desenli Tavan Kaplama Plakası
1 m²
8.00 TL
Koli İçi (m²)
Ücretsiz Kargo
Pamukkale Banyo Tavan Kaplama Köpüğü Pamukkale Banyo Tavan Kaplama Köpüğü
1 m²
8.00 TL
Koli İçi (m²)
Ücretsiz Kargo
Aspendos Desenli Tavan Kaplama Aspendos Desenli Tavan Kaplama
1 m²
13.00 TL
Koli İçi (m²)
Ücretsiz Kargo
Düz 4Cm Köpük Tavan Çıtası Düz 4Cm Köpük Tavan Çıtası
1 Metre
2.53 TL
Minimum (Metre)
Ücretsiz Kargo
Çıralı Isı Yalıtımlı Tavan Kaplama Çıralı Isı Yalıtımlı Tavan Kaplama
1 m²
13.00 TL
Koli İçi (m²)
Ücretsiz Kargo
Lambiri Desenli Ahşap Tavan Kaplama Lambiri Desenli Ahşap Tavan Kaplama
1 Metre
8.17 TL
Koli İçi (Metre)
Ücretsiz Kargo
Alanya 60X60Cm Asma Tavan Plakası Alanya 60X60Cm Asma Tavan Plakası
1 Adet
5.75 TL
Koli İçi (Adet)
Ücretsiz Kargo
Örgü Desenli 4Cm Köpük Tavan Çıtası Örgü Desenli 4Cm Köpük Tavan Çıtası
1 Metre
2.53 TL
Minimum (Metre)
Ücretsiz Kargo
Efes Banyo Tavan Kaplama Plakası Efes Banyo Tavan Kaplama Plakası
1 m²
8.00 TL
Koli İçi (m²)
Ücretsiz Kargo
Perge Desenli Tavan Kaplama Plakası Perge Desenli Tavan Kaplama Plakası
1 m²
12.00 TL
Koli İçi (m²)
Ücretsiz Kargo
Selçuk Çizgi Baskılı Tavan Kaplama Selçuk Çizgi Baskılı Tavan Kaplama
1 m²
8.00 TL
Koli İçi (m²)
Ücretsiz Kargo
Köpük L Tavan Çıta Köşesi Köpük L Tavan Çıta Köşesi
1 Adet
2.23 TL
Minimum (Adet)
Ücretsiz Kargo
Side 60X60Cm Asma Tavan Kaplama Köpüğü Side 60X60Cm Asma Tavan Kaplama Köpüğü
1 Adet
5.75 TL
Koli İçi (Adet)
Ücretsiz Kargo
Maçka Çerçeveli Tavan Kaplama Plakası Maçka Çerçeveli Tavan Kaplama Plakası
1 m²
8.00 TL
Koli İçi (m²)
Ücretsiz Kargo
Sayfa 1

Tavan Kaplama Hakkında

Kalıp olarak birçok farklı ebat ve ölçüler altında çeşitleri bulunan strafor ürünleri, günlük hayata giriş yaptığından bu yana farklı alanlarda kullanılmakta ve özellikle tavan kaplama sistemleri kapsamında hem görsel açıdan estetik bir izlenim sunarken hem de kullanım kapsamında büyük bir rahatlık sağlamaktadır. Bu sistem için özel olarak üretimleri gerçekleştirilmiş olan toz yapıştırıcılar ile birlikte akrilik mastik seçenekleri kapsamında yapılmaktadır.

Bütün farklı mekanlarda tarz bir izlenim oluşturan ve ayrıca temiz bir görünüm ile birlikte rahat bir kullanım şansını da yanında getiren bu kaplama seçeneği, farklı şekiller altında ve desenlerle hazırlanarak sunulmaktadır. Bu noktada kesinlikle alçı uygulaması ile yapılması önerilmemektedir. Yalnızca dolgu esaslı olduğundan dolayı güven vermez. Daha çok maliyetten kaçınmak için gerçekleştirildiğinden dolayı ileriki dönemlerde daha büyük maliyetleri ortaya çıkarabilmektedir.

Stropiyer tavan kaplama ham petrolden imal edilmiş sentetik bir üründür. Strafor köpük B1 sınıfı ve gaz basma XPS olarak iki kısma ayrılır. Eps köpük hammaddesi buharla şişirilip birleştirilen bir malzemedir. Kendi kendine yok olmaz, erimez ve su emme oranı 0.02'dir. Eps ürünü su ile tems ettiğinde, suyu emmez ve değişikliğe uğramaz. Günümüzde artık eps ürünlerden dekoratif amaçlı kullanılan tavan kaplama modelleride üretilmekte ve satılmaktadır.

Tercihlere Göre Değişik Tavan Kaplama Modelleri

Değişik mekanlar için günümüzde birçok farklı tavan adına kaplama işlemleri gerçekleştirilmektedir. Kaliteli bir strafor malzeme kapsamında üretimleri gerçekleştirilen ve rahatlıkla uygulaması özel yapıştırıcılar altında sağlanan bu kaplama seçenekleri, kişisel tercihler altında seçim yapma şansını sunmaktadır. Tavan için desenli kaplama seçenekleri veya değişik biçimler ile hazırlanmış modeller içerisinden bir tercih yapılabilmektedir. Ayrıca tavan düz kaplama ile birlikte köpük veya ahşap kaplama seçenekleri kapsamında da kaliteli ve güzel bir görünüm elde etme şansı yakalanabilir.

Her Yere Rahatlıkla Uygulanabilir

Tamamen kaliteli bir malzeme yapısı altında üretimleri gerçekleştirilen strafor ürünleri ile tavan için kaplama seçenekleri birçok farklı mekanları adına yapılabilmektedir. Örneğin köpük tarzındaki kaplama seçeneği, banyolar için büyük bir rahatlık ve şıklığı getirmektedir. Özellikle evlerde en büyük sorunlar banyolarda yaşandığından dolayı tavan için köpüklü bir kaplama en doğru seçimi olarak ön plana çıkar. Yine de ailenin farklı yerleri adına ideal ürün gene köpüklü kaplama gerçekleştirilmektedir.

Tavan kaplama uygulaması, bu ürünler için özel üretilmiş akrilik mastik ya da toz yapıştırıcıları ile yapılmalıdır. Alçı ile yapılan uygulamayı kesinlikle önermiyoruz. Çünki alçının içinde yapıştırma maddesi bulunmadığı için, sadece dolgu esaslıdır. Bu yanlış bir çok yerde tekrarlanmaktadır. 1 tüp mastik ortalama 4-5m² alan kaplarken aynı fiyata 1 torba alçı ile bütün daire yapılıyor. Maliyetten kaçmak için çok ucuz ama daha sonra getirisi epey pahalı bir hatadır. 

Daha düşük maliyetler ile birlikte günümüz teknolojisi de eklenmek suretiyle yapılan bu strafor ürünleri sayesinde tavanlar her daim temiz kalabilmekte ve uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanma şansı elde edebilmektedir. Zengin bir seçenek altında farklı şekiller içerisinde seçim yapma hakkını da yanında getirir.

Banyo Tavan Kaplama: Eps tavan kaplama köpüğü banyolarda nasıl uygulanmalıdır? Banyoya tavan kaplama uygulandığında, banyonun görünümüne son derece etkili olamaktadır. Banyo tavan kaplama en sağlıklı olan bir uygulamadır. Eps köpük malzemeden 8mm, 11mm ve 13mm olarak üretilmektedir. Banyo tavan kaplama nasıl yapılır? Daire içinde kaplamada en çok sorun banyolarda yaşanmaktadır ve banyo için en uygun olan kaplama eps köpük kaplamadır. Banyo tavanını yapmadan evvel banyo tavanınızı nem, rutubet ve küflü bölümler temizlenir. Daha sonra tavanda çatlak veya kırılmalar var ise onarılıp tadilatı yapılır. Banyo tavan uygulamasına başlarken eps köpük üzerine silikon sürmeyiniz veya çekomastik ile uygulama yapmayınız. Banyo tavan kaplaması malzemelerini aldığınız mağazadan tavan köpüğü yapıştırma harcını da isteyiniz. Tavan plakası için özellikle banyolarda kendi yapıştırma harcını tercih ediniz. Banyo tavan kaplamada uygulama bittikten sonra, ek yerlerinde oluşan açık bölgeleri beyaz mastik ile kapatınız mastik uygulamasını sadece derzleri kapatmakta kullanınız.

Daire Tavan Kaplama: Daire içi tavan kaplama nasıl olur? Daire içi kaplama; tavanlarınızda nem ve rutubet yalıtımları için eps köpük tavan plakası en ideal bir üründür. Bu kaplama uygulaması eps tavan köpüğünün kendine has yapıştırma harcı ile uygulanması, en uygun olan uygulamadır. Uygulama yapmadan önce tavan nem, rutubet, küflenme, kırık ve dökülme bulunan bölümler tadil edilmelidir. Tavan kaplama uygulamasına en uzun olan ve en düzgün olan bölümden başlanmalıdır. Uygulamada silikon kullanılması sağlamlık açısından uygun değildir. Daire içi tavan kaplama faydaları; nem, rutubet, terleme, küflenme, ses, ısı ve yalıtımlı bir üründür. Beyaz renklerde üretilmekte olup istenildiği taktirde tavan kaplama malzemesi boyanabilmektedir.

Tavan kaplama ebatları 50x50 olarak üretilir. 4 adet 1m²'dir. 8mm, 11mm ve 13mm olarak pres baskı ve enjeksiyon baskı tavan kaplama olarak iki bölümdür. Her iki malzemede son derece kullanışlı ve yalıtım için çözüm sunan bir üründür.

"tavan kaplama" İle Alakalı Makaleler

Tavan Kaplamalar Arasındaki Kalite Ve Farkları
Tavan Kaplamalar Arasındaki Kalite Ve Farkları
12.06.2018 0 Tavan Dekorları

Bütün tavan kaplamalar aynı mıdır? hemen hemen hepimiz ısı yalıtımı ya da dekor amaçlı kullanılan tavan kaplama köpüklerini internette nem, rutubet ve küf yalıtımını araştırırken denk gelmişizdir. çeşitli desenlerde sergilenen ve farklı fiyatlarda satılan bu tavan kaplama malzemeleri iki çeşit üretilmektedir. birincisi, [...]

Tavan Kaplama Uygulama Ve Yapıştırma Detayları
Tavan Kaplama Uygulama Ve Yapıştırma Detayları
02.05.2018 0 Strafor Uygulama

Tavan kaplama nasıl uygulanır, nasıl yapıştırılır günümüzde oldukça yaygın olarak tercih edilmekte olan tavan kaplama uygulamaları çeşitli kullanım alanı ve amacı doğrultusunda farklı seçeneklere sahip olmaktadır. ayrıca yalıtım konusunda sağlamış olduğu avantajlar sayesinde de gerek evlerde gerek ise çeşitli iş yerlerinde olmak [...]

Dekorasyonda Tavan Kaplama
Dekorasyonda Tavan Kaplama
11.04.2018 0 Tavan Dekorları

Tavan kaplama malzemeleri yaşam alanlarının daha şık ve konforlu hale getirilmesi için çeşitli dekorasyon çalışmaları yapılmaktadır. Şık ve kaliteli bir dekorasyon için de farklı yapı malzemeleri kullanılmaktadır. duvar kaplama malzemeleri ve tavan dekor malzemeleri de bu ürünler arasında yerini almaktadır. konforlu ve [...]

Tavanınızı Kaplayın Yapın, Isı Yalıtım Sağlayın
Tavanınızı Kaplayın Yapın, Isı Yalıtım Sağlayın
25.11.2017 0 Isı Yalıtımı

Tavanınızı kaplayın, isı yalıtım sağlayın günümüzde İnşaat sektörünün gelişmesiyle binalar artmış ve bu doğrultuda da çeşitlerin sorunların çözümleri için alternatif uygulamalar geliştirilmiştir. binalar zemin ve duvarlardan olduğu kadar çatılardan da yaklaşık %25 kadar bir ısı kaydının yaşanmasına yol açmaktadır. bu bağlamda doğru [...]

Tavan Kaplama Kaç Çeşit Ve Farkları Nelerdir?
Tavan Kaplama Kaç Çeşit Ve Farkları Nelerdir?
04.05.2016 6 Tavan Dekorları

öncelikle tavan kaplama nedir buna değinelim. tavan kaplama bilindiği üzere eps köpük malzemeden üretilmiş, buharla şişirilen, yıllardır çok çeşitli alanlarda kullanılmış ve petrolden üretilen malzemelerdir. dış cephelerde de kullanılan bu malzeme, aynı hammadde ile iç cephelerde de kullanılmaya başlandı. tabi dış cephelerde kullanıldığı [...]

Tavan Kaplama Sistemleri Nelerdir, Nasıl Uygulanır?
Tavan Kaplama Sistemleri Nelerdir, Nasıl Uygulanır?
04.05.2016 0 Tavan Dekorları

Tavan sistemleri; tavan kaplama sistemleri çeşitleri çok olmakla beraber genelde yalıtım ve izolasyon amaçlı olarak yapılmaktadır. tavan kaplamaları yapılan alanlar dekoratif amaçlı olarak çok az rastlanmaktadır. tavan kaplamaları en sona bırakılan ve dekoratif olarak neredeyse unutulan bir başka bölümdür. tavan sistemleri aslında çok fazla [...]

Strafor Tavan Kaplama Nasıl Yapılır?
Strafor Tavan Kaplama Nasıl Yapılır?
04.05.2016 94 Strafor Uygulama

Tavan kaplama nasıl yapılır? kendi başınıza yapacağınız kolay bir uygulama olan tavan kaplamanın, püf noktaları: köpük tavan malzemesinin arka bölümüne bölgesel olarak yapıştırıcı damlatınız. tavan kaplamaya en uzun ve düz olan köşeden başlayınız strafor tavan malzemesini 3 sıra yarleştirin ve hafif kuvvet vererek yapıştırın. daha sonra 2. sıradan [...]

Strafor Tavan Kaplama Isı Yalıtımı Yapar Mı?
Strafor Tavan Kaplama Isı Yalıtımı Yapar Mı?
04.05.2016 189 Isı Yalıtımı

Tavan kaplama; çatı ve tavan isı yalıtımı yapar mı? tavan köpükleri ısı yalıtımı yapar. 11mm olan üç boyutlu kaplamalar, en iyi ısı yalıtımını sağlamaktadır. bu kaplamaların enjeksiyon baskı olarak da adlandırılır. bir de bunun yanında nem rutubet yalıtımı için press baskı olan 8mm'yi bulan [...]

Strafor Kaplama Nem Rutubet Yalıtımı Sağlarmı?
Strafor Kaplama Nem Rutubet Yalıtımı Sağlarmı?
04.05.2016 69 Nem Ve Rutubet Yalıtımı

Gelişen teknoloji ile hayatımızda önemli bir yer edinen strafor ürünleri, hemen hemen her alanda kullanılmaktadır. tavan kaplamaları, avize göbekleri, kartonpiyerler, meyve sebze kutuları, binaların dış süslemelerinden tutun daha bir çok alanda karşılaşabilirsiniz. kalıp olarak farklı boyut, ebat ve dansitelerde basılması kullanıldığı [...]