Yorumlar, Sorular ve Cevapları

Soru: Halil Palanci
15-01-2019

Yaklaşık olarak 26 adet almayı düşünüyorum konya da ikamet ediyorum kargo size mi aittir selamlar.

Cevap: Müşteri Temsilcisi
15-01-2019

sayın halil palanci;

bu ürünlerde henüz kargo sistemi ayarlanmadığından, karşı ödemeli olarak gönderilir. bulunduğunuz bölgede strafor duvar kaplama ürünleri satan bayi yok ise yardımcı olabiliriz.

Soru: Mehmet Işler
15-01-2019

Side tavan kaplama kalınlığı kaç cm

Cevap: Müşteri Temsilcisi
15-01-2019

sayın mehmet işler;

side asma tavan plakaları kalınlığı desenleriyle birlikte ortalama 2cm'e çıkmaktadır. yalıtımlı olup tavan kaplama olarak da kullanılabilir.

Soru: Tülin Serbest
14-01-2019

Köşe taşının düz modelleri var mı acaba

Cevap: Müşteri Temsilcisi
14-01-2019

sayın tülin serbest;

köşe taşının düz modellerinden yok. özel olarak da üretilebilir fakat fiyat farkı olur. bunun yerine köşe kapama çıtalarını tercih edebilirsiniz.

Soru: Semih Uğurlu
13-01-2019

Mersinin erdemli ilçesinde yaşıyorum. son katta oturuyorum. akdeniz iklimi doğal olarak nemli bir bölge. (12.kat) yazın çok sıcak kışın da soğuk oluyor dairem. çatı teras. klimayla ısınıp serinlemeye çalışıyoruz. ama hem ekonomik olmuyor hem de dairenin her odası aynı ısıda olmuyor.190metre karelik bir daire. yalıtım için uzun ömürlü ve ekonomik bir uygulama için ne önerebilirsiniz?

Cevap: Müşteri Temsilcisi
14-01-2019

sayın semih uğurlu;

dış cephe mantolaması yok ise önce dış cephe mantolama yapılması gerekir. mantolama var ise; içeriden tavan kısımlarına 2cm ya da 3cm karbonlu ya da beyaz eps ile mantolama yaptırabilirsiniz. strafor yazın serin, kışın sıcak tutar. 

Soru: Erhan Ünal
10-01-2019

Merhaba dublex dairedeyim alçıpan üzerine izolasyon yapmak istiyorum.desenli olanların sıkıştırma oranı izolasyona uygunmudur

Cevap: Müşteri Temsilcisi
14-01-2019

sayın erhan ünal;

isı yalıtımı için kullanacaksanız, bu ürünleri değil "desenli tavan kaplama" kategorisindeki ürünleri kullanmanız gerekir. hammaddesi kaliteli olup enjeksiyon baskılıdır. yüzeyi prüzsüz ve desenleri belirgindir.

Soru: Halil Palanci
09-01-2019

Tavan kaplama malzemesi adet olarak nedir? 1m2 4 adet stropiyer den mi? oluşuyor?

Cevap: Müşteri Temsilcisi
14-01-2019

sayın halil palanci;

4 adet 50x50cm tavan kaplama bir araya geldiğinde 1m² alan kaplar. bazı marketlerde 2m²(8 adet) hazır halde paketlenmiştir ve 1 adet olarak telaffüz ederler. bizim sitede ürünün birimi adet yazıyorsa adet, m² yazıyor ise m² dir. kaplanacak alana göre kafa karışıklığı olmadan m² seçerek satın alabilirsiniz.

Soru: Zeynep Deniz
06-01-2019

Merhabalar evim 3. kat üstü lambiri yazın sıcak kışın soğuk oluyor doğalgaz ısıtmıyor mecburen soba kurduk evin içinde rüzgar geziyor sanki alt katta ev var ama sobalı tek bir yerde oturuyorlar ve apartman içinden gelen rüzgar daha çok etkiliyor dış cepe yok yaptırılacak ama tavana yalıtım nasıl olmalı yardımcı olabilir misiniz

Cevap: Müşteri Temsilcisi
14-01-2019

sayın zeynep deniz ;

lambiriler sökülüp alttan ısı yalıtım yapılması gerekir. tekrar kullanmak isterseniz lambiriler yeniden montajlanır. fakat dış cephe yalıtımı yok ise bu işlemde fayda etmeyecektir. mutlaka dış cephenin kaplanması gerekir. bina içinden gelen soğuğu kesmek mümkün ve kolay. kapı ve kasanın kapandığında birleşen kısmına, nalburdan alacağınız yapışkanlı conta ile soğuğu kesebilirsiniz.

isı yalıtımı için tavsiyemiz; önce dış cephe yalıtım, sonra tavan yalıtımı(2cm beyaz yada karbonlu eps) olacaktır.

Soru: Ali Deveci
05-01-2019

Merhaba gecekonduda oturuyorum sobalıydı yazın dogalgaz döşettim fakat ısınmıyor yalıtım vs yok ayrıca terleme yapmaya başladı duvarlar ve tavan kuf nem ve kararmaya başladı en ekonomık ne tavsıye edersiniz teşekkur eder saygılar sunarım

Cevap: Müşteri Temsilcisi
14-01-2019

sayın ali deveci;

dış cephede yalıtım olmadığından soğuğu kesemezsiniz. bu nedenle mantolama yaptırmanız gerekir. içeriden de yaptırabilirsiniz, fakat maliyetli olacağından dolayı dış cepheyi tek kalemde kapatmanız daha uygun olur. dış cephe mantolama işini aylık taksitli olarak da yaptırabilirsiniz. çatı kısmında yalıtım yok ise oranında yalıtımlı olması gerekir. bu işlemleri yaptırırsanız, kombiyi çok düşük ayara alsanız bile, içerideki sıcaklık kaybolmayacaktır. nem, rutubet ve küf sorununu da çözmüş olursunuz.

Soru: Reyhan Kasap
31-12-2018

Buradaki l tavan köşe çıtasını almak istiyorum ama köşeleri birleştiricek buna uygun köpük çıtanız var mı?duvara kare şeklinde montajı yapılacak

Cevap: Müşteri Temsilcisi
14-01-2019

sayın reyhan kasap;

sitenin arama yerine "düz 4cm köpük tavan çıtası" yazarak aratabilirsiniz. köşe çıtasının takımı olan düz çıta ürününü kullanabilirsiniz.

Soru: Mesut Köse
26-12-2018

S.a kolay gelsin odamın üst u açık teras fakat işi yalıtımı şu geçirmez yalıtım yapılı fayans da yapili ama alt da buhar tanecikleri olmak da ve kuf yapmakta bunu engellemek için bu tavan kaplama plakaları sorunu çözer mi birde tavan da belli bir kısım yağlı boyalı oldu için üzerine yapılır mı bu kaplama teşekkürler

Cevap: Müşteri Temsilcisi
14-01-2019

sayın mesut köse;

aleykum selam. tavan kaplama plakaları ısı yalıtımı yapmaktadır. fakat düz bir tavan istiyorsanız 2cm-3cm karbonlu eps ya da beyaz eps ile içeriden mantolama da yapılabilir. sırasıyla strafor üzeri file, sıva alçı, saten alçı, zımpara ve boya ile orjinal tavan görünümü verilerek nem, rutubet, küf yalıtımı ve ısı yalıtımı yapılabilir. tavanda yağlı boya var ise ve dökülmeler yok ise, dönüşüm astarı sürülerek üzerine uygulama yapılabilir.

Soru: Kayhan Martin
25-12-2018

Merhaba, evim dubleks çatı katı banyo tavanı benek benek küf yaptı. ayrıca yine çatı katı odaları, pencere tarafları tavan bölümü küf yapıyor. içeriden tavana mantoloma yaptırmak istiyorum. bir faydası olur mu? siz mantoloma yapıyormusunuz. ya da onerebileceginiz usta varmıdir. teşekkürler.

Cevap: Müşteri Temsilcisi
14-01-2019

sayın kayhan martin;

içeriden tavana 2cm karbonlu ya da beyaz eps ile mantolama yapılır ise, 100 nem, rutubet ve küf yalıtımı sağlar. ayrıca tavandan soğuğu keserek, ısı yalıtımı da yapar. doğru bir karar vermiş olup, bu konuda araştırma yaparak bir usta ile anlaşabilirsiniz. tavsiyemiz "çok ucuza" uygulama yapan kişilere bu işi yaptırmamanız. bu şekilde birçok kişinin yarım kalan işini tamamladığımız için, ortalama bir fiyat aralığında dilediğiniz ustaya işi teslim edebilirsiniz.

eğer uygulama yaptırmadıysanız ve istanbul içi ise, info@viptavankaplama.com adresine mail atarak fiyat talep edebilirsiniz.

Soru: Ethem Elmas
22-12-2018

Benim evimde terleme sorunu ve işi kaybı problemi var bu ürün yeterli olur mu birde kalinlik yeterli olur mu acaba 60 m2 tavan kapanacak hangi yapıştırıcılar kaç adet almaliyim

Cevap: Müşteri Temsilcisi
14-01-2019

sayın ethem elmas;

bu ürün nem, rutubet ve küf yalıtımı için idealdir. stropiyer tavan kaplama kategorisindeki ürünlüri de tercih edebilirsiniz. yapıştırıcı olarak akrilik mastik ile uygulama yaparsanız uzun ömürlü kullanırsınız. ortalama 15 adet mastik ile 60m² tavanı rahatlıkla kaplayabilirsiniz.

Soru: Mehmet Eker
21-12-2018

Benim dairem cati kati caita insan boyu kadar sac eternet var su akintisina engellemek icin yaptirdik fakat evim doğalgaz on cephem ve arka cephem mantolama yapıldı cati tavanina dis yuzeyden yere mantola straforu yapmak istiyorum 3cm sert köpük benim dairenin isi kaybini onlermi simdiden cok teşekkür ederım

Cevap: Müşteri Temsilcisi
14-01-2019

sayın mehmet eker;

çatı katında çatı altına karbonlu eps ile yalıtım yaptırabilirsiniz. fakat çatı bitimi ile zemin birleşim yerlerinden soğuk almaması gerekiyor. çatı yalıtımı yapılırken kenarlardan soğuk hava girişi, bu yapacağınız işlemi boşa çıkarabilir.

içeriden de bu işlemi yaptırabilirsiniz. tavanlara 2cm beyaz ya da karbonlu eps ile; fileli, sıva alçı, saten alçı ve boya işlemi ile düz tavan şeklinde uygulama yapılabilir. maliyete göre bu seçenekleri değerlendirebilirsiniz. çatının şuanki durumunu tespit etmek için bir usta ile görüşüp yerinde inceletip analiz edebilirsiniz.

Soru: Rıza Çalışkan
16-12-2018

Sayın yetkili evim ust kat ve cati yok kışın ısı kaybı çok oluyor yaz aylarida tam tersi durum aşırı sıcak tavan kaplama malzemesinden öneriniz nedir yardımcı olursanız sevinirim.25 metre kare daha fazla alimda kredi kartina taksit durumu varmi tsk.ler.

Cevap: Müşteri Temsilcisi
14-01-2019

sayın rıza çalışkan;

bu ve ait olduğu desenli tavan kaplama kategorisindeki ürünleri ısı yalıtımı için kullanabilirsiniz. yazın serin, kışın sıcak tutar. akrilik mastik ile yapıştırırsanız uzun ömürlü kullanırsınız.

Soru: Mehmet K
09-12-2018

Merhaba yeni 1 senelik sıfır ev aldık ve 1. giriş katta oturuyorum evin dış yalıtımı var ve alt otopark ve yerler ve içerisi soğuk bireysel kombi kullanıyorum yalıtım olarak otopark tavanına bulunduğum daireye denk gelen kısmı 1 hafta önce 5 cm karbon eps ile kaplattim bunun etkisi olurmu ısınmak için ve ne kadar zamanda etki eder ?

Cevap: Müşteri Temsilcisi
14-01-2019

sayın mehmet k;

öncelikle hayırlı olsun diliyoruz. 5cm karbonlu eps ile yaptığınız yalıtım alttan gelen soğuğu kesecektir, farkı hemen hissedersiniz. fakat yalıtımı olmayan başka bölümler ise, oradan da soğuğu kesmeniz gerekir. dış cephe yatılımın sağlıklı olup olmadığını da incelemek gerekir. mantolama yaparken pencere kenarları, strafor birleşim yerleri, uygulamacı ustanın insiyatifinde olduğundan, bazen mantolama da fayda etmeyebiliyor.

sorun sadece otopark kısmından kaynaklanıyor ise, soğuğu kesip yalıtımı sağlayacaktır.

Soru: Ibrahim Başalan
06-12-2018

Merhaba,rutubet yalıtımlı ürünün diğerlerinden farkı ne.eğer fark yoksa örneğin efes tavan straforu ile fark varmı.birde ürünleri sepete nasıl ekleyeceğim.koli 29 metrekare koliyi bölebilirmiyiz.

Cevap: Müşteri Temsilcisi
14-01-2019

sayın ibrahim başalan;

kalınlıklarına göre 8mm ve 11-13mm olarak iki çeşittir. 8mm olanlar genelde nem, rutubet ve küf yalıtımı yaparken diğeri ek olarak ısı yalıtımı da yapmaktadır. 8mm olan baskı ile desen verilirken, diğeri enjeksiyonlu makinede kalıp olarak çıkarılır. desenleri kabartmalıdır, yüzeyi prüzsüz ve daha belirgindir.

Soru: Senem Demir
21-11-2018

Merhaba, dubleks dairemizin alt katında banyo ve salonda kararma var. banyo için strafor uygulama düşündük getirdiğimiz usta koku yapabileceğini söyledi. koku yapma gibi sorunla karşılaşır mıyız?

Cevap: Müşteri Temsilcisi
27-11-2018

sayın senem demir;

tavan kaplamalar koku yapmaz. bazı merdiven altı üreticiler aspes gazı kullanıyor. bunlar tehlikelidir. bunların dışında sorunsuz ve güvenle kullanabilirsiniz. nem, rutubet ve küf yalıtım özelliği vardır.

Soru: Haluk Fidan
25-10-2018

Evin dış cephesi sıvalı değildir. mantolama yapma imkanım da yok .isı yalıtımını içerden yapmak istiyorum. şikayetim ( soğuk ve rutubet olması) ısı yalıtımın yapılacak yerin öiçüleri 260x210 mm. soğuğu ve rutubeti nasıl engellerim bilgi olarak ısı yalıtım yapacağım duvarda petek montajlıdır. sizce sağliğa en uygun çözüm hangisidir . yapılacak yer yatak odasıdır. önerilerinizi ve tavsiyenizi ve cevabınızı bekliyorum.

Cevap: Müşteri Temsilcisi
25-10-2018

sayın haluk fidan;

yatak odası gibi yerlerde ister dekor olarak 2cm, 3cm yada 4cm renkli taş ve tuğla gibi duvar kaplama plakalarını kullanabilir, isterseniz yine kalınlığına göre 2cm, 3cm yada 4cm karbonlu veya beyaz eps ile fileli sıva-alçı-boya şeklinde içeriden mantolama yaptırabilirsiniz.

biri duvarda dekor olarak dururken diğeri düz duvar gibi görünür. maliyetleri göz önünde bulundurarak birini tercih edebilirsiniz. fakat her iki uygulamada da peteği "mutlaka söküp" petek arkasına da uygulama yaptırmalısınız. duvarda ısı köprüsü kalmayacak şekilde tamamını yalıtım yaparak hem ısı yalıtımı hemde rutubet yalıtımı yapmış olursunuz.

Soru: Turan Kudat
25-10-2018

Merhabalar benim sorum şu 2 odanın tavanına strafor düşedik 1 odanın tavanı eskiden boyası kendini bırakırdı ama 2 ci odada bu sorun yoktu straforu düşedikten 2ay sonra yani şimdi iki odanında straforları kendini bıraktı 2 odanın daha cabuk düstü ama kenarlar saglam gibi gözüküyor ne yapabilirim şimdiden teşekürlet

Cevap: Müşteri Temsilcisi
25-10-2018

sayın turan kudat;

alçı ile uygulama yapıldı ise; alçı içinde yapıştırıcı bir madde yoktur. dolgu esaslı olduğu için en ufak binanın titreşiminde (hiç bir bina durağan değildir) düşecektir. eğer mastik ile yapıştırıldı ise; ya mastik kalitesiz, ya da tavandaki boya mastiğe yapışmış fakat boya tavandan kendini bırakmıştır. 

düşen parcaları ya da tamamını çıkarıp, tavandaki kabaran, dökülen ve sorunlu görünen alanları kazıyıp temizleyip tekrar uygulama yapmak daha uygun görünüyor. bu uygulamayı kendinizde yapabilirsiniz. usta tutmanıza gerek yok.

Soru: Kenan Tanriver
18-10-2018

Merhaba benim alttaki daire boş dairemi bu yüzden ısıtamıyorum. alt daireden gelen soğuğu nasıl keseriz . teşekkürler.

Cevap: Müşteri Temsilcisi
19-10-2018

sayın kenan tanriver;

alt dairenin tavanına 2cm-3cm karbonlu eps yada beyaz eps üzeri fileli sıva ve alçı boya yaptırarak bu sorunu giderebilirsiniz. ya da daha uygun maliyetler ile tavan kaplama uygulaması da yaptırabilirsiniz. bütçeye göre iki uygulama da yapılabilir.

Soru: Muhammet Demirci
27-08-2018

Merhaba biz duvarları kapladık aynı desenle veya farklı desenle tavanı da kaplasak nasıl olur sizce

Cevap: Müşteri Temsilcisi
27-08-2018

sayın muhammet demirci;

yalıtım açısından tavanı kaplamanız faydalı olacaktır. dekor için uygulayacaksanız, tercihinize göre duvardaki modele uyacak ürünü uygulayabilirsiniz. ayrıca nem ve rutubet yalıtımı özelliği olduğundan tavsiye ederiz.

Soru: Yücel Yetgin
27-08-2018

Slm,benim için kalınlığı çok önemli. mm olarak kalınlıkları kaç mm. bilgi verebilirmisiniz?

Cevap: Müşteri Temsilcisi
27-08-2018

sayın yücel yetgin;

enjeksiyon baskılı tavan kaplamalar 11mm kalınlığındadır. bazı modeller 13mm e kadar gelmektedir. isı yalıtımı konusunda farkı yoktur. 8mm olan pres baskılı tavan kaplamalarda mevcut. fakat bu ürünler nem ve rutubet yalıtımı için tercih edilmektedir.

Soru: Servet Konak
24-08-2018

Merhaba koyde prafabrik evimiz var yazin sıcak kışın çok soğuk oluyor. nasıl bir çözüm öneriniz olur bize çatı ile plak arasındaki boşlukta hiç bir şey yok

Cevap: Müşteri Temsilcisi
27-08-2018

sayın servet konak ;

tavan kaplama plakaları ısı geçirgenliği neredeyse yok denecek kadar az olduğundan, yazın serin kışın sıcak tutmaktadır. maliyeti uygun olduğundan bu ürünleri tercih edebilirsiniz. kendi yapıştırıcılarını kullanırsanız uzun yıllar sıkıntısız bir şekilde faydasını göreceksiniz. uygulamayı kendiniz kolaylıkla yapabilirsiniz.

diğer bir yöntem ise; 2cm yada 3cm eps plakalarını kullanabilirsiniz. dış cephe mantolama uygulaması gibi içeriden mantolama yaptırabilirsiniz. tek farkı, en son uygulanan dekoratif sıva yerine alçı yaptırıp son olarak boya ile sonlandırılır. fakat maliyetleri tavan kaplama plakaları kadar uygun değil daha fazla olacaktır. uygulanacak alana göre içeriden tavana mantolama fiyatı alabilirsiniz.

Soru: Gözde Akgül
09-08-2018

Merhaba bizim tavan yaklaşık 20 metre.tam olarak fiyat istyorum ve yapıştırıcı malzemesini gönderiyor musunuz?iyi akşamlar

Cevap: Müşteri Temsilcisi
10-08-2018

sayın gözde akgül;

istanbul içi depodan satın alabilirsiniz. şehir dışı ise; geçici bir süre için şehir dışı kargolama durdurulmuştur. sitedeki fiyatlar günceldir.

Soru: Hamza Hatunoğlu
07-08-2018

Evimi alalı 2-3 yıl oluyor zemin kat ama altında depo var 4cm dış cephe mantolaması var ama depo tavanına herhangi bir uygulama yapılmamış . kışın hiç ısınamıyorum desem yeridir ve çok fazla rutubet yapıyor duvarlarda küf yapıyor. nasıl bir öneriniz olur cevabınızı bekliyorum.

Cevap: Müşteri Temsilcisi
10-08-2018

sayın hamza hatunoğlu;

depo tavanına 2cm, 3cm ya da 4cm karbonlu/beyaz eps ile üzeri fileli sıva yaptırarak hem ısı yalıtım, hem de nem ve rutubet yalıtımı sağlayabilirsiniz. tıpkı düz mantolama gibi. sadece son olarak dekoratif çekilmemiş ve boya yapılmamış hali ile depo tavanı yalıtım sağlayabilirsiniz. yeriniz istanbul içi ise, bilgi formu ile bize ulaşıp fiyat teklifi alabilirsiniz.

Soru: Osman Soylu
19-07-2018

Bu ürün m2 fiyatı mı adet fiyatımı acaba? 18 m2 fiyatı nedir

Cevap: Müşteri Temsilcisi
19-07-2018

sayın osman soylu;

ağaç 30 ürünü metre fiyatıdır. 16m² tavan için 86 metre satın almanız yeterli olacaktır. kredi kartı ya da nakit satın almak isterseniz, kargo dahil ve size özel miktarda alışveriş sepeti oluşturabiliriz. adımları izleyerek satın alabilirsiniz.

Soru: Zafer Demir
18-07-2018

Merhaba,son katta oturmaktayız üzerinmizde çatı bulunmmakta su sorununkesmek düz zemin mebran ile kaplanmış.sorum şu:bu levhaları dairemin tavanına koyduğumda ısı yalıtımı ağlyacak ancak sormk isterimki arada bir boşluk olması hava alması açısından gerekli değilmiyani tavan ile köpük arasında bir boşlu olmadığında tavan ile köpük arasında bir nem rutubet gibi bir yoğunlaşma yada yoğuşma oluşmazmı?

Cevap: Müşteri Temsilcisi
18-07-2018

sayın zafer demir;

rutubet ve küf oluşumu; içerideki sıcak hava ile dışarıdaki soğuk havanın kesiştiği yerde yalıtım yok ise, buharın soğuyarak suya dönüşmesi ve zamanla tavan ya da duvarın dökülmesi, rutubetlenmesi ya da küflenmesi ile meydana gelir. 

bu durumu önlemek için yalıtımı olmayan tavan ya da duvara strafor köpük ürünler uygulanarak, soğuk hava ile teması kesilir. nem ve rutubet, hatta küf oluşumunun önüne geçilmiş olur.

Soru: Faruk Koseoglu
10-07-2018

Selam bu ürünün 35cm varmi

Cevap: Müşteri Temsilcisi
11-07-2018

sayın faruk koseoglu;

2'şer metre boylar halinde satılmaktadır. kargo ve kdv dahil fiyatlar ile satın alabilirsiniz.

Soru: Ahmet İlhan
07-07-2018

Cevabınız için teşekkürler,peki 2 cm lik duvar kaplama panelini tavana uygulayabilir miyiz,bir de tavan kaplama levhasının kalınlığı farklı midir?hangisini tavsiye edersiniz

Cevap: Müşteri Temsilcisi
09-07-2018

sayın ahmet ilhan;

tavan kaplama plakalarının kalınlıkları 50cm x 50cm için 0.8cm ile 1.3cm arasında değişmektedir. asma tavan kaplama plakaları 60cm x 60cm için 2cm'dir. fakat duvar kaplama panelleri 2cm, 3cm, 4cm olarak mevcuttur. duvar yerine tavana da uygulayabilirsiniz. yapıştırıcı olarak mukavemeti yüksek olması yeterlidir. tavanda çatlaklar ve dökülmeler var ise düzeltilmesi ve temizlenmesi yeterlidir.

Soru: Ahmet İlhan
05-07-2018

Merhabalar,yorumlarda aradım bulamadım,en üst katta oturuyorum,çatıda izocam vs serili değil,kışın sorun olmuyor ama yazın zorlanıyoruz,dekoratif strafor çare olur mu?ne kadar etkiler?kalınlığı ne kadar olmalı?yapıştırmak için ne gerekli?teşekkürler

Cevap: Müşteri Temsilcisi
05-07-2018

sayın ahmet ilhan;

tavan kaplama plakalarının sıcak ve soğuk geçirgenliği olmadığı ya da yok denecek kadar az olduğu için yazın serin, kışın sıcak tutmaktadır. duvar kısımlarından aynı sorunu yaşamıyorsanız, tavan kaplamalar bu sıkıntıyı giderir.

dış cephe mantolaması yok ise, tercihe göre sık kullanılan odaların çok soğuk ya da aşırı sıcak olan duvar kısımlarına 2cm duvar kaplama panellerini de kullanabilirsiniz. maliyeti düşük, görüntüsü birebir tuğla ve taş görünümlü dekoratif paneller bu sorunuda çözecektir.

Soru: Ibrahim Pilatin
29-06-2018

1 -1,5 cm kalınlıktaki duvar paneli mevcut mudur?ses ve ısı yalıtım için kullanmak istiyorum, evin iç duvarlarında (yan komşum ile ortak duvarlarda) uygun mudur?

Cevap: Müşteri Temsilcisi
29-06-2018

sayın ibrahim pilatin;

tuğla duvar panelleri nem, rutubet ve ısı yalıtımı yapmaktadır. aynı zamanda ses yalıtımı da yapmaktadır. fakat yüklü sesleri en aza indirir, 100 değilir. ürünlerin tamamı sipariş ile gelmektedir. bir gün önceden sipariş verirseniz 1 hafta içinde teslim edilir. bu ürünler için stok tutulmamaktadır.

fakat istanbul sevkiyat adresi ise vp-651 kodlu boyasız tuğla duvar kaplamayı aynı gün temin ederiz.

Soru: Hasan Özcan
29-06-2018

Merhaba dublex dairede oturuyoruz cati ters tavan ahsap kaplama tavan alcipan levha yazin cok sicak oluyor kışı dusunmek bile istemiyorum tavsiyeniz nedir .

Cevap: Müşteri Temsilcisi
29-06-2018

sayın hasan özcan;

konu ile ilgili iletişime geçilip bilgi verilmiştir. ilginiz için teşekkür ederiz.

Soru: Hanim Filiz
25-06-2018

Yapıştırma yapabiliirmuyzu ? her metreleri birleştirip mi yapistircaz ?

Cevap: Müşteri Temsilcisi
26-06-2018

sayın hanim filiz ;

kendi kova ya da akrilik yapıştırıcıları ile uygulama yapabilirsiniz. 2 metre boylar halinde olan ürünleri birbirine ekleyerek yapıştıracaksınız.

Soru: Meral Yapıcı
21-06-2018

Banyo tavanını straforla kaplattık ama yalnız straforların yüzeyi benek benek küflendi gitgide artış gösteriyor nasıl temizleyebilirim

Cevap: Müşteri Temsilcisi
22-06-2018

sayın meral yapıcı;

tavan kaplama plakaları nem ve rutubet yalıtımı yapması için üretilmiştir. fakat kullanılan ham madde kalitesiz ise; kaplamanın gözenekleri açık ve yüzeyi prüzlü olur. ürün fiyatlarından da anlaşılacağı gibi, maliyetleri düşürmek ve "ucuz" satmak için bu şekilde üretim yapan firmalar mevcut. riske girmemek için mevcut kaplamayı sökerek yenisini yapmanızı öneririz. sürekli bu sıkıntıyı yaşamaktansa tek seferde kaliteli ürünler kullanarak uzun ömürlü ve sıkıntısız bir uygulama ile sorunu çözebilirsiniz. diğer türlü sürekli bu şekilde tavanı silmek zorunda kalacaksınız ki zaten tavanı kaplamanın bir anlamı kalmaz.

Soru: Aysun Kaplan
29-05-2018

Merhabalar; danışmak istediğim bir konu var. evimiz en üst katta ve tavanlarda kararma oluyor nemden ötürü olduğunu düşünüyorum. çatımızda izocam serili ama bir odamın tavanı yeni boyanmama rağmen rengi kararmaya başladı. ve asıl sorunum evde nemden oluşan toz böceği denilen kepek boyutunda minik beyaz toz böcekleri sardı her yeri. ben tavanın ürettiğini düşünmeye başladım. bundan ötürü tavana strafor kaplatsam bunun önüne geçebilir miyim. danıştığımız bir mimar tavan ve strafor arasında yine kararma olur ve ürer bu böcekler dedi, siz sadece karartıcı görmemiş olursunuz diyor.ne yapacağımızı şaşırdık. sizin yorumunuz nedir acaba. yardımcı olursanız cook hayra geçer.

Cevap: Müşteri Temsilcisi
29-05-2018

sayın aysun kaplan; tavanlarda oluşan rutubet ve siyahlaşma, dışardaki soguk hava ve içerdeki sıcak havanın dairede oksitlenmesinden siyahlıklar oluşur, yaz aylarında ise bakteri yapar. bu sorunun ortadan tamamen kaldırılması için tavana dönüşüm astarı vurduktan sonra tavan kaplama yapılmalıdır. dönüşüm astarı flat olduğundan tavana işler ve böceklenmeyi keser. daha sonra nem, rutubet ve küfü önlemek içinde eps beyaz tavan kaplaması ile sorun çözülür. tavana vurulacak olan dönüşüm astarı kesin çözümdür. tavan kaplamadan önce rulo yardımı ile mutlaka yapılmalıdır. tavan kaplamada lütfen kendi yapıştırma malzemesini kullanınız.

 

Soru: Feyzullah Kaydı
11-05-2018

Merhaba benim dublexim var çatı ahşaptan çatıyı söküp mebran ile sardıktan sonra ondolin ile kapatacağım alttan da çam elyaf ile kaplamayı düşünüyorum ancak cam yünü yerine dış cephe montolamada kullanılan strafor ile alttan izalasyon yapsam işe yararmı.. çatıya ters tavan yapacağım izalasyon sonunda.. kolay gelsin.

Cevap: Müşteri Temsilcisi
19-05-2018

sayın feyzullah kaydı;

isı yalıtım, nem yalıtımı ve rutubet yalıtımı için dış cephe kaplama ve tavan kaplama ham maddesi ile aynı olan strafor plakalar ile kaplamanız yeterli olacaktır. taş yünü, cam yünü ve diğer ürünler de bu yalıtımı sağlamaktadır. maliyetler göz önünde bulundurulduğunda dilediğinize karar verebilirsiniz.

Soru: Zafer Hanik
03-05-2018

Iyi gunler benım evın duvar su alıyo yada nem var duvar boyası dokuluyo eyer bu is yaramı acaba bilgi almak istıyorum tesekkurler..

Cevap: Müşteri Temsilcisi
06-05-2018

sayın zafer hanik;

duvar kısmında nem ve rutubet oluşuyor ise, duvar kaplama plakaları bu sorunu çözmektedir. uv baskılı dediğimiz renkli duvar kaplama panelleri, nem ve rutubetin yalıtımının yanında ısı yalıtımı da yapmaktadır. sağlığımızı tekdit eden rutubete karşı acil önlem almak, hem kendiniz hem de yaşadığınız alandaki kişiler için çok önemlidir.

2cm - 3cm kalınlıklarındaki strafor duvar kaplama plakalarının uygulaması kolay ve görünüm itibariyle dekoratif durmaktadır. orjinal taş, tuğla ve diğer desenlerde üretilen bu panelleri kendinizde kolaylıkla uygulayabilirsiniz.

Soru: Yılmaz Izcioğlu
27-04-2018

100 metre stropiyer kartonpiyer eskişehire kargo nedir bilginiz varmı

Cevap: Müşteri Temsilcisi
03-05-2018

sayın yılmaz izcioğlu;

kargo anlaşmamız bir haftaya kadar yapılmış olur. kargo dahil fiyatlar ile online satın alabilirsiniz. acil değil ise bir haftaya kadar tekrar sitemizi kontrol edebilirsiniz.

Soru: Canan Usta
23-04-2018

Ben mutfaktaki fanyanslar için düşünüyorum. sizce be yapmalım.dolap arasındaki kısıma da yapmak istiyorum. ne önerirsiz...

Cevap: Müşteri Temsilcisi
23-04-2018

sayın canan usta;

taş ve tuğla desenli strafor duvar kaplama plakalarını kullanmanızı tavsiye ederiz. yüzeyi tavan kaplamaya göre daha sert ve darbelere dayanıklıdır. tek renk ya da uv baskılı dediğimiz renkli modelleri kullanabilirsiniz. tek renk kullanırsanız dilediğiniz renge boyayabilirsiniz. bu ürünleri sitemizde "duvar kaplama dekorları" bölümünde bulabilirsiniz.

Soru: Tarık
16-04-2018

Benim 2yilik evimin banyo ve tuvalet üsten akıyordu suyu kestiler sıva dökülmesi meydana geldi bende tavana strafor kullanım dedim ama düşer diyorlar düşmemesi için nasıl önlem alabiliriz teşekkürler

Cevap: Müşteri Temsilcisi
17-04-2018

sayın tarık;

tavana sızmış olan suyun süzülerek kurumasını beklerseniz, tavan kaplama plakalarına zarar vermez ve düşürmez. bu şekilde uygulama yaparsanız uzun yıllar kullanabilirsiniz. uygulamayı doğru ve bilinçli yaparak, kulaktan dolma söylentilere prim vermeyiniz. hayırlı günler.

Soru: Mahmt
16-04-2018

10 metre kare fiyatı

Cevap: Müşteri Temsilcisi
23-04-2018

sayın mahmut bey;

strafor duvar kaplama ürün fiyatları güncellenmiştir. minimum 10 adet olmak dilediğiniz miktarlarda satın alabilirsiniz.

Soru: Atilla Ozkan
14-04-2018

Evin altında su deposu var alttan ısı yalıtımı nasıl yapilir

Cevap: Müşteri Temsilcisi
23-04-2018

sayın atilla ozkan;

su deposunun tavan kısmına 2cm'lik 120x50cm eps plakalar ile içeriden mantolama yaptırırsanız, büyük oranda soğugu kesmiş olursunuz. yazın serin kışın sıcak tutar. uygulanacak yer istanbul içi ise iletişime geçerek anahtar teslim fiyat alabilirsiniz.

Soru: Metin Alsaç
10-04-2018

Banyo tavanımda kararma oluyor tavan kaplama yapmayı düsünüyorum hangisini tercih edersiniz ve siz yapıstırıcı ile birlikde kargoyla gönderiyormusunuz.bir kaç odayıda köpüklü tavan yapmak istiyorum bundada sizin önerinizi almak istiyorum tesekkürler

Cevap: Müşteri Temsilcisi
23-04-2018

sayın metin alsaç;

banyolarda ekseriyetle karşılaşılan sorunlar, nem ve rutubetdir. buharın soğuk hava ile teması sonucu, terleme ve ardından rutubete yol açmasını önlemek için, tavan kaplama ile birlikte kenar çıtalarını kullanırsanız sorunu çözmüş olursunuz. içerideki sıcak hava, tavan kaplama yardımı ile tavandaki soğuk havaya teması önlenmiş ve rutubete yol açan şartlar ortadan kaldırılmış olur. yapıştırıcı olarak kendi kova ya da akrilik mastik yapıştırıcısını kullanırsanız, uzun ömürlü ve sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

alçının yapıştırma özelliği olmadığı gibi sadece dolgu özelliktedir. tavanda dökülmeler var ise spatula yardımı ile iyice temizlenmeli ve daha sonra uygulama yapılmalıdır. tavanda girinti çıkıntı var ise, o kısımlara mastik bol sürülüp çok fazla bastırılmadan, diğerleri ile düz konuma gelene kadar ezilmelidir.

istanbul içi anadolu ve avrupa yakası nakliye ile gönderim sağlıyoruz. fakat istanbul dışı kargo seçeneğimiz şuan için yoktur. yakında kargo seçeneği de aktif olacaktır.

Soru: Rüzgar Gülü
08-04-2018

Merhaba evim en son kat çatı olmasina rağmen tavanlarda ve duvarlarin bi kısımlarında yıllardır kararma rutubet küf oluşuyo yazın badana yapiyoruz ama kışın aynı oluyo sorum şu evde kartonpiyer var hem duvarlara hemde tavana köpük döşeyebilirmiyiz yada küf nem rutubeti önleyen bi boya varmı?

Cevap: Müşteri Temsilcisi
23-04-2018

sayın rüzgar gülü;

strafor ürünler nem, rutubet ve küf yalıtımı için en kullanışlı ürünlerdir. alçı kartonpiyer var ise muhtemelen rutubet alçıya da sirayet etmiştir. köpük stropiyer kartonpiyer ürünleri ile birlikte tavan kaplama kullanırsanız bu sorunu çözmüş olursunuz. 

diğer türlü rutubet önleyici boyalar da mevcut. maliyetleri göz önünde bulundurarak boyayı da tercih edebilirsiniz. tavan kaplama dekoratif durması açısından tercih edilen ürünlerdendir.

Soru: Ali Şen
08-04-2018

Merhaba iyi günler benim evim tavanı lambiri ben üzerine kaplama yaptırmayı düşünüyorm. sorduğum kişiler lambirinin üzerine kaplama tutmaz diyor. sizin görüşünüz nedir eğer yapılıyorsa yapıştırma ilacı olarak neyi tavsiye edersiniz bir de evin birkaç yerinde damla var damladan etkilenipte kalkma yaprmi.

Cevap: Müşteri Temsilcisi
14-04-2018

sayın ali şen ;

lambiri üzerine kendi yapıştırıcı malzemesini kullanırsanız, tavan kaplama plakaları yapışacaktır. alçı ile uygulama yapıyorlar. bu yüzden tutmayabilir. silikon vb gibi üründe kullanmayın. kova ya da kendi akrilik mastik yapıştırıcıları ile tavan kaplama uygulaması yaparsanız uzun yıllar sağlıklı bir şekilde kullanabilirsiniz.

Soru: Mesut Kore
03-04-2018

Merhaba iyi akşamlar..kk-17 modelinizden 80 metre lazım..bunu boya atıp gönderim olur mu...bir de tutar toplam da ne olur..saygılarımla iyi çalışmalar..

Cevap: Müşteri Temsilcisi
04-04-2018

sayın mesut kore;

köpük kartonpiyerler boyasız gönderilir. dilerseniz farklı renklerde su bazlı ya da plastik boya ile boyayabilirsiniz. ürün metre fiyatı sitede günceldir. kargo ile gönderim şuan için yoktur.

Soru: Meral Uluyege
01-04-2018

Merhabalar dükkan üstü oturuyorum dükkan boş.evim hiç ısınmıyor ve dükkan da asma tavan var.asma tavana yalıtım yapılabilirmi yerden ısınması için

Cevap: Müşteri Temsilcisi
14-04-2018

sayın meral uluyege ;

asma tavan üstüne yalıtım yapılır. fakat en sağlıklı şekli, asma tavan altına yapılan yalıtımdır. boş dükkan olduğu için asma tavana doğrudan uygulama yapıldığında soğuğu az da olsa hissedersiniz.

Soru: Yasin Takmz
18-03-2018

S.a fiyatı biraz pahalı sanki ben piyasada 5 tl ye kadar gördüm acaba içerik farklı mı ben en üst katta yım hem ısı yalıtımı hem de dekoratif olsun istitorum soğuk- sıcak yalıtım sağlar mı bi de evde stropiyer yapılı onları söküp tavan kaplamadan sonra yapsam daha mı şık olur hayırlı işler.......

Cevap: Müşteri Temsilcisi
21-03-2018

sayın yasin takmz;

aleykum selam. büyük yapı marketlerde m² fiyatı 10tl, 12tl, 14tl ye kadar satan var. fiyattan ziyade ürün kalitesine göre hangisi sizin ihtiyacınızı karşılıyor ise onu tercih ediniz. en ufak esnemede kırılan, gözenekleri açık vs gibi düşük kalitede olan ürünler de mevcut. 

isı yalıtımı için kullanacağınız ürünler, desenli tavan kaplamalardır. hem dekoratif hem de ısı yalıtımı özelliği vardır. stropiyerleri sökmenize gerek yok. tavan kaplamadan sonra stropiyer ile kaplama arasında kalan küçük boşlukları akrilik mastik ya da kendi kova yapıştırıcıları ile kapatabilirsiniz. stropiyerler eski model ise; yapmışken onları da değiştirip, önce kaplamayı daha sonra stropiyeri uygulayabilirsiniz. tamamen sizin tercihiniz.

Soru: Necati Bal
16-03-2018

Binamız 2 yıllık dış mantolaması yapılmıs.ben dublex dairedeyim.dublexin bir odası küf ve terleme yapıyor.ne yapmak lazım.

Cevap: Müşteri Temsilcisi
16-03-2018

sayın necati bal;

dublex daire olması sebebiyle çatı kısmından kaynaklanabilir. çatı yalıtımı yetersiz ise, tavan ve duvarın üst kısımlarından rutubet oluşmaya başlar. mantolama uygulaması, ısı köprüleri kapatılarak yapıldığında ısı yalıtımını tam anlamıyla sağlar. nem ve rutubet sorunu için desenli ya da düz tavan kaplama ürünlerinden birini tercih edebilirsiniz. özellikle nem, rutubet ve küf yalıtımı için üretilmiştir. desenli olan tavan kaplamalar ayrıca ısı yalıtımı da sağlar. yapıştırı olarak kendi kova yapıştırıcıları ya da akrilik mastik ile uygulama yapabilirsiniz.

Soru: Hayrullah Yarkın
14-03-2018

Kolay gelsin bahçe katı rutubet ve nem oluyor 30m2 straforlu alçıpan öneriyorlar siz ne önerirsiniz ve fiyatı ne kadar kesin cözüm mü ?

Cevap: Müşteri Temsilcisi
15-03-2018

sayın hayrullah yarkın;

strafor ürünler nem ve rutubet yalıtımı yapmaktadır. alçıpan ile birlikte kullanımda, ek olarak dekor da yapmış olursunuz. maliyetler olarak sizin açınızdan sorun olmazsa o şekilde de yaptırabilirsiniz.

tavan kaplama ürünleri ile nem ve rutubet sorununu çözebilirsiniz. uygulaması kolay, düşük maliyetli ve uzun ömürlüdür. uygulama yapılan yeri kirletmez ve kısa sürede temizliği yapılır.

Soru: M. Krdğ
09-03-2018

Merhabalar 5 katlı bir binanjn en üst katındayız balkonlar eve dahil edilmiş ve balkonu tamamen pimaprn pencere ile kapatmıslar, bu evde kiracıyız ama küf nedeniyle çok rahatsızlık duyuyoruz, havalandırmaya ragmen camlar hep bugulu tavandan mermer altına kadar küf oluyor ,, sadece tavana strafor yaptırdık emin değilim sizce bu küfü nemi engeller mi? sayfanızı geç gördüm gelen usta engeller dedi ama emin olamadık şayet ekstra yapılması gereken nedir?

Cevap: Müşteri Temsilcisi
10-03-2018

sayın m. krdğ;

tavandaki nem ve rutubeti tavan kaplama plakaları çözer. pencere kenarlarından su almıyor ise yapılan uygulama doğrudur.

Soru: Fidan Sagirkaya
07-03-2018

Tavan temizligini nasil silmeliyim.acaba

Cevap: Müşteri Temsilcisi
07-03-2018

sayın fidan sagirkaya;

tavan kaplama uygulamasından sonra boya yapmaya gerek yoktur. zamanla tozlanma ve kirlenmeye karşı, fırça türü malzemeler ile üzerini hafifçe temizleyebilirsiniz. kullanım alanına göre sararma vs var ise su bazlı ya da plastik boyalar ile boyayabilirsiniz.

Soru: Mahmut Inci
05-03-2018

Merhabalar, ben veb sitenizden turin düz tavan kaplama malzemesi beğendim yaklaşık 130 m2 tavanda kullanmak istiyorum. evim 3. katta ve en üst kat. çatı yok yalıtım yok. bu kış yağmurdan galiba su aldı akabinde küflenme oldu ve yayılmaya başladı. bu üründen kullanıp sonra yine su alırsa bu ürün düşermi veya nem rutubet isı yalıtımı sağlar mı. fiyat ne çıkar taksit olur mu ve kargo dahil toplamda ne tutar bana hesaplayabilir ve cevaplayabilirmisiniz lütfen

Cevap: Müşteri Temsilcisi
07-03-2018

sayın mahmut inci;

öncelikle çatı kısmından su izolasyonu yapılarak ilk sorun çözülmeli. ortalama 5-6 gün tavan kısmına sızmış suyun aşağı süzülüp, tavanın kurutulması sağlanmalı. daha sonra tavanın durumuna göre, sıva döküntüsü vs gibi deforme olan yerler varsa tamir edilerek tavan kaplama uygulaması yapılabilir. uygulama yapılacak yer istanbul içi ise iletişim bölümünden mail ya da mesaj atarak bilgi verebilirsiniz. bu aşamaların tümü için malzeme ve işçilik dahil fiyat teklifi verebiliriz. istanbul dışı ise bulunduğunuz bölgedeki firmalardan yardım alabilirsiniz. fakat bu adımları izleyerek yaptırmanızı öneririz. diğer türlü aynı sorunlar tekrar yaşanabilir. 

Soru: Murat Koç
05-03-2018

Ben zemin katta oturuyorum daha önce alt katta kalorifer kazanı vardı şimdi ise bireysel doğalgaz kullanıyorum ve ısı problemim var bunu tavan strafor ile çözülebilir mi ya da parke altı ısı yalıtımı mı doğru olur

Cevap: Müşteri Temsilcisi
07-03-2018

sayın murat koç ;

parke altı 2cm şilteler ile de olabilir. alt kat kazan dairesinden, sizin daireye denk gelen kısmına tavandan 2cm ya da 3cm eps köpük ile kaplanabilir. evin genelinde bu problem olduğu için kazan dairesi tavanından çözmeniz daha uygun olur. istanbul içi ise uygulama dahil fiyat teklifi verebiliriz.

Soru: Soner Gozusulu
03-03-2018

Selamun akeykum.evimin catisi dogaya acik durumda.su yalitimi mevcuttur.yazin sicak ve kisin soguk problemimiz var.duvar birlesim noktalarinda kuf problemide yasamaktayim.dokoratif tavan kaplamasi ile sorunu cozebilir miyim?yoksa icten yalitimmi yaptirmam gerekiyor?icten hava sirkulasyonunu engellermi bu uygulama.iyilestirme yapalim derken daha buyuk kuf problemleri yasanmasindan korkar durumdayim.onerilerinuzi bekliyor olacagim.golcuk izmit bolgesine hizmet veriyor musunuz

Cevap: Müşteri Temsilcisi
07-03-2018

sayın soner gozusulu;

odadaki terleme ve kararmalar, içerideki sıcak havanın dışarıdan gelen soğuk hava ile birleşmesinden kaynaklı su damlacıklarının oluşmasına, duvarların zamanla nemlenmesine ve küf oluşumuna sebebiyet vermektedir. terlemeyi önlemek için tavan kaplama plakalarını kullanarak bu sorunun önüne geçebilirsiniz. kenar kısımlarına köpük çıta ya da stropiyer kartonpiyer yaparak ısı köprülerini de kapatarak tam bir yalıtım yapabilirsiniz. bu sayede tavandan gelen soğuk kesilmiş ve terleme önlenmiş olur. 

Soru: Caner Ersin
22-02-2018

Iyi günler. ben mersinde yaşıyorum. evim en üst kat. tavandan gelen soguk nedeniyle kışın soğuk oluyor. bunun icin nasil bir ısı yalıtımı onerirsiniz. 100 yalitim saglayan tavan kaplama urunleriniz hangileridir.tesekkur ederim

Cevap: Müşteri Temsilcisi
28-02-2018

sayın caner ersin;

en üst katta oturuyor iseniz; çatı açık ise 2cm köpük ile içeriden fileli sıva ile mantolama yaptırarak üzerine tavan kaplama ürünlerinden kullanabilirsiniz. tavandan gelen soğuğu net olarak çözmüş olursunuz. çatı kapalı ise sadece tavan kaplama yeter, fakat daha verimli olması açısından yine odaya içeriden mantolama yaptırarak ve üzerine tavan kaplama uygulaması ile ısıyı içeriden muhafaza edebilirsiniz.

Soru: Dursun Türk
22-02-2018

Merhabalar, evimde alçı kartonpiyer yapılı, çift sıra ve spot sistemli aydınlatmam var. gizli led ışık yapabileceğim aparat kartonpiyer olabilirmi stoklarınızda. ya da ne önerirsiniz bana. kartonpiyere led sistemini nasıl monte edebilirim. cevabınızı bekliyorum kolay gelsin işleriniz.

Cevap: Müşteri Temsilcisi
28-02-2018

sayın dursun türk;

kartonpiyer olarak hazır halde bu ürünlerden bulamazsınız. köpük olarak var, fakat spot led ile gizli ışık kullanacaksanız alçıpandan yaptırmanız gerekir. sadece gizli ışık kullanmak isterseniz, köpük ürünlerden faydalanabilirsiniz. şerit ledlerin kablolaması ve montajını yapmanız ya da elektrikçiye yaptırmanız yeterli olacaktır.

Soru: Gültekin Hacioğlu
16-02-2018

çatı katı dairede oturuyorum.dıs cephede izalasyon var.fakat çatı beton ve üzerinde izalasyon olmayıp renkli çatı kaplaması ile kaplı.çati üzerine izalasyon yapma imkanı yok.icten izalasyon yaptırmak istiyorum.yaklasik 45 m2.nasil bir izalasyon yatırabilirim.maliyeti ne olur.yardimci olursanız memnun olurum.simdiden teşekkürler.

Cevap: Müşteri Temsilcisi
22-02-2018

sayın gültekin hacioğlu ; tavan kaplama ile yalıtımı sağlamış olursunuz, bu ürün yalıtım amaçlı üretilmiştir. içerdeki sıcaklığı dışarı vermez, dışardaki soğuk havayı içeri almaz.

 

Soru: Canan Karakurt
14-02-2018

Iyi gunler mutfagimizin tavanini stropiyer yaptirmayi dusunuyoruz bu konudaki fikirlerinizi ogrenebilir miyiz simdiden tesekkurler.

Cevap: Müşteri Temsilcisi
22-02-2018

sayın canan karakurt; istadiğiniz üründen sipariş verebilirsiniz. istanbul içi sevk vardır. illere sevkimiz aktif değildir.

 

Soru: Yalcın Durak
13-02-2018

4 katta oturuyom üstü çatı perde yerlerinde terleme oluyo ne onerirsiniz

Cevap: Müşteri Temsilcisi
22-02-2018

sayın yalcın durak; tavan kaplama uygulaması ile nem, rutubet, terlemeyi kesebilirsiniz, aynı zamanda ısı yalıtımıda sağlamaktadır. uygulama yapıldığında farkı göreceksiniz. mutlaka kendine has yapıştırıcı kullanınız.

 

Soru: Aykut Kilavuz
07-02-2018

Merhabasitenizdeki tavan kaplama diye sattiginiz 50*50 lik strafor panellerle duvar kaplama da yapabilirimiyim? annemin evi giriş kat. bir odasında sürekli terleme ve rutubet oluyor. geçen sene dış cephe mantolama yapıldı. kışın rutubet ve terleme yine devam etti. bu panelleri duvarlarda da kullanabilirmiyim, rutubeti keser mi?

Cevap: Müşteri Temsilcisi
07-02-2018

sayın aykut kilavuz;

bu sorunu 2cm ya da 3cm eps paneller ile fileli sıva ve saten alçı uygulaması yaparak daha sağlıklı çözüm bulabiliriz. nem, rutubet ve küf oluşumunu bu şekilde ısı yalıtım uygulama yaparak net olarak çözüyoruz.

Soru: Suleyman Koç
06-02-2018

Merhaba ben ev aldım evin pencere ve tavan kenarlarında rutubet oluştu bunu bu sizin sistemle önlermiyiz.ben eve usta çağırdım bana ters tavan izolasyonla çözersiniz dedi.

Cevap: Müşteri Temsilcisi
06-02-2018

sayın suleyman koç;

tavan kısmı için tavan kaplama ürünlerinden kullanabilirsiniz. terlemeyi keseceği için rutubet ve küf oluşumunu engelleyecektir. pencere için eğer pencere üstü ise tavan kaplama ile sorun çözülür. fakat pencere kenarlarından kaynaklı ise; su sızıntısı ile rutubetlenme ya da küflenme olabilir. durumu inceleyen ustaların tavsiyesi üzerine pencere kenarları için çözüm bulabilirsiniz.

Soru: Recep Bekar
05-02-2018

Evim 3.kat ve her sene kış ayında nem rutubet tavanda kararma oluyor normalde doğal gaz var ama kullanamıyorum çünkü hiç ısınmıyor soba ile ısınıyoruz bu kararmayı nasıl engelleyebiliriz içten tavana bir şey yaptırmak istiyoruz 3 artı 1 evimiz içten yapılması gereken ne ve ne kadar maliyeti olur ögrenebilirmiyim teşekkür ederim şimdiden

Cevap: Müşteri Temsilcisi
06-02-2018

sayın recep bekar;

binalarda mantolama olmadığı ya da mantolama uygulamasından kaynaklı ısı yalıtım sorunları olabiliyor. nem, rutubet ve küflenme sorununu tavan kaplama plakaları ile de çözebiliriz. ya da tüm evin tavanına 2cm ya da 3cm eps levhalar ile fileli sıva ve saten alçı yaparak, orjinal tavan görünümü ile sorunu çözebiliriz. maliyet açısından tavan kaplama daha uygundur. fakat maliyetten ziyate tavan görünümü istiyorsanız, içeriden mantolama dediğimiz şekilde tavanları yalıtım yapabiliriz. doğal gazı bu şekilde rahatlıkla kullanabilirsiniz. uygulama yapılacak yer istanbul ise bu konuda fiyat ve keşif yapılabilir.

Soru: Ece Alkiliç
03-02-2018

Merhaba biz bebek odamız için duvar ortasında alt duvar üst duvari ortadan ayırmak icin serit gbi (eskiden bordür çekiliyordu şimdi beyaz çıtalar kullanılıyor) kullanmak istyruz.yrdmci olur musunuz?

Cevap: Müşteri Temsilcisi
06-02-2018

sayın ece alkiliç;

istanbul'da iseniz depo teslim satın alabilirsiniz, ya da adrese teslim edebiliriz. istanbul dışı için geçici olarak kargolama yapmıyoruz. ürün miktarını mail ya da mesaj olarak gönderirseniz yardımcı olabiliriz.

Soru: Elif Gür
03-02-2018

Iyi aksamlar kargolar urunlere cok zahiyat veriyor.tavan kaplama urunleride cok hassas .paketleme islemi ne derece etkili .simdiden tesekkurler

Cevap: Müşteri Temsilcisi
05-02-2018

sayın elif gür;

geçice bir süre için istanbul dışı sevkiyat yapmıyoruz. depo teslim olarak ya da istanbul içi adrese teslim olarak gönderim yapıyoruz.

Soru: Ismail Ertürk
28-01-2018

Merhabalar , 2+1 yüksek giriş bir evde oturuyorum , bina 9 yıllık ve dış cephe ısı yalıtımı mevcut , oturduğum dairenin salon ve bir odasının altında kazan dairesi var (şuan kullanılmıyor ferdi sisteme dönülmüş) diğer 1 oda mutfak ve banyonun ise altı kapıcı dairesi , daire kuzey cephe , ancak kombiyi kaç derecede yakarsam yakayım bahse konu kazan dairesinin üstündeki salonu ve 1 odayı ısıtmam mümkün olmuyor , sormak istediğim ısınmayan odalara tavan dahil içeriden de ısı yalıyımı yapılsa bir faydası olurmu ? bu arada alttanda yani kazan dairesinin tavanındada ısı yalıtımı yok , evi yeni aldım ancak buna bir çözüm bulamazsam tekrar satmayı düşünüyorum , aylık 450-500 tl doğalgaz giderim var evin tamamı 100 metrekare , şayet bahsettiğim şekilde yalıtımın faydası olur ise önereceğiniz malzemeler nelerdir , yada sizin başka bir öneriniz varmıdır , sorularımı cevaplayacağınızı ümit ederek şimdiden teşekkür ediyorum , saygılar.

Cevap: Müşteri Temsilcisi
28-01-2018

sayın ismail ertürk;

dairenizde ısı kaybı çok, bu kazan dairesinden oluyor. kazan dairesinden 4cm karbonlu eps ve içerden sizin tavanlarınıza kaplama yapılırsa hem eviniz sıcak kalır, hem de fatura tasarrufunuz 65 - 70'e düşer.  uygulama fiyat ve detaylar için mail atabilirsiniz. uygulamalarımız istanbul içidir. yoğunluk olduğundan dolayı sabit noya cevap veremiyoruz.

Soru: Irfan Kutlu
27-01-2018

çizgi desenli köpük tavan kaplama ahşap tavana olurmu olursa bunları neyle monte edecem örneğin yapıştırıcısı ne olmalı

Cevap: Müşteri Temsilcisi
28-01-2018

sayın irfan kutlu;tavan kaplama malzemesi ahşap ve düzgün olan tavana uygulanır. kendi yapıştırma ürünlerini kullanırsanız çok iyi olur.mastik ve dolgu esaslı silikonlarda dökülme olabiliyor.

 

Soru: Fatih Özsoy
26-01-2018

Turin düz tavan kaplama malzemesinden 15m2 almak istiyorum telefonunuzu arıyorum fakat açan yok ..

Cevap: Müşteri Temsilcisi
26-01-2018

sayın fatih özsoy;

geçici süre ile satışlarımız istanbul depo teslimi olarak yapılmaktadır. kargo anlaşmaları sonrasında tüm il ve ilçelere gönderim sağlanacaktır. iletişim bölümünde android ve iphone navigasyon ile yol tarifi seçeneği mevcuttur.

Soru: Cemal Öztürk
24-01-2018

Salon tavanınına yonca desenli 50x50 strafor tavan kablama yaptım ve silikonlu su bazlı boya ile boyadım.fakat daha sonra gözleri yakan acı bir koku yaptı bir senedir geçmedi sürekli salanu havalandırıyoruz.özellikle kapı kapalıyken odaya girilmiyor.belirteyim bu malzemeyi bartından yerşi ve biraz ucuz olsun diye yazlar pazarlama diye bir imalat haneden aldım.çok pişmanım.diger odalarda sorun yok.oralardakini yapı marketden al ıştım yani il dışından geliyor.ne yapmalıyım bu koku geçermi sağlığımızı bozar diye korkuyorum.önerilerinizi bekliyorum.hayırlı işler sevgiler saygılar

Cevap: Müşteri Temsilcisi
24-01-2018

sayın cemal öztürk;

sorunlu olan tavan kaplamayı "acilen" sökmenizi tavsiye ederiz. ucuz ve kalitesiz ham maddesinden kaynaklı bir durum. asbest gazı nedeniyle kansere kadar sağlık sorunlarına yol açabilir.

ucuz tavan kaplama diye bir şey yoktur. üretimden satışa kadar bir ürünün ortalam satış fiyatı bellidir. daha aşağı satılıyor ise bu ürünleri almaktan kaçınmamız gerekir. 

Soru: Durmuş Üstün
24-01-2018

Merhaba yaklaşık 70 metrekare tavan için 5cm kalınlığında desenli ısı yalıtım yapmak istiyorum siz hangi mlzemeyi kullanmamı önerirsiniz maksimum verimliliği nasıl sağlarım ne maliyeti yaklaşık ne kadar olur teşekkür eder iyi çalışmlar diliyorum.

Cevap: Müşteri Temsilcisi
28-01-2018

sayın durmuş üstün;

istemiş olduğunuz 5cm ürün bizde mevcut değildir. isterseniz 4cm düz strafor yaptıktan sonra üzerine 1.3 cm kaplama yapabiliriz. 70m² x 35tl = 2450 tl'dir. istanbul içi fiyatlardır.

Soru: Fuat Kuşoğlu
24-01-2018

S.a. öncelikle bizi aydınlattığınız için tşk ederim. benim sorunum üst kattayım, üstümüz açık, kışın soğuk havalarda tavanda kenar ve köşelerde terleme var, sanki yağmur yağar gibi su damlıyor. yağmurlu havalarda sızma yok. kaplama yaparsam damlacıkları önleyebilirmiyim. ayrıca kaplamanın altında gizli, göremediğimiz terleme tekrar oluşurmu. tşk.

Cevap: Müşteri Temsilcisi
28-01-2018

sayın fuat kuşoğlu; aleykum selam, tavanınızdaki terleme dışardaki soğuk havadan ve içerdeki sıcak havadan terleme yapmaktadır. bu sorunu tavan kaplama ile çözebilirsiniz.  teras kattan da  müdahale etmek en doğrusudur.

 

Soru: Seher Mert
20-01-2018

Istanbul anadolu yakası yeriniz varmı?

Cevap: Müşteri Temsilcisi
28-01-2018

sayın seher mert ;

istanbul avrupa yakası tek şubemizdir. kargo anlaşmaları nedeniyle geçici olarak yerinden satış yapılmaktadır. bu sorunlar çözüldüğünde tüm türkiye'ye satış gerçekleşecektir.

Soru: Atilla Çetin
20-01-2018

Bizim evin iç kısmından tavana ısı yalıtımı yapmak istiyorum fakat ev sobalı, soba borusunun ısısı strafor tavan kaplama malzemesine zarar verirmi.

Cevap: Müşteri Temsilcisi
28-01-2018

sayın atilla çetin ; tavan kaplama nın olduğu bölge ile soba borusu 60 cm olmalıdır. ve borunun geldiği bölgeye tavan boyası yaparsanız hallolur.

 

Soru: Lokman Er
18-01-2018

Merhaba hayırlı işler ben toptan almak istiyorum bizde satiş ve uygulama var bana bir liste yollarmısınız sımdıden tesekur ediyorum

Cevap: Müşteri Temsilcisi
28-01-2018

sayın lokman er;

toptan alım miktarlarını ve ürün gruplarını belirtirseniz, bayi fiyatlarından liste oluşturabiliriz. kamyon ya da tır bazında siparişler için özel fiyat çıkarabiliyoruz. bunun dışında örneğin; 400m² ya da 500m² için fiyatlarda pek birşey yapamıyoruz.

Soru: Enes Koçak
17-01-2018

Merhaba , biz yeni bi eve taşındık kiracıyız 7 katlı binanın 4. katındayız banyo asma tavan banyodaki küçük cam var camdan 1-2 karış sonra tavan başloyor bu bölge ufak kararma ve benek benek oldu buraya ne önerirsiniz. bu arada bina 3-5 yıllık bir bina katta tek daire var

Cevap: Müşteri Temsilcisi
28-01-2018

sayın enes koçak; tavan kaplama modellerinden yaptırırsanız sorun hallolur. 

 

Soru: Alper Eroglu
14-01-2018

En ust katta oturuyorum banyo tavanında rutubet oluyo alçı cekılmıs duz zemın bu strafor da kullansam rutubet ve kuften kurtulabılırmıyım

Cevap: Müşteri Temsilcisi
28-01-2018

sayın alper eroglu;

nem ve rutubet yalıtımı için tavan kaplama ürünlerini mutlaka kullanın. isı geçirgenliği yok denecek kadar azdır. banyo tavanındaki soğuk hava ile buhar birleşince su damlacıkları oluyor ve terlemeden rutubet yapıyor. strafor tavan kaplama plakalar tavanda terlemeyi önleyerek rutubet oluşumunu engelleyecektir. yapıştırıcı olarak, kendi mastik ya da toz yapıştırıcılarını kullanmanızı tavsiye ederiz.

Soru: Nurdan Alikılıç
13-01-2018

Merhabalar evimizin alt kati kapali garaj ama ne kadar da olsa evimizin zemini soğuk oluyor.bu nedenle garajın tavanini isi yalıtım malzemesi ile kaplamayi düşünüyoruz. bu konuda bize ne önerirsiniz. teşekkür ederiz.

Cevap: Müşteri Temsilcisi
24-01-2018

sayın nurdan alikılıç ;

garaj kısmından dairenize denk gelen yeri 2cm ya da 3cm strafor eps plakalar ile içeriden mantolama yaptırabilirsiniz. bu şeklide yerden soğuğu kesmiş olursunuz. daha temiz ve tavan görünümü alacağından rahatsız edici bir görüntü de bırakmamış olur. 

Soru: Ali Demir
11-01-2018

Osb üzerine uygulamak istiyoruz. yapıştırıcı tüp mastik (hks-1) osb için kullanılabilir mi? teşekkür ederim. ali demir

Cevap: Müşteri Temsilcisi
28-01-2018

sayın ali demir;

tavan kaplama ya da stropiyer için kendi yapıştırıcı mastiklerini kullandığınız sürece herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız. diğer mastikler doldu amaçlıdır. fakat bu yapıştırıcı mastikler akrilik esaslıdır. özellikle bu ürünler için üretilmiştir.

Soru: Turgay Calap
11-01-2018

Merhaba kolay gelsin benim evim üç katlı ben ikinci katta oturuyorum yanlız altın boş ıvır zıvır dolu boş olduğu için biraz soğuk geliyor ev dış cepheden yalıtımlı tavanlarda strafor köpük yapsam sıcak tutar mı. saygılar.

Cevap: Müşteri Temsilcisi
28-01-2018

sayın turgay calap; merhaba , tavan kaplama nızı dışcephe ürünlerinden yaparsanız verimli olur.

 

Soru: Mustafa Al
10-01-2018

Iyi günler. ben 7 katlı bir binanın en üst katında oturuyorum. binanın dış cephe kaplaması yapılmış ama çatı izalasyonu yapılmamış. apartman yönetimiyle görüşmem sonucunda yalıtım işine kimse yanaşmadı. şu an ben çatının benim kısmıma düşen kısmını yalıtım yaptırmak istiyorum ama kafamda bir kaç soru var. 1- sadece benim tarafıma düşen kısmını yaptırmam faydalı olur mu? 2-yalıtım için cam yünü köpük ve diğer tarzda ürünler var hangisi daha verimli ? 3-oturduğum kat en üst kat olduğundan tavan kısmını içerden kaplatmak mı yoksa dışından kaplatmak mı daha mantıklı? 4-tavan kaplamak için desenli straforlar ısı yalıtım için tavsiye edermisiniz. not: ben bu konularda en verimlisi hangisiyse onu seçme taraftarıyım.

Cevap: Müşteri Temsilcisi
28-01-2018

sayın mustafa al;size ait olan bölümü tavan kaplama yaparsanız faydalı olur. öncelikle beyaz olan köpüklerden 4cm kalınlığında ve 14 dns sertlikte olanınından yaptırmanız yeterlidir. yapı malz ve nalburlardan temin edebilirsinmiz.

 

Soru: Hediye Tapkı
09-01-2018

Slm biz tavşan kaplama yaptık yanlız tavanlarimiz biraz yamuk olduğu için bazı yerlerde birleşim lerinde küçük boşluklar kaldı birde köşelerde onları nasıl kapatabilir yardımcı olurmusunuz

Cevap: Müşteri Temsilcisi
09-01-2018

sayın hediye tapkı ;

tavan kaplama aralarındaki boşlukları beyaz mastik ile dolgu yapabilirsiniz. kenar boşlukları için desenli ya da düz çıta kullanarak hem dekor yapabilir hem de kenar boşlukları kapatabilirsiniz. köpük kartonpiyer ile de kapanabilir.

Soru: Reşat Bayram
08-01-2018

Tuğla desenli köpük tavan kaplama ürününüzden 40 metrekare satın almak istiyorum

Cevap: Müşteri Temsilcisi
09-01-2018

sayın reşat bayram;

depo teslimi satın alabilirsiniz. istanbul'da iseniz, iletişim bölümünden android yada iphone telefonlar için yol tarifi ile adrese hızlı ulaşım sağlayabilirsiniz.

Soru: Fatma Nur Yildiz
08-01-2018

Merhaba evimiz son kat ısı yalıtımlı ama yinede ısı kaybı var ara katlara göre. ve camlarda aşırı buharlanma korniş kısımlarında ise küflenme oluyor acaba ne önerirsiniz bu ürünün faydası olurmu

Cevap: Müşteri Temsilcisi
09-01-2018

sayın fatma nur yildiz;

mantolama yapılırken ısı köprüleri tam kapatılmadığı için, boşluklardan sızan soğuk terlemeye neden olabilir. küflenme ve rutubetlenme var ise tavan kaplama plakaları bu sorunu çözecektir. kendi yapıştırıcı ürünlerini kullanarak tavan kaplamayı kendiniz de yapabilirsiniz.

Soru: Ahmet Ak
19-12-2017

Hocam bu eps tavan kaplama ile ısı ve ses yalıtım sağlanabilir mi? yoksa yalıtım için ne önerirsiniz? iyi çalışmalar dilerim

Cevap: Müşteri Temsilcisi
19-12-2017

sayın ahmet ak;

eps tavan kaplamalar; nem, rutubet, küf ve ısı yalıtımı için kullanılmaktadır. ses yalıtımı için daha farklı ürünler uygulanmaktadır. verimli olmasa da ses belirli düzeyde ses yalıtımıda sağlar. isı yalıtımı için kullanacaksanız bu ürünlerden kullanabilirsiniz.

Soru: Celil Ateş
19-12-2017

Kalorifer ısısından yüksek verim alabilmek için odanın tavanına köpük kaplama yapacağım odam büyük ısıda verimsizlik var. üç çeşit var demişsiniz eps enjeksiyon vs. hangisini verimli ısı almak için almalıyım. bu yonca desenli olan bu iş için uygun mu daha uygunu var mı. yapıştırıcı için silikon mu daha mukavemetli mastik mi. ilginiz için teşekkür ederim

Cevap: Müşteri Temsilcisi
19-12-2017

sayın celil ateş ;

desenli tavan kaplama ürünlerinden seçebilirsiniz. bu ürünler ısı yalıtımı sağlamaktadır. yapıştırıcı olarak yapıştırma esaslı akrilik mastik ya da kendi kova yapıştırıcılarını kullanmanızı öneriyoruz. uygulama yapılacak yer istanbul içi ise, uygulama desteği de talep edebilirsiniz.

Soru: Ferdi Kılıç
07-12-2017

Dublex dairemin açık terasının altı oturma odası ve hiç ısınmıyor. bize ne önerir siniz?

Cevap: Müşteri Temsilcisi
07-12-2017

sayın ferdi kılıç ;isı yalıtımında en iyi verimi almak için öncelikle 2cm strafor ve üzerine dekorlu tavan kaplama yapıldığında içerdeki sıcaklığı dışarı vermez dışardaki soğuk havayı içeri almaz. uygulama yapıldıktan sonra farkı göreceksiniz.

Soru: Mustafa
06-12-2017

Bahsetmiş olduğunuz malzemeler eski yapı 5mm kalınlıktaki sunta üzerine yapılabilirmi biligi verirseniz memnun olurum birde 100 metrekare tavan nekadar malzeme gerekir

Cevap: Müşteri Temsilcisi
06-12-2017

sayın mustafa;istemiş olduğunuz tavan kaplama ürünümüz mdf, sunta, kontraplak ve lambiri üzerine yapışır. uygulamasını mutlaka kendi yapıştırma malzemesi ile yapınız. 100 mk yere 400 adet kaplama gider 800 tl tutmaktadır. yapıştırıcısını isterseniz 8 tlden  30 adet gider ve genel toplamda 1040 tl tutmaktadır. 

 

Soru: Seyfi Onbirler
05-12-2017

Iyi günler....dis duvar kaplama ürünleriniz ile ilgili bir sorum var. bu strafor dis kaplama ürünleri ytong tugla üzerine uygulana bilir mi?saygilar

Cevap: Müşteri Temsilcisi
05-12-2017

sayın seyfi onbirler ; istemiş olduğunuz ürün ytong üzerine direk uygulanır. 

 

Soru: Eda Alkandagi
01-12-2017

Merhabalar evimin sadece bir odasinin tek duvarinda surekli bir dokulme oluyor rutubet onleyici dyostop ile boyamama ragmen bir hafta sonra duvar tekrar dokuldu bu dokulme sadece duvarin alt kisminda oluyor steafor ile duvari kaplasam kesin cozum olur mu bide fiyat rica ediyorium duvar yaklasik 8m2

Cevap: Müşteri Temsilcisi
01-12-2017

sayın eda alkandagi; duvarınızın rutubet ve dökülmelerini en iyi strafor kaplama ile önlersiniz. size tavsiyemiz fugalı kaplama malzemesi ile kaplamanızdır. hem darbelere dayanıklıdır hem yalıtımlı hemde rutubet önleyicidir. istemiş olduğunuz ürünün adet fiyatı 18 tl dir. 3 cm dir 60x120 ebatlarındadır. isterseniz 200x100 ebatlarındada mevcuttur. kullanacağınız alanda darbe çarpma gibi etkenler olmayacaksa sitemizden bursa isimli tavan kaplama malzemesini temin edebilirsiniz.mk 8tl dir. 25 mk alan için 100 adet gitmektedir. 25x8 tl200 tl tutmaktadir.

 

Soru: Aysun Can
29-11-2017

çatı karındayım. dış mantolama yok, yapılmasına izin yok. içten asma kat var. salon tavan yüksek. çok soğuk kombi en son derecede ama hiç ısınmıyor. 135 m2 ev. tavan kaplama hangi malzeme olur? ne kadar zamanda iş yapılır? maaliyet yaklaşık ne olur? teşekkürler

Cevap: Müşteri Temsilcisi
29-11-2017

sayın aysun can;

konu ile alakalı bilgi verilmiştir. başka sorunuz var ise yardımcı olabiliriz.

Soru: Sadık Tuna
28-11-2017

Merhaba. 190-200 metrekare alan toplayan dubleks bir bina yaptırıyorum. dış cephe kaplama fugalı ürün fiyatlarınızı öğrenmek istiyorum.

Cevap: Müşteri Temsilcisi
28-11-2017

sayın sadık tuna;

fugalı kaplama 1m2 fiyatımız 24 tl dir.

Soru: Fikri Tasli
25-11-2017

2cm strafor boyanin ustune yapistirici ile tutar mi

Cevap: Müşteri Temsilcisi
26-11-2017

sayın fikri tasli; kendi yapıştırma malzemesi ile yaparsanız tutar, dübel atmanıza gerek yok.

 

Soru: Fikri Tasli
24-11-2017

Mustakil 2 kat ve cati evim. 2.kattayim ustumde cati var. tavandan isi kaybim var.ustumde bos cati oldugu icin. tavana 11mm desenli kopuk yeterli olur mu isi kaybi olur mu.

Cevap: Müşteri Temsilcisi
25-11-2017

sayın fikri tasli;tavan kaplama ısı yalıtımlıdır, fakat daha verimli olması için 2cm normal beyaz strafor kapladıktan sonra tavan kaplama dekorunuda uuyguladığınızda içerdeki sıcaklığı dışarı vermez dışardaki soğuk havayıda içeri almaz. uygulama yapıldıktan sonra farkı göreceksiniz.

 

Soru: Serkan Karadaş
22-11-2017

Selam tavan kaplama için bilgi alacaktım ,13,5 m2 odamız var , üzeri açık çatı , ve soğuk oluyor , petekler fayda etmiyor , 8mm lik kaplama yapsak ısı yalıtımı olur mu? birde yapıştırma esnasında tavanı kazımak vs bişey gerekir mi?

Cevap: Müşteri Temsilcisi
24-11-2017

sayın serkan karadaş;

yalıtım olarak tavan kaplama yapmak isteyen müşterilerimiz için 1.5cm olan kaplamaları öneriyoruz. ölçü ve diğer bilgiler ürün detaylarında yazılıdır. bu ürünlerden seçebilirsiniz. 

tavanda kabaran, dökülen ve rutubetlenmiş yerler var ise temizlenip daha sonra kendi yapıştırıcıları ile uygulama yapabilirsiniz. 

Soru: Uysal Derici
19-11-2017

Iyi günler odamın bir kösesinde siyah siyah rutubet lekeleri oluyor ufak bir catlama olmuş tavan dökülcek gibi. tavan kaplama yapsam düşermi ilerde ne gibi fikir veriyonuz

Cevap: Müşteri Temsilcisi
20-11-2017

sayın uysal derici;

tavanınızda siyahlanmalar oluyor ise tavan kaplama yapmanız en ideal olanıdır.tavanlarınızda kabarmaları kazıtırsanız, kendi yapıştırma malzemesi ile yaparsanız yıllarca kullanabilirsiniz. istanbul içinde iseniz. arkadaşlar uygulamasını yaparlar.detaylar için arayabilirsiniz.

Soru: Ismail Çiftçi
16-11-2017

2cm lik ürüneriniz hangileri ?

Cevap: Müşteri Temsilcisi
17-11-2017

sayın ismail çiftçi; tavan kaplama modellerimiz 12 çeşite yakındır. 2cm ürünlerimiz yoktur. 12 mm olarak satilmaktadir. yalıtımlı ürünlerdir. dışardaki soğuk havayı içeri almaz, içerdeki sıcak havayıda dışarı çıkarmaz.

 

Soru: Mehmet Başpınar
15-11-2017

Iyi gunler binaya dıştan yalıtım oldu 2 ay önce fakat 4 katkı binanin 3. katında oturuyorum alt ve üst kar boş ısınamıyorum tavana ne yapsam ki tavanda yuksek

Cevap: Müşteri Temsilcisi
17-11-2017

sayın mehmet başpınar; tavanlardan yalıtımı tam sağlamak için 2cm beyaz strafor ve hemen üstünede dekorlu tavan kaplama yaparsanız yalıtımda çok verimli olur. uygulamadan sonra farkı görürsünüz. 

 

Soru: Ayşen Erdem
13-11-2017

100 mkare ev banyo ve wc astavan ve diğer yerler için tavanları kaplatmak istiyorum ev sobalı maliyet ne olur aceba

Cevap: Müşteri Temsilcisi
17-11-2017

sayın ayşen erdem; tavan kaplama işçilik malzeme dahil 100 mk için 2100 tl civarıdır.

 

Soru: Ertuğrul Çelebioğlu
25-10-2017

Abi bizim ev en üst kat lambiri tavan orayada bi kaplama yapılabilirimi

Cevap: Müşteri Temsilcisi
28-10-2017

sayın ertuğrul çelebioğlu ; tavan kaplama lambiri üzerine kendi yapıştırma malzemesini kullanırsanız olur.

 

Soru: Kadir
25-10-2017

Iyi günler2 katlı müstakil evimin 2.katında çatıda beton yok yan duvarlar üstüne çatı yapılmış.çatı direkleri çok güçlü olmadığından çatıyı osb ile kapayıp sizin bu üründen yapıştırsak uygun olur mu? yada alçı ile kapamak çok ağırlık bindirir mi?teşekkürler

Cevap: Müşteri Temsilcisi
28-10-2017

sayın kadir ; ürünümüzü osb üzerine rahatlıkla uygulayabilirsniz. kendi yapıştırma malzemesini kullanınız. alçı ile yapıştırmayınız.

 

Soru: Ayhan Topaloğlu
24-10-2017

Merhaba 5 metrekare banyomuzda havalandırma var ama yaz aylarında sorun olmamakla beraber sonbaharda birlikte nem ve rutubet sonucu cillenme başlıyor.tavan kaplama için oneriniz nedir,kaplama yapılırsa banyoda kartonpiyer var onun cillenmesinede engel olur mu yoksa kartonpiyer de çillenme devam eder mi,tavan kaplaması yapıldıktan sonra havalandırmayı kapatmak veya kapalı tutmak mi gerekir ısı farkı açısından?iyi çalışmalar...

Cevap: Müşteri Temsilcisi
28-10-2017

sayın ayhan topaloğlu;tavan kaplama malzemesi nem rutubet yalıtımlıdır, alçı olan kartonpiyeri söküp yerine strafor karton piyer yaparsanız sorun kalmaz, havalandırmayı kapatmazsanız hava silkilasyonu açısından iyi olur.

 

Soru: Halil Inanberi
23-10-2017

Metre olarak mi yoksa koli olarakmi satışınız var

Cevap: Müşteri Temsilcisi
28-10-2017

sayın halil inanberi; metre olarakta var koli olarakta var fakat kargo fiyatlandırma programımız tam oturmadığından dolayı satışımız yoktur. ortalama 1 ay içerisinde hal olacaktır.

 

Soru: Şafak Güngör
22-10-2017

Merhabalar ürün almak istiyorum ancak sepete ekleyemiyorum daha doğrusu sepete ekle ikonu yok nasıl tedarik edebilirim

Cevap: Müşteri Temsilcisi
28-10-2017

sayın şafak güngör; malzeme satışımız şu an için yoktur. yoğunluktan maillerede geç cevap vermekteyiz. 1 ay içerisinde sistem oturduğunda satışlarımız başlayacaktır.

 

Soru: Fevzi Tarhan
21-10-2017

Merhaba ben bu üründen 13 metre istiyorum sipariş vee işlemi nasıl oluyor ve 13 metrenin fiyatı nedir

Cevap: Müşteri Temsilcisi
28-10-2017

sayın fevzi tarhan;

 malzeme satışımız şu an için yoktur. yoğunluktan maillerede geç cevap vermekteyiz. 1 ay içerisinde sistem oturduğunda satışlarımız başlayacaktır.

 

Soru: Kader Biçer
20-10-2017

Merhabalar sipariş veremiyorum yardımcı olur musunuz

Cevap: Müşteri Temsilcisi
28-10-2017

sayın kader biçer;

 malzeme satışımız şu an için yoktur. yoğunluktan maillerede geç cevap vermekteyiz. 1 ay içerisinde sistem oturduğunda satışlarımız başlayacaktır.

 

Soru: Yalçın Saya
17-10-2017

Ts-06 modelinden 13metrekare + hks-1 yapiştirici 3 adet alicam. site üzerinden sipariş veremiyorum. 05355162702

Cevap: Müşteri Temsilcisi
28-10-2017

sayın yalçın saya;

 malzeme satışımız şu an için yoktur. yoğunluktan maillerede geç cevap vermekteyiz. 1 ay içerisinde sistem oturduğunda satışlarımız başlayacaktır.

Soru: Hüseyin Tunç
17-10-2017

Tavan ve duvar kaplama köpüğü almak istiyorum ama alış-veriş yapamıyorum.

Cevap: Müşteri Temsilcisi
28-10-2017

sayın hüseyin tunç;

 malzeme satışımız şu an için yoktur. yoğunluktan maillerede geç cevap vermekteyiz. 1 ay içerisinde sistem oturduğunda satışlarımız başlayacaktır.

 

Soru: Nevzat. Yılmaz
15-10-2017

Evime kartonpiyer yaptıracagım. 55mt ıhtıyacım var ben anadolu yakasında oturuyorum atrıca 7 adt tavan göbeğine ihtiyacım var nasıl yardımcı olabilirsiniz

Cevap: Müşteri Temsilcisi
28-10-2017

sayın nevzat. yılmaz;

 malzeme satışımız şu an için yoktur. yoğunluktan maillerede geç cevap vermekteyiz. 1 ay içerisinde sistem oturduğunda satışlarımız başlayacaktır.

 

Soru: Yılmaz Demir
14-10-2017

Sn.yetkili135m2en üst kat. rutubet ve ne bulunmammaktadır.tavandöşemesi hakkında melzeme +işçilik ve sadece mazeme fiyatı alabilirmiyim.kartonpiyer fiyatı istemiyorum.

Cevap: Müşteri Temsilcisi
28-10-2017

sayın yılmaz demir; tavan kaplama uygulamaları için yoğunluktan maillere cevap veremiyoruz veya geç cevap veriyoruz. tavan kaplama 135 mk1080 tl tutmaktadır ypıştırma malzemesi ise 220 tl tutmaktadır. malzeme+işçilik isterseniz anahtar teslimi olarak 2300 tl dir. 1 gün önceden haber ederseniz uygulama için net gün verebiliriz.

 

Soru: Serpil Barin
13-10-2017

Bunlara led ısık yapılıyormu kapıda ödeme varmı

Cevap: Müşteri Temsilcisi
28-10-2017

sayın serpil barin;

 malzeme satışımız şu an için yoktur. yoğunluktan maillerede geç cevap vermekteyiz. 1 ay içerisinde sistem oturduğunda satışlarımız başlayacaktır.

 

Soru: Nermin Karaboğa
12-10-2017

Merhabalar, bizim banyomuza üst kattakinin banyo tesisatindan 1-2 kez su sızdı malesef.tesisatı yenilemeyi de kabul etmiyorlar.yaklaşık 1-2 m2 lik bir alan şu anda kabarmış ve küflenmis bir durumda.bu tavan kaplama modeliyle veya farkli bir modelle tavanı kaplarsak faydasi olur mu acaba? yardımcı olursanız çok sevinirim.

Cevap: Müşteri Temsilcisi
28-10-2017

sayın nermin karaboğa;

 malzeme satışımız şu an için yoktur. yoğunluktan maillerede geç cevap vermekteyiz. 1 ay içerisinde sistem oturduğunda satışlarımız başlayacaktır.

Soru: Ali Koc
27-09-2017

Benim evim mustakil iki katli alti bos ustu cati kati gibi yuksek cati yapilmis. bende isinamiyorum bunun icin ne tavsiye edersiniz. laminatin altinda 1cm xps kopuk var isi yalitimi icin tavana ne yapmaliyim yer cankiri

Cevap: Müşteri Temsilcisi
28-09-2017

sayın ali koc;

alt kattaki boş yerin tavanına 2cm eps köpük kaplattırmanız, oturduğunuz dairedeki yerden gelen soğuk hava sıkıntısını çözmüş olursunuz. tavan kısmında yalıtım yok ise, yine tavan kaplama ile tavandan gelen soğuğu keserek sıcak havayı içeride muhafaza edebilirsiniz. 

Soru: Esra Uzun
26-09-2017

Merhaba.3.katta oturuyoruz.çatı ve ısı yalıtımı mevcut değil.yazın sıcak kışın soğuk oluyor.duvarda ve tavanda ısı yalıtımı amaçlı tavsiyeniz ne olur acaba.özellikle çocuk odası için 20m2 lik bir alan için tavsyeniz ne olur

Cevap: Müşteri Temsilcisi
28-09-2017

sayın esra uzun;

mantolama yapılması tabiki şart. fakat bina sakinleri tarafından karar alma ve yaptırma süreci uzayacak ise, içeriden mantolama yapılabilir. duvarlar komple 2-3cm eps köpük ile kaplanıp, fileli sıva ve alçı-saten uygulaması ile doğal duvar görünümü verilerek ısı yalıtımı yapılabilir. ayrıca tavan kısmına da tavan kaplama yapılarak odanın tüm ısı köprüleri kapatılmış olur. bu şekilde bir uygulama sorununuzu çözer. yer istanbul'da ise fiyat teklifi gönderebiliriz. hayırlı günler dileriz.

Soru: Gürbüz
11-09-2017

Sayın yetkili;stropiyer tavan kaplama yapmak istiyorum. yapıştırıcı tüp mastik (hks-1) tavan boyalı veya kireç boyalı tavan yüzeye yapıştırmak için kullanacağım sonradan atma yapar mı, atma yapmaması için tavanı kazımam mı gerekiyor? iyi günler

Cevap: Müşteri Temsilcisi
13-09-2017

sayın gürbüz;

kireç üzeri yapılan uygulamalarda vaktiyle sorunlar yaşadık. size tavsiyem kireç var ise kazıyın. sadece tavan boyası var ise; kabaran yerleri kazımanız yeterli. sonrasında direk uygulama yapabilirsiniz.

Soru: Hasan Gazi
11-09-2017

Evim yüksek giriş kat. bundan dolayı odalarımın kenarları yaklaşık bir metre kadar altları boşluk. binanın dışında mantolama var. ancak odanın altları bir metre kadar boşluk olan yerlerde alttan herhangi bir mantolamasi yok. isınma sorunu yaşıyorum. ne önerirsiniz. teşekkürler.

Cevap: Müşteri Temsilcisi
13-09-2017

sayın hasan gazi;

içeriden duvarlara kaplama yaparak bu problemi çözebilirsiniz. üzeri boyasız, farklı desenlerde 3cm-4cm-5cm fugalı kaplamalar mevcut. istediğiniz renge boyayabilirsiniz. uygulaması da kolay. taş ve tuğla  desenli olanları tercih edebilirsiniz. bu ürünlere https://www.viptavankaplama.com/duvar-kaplama-dekorlari linkinden ulaşabilirsiniz.

Soru: Ismet Alparslan
26-08-2017

M.kare fiatımı adet fiatımıdır. 8tl(1m2) ibaresi var.

Cevap: Müşteri Temsilcisi
28-08-2017

sayın ismet alparslan;

ürün fiyatlarının yanlarında yazan m², m/tül ve adet ibareleri ürünün fiyatlandırma türünü belirler. 8tl (1m²) yazıyor ise 1m² fiyatı 8tl dir.

Soru: Murat
17-08-2017

Merhaba. fayans üzerine kaplama yaparken de tavanla aynı mastiği kullanabilir miyim yoksa başka bir malzeme var mı?

Cevap: Müşteri Temsilcisi
17-08-2017

sayın murat ;toz olanı kullanırsanız çok daha iyi olur. nalburlarda bulabilirsiniz.

 

Soru: Ali Topcu
15-08-2017

Merhaba,kartalda evim için 100 m2 desenli tavan kaplama almak istiyorum. ürün ayrıntısında kargo hariç denilmiş ancak başka bir yerde ürünler kdv ve kargo dahil fiyatlardır baska bir ucret ödenmez demişsiniz. ayrıca kredi kartı komisyonu olmasın diye kart ödemesi kullanmıyoruz demişsiniz ancak ödeme bilgilerinde kartlara vade farksiz taksit seçenekleri sunmuşsunuz. telefonlarınız cevap vermiyor. kısaca;- istanbul içi kartala 100 m2 desenli tavan kaplaması kargo ücreti var mı, ne kadar?- ödemeler karta taksit var mi? komisyon var mı? nakit ödemede indirim var mı?- anadolu yakasında şubeniz/bayiiniz var mı?tesekkurler , iyi çalışmalar.

Cevap: Müşteri Temsilcisi
16-08-2017

sayın ali topcu;tavan kaplama satışımız şu an için yapılmamaktadır.kargo ve nakliyeler, ücretlendirme, kargo,kart sistemi nakit sistemi  değişiklikleri yapılacağından dolayı en geç 30/08 2017 tarihine kadar dondurulmuştur. telefonlarımıza , dışarda olduğumuzdan dolayı bakamıyoruz. anadolu yakasında veya herhangi bir bölgede bayimiz yoktur.

ilginize şimdiden teşekkür ederiz.

 

Soru: Selçuk Karaman
15-08-2017

öncelikle iyi çalışmalar diliyorum. açıkçası araştırma yaparken biraz kafam karıştı. ikamet ettiğim daire son kat ve üzerinde yanlızca beton var. malum kışın normalden soğuk, yazın ise normalden sıcak oluyor. kafamın karıştığı konu şu: tavana içten kaplama yapmak istiyorum kararım o yönde fakat sitenizde bulunan çizgi desenli tavan kaplama dekoru ürünü ısı yalıtım sorunumu çözer mi yoksa strafor eps (3cm) (10 kg/m3) gibi bir ürün mü kullanmam gerekiyor? tek katman olarak çizgi desenli tavan kaplama dekoru ürününüzden alıp hks yapıştırıcı ile yapıştırıp tavanlarımı tamamen kaplarsam ısı yalıtımı sağlanır mı? ortalama kaçlık bi yalıtım sağlar tahminen. cevabınız için şimdiden teşekkür ediyorum iyi çalışmalar diliyorum..

Cevap: Müşteri Temsilcisi
16-08-2017

sayın selçuk karaman; tavan kaplama  nem,rutubet, küf ve ısı yalıtımı için üretilmiştir. uygulama yapıldıktan sonra fark edeceksiniz. en sağlılı olanı eps köpüklerdir.

 

Soru: Deniz Sinan Savaş
31-07-2017

Merhaba; çizgi desenli tavan kaplama dekorundan almak istiyorum.. banyonun ölçüleri şu şekilde; kısa kenar:2.30 m uzun kenar; 2.90 m tahminimce 8m2 yetecektir diye düşünüyorum.. bunun için sitenizde satılan mastik yapistiricilardankac adet almam yeterli olur? hemen almak istiyorum.. teşekkürler

Cevap: Müşteri Temsilcisi
01-08-2017

sayın deniz sinan savaş ;

7m² tavan kaplama almanız gerekir. 2 adet mastik ile uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Soru: Deniz Sinan Savaş
31-07-2017

Merhaba iyi çalışmalar dilerim.. banyo tavanın için kaplama almak istiyorum.. banyonun kısa kenarı 2.30 uzun kenarı ise 2.90 bi kac yeri ince kolondan dolayı köşeli yani tam düz bir tavan değil..ben kaplama modelini beğendim bu ölçülerde bir banyo için ne kadar kaplama almalıyım ve bunu yapıştırmak için ne kadar yapistiriciya ihtiyacım var.. birde kaplamanın kenarlarına ince cercevelerden almak istiyorum kac metre almalıyım.. teşekkürler

Cevap: Müşteri Temsilcisi
01-08-2017

sayın deniz sinan savaş ;

7m² tavan kaplama almanız gerekir. kenarlar için ise 11-12metre yeterli gelecektir. tavan kaplama için 2 adet yapıştırıcı ve kenar çıtalar için 2 adet olmak üzere 4 adet mastik yeterli gelecektir.

Soru: Şafiye.ulu.taş.
29-07-2017

Lütfen bize geri dönüş yaparmsnz tavanlarımızı yaptırmak istiyoruz

Cevap: Müşteri Temsilcisi
31-07-2017

sayın şafiye.ulu.taş.;ölçüleri ve detayları mail atrarsanız arkadaşlar size dönüş yapacaktır. genelde sahada olduğumuzdan ancak maillere hemen cevap verebiliyoruz.

 

Soru: Harun Güve
29-07-2017

Patron kafam karıştı şimdi, 4cm fugalı duvar kaplamayı tavanda mı kullanalım? tavan için olanı var mı fark ediyor mu? yapıştırıcı dediğimiz harç gibi duvara sürüp yapışan mı , yoksa tüplü olup panele süprüp mü yapıştıracağız? sorularım sizi rahatsız etmesin bilemediğim için soruyorum. fugalı kaplamanın lingini atar mısınız?

Cevap: Müşteri Temsilcisi
31-07-2017

sayın harun güve; 4cm kaplamayı tavanda kullanın, yalıtım olarak çok fark ediyor, hem uygulaması kolay hem maliyeti düşük.resimler cep numaranıza watsap ile göndeirlecektir.. watsapınız yok ise lütfen haber ediniz.

 

Soru: Onur Yüksel Bozdag
29-07-2017

Led ayrica mi alinacak yoksa fiyata dahil mi

Cevap: Müşteri Temsilcisi
31-07-2017

sayın onur yüksel bozdag;led ayrıca alınacak, fiyata dahil değildir.

 

Soru: Harun Güve
28-07-2017

Bir çati ustasi çağirdik kiremiti indirmek gerek yada alçilari içten söküp isi yalitimi yapilabilir dedi 8000 tl gibi bir masraf çikardiçatimiz 60-65 m2 kare kadar ancak; sakarya dayapiştiricisi ile birlikte maliyet ne kadar olur, interneeten temin edersem kendimiz yapabilirmiyiz?

Cevap: Müşteri Temsilcisi
28-07-2017

sayın harun güve;

4cm fugalı kaplama ile yalıtım yaparsanız daha verimli olur. eğer dairede soba kullanıyorsanız, 4cm fugalı kaplamanın üzeri sıvalı olarak satın alınız. uygulamayı kendinizde yapabilirsiniz. uygulaması çok basittir. 200x50cm ölçülerindedir. yalıtım konusunda da içerideki sıcak hava dışarı çıkmaz. dışarıdaki soğuk hava içeri girmez. 8000tl gibi büyük bir rakam ödemenize gerek yok. nakliye dahil 65m² için malzeme tutarı 3200tl tutmaktadır. soba kullanmıyorsanız üzeri sıvasız olarak fugalı kaplama alırsanız yine aynı verimi sağlarsınız. maliyeti düşük olur. nakliye dahil 1800tl tutmaktadır. yapıştırıcıları da içindedir.

sipariş vermek için iletişim sayfasından detayları görüşebilirsiniz.

Soru: Harun Güve
28-07-2017

Cevabınız için teşekkürler, çatıdan sızdırma şimdilik yok, kullanacağımız köpük tavan kaplama malzemesi özellikleri hakkında bilgi verebilir misiniz? diğer yorumlardaki 60*60*22mm eps ya da 50*50*11mm dediğiniz malzemeyi mi kullanacağız? hangisi uygundur, farklı başka uygulama var mı, ne yavsiye edersiniz? tecrubelenizden faydalanmak istiyoruz bilgi verirseniz seviniriz.

Cevap: Müşteri Temsilcisi
28-07-2017

sayın harun güve;

50x50cm olan tavan kaplamalar uygundur. içeriden mantolama şeklinde yapılan uygulamalarda var tabi. tavan kısmına 2-3-4-5cm 100x50cm köpük ve üzeri fileli sıva ile orjinal tavan görünümü verilmektedir. isı yalıtımı daha etkili olacaktır. maliyetli olacağından tavan kaplama daha uygun fiyata gelmektedir. içeriden mantolama yaptırmak isterseniz; m² ve adres bilgisini mail olarak gönderirseniz, uygulama ekibimiz iletişime geçerek fiyat bilgisi verebilir.

Soru: Gökhan Çetinkaya
27-07-2017

Evim üst kat çatı var çatı su tamiri de yapıldı ama baca kısmından yine rutubet oldu oğlumun odasında da aynı sorun var ne yaptırmam gerekli

Cevap: Müşteri Temsilcisi
28-07-2017

sayın gökhan çetinkaya ;

tavan kaplama plakaları nem ve rutubet yalıtımı yapmaktadır. rutubet olan odaya bu uygulamayı yaparak sorunu çözmüş olursunuz. istanbul içi miktar belirterek satın alabilirsiniz. nakliye ile gönderim yapılmaktadır.

Soru: Harun Güve
26-07-2017

Merhaba,çatı katımızda çok fazla ısı kaybı var kar yağdığı zaman çok soğuk oluyor, tahmin edersiniz yazın da sıcak oluyor. çatı katımızda kiremit altı yalıtım zayıf içerden bakıldığında alçı levha var. ne yapmamız gerekir?

Cevap: Müşteri Temsilcisi
28-07-2017

sayın harun güve;

tavan kaplama ürünleri köpük malzeme olduğu için ısı yalıtım sağlamaktadır. köpüğün soğuk ve sıcak geçirgenliği yok denecek kadar az olduğu için, içerideki mevcut ısıyı muhafaza edecektir. sadece tavandan su gelmemesi önemli. çatıdan sızdırma yok ise tavan kaplama uygulaması yaparak sorunu çözmüş olursunuz.

Soru: Ali Rıza Acar
26-07-2017

Iyi geceler. stropiyer kartonpiyeer siparişi vermek istiyorum. bir oda denemek için sipariş vericem yapabilirsen daha sonra tüm ev için alıcam ancak lamba göbeği ve perdelik siparişiniz de sıkıntı yaşıyorum. perdelik miktrarı çok fazla yardımcı olabiliyor musununz bu konuda.

Cevap: Müşteri Temsilcisi
28-07-2017

sayın ali rıza acar;

ürün miktarları güncelleniyor. istanbul içi siparişleri için dilediğiniz miktarlarda satın alabilirsiniz.

Soru: Hasbi Biber
25-07-2017

Merhaba kolay gelsin, 120 m2 evim var. 5.ve son kattayım.oturduğum katın tavanı lambiri döşeli.lambiri sökmeden nasıl bir dekorasyon öneriniz olur.neyle kaplamam gerekir daha güzel görüntü için. tabi sıcak ve soğuktan korunmak için.tessekkür. fiyatlarıda belirtirseniz.

Cevap: Müşteri Temsilcisi
28-07-2017

sayın hasbi biber;

tavan kaplama, fugalı kaplama ve düz strafor üzeri fileli sıva ile tavan görünümü vererek ısı yalıtımı sağlanabilir. yazın serin tutar, kışın içerideki sıcak havayı dışarı çıkarmaz. tavan kaplama uygun fiyatlı olur. fugalı kaplama ve fileli sıva şeklinde yapılan uygulama, tavan kaplamaya göre maliyetleri yüksekdir.

fugalı kaplama ve tavan kaplamayı kendinizde yapabilirsiniz.

Soru: İsmail Sevim
23-07-2017

Mrh kolay gelsin kullanan arkadaslarim var tavan kaplama ama bi sure sonra aralaro aciliyormus ve dusme yapmaya basliyormus bu neden acaba bu yizden cesaret edemiyorum bende yapmaya

Cevap: Müşteri Temsilcisi
28-07-2017

sayın ismail sevim;

bazı firmaların ürünleri bu şekilde küçülebiliyor. genelde toplum olarak ucuz olan ürünleri tercih etmemiz sebebiyle kalitesi düşük ürünleri satın alıyoruz. üründe sorunlar çıkmaya başlayınca da bu ürünler sorunlu diyoruz. fakat tavan kaplama m² fiyatı ortalama 5tl olan da var, 9tl olan da var. yapıştırıcı olarak da kesinlikle alçı kullanılmaması gerek. kendi akrilik mastik yapıştırıcıları ile uygulama yapılması gerekir.

Soru: Ali Samur
23-07-2017

Merhaba apartman 5 katlı. oturma odası yazın sıcak kışın soğuk oluyo üst özellikle büyük odam odanın üstü yan dairenin dubleks balkonu üstü kapalı haliylede yazları sıcak kışları soğuk ve rutubetli geçiyor.şimdi bana öyle bi mağzeme kullanmamı söyleyinki beni bu beladan kurtarın tşklrr şimdiden

Cevap: Müşteri Temsilcisi
23-07-2017

sayın ali samur;

ister tavan kaplama uygulaması yaptırın, isterseniz 2-3-4cm kalınlığında köpük üzeri fileli alçı sıva ile tavan görünümü verin. tavan kaplama uygun fiyata mâl olur. diğeri ise içeriden mantolama mantığı ile fiyat teklifi verilebilir. içeriden mantolama isterseniz köpüğün kalınlığı ve orjinal tavan görünümü ile tercihe ve maliyetlere göre değişmektedir. içeriden mantolama yaptırmak isterseniz, iletişim bölümündeki mail adresimiz ile bize ulaşarak; adres, m² ve iletişim bilgileriniz ile detaylı bilgi verebilirsiniz.

Soru: Yusuf Yazgan
21-07-2017

Merhaba.apartmanın üst katında çatısız binada oturuyorum.tavanlar alçı yazın sıcağını en aza indirmek için ne yapabiliriz.teşekkürler...

Cevap: Müşteri Temsilcisi
23-07-2017

sayın yusuf yazgan;

uygun maliyetler ile tavan kaplama plakalarını kullanabilirsiniz. yazın serin, kışın sıcak tutma özelliği ile tavandaki ısı dengesini sağlamış olursunuz. çatısı olmayan son katlar için ideal bir ürün olmakla birlikte, temiz ve kolay uygulama ile işi sonlandırabilirsiniz.

Soru: Serkan Aysel
21-07-2017

Mrb. bu ürünü kullanırken tavan ile stopiyer arasında boşlukmu bırakacağız. şu anda benim odalarımda 12 cm alçı kartonpiyer var. onu kırmadan altına montajlayabileceğim şekilde hangi stopiyeri tavsiye edersiniz?

Cevap: Müşteri Temsilcisi
23-07-2017

sayın serkan aysel;

kartonpiyerin altında bordür olarak da kullanabilirsiniz. kırmanıza gerek yok. zaten 5cm olduğu için kibar ve fonksiyonel yapıyla hoş bir görünüm elde edebilirsiniz.

Soru: Muhammet Kurt
20-07-2017

Benim evim bahçe katı 2 yıllık bina bahçe tarafındaki odada rutubet oluyo gordolap arkası özellikle çok oluyo cam akşama kdr açık ama yetmiyor yatagin altında yaz aylarında terleme oluyo bu duruma bi çare olabilirmisinuz teşekkürler

Cevap: Müşteri Temsilcisi
20-07-2017

sayın muhammet kurt; nem rutubet alt zeminden ve duvardan gelmektedir. yapacağınız işlem alt zemin parke olan bölüm sökülüp beyaz 16dns  2cm kalınlıkta eps köpük yapıldıktan sonra, duvar olan bölümede aynı şekilde 16dns cm kalınlıkta mantolama yapılıpğ boyanmalıdır. bu şekilde uygulandıktan sonra pencere ile havalandırırsanız sorun kalmaz.

 

Soru: Murat Sakiyan
19-07-2017

Iyi gunler benim evim de cati kati yazın klimasiz nefes alinmiyor ve yagmurlu havalarda su akitiyor.tavan lambiri çatıda iki kat kopuk ve meflan döşenmiş havanlandirma yapilmamis hem sıcağı kesecek hem yağmur suyu sizdirmicak catiyi sokmeden ne doseyebiliriz şimdiden tesekkurler

Cevap: Müşteri Temsilcisi
20-07-2017

sayın murat sakiyan ; catınızın su yalıtımını yaptırmanız gerekir, daha sonra tavan kaplama yapılırsa sorun çözülür. 

 

Soru: Serkan Uctas
18-07-2017

Kontoplak tavanlara olurmu soba borusu gecen yerlere nasil yapilabilir bilgi verirmisiniz

Cevap: Müşteri Temsilcisi
19-07-2017

sayın serkan uctas;

tavan kısmında 50-60cm mesafe bırakıp, soba borusunun tavandan geçen yerine alüminyum levha kullanabilirsiniz. nalburların hemen hemen hepsinde bulunur.

Soru: Ragıp Küçükyeşil
17-07-2017

Merhabalar.yazın ailece yayla evimize gidip 1-1,5 ay kalıyoruz.(adana-toroslarda)evimin tavanı ahşap lambiri onun üzeride çinko çatı.ancak benim en büyük derdim evimin içerisinde örümcek ve nadiren de olsa akrep oluyor.tavandan geldiğini düşünüyorum.ne kadarda tvan ile lambiri arasındaki boşlukları slikon ile kapattıysam da sorunu yüzde yüz olarak çözemedim.şimdi lambiri tavanı söküp,çinko çatıyı söküp evin tavanını beton yaptırmak istiyorum.ancak bir sürü iş ve bir sürü maliyet çıkacak..ayrıca evin odaları da dışarıdan daha sıcak oluyor.sebebi çinko tavan olabilir mi?bana nasıl bir çözüm önerirsiniz?tavanın ölçüsü yaklaşık 100 m2 civarı..

Cevap: Müşteri Temsilcisi
18-07-2017

sayın ragıp küçükyeşil; tavanınıza direk olarak fugalı kaplama ile kaplayınız, 3cm yetecektir. sıcaklıklar genelde çinkolardan gelir, gündüz sıcağı çeker akşam üstüde içeri verir ve içerisi çok sıcak olur. çinkoları söküp fugalı duvar kaplama ile yaptıktan sonra boyadınızmı çok etkili sonuç alırsınız.

 

Soru: Serpil Şanlı
17-07-2017

Merhaba, evim ters dublex. alt kat 2+1. sadece tek oda da duvarin alt kisminda oluşan kuflenme söz konusu. 3 sene önce de olmuştu. usta çağırıp, yaptırdım. duvarı komple kazdılar ve bazi islemler yapip tekrar boyasini yaptılar. (strafor veya ona benzer bisey koyulmadi.)bugüne kadar sorun yoktu. şimdi tekrarladı. ne yapmaliyim. yardimci olursaniz çok sevinirim. teşekkürler

Cevap: Müşteri Temsilcisi
18-07-2017

sayın serpil şanlı; strafor nem rutubet yalıtımı için en ideal üründür, bu nedenle strafor yaptırıp boyatırsanız etkili olacaktır. 

 

Soru: Ünal Kiliç
16-07-2017

Merhabalar gizli led ışıklı stropiyer ısıya dayanıklı mı? uzun süre ledler yandığında oluşacak ısı tehlike oluşturmaz mı? bu konuda bilgi verebilir misiniz? iyi çalışmalar dilerim.

Cevap: Müşteri Temsilcisi
18-07-2017

sayın ünal kiliç;isıya dayanıklı değildir, bu nedenle profilleri ile beraber verilmektedir. mutlaka profilleri ile beraber isteyiniz. hiç bir sorun oluşmaz.

 

Soru: İklime Yılmaz
15-07-2017

Merhaba evimiz çatı katı kışın soğuk yazın aşırı sıcak oluyor malzeme olarak ne önerirsiniz.150 m2 alan için sadece malzeme fiyatı verir misiniz. tek straforun işe yaramayacağını sadece süs olduğunu söyleyenler var.bir de siz yapıştırıcı öneriyor dubel önermiyorsunuz bulunduğum ilde ki ustalar tam tersini söylüyor arada kaldım yardımcı olurmusunuz

Cevap: Müşteri Temsilcisi
18-07-2017

sayın iklime yılmaz ; aderansı yüksek yapıştırıcı kullanırsanız hiç dübel atmaya gerek yok, tavandaki sıvalar sağlam oldumu yeterlidir. yalıtım için en az 3 cm ürün kullanılmalıdır.herhangi bir yapı malzemeciden temin edebilirsiniz. biz strafor eps ürün satışı yapmıyoruz.

 

Soru: Dursun Gökal
12-07-2017

Bu sayfada ürün fiyatı kargo hariç görünüyor fakat ödeme ekranında kargo dahi aynı fiyat çıkıyor. bu fiyata kargo dahil mi dahil değil ise kargo fiyatları neden görün müyor

Cevap: Müşteri Temsilcisi
18-07-2017

sayın dursun gökal; web sitemizden kaynaklanan hatadır. en yakın sürede halledilecektir.

 

Soru: Özer Etci
12-07-2017

Iyi günlerhasır desenli tavan kaplaması dış cephede kullanılırmı ?terasın duvarlarını kaplamak istiyorum. kışın yağmur vs. den etkilenirmi ?teşekkürler.

Cevap: Müşteri Temsilcisi
18-07-2017

sayın özer etci; hasır tavan kaplama dış cephe yıpranacağından dolayı kullanılmaz.dns si çok düşük olduğundan zamanla cephede yıpranır. normal olanı fugalı sıvalı kaplamadır. 3cm yetrlidir. ortalama metre karesi 18 tl civarıdır.

 

Soru: Dursun Gökal
10-07-2017

Bu ekranda kargo hariç ürün fiyatları görünüyor ama ödeme ekranında kargo dahil aynı fiyat çıkıyor. metrekare fiyatı kargo dahil 8 tl mi yoksa kargo hariç mi? kargo hariç ise kargo fiyatı ne kadar.

Cevap: Müşteri Temsilcisi
18-07-2017

sayın dursun gökal;

kargo hariç fiyatlardır. web sitemizdeki hatadan kaynaklanıyor. en kısa zamanda düzeltilecektir.

Soru: Duygu Cetin
10-07-2017

üst katın banyosu şu sizdiriyor damlama yok ama küf ve nem var banyo tabanında. kendisi banyosunu kirdirip yaptırmak istemiyor kendim bu yalıtım malzemeleri ile banyonun tavanını yaptırsam etkili olur mu?

Cevap: Müşteri Temsilcisi
18-07-2017

sayın duygu cetin; banyo tavanlarındaki nem rutubeti kapatır ve dışarı vermez. tavan kaplama bu nedenle üretilmektedir.

 

Soru: Dursun Gökal
08-07-2017

Kredi kartı sistemi ne zaman aktif olacak.

Cevap: Müşteri Temsilcisi
09-07-2017

sayın dursun gökal; kredi kartı hafta içi aktif olacak.

 

Soru: Erol Küçük
06-07-2017

Fiyatı hakkında bilgi alabilirmiyim.

Cevap: Müşteri Temsilcisi
08-07-2017

sayın erol küçük;istemiş olduğunuz ürünün metre fiyatı 22tl dir.

 

Soru: Deniz Göncü
06-07-2017

Merhabalar, evimizin tavanını strafor köpük ile kaplama yapmak istiyoruz fakat tavanımız ahşap tavan ahşap üzerine yapıştırma yapabilir miyiz bir de ben antalya kaşta yaşıyorumm sizden ürün almam mümkün olabilir mi?

Cevap: Müşteri Temsilcisi
08-07-2017

sayın deniz göncü;istemiş olduğunuz ürün ahşap tavana yapışır. antalya bölgesine karşı ödemeli gönderebiliri.

 

Soru: Mesude Ovali
06-07-2017

Iyi gunler sayfadaki cevap ve cozumleriniz cok hosuma gitti.bizim sorunumuz 15.katta oturuyoruziz yeni tasindik son kat asiri sicak asma tavan var ozellikle gece cok basik bir hava var acil cozum ariyorum ne yapmamiz lazim yardimci olursaniz memnun olurum.sehir kayseri

Cevap: Müşteri Temsilcisi
08-07-2017

sayın mesude ovali;yalıtım amaçlı kaplamalarda çözüm tavana 5 cm taşyünü kaplama,ve üzerinede tavan kaplama dekor malzemesi uygulama yaptırırsanız sorun çözülür.

 

Soru: Ahmet Ülgü
05-07-2017

Led 02 metre fiyatı nedir

Cevap: Müşteri Temsilcisi
08-07-2017

sayın ahmet ülgü;istemiş olduğunuz ürünün metre fiyatı 18 tl dir. 

 

Soru: Ramazan Aslan
03-07-2017

Selamın aleykum,ahşap tahtanın üzerinde kağıt kaplı bu işlem için kağıdı sökmek gerekir mi..

Cevap: Müşteri Temsilcisi
04-07-2017

sayın ramazan aslan ;aleykum selam kağıdı sökmenize gerek yok, sadece kabaran kağıtları kaldırsanız yeter.

 

Soru: Erdem Beyaz
01-07-2017

Iyi günler.şanlıurfa da ikamet ediyorum.benim evim son katta.kışın soğuk yaz ise aşırı sıcak.haziran ayında sandalye yardımıyla tavana dokundum sımsıcak.acaba bizi bu tavandan gelen sıcaktan kurtaracak tavana yapılan uygulama var mı?

Cevap: Müşteri Temsilcisi
04-07-2017

sayın erdem beyaz;tavanlara ,çerden taşyünü 4cm uygulama yaptırın daha sonra tavan kaplama yaptırın çok fark edecektir.

 

Soru: Emre Vural
30-06-2017

Sayın ibrahim kara, istanbul içi ise anahtar teslim fiyat ve uygulama şekli ile ilgili bilgilendirebiliriz. il ve ilçe olarak mail atarsanız, detaylar ile ilgili en kısa sürede iletişime geçilecektir.

Cevap: Müşteri Temsilcisi
01-07-2017

sayın emre vural;itemiş olduğunuz ürünün metresi 9tl dir. istanbul içi kargo dahil il dışına karşı ödemelidir.

 

Soru: Mennan Azkar
30-06-2017

Salonumun ustu eski binalarda olan komple beton teras bu yüzden kisin çok soguk yazın da çok sıcak oluyor bunu önlemek için içten nasıl bir çözüm tavsiye edersiniz teşekkürler

Cevap: Müşteri Temsilcisi
30-06-2017

sayın mennan azkar; içerden yalıtım olarak 4cm eps ve tavan kaplama ile dekor yaparsanız yaz kış rahat olur.

 

 

Soru: Ekrem Sarı
29-06-2017

Model 01 çift taraflı gizli led işıklı stropiyer fiyat,sormak istiyorum

Cevap: Müşteri Temsilcisi
30-06-2017

sayın ekrem sarı;istemiş olduğunuz ürün metre fiyatı22 tldir. 

 

Soru: Cevdet Kılınç
27-06-2017

10 katlı bir binada üskatta oturuyorum evde çatı yok çok sıcak oluyo oturamıyorum yazın sıcaktan konunmak için ne yapmalıyım

Cevap: Müşteri Temsilcisi
30-06-2017

sayın cevdet kılınç; içerden daireye 4cm eps kullanın ve tavan kaplamayıda üzerine yaparsanız yaz kış aylarında çok rahat olur. 

 

Soru: Ibrahim Bozbey
25-06-2017

Merhaba, asma kat teras için tavan kapmala straformu yoksa xps mi önerirsiniz yaz geldi ve inanılmaz derece bir sıcak var. içten tavana en etkili yöntem olarak neyi tercih etmeliyim. fikir verirseniz makbule geçer, teşekkürler..

Cevap: Müşteri Temsilcisi
30-06-2017

sayın ibrahim bozbey; içerden yalıtımda xps gaz basma olduğundan yanıcıdır bu nedenle 4 cm eps kullanınız ve üzerine de tavan kaplama uygulama yaparsanız yazında kışında rahat olur.

 

Soru: Makbule Demirkan
23-06-2017

Selamlar, üst kattaki komşudan çok fazla ses geliyor. taşınma aşamasına geldim. bu durumda ne yapabilirim bu yoğunlukdaki sesi yok edecek veya minumuma indirecek bir çözüm var mıdır yaklaşık 20 m2 için maliyet nedir acaba

Cevap: Müşteri Temsilcisi
30-06-2017

sayın makbule demirkan; ses tyalıtımı için öncelikle 3cm eps beyaz tavana uygulatın ve daha sonra tavan kaplama ile dekor yapın ses kesilecektir. ortalama 25/30 db ses yalıtımlıdır.

 

Soru: Erhan Akman
19-06-2017

Tavanda iç cephe için ısı yalıtımında kullansam kansorejen etkisi varmı iç cephede kullanılabilirmi

Cevap: Müşteri Temsilcisi
19-06-2017

sayın erhan akman;istemiş olduğunuz ürün eps dir zararlı hiç bir madde barındırmaz. buharla şişirilmiş köpük malzemedir. sağlıklı üretim standartlarındadır.

 

Soru: Esin Kacar
18-06-2017

Banyo tavanını kaplamak istiyorum.yapıştırıcı olarak kullanabilir miyim.bu mudur iyisi yoka sa sayfamızda tüp şeklinde olanida var odahsmi iyidir.birde bbunu nssil kullanmak gerekli.tsk

Cevap: Müşteri Temsilcisi
19-06-2017

sayın esin kacar;banyo tavanı veya diğer tavanlar için iki çeşit üründe mukavemetli üründür. tek farkı toz olan biraz daha zahmetlidir. mastik tabancasını nalburdan alarak tüp ile uygulayabilirsiniz. sadece köşelere ve orta bölüme fındık büyüküğünde damlatmanız yeterlidir. 1 tüp ortalama 4/5 metrekare alan yapmaktadır. banyonuz için 2 adet yeterli olacaktır.

 

Soru: Caner Doğmaz
18-06-2017

Model 02 gizli led işıklı stropiyer kartonpiyer ürünüzün metre fiyatı nedir tahmini 70 80 metre gibi alım düşünüyoruz ve birde bunların yapıştırıcısı metreye göre ne kadar yapıştırıcı gidiyosa fiyatı konu ile ilgili sizlerden bilgi bekliyoruz

Cevap: Müşteri Temsilcisi
19-06-2017

sayın caner doğmaz;led 02 modelimiz 1 metresi 18 tldir. ortalama 3 boy 1 mastik yapıştırıcı sarfiyatı vardır.toz olan üründen isterseniz 70/ 80 metre için 10 kg yeterlidir. daha kolay ve temiz bir uygulama için mastik olan malzeme daha verimlidir.

 

Soru: Fahri Karagedik
17-06-2017

Merhaba salkım model 68 cm tavan göbek fiyatını öğrene bilirmiyim tşk

Cevap: Müşteri Temsilcisi
19-06-2017

sayın fahri karagedik; salkim model dekoratif tavan göbeği 1 adet 25 tl dir.

 

Soru: Sena Ak
16-06-2017

60 mt kartonpiyere ihtiyacimiz var,bunun bir kismi ledli olicak.ankaradayiz.yardımcı olursaniz seviniriz

Cevap: Müşteri Temsilcisi
19-06-2017

sayın sena ak;stropiyer modellerimiz ve led modellerimiz istanbul içi teslimdir. karşı ödemeli kargo talep ederseniz gönderim sağlaya biliriz. stropiyer modellerimiz metresi 4 tlden 9 tlye kadardır. ledli modellerimiz ise  1 metresi  9 tl den 30 tl ye kadardır. istediğiniz modelleri kodları ile beraber mail yolu ile gönderirseniz yardımcı olabiliriz.

 

Soru: Dilek Gubaş
11-06-2017

Merh.ben en üst katta oturuyorum çatım olmadığı için yazın çok sıcak kışınsa çok soğuk oluyor nem ve rutubeti önlemek için dış tavana özel bir boya sürerek engelledim ama evin içi cehennem gibi sıcak oluyor kışın o kadar etkilenmiyorum sıcağı kesmek için straforla kaplayıp alçı tavan yaptırmamı önerdiler sizin öneriniz nedir kışın soba yaktıgım için önereceginiz malzemeler zamanla bozulma yapar mı

Cevap: Müşteri Temsilcisi
13-06-2017

sayın dilek gubaş;

tavan kaplama yapmadan önce taş yünü dediğimiz yalıtım malzemesinin 4 cm olanından kullanıp daha sonra tavan kaplama dekorundan yaparsanız yıllarca rahat edersiniz. makul seviyenin üzerinde serin olur.

Soru: Özlem Ulus
09-06-2017

Teknik çizmine nereden ulaşabiliriz.

Cevap: Müşteri Temsilcisi
09-06-2017

sayın özlem ulus;

teknik çizim ile ilgili ayrıntılar mail olarak gönderilmiştir.

Soru: Dursun Gökal
05-06-2017

Alışveriş yapmak için sepete ekleyemiyorum. kargo fiyatlarını göremiyorum

Cevap: Müşteri Temsilcisi
05-06-2017

sayın dursun gökal;ürünlerimiz kargo ve ödemeye kapatılmıştır. kargo ve sevkiyatımız bayramdan sonra aktif olacaktır.

 

Soru: Ismail Aktaş
02-06-2017

Selamın alaküm teras üstü makaslı çelik çatı ile kaplı ters tavan olarak alçıpanla kapladık ısı yalıtımı olarak hiç bişey yok alçıpanın üstüne hem ısı yalıtım hemde dekor olarak ne yapmamız lazım fiyat olarak nekadar cıkar 150 mt kare biyer

Cevap: Müşteri Temsilcisi
05-06-2017

sayın ismail aktaş;aleykum selam yalıtım amaçlı olarak kullanacağınız ürün 60x60 ebatlarındadır ve yalıtımlıdır. 1 adet fiyatı ise 3.75 tl dir 385 adet gitmektedir. 1440 tl tutmaktadır. kdv dahil dir. depo teslimidir. istanbul dışı kargomuz yoktur.

 

Soru: Metin Altınok
31-05-2017

Merhaba,\nhem duvar hem tavan için kullanmak istiyorum fiyat verebilirmisiniz.

Cevap: Müşteri Temsilcisi
01-06-2017

sayın metin altınok;tavan kaplama malzemesi istanbul içi teslimatımız var,  1metrekare fiyatımız adrese teslim 9 tldir. siparişinizi mail yada telefonla verebilirsiniz.

\r\n\r\n

 

\r\n
Soru: Faik Yılmaz
24-05-2017

Merhabalar urunu seten alcıyla yapıstırsm sıkıntı yasarmıyım tsk ler

Cevap: Müşteri Temsilcisi
24-05-2017

sayın faik yılmaz; saten alçı dolgu malzemesidir, yapıştırma özelliği yoktur, çok yerde dökülmeler yapıyor kendi yapıştırma malzemesini kullanırsanız daha iyi olacaktır. mastik olarakta satılmaktadır. toz halindede satılmaktadır. yıllarca kullanırsınız. yapı marketlerde bulabilirsiniz.

 

Soru: Şenol Aykaç
23-05-2017

Merhaba evim akdeniz bölgesinde ve çatısı beton dam yazın uzun süreli sıcağa maruz kalıyor ve tüm ısıyı içeri veriyor, kışın ise beton soğuduğundan içerideki ısıyı düşürüyor.birinci sorum hangi ürünü tavsiye edersiniz. ikinci sorumda bu yüksek sıcaklık veya sıcak-soğuk farklılığı üründe sarkma, düşme gibi sorunlar yaparmı kolay gelsin.

Cevap: Müşteri Temsilcisi
24-05-2017

sayın şenol aykaç; akdeniz bölgesi için en ideal rün taş yünü malzemedir, bu malzemenin 4cm olanını uygulama yaptırırsanı yaz kış rahat edersiniz. uygulama yapıldıktan sonra farkı hemen anlayacaksınız. bizim tavan kaplama ürünleri sizin tavanlarınızda zayıf kalır. bu yüzden taş yünü tavan kaplama yaptırmanız çok isabetli olur. nalbur veya yapı malzemelerinden taş yünü 150 yoğunluk plaka alıcam derseniz, yardımcı olurlar. taş yünü malzeme satışımız yoktur. hayırlı günler, kolay gelsin..

 

Soru: Mustafa Özdemir
22-05-2017

Merhaba ürünü buradan sipariş verdim ve kendim uyguladım,fikir vermesi açısından resimleri ekliyorum. https://i.hizliresim.com/brl05m.jpg https://i.hizliresim.com/zzgvpv.jpg ürünün kalitesi güzel öyle hemen kırılacak cinsten bir şey değil,ben şimdilik tek odamı yaptım ısı yalıtımında faydasını görürsem tüm evi yapmayı düşünüyorum. kendim yapabilir miyim diye düşünenler hiç düşünmenize gerek yok montajı çok kolay ürünle birlikte hks-1 yapıştırıcıyı mutlaka alın 10 metrekare için 2 tüp fazlasıyla yetiyor biraz idareli kullanırsanız 1 tüp dahi yetebilir. sadece lamba göbeği kısmında kesme işlemi birazcık zorluyor, isterseniz mevcut lamba göbeğini söküp kaplamayı yaptıktan sonra yenisini takarsanız daha kolay olur.

Cevap: Müşteri Temsilcisi
03-06-2017
Soru: Şafak
20-05-2017

135 m2 ev rutubet var ve tavanlarda çillenme mevcut. hem rutubeti kesmek hem güzel görüntü olması açısından işçilik ve malzeme fiyat hakkında bilgi verebilir misiniz

Cevap: Müşteri Temsilcisi
20-05-2017

sayın şafak ; yeriniz istanbul da ise malzeme işçilik dahil 2500 tl tutmaktadır. sadece malzeme isterseniz web sitemizden satın alabilirsiniz. iş bitimi en geç 2 iş günüdür.

 

Soru: Nurhan Doğdu
19-05-2017

Burhan bey hızlı dönüş için teşekkür ederim. eşim sizi bu konu ile alakalı arayacak. yardimci olacaginiza inanıyorum. yeniden yapilmasi gerekiyorsa yapariz. yeterki kurtulalim.

Cevap: Müşteri Temsilcisi
20-05-2017

sayın nurhan doğdu ;

nem rutubet yalıtımı ile alakalı olarak dairenizde bulunan rutubetten yada nem oluşan bölgenin resmini çekip atabilirmisiniz.?bi zahmet, info@viptavankaplama.com adresine gönderirmisiniz? bizler genelde sahada oluyoruz ancak mail ile çok çabuk yanıt alabilirsiniz.

Soru: Kadir Sinoplu
19-05-2017

Yazlık deniz kenarı balkonda tavan badanası çok çabuk dökülüyor. her sene badana yapmak gerekiyor. tavsiyeniz varmıdır çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Cevap: Müşteri Temsilcisi
20-05-2017

sayın kadir sinoplu; badana yapmaktan kurtulmak için tavan kaplama malzemesinden almanız yeterlidir. uygulamada mutlaka kendi yapıştırma malzemesini kullanınız. tavan kireç ile boyanmış ise üzerini yeteri kadar kazıyıp temizlerseniz çok daha sağlam olacaktır. ürünlerin desenli olan yani 3  boyutlu 11mm olanlarını tercih ediniz.

 

Soru: Nurhan
19-05-2017

Merhaba evimiz iç ve dış strafor kapli rutubet nedeniyle yapildi ve yine rutubet oluyor neden acaba nasıl kurtulabiliriz açık yardim lütfen teşekkür ederim

Cevap: Müşteri Temsilcisi
19-05-2017

sayın nurhan; terleme ve rutubet içerisi hava almadığından dolayı yapıyor. salonunuzdaki pencereye 1 adet menfez açtırmanız gerekir. hava silkilasyonu olamalıdır. doğalgaz için mutfaklara açılan menfezlerden olmalıdır. menfez açılırsa sorun kalmayacaktır. menfez yapıldıktan sonra iki günde bir havalandırmanız yeterlidir.

 

Soru: Serkan Kaygin
05-05-2017

Model 03 gizli işıklı kartonpiyer ürününüz alçı mıdır yoksa köpük mü

Cevap: Müşteri Temsilcisi
06-05-2017

sayın serkan kaygin;

incelediğiniz gizli ışık kartonpiyer, xps malzemeden üretilmiştir. köpük olması itibariyle kolay uygulanır. kir ve toz bırakmaz. uygulama sonrası kolay temizlik ile zahmetsizdir.

Soru: Melek Sürmeli
01-05-2017

Merhaba bizim ev yazin cok sicak oluyor durulamayacak derecede tavandan ısı geliyor ve oakdar sicak oluyor ki klima etkili olmuyor evde nefes bile alinmiyor ne yapilmali ustte dam var ne yapilabilir

Cevap: Müşteri Temsilcisi
09-05-2017

sayın melek sürmeli ; tavan kaplama malzemesinde yalıtım için 60x60 x2.5 cm ürünlerden kullanınız. 

 

Soru: Fikret Öztürk
27-04-2017

"led-004" kod nulu ürünün alt tarafında olan çıkıntı neden var duvara tam oturmasına engel olmaz mı

Cevap: Müşteri Temsilcisi
06-05-2017

sayın fikret öztürk;

alt yapı çalışmamız nedeniyle yorum bölümü güncellemeleri biraz gecikmiştir. incelediğiniz ürünün altındaki çıkıntı, tek başına kullanılmıyor. alçıpan ışık bandı yapılırken, alt kısma spot panel led ve iç kısmına da gizli ışık bölümü yapılır. bu gizli ışık bölümünde şerit led kullanılmaktadır. bu ürün ile iç kısma değil, köpüğün içine yerleştirilen şerit led ile hem stropiyer kartonpiyer hemde gizli ışık görüntüsünü elde etmiş olursunuz. ürünün altındaki tırnak, alçıpanın ön alt kısmına, kalan arka ve üst kısmı ise alçıpanın ön yüzü ile tavana yapıştırılmaktadır. diğer gizli ışık stropiyerler duvar ve tavana yapışırken, bu tip ürünler gizli ışık bandı ile birlikte kullanılmaktadır.

Soru: Fikret Çelikcan
19-04-2017

Van merkezden yazıyorum.model 02 ledli stropiyer fiyatı son fiyatmıdır birde bana 22 metre lazım alabilirmiyim.

Cevap: Müşteri Temsilcisi
19-04-2017

sayın fikret çelikcan;

tüm ürünleri online olarak tüm türkiye'ye adrese teslim fiyatlar ile gönderiyoruz. incelediğiniz ürünün kolisinde 30 metre gizli ışık stropiyer bulunmaktadır. koli dışı adetler ile gönderim yapamıyoruz. kargo esnasında kırılmalardan dolayı tam koli gönderebiliyoruz. nakit ya da kredi kartı ile satın alabilirsiniz. nakitte %5 indirim sepete yansıyacaktır.

Soru: Vildan Akgök
02-04-2017

Merhaba, dairemin altı boş depo olup daire içi ısısını yerden soğuk aldığı için koruyamıyorum. bulunduğum yerin kış şartları sert olduğundan alttan gelen soğuğu en iyi nasıl çözümleyebilirim. öneriniz ne olur. teşekkürler.

Cevap: Müşteri Temsilcisi
04-04-2017

sayın vildan akgök;

depo olan kısma 2cm ya da 3cm lik ortalama 120*60 mantolama için eps plakalar ile uygulama yapılabilir. üzeri fileli sıva ile sıvanıp düz tavan şekline getirilebilir. dış cephe mantolamanın tavandaki hali gibi düşünebilirsiniz. bu şekildeki bir uygulama ile soğuğu belirgin bir oranda kesebilirsiniz.

Soru: Sinan Özdoğan
02-04-2017

Lambri tavan olan 40 m2 iki odam var biraz soğuk oluyor.lqmbri tavana köpük kaplama yapabilir miyimyaptığımda düşme ihtimali var mı.hangi yapıştırıcı daha iyi olur.tesrkkurler

Cevap: Müşteri Temsilcisi
04-04-2017

sayın sinan özdoğan;

hks-1 mastik yapıştırıcı kullanırsanız, tavan kaplama plakalarında düşme olmaz. normal mastiklerde yapıştırma mukavemeti çok az olduğundan zamanla plakayı bırakıyor.

alçı ile kesinlikle uygulama yapmayınız.

Soru: Mecid Atici
31-03-2017

Strafor asma tavan modelleriyle ilgili sorularim olucak. arayabilirseniz sevinirim

Cevap: Müşteri Temsilcisi
04-04-2017

sayın mecid atici;

ister hazırdaki asma tavan plakalarını çıkarıp bu ürünleri kullanın, isterseniz tavan kaplama gibi uygulama yapın. her iki durumda da kullanabilirsiniz. isı yalıtım özelliği, nem ve rutubet yalıtımı özelliği bulunmaktadır. yapıştırıcı olarak kendi toz ya da tüp mastik yapıştırıcısını kullanmanızı tavsiye ederiz. 60x60x2cm ebatlarındadır. 

Soru: Murat Coşkun
16-03-2017

6*4 metre kare oda en üst kat tavan kaplama yapmak istiyorum hem ısı icin hemde dokaratif olsun diye.yapıtırıcısıyla birlikte ne öneririrsiniz.kaça mal olur ne kadar ödemem gerekli

Cevap: Müşteri Temsilcisi
17-03-2017

sayın murat coşkun; istemiş olduğunuz ürünler 24 mk fiyatı 9.50 tl olanlardan adrese teslim kargo dahil sipariş verebilirsiniz.

 

Soru: Murat Coşkun
15-03-2017

6*4 metre kare oda en üst kat tavan kaplama yapmak istiyorum hem ısı icin hemde dokaratif olsun diye.yapıtırıcısıyla birlikte ne öneririrsiniz.kaça mal olur

Cevap: Müşteri Temsilcisi
16-03-2017

sayın murat coşkun; ürünlerimizin 11mm olanlarından alınız. kendi yapıştırıcısı ile uygulama yapınız.

 

Soru: Mustafa Açıkgöz
07-03-2017

200 m2 dairemizin yanlardan mantolaması yapılmış olup sadece çatı kısmında sıkıntı vardır. en üstteki dairenin tavanının yalıtımı yapılması gerekmektedir. içten mi yoksa çatı içine üstten mi yalıtım önerirsiniz

Cevap: Müşteri Temsilcisi
08-03-2017

sayın mustafa açıkgöz; yalıtım daire içinden yapmak en faydalı olandır.

 

Soru: Yasemin Erdem
07-03-2017

Merhaba,benim evim dublex ve salonumun üstü teras ,daha önce içten tüm dış cepheye gelen yerleri ve sadece salonun tavanını iç yalıtım malzemesiyle kaplattık çok anlamadığım için ne kullandılar bilmiyorum .fakat bu gün sabah salonun tavanı köşeden 1-2 m2 kadar olan yer aşağıya doğru inmiş ,ve ev rutubet kokmaya başlamış,zaten kartonpiyerlarle birleşme yerlerindede siyahlıklar olmuş içi duvarlar bütün kış damla damla terledi, siz bana ne önerirsiniz yardımcı olursanız çok sevinirim ...

Cevap: Müşteri Temsilcisi
08-03-2017

sayın yasemin erdem;

desenli tavan kaplama ürünleri nem, rutubet, küf ve ısı yalıtım özelliklidir. bu ürünleri kullanırsanız mevcut rutubeti keser. kartonpiyerler alçı ve rutubetlenmiş ise onların da sökülüp yerine strafor olanlarından uygulatırsanız, tamamiyle tavan kısmını nem ve rutubetten yalıtım yapmış olursunuz. sadece tavanı kaplamak rutubeti kesmek için yeterli olmayacaktır.

yapıştırıcı olarak mutlaka kendi mastik ya da toz yapıştırıcısını kullanmanızı tavsiye ediyoruz. alçı ve piyasa mastikleri ile uygulama yapmayın ve yaptırmayınız.

Soru: Ömer Gezer
05-03-2017

Selamunaleyküm kaç gün önce evin tamamını hasır desenli tavan kaplama yaptık. odada ve salonda duvarlarda ıslanma oldu yani terleme gibi birşey. buna nasıl çözüm sağlayabiliriz. ayrıca ben perdeliğin altınıda kapladım yani tamamen kapladım onları söksem çözüm olurmu yani boş yer bırakmadım bunun için napabilirim tşk ederim

Cevap: Müşteri Temsilcisi
08-03-2017

sayın ömer gezer ; evin içini havalandırın, en sağlıklı olanı ise sadece salonda bulunan cam a menfez taktırırsanız sorun ortadan kalkar, daire içinde hava silkilasyonu olmadığında yoğunlaşma oluyor.

 

Soru: Ahmet Elçi
24-02-2017

110 m2 lik 3 katli dairenin orta katinda oturuyorum alt ust boş camsiz cercevesiz duvarlar 30 luk briket 3 mm strafor 20 lik tugla ile orulu tavandan soguk aldigini dusunuyorum duvarlarda bisey yok ne uygulamaliyim kömür kalorifi isitma sistemi not :doguanadulu da yasiyorum kış aylarinda hava soğukluğu -40 -10 arasinda değişiyor

Cevap: Müşteri Temsilcisi
25-02-2017

sayın ahmet elçi ;

içeriden 5cm'lik strafor ile mantolama ve tavanlara da 2cm kalınlığında 60x60cm tavan kaplama yaptırdığınızda %60 oranında tasarruf sağlamış olursunuz. en sağlıklı bu şekilde yalıtım yaparsınız.

Soru: Serhat Akgün
20-02-2017

Mrb son kat dairede oturuyorum. 110 m2 evim kaloriferli ancak kış aylarında çok soğuk oluyor. bunu yaparsam faydalı olur mu hangi malzeme kullanmalıyız. kendim yapabilir miyim toplam maliyeti ne olur.

Cevap: Müşteri Temsilcisi
20-02-2017

sayın serhat akgün;

tavan ısı yalıtımı için 11mm desenli tavan kaplama ürünlerinden kullanmanız gerekir. 110m² tavan kaplama ve 27 adet hks-1 mastik ile birlikte toplam kredi kartı ile 1293tl, %5 indirim nakit 1229tl'dir. maksimum 3 ile 5 günde içinde kargo ve kdv dahil adrese teslim gönderilmektedir.

ön bilgi olarak söylemek isteriz ki; uygulamayı kesinlikle alçı ile yapmayınız. alçı yapıştırma değil dolgu amaçlı olduği için, alçı ile yapılan uygulamalar kısa süre sonra dökülmeye başlıyor. bu yüzden kendi yapıştırıcı akrilik hks-1 mastiği kullanmanızı tavsiye ederiz.

Soru: Kazım Celik
17-02-2017

Selamlar, çatı dubleks bir evde oturmaktayim.ev lokasyon olarak kuzey cephe dir. kış ayında yukarı katı ısıtmak da zorlanıyoruz. evde daha çok pencere kenarlarına yakın bölgelerde nem,rutubet,islaklik ve küf oluşmaktadir. yaz aylarında ise deyim yerinde ise yukarı kat cehennem gibi oluyor. bırakın yatmayı iki dakika iş yapsak bile terliyoruz. eps tavan islemi ile ne kadar faydalı bir sonuç elde edilebilir işlem yapılacak alan yaklaşık olarak 70 metrekaredir. bu işlemin maliyeti ne kadardir saygılar...

Cevap: Müşteri Temsilcisi
17-02-2017

sayın kazım celik;aleykumselam, 60 *60*2 cm ebatlarında kullanırsanız yaz kış faydalı olur. 70 mk sadece malzeme isterseniz ortalama 900 tl civarı tutar, istanbulda uygulama malzeme dahil fiyat ise yapıştırma malzemesi dahil anahtar teslim 2000 tl civarıdır.

Soru: Oğuz Bağlan
16-02-2017

Mrb tavan kaplaması slikonlu duvar boyasına en sağlam ne ile yapışır normal mastik silikon veya alçı plaka alçısı ile sağlam tutarmı cvp yazarsanız memnun olurum tşk..saten alçı ile yaptım döküldü

Cevap: Müşteri Temsilcisi
16-02-2017

sayın oğuz bağlan; tavan kaplama tavana en iyi kendi yapıştırma malzemesi ile yapıldığında yıllarca sorunsuz kullanabilirsiniz. silikon mastik ve alçı gibi ürünler dolgu esaslıdır. yapıştırma mukavemeti yoktur. 

 

Soru: Fevzi
15-02-2017

Merhaba ben enust katta oturuyorum.tavan kaplamasini terleme yaptigi icin birkac kez yaptirdim .fakat alci ile yapustirildigi icin her seferinde dustu.baktimki olmuyor tavani alci suva yaptim bu sefer daha kotu terleme yapti yine tavan kaplama aldim.bu sefer yapisturici olarak pattex fix montaj yapustirici iletavani yaralayarak yapistirdim.aksamdan sabaha kadar kaldi sabah kenarindan biraz kaldirdum kolaylikla cikti.yapustirici hala yimusak formdaydi.ne ile yapistirsam dusmez acaba lutfen beni bilgilendirirseniz sevinirim.

Cevap: Müşteri Temsilcisi
16-02-2017

sayın fevzi; web sitemizde kendi yapıştırma malzemesini kullanırsanız sorun olmaz yıllarca kullanabilirsiniz.

 

Soru: Ertuğrul Büker
14-02-2017

Merhaba üstü teras olan bir odam var. içeriden tavan mantolama yapmak istiyorum öneriniz nedir nasıl bir malzeme kullanmaliyim.yaklaşık 12 metre kare

Cevap: Müşteri Temsilcisi
14-02-2017

sayın ertuğrul büker;

tavan ısı yalıtımı için, 50x50cm 11mm tavan kaplamalar ya da 60x60cm 2cm asma tavan kaplama plakalarını kullanabilirsiniz. isının tavan bölümünde içeride kalacağını ve soğuğu geçirmediğini farkedeceksiniz. yapıştırıcı olarak hks-1 mastik yapıştırıcı olan akrilik mastik kullanmanızı tavsiye ederiz. koli içi miktarlar kadar nakit(%5 indirimli) ya da kredi kartı ile satın alabilirsiniz.

Soru: Emre Gözcü
13-02-2017

16,65 metre fiyatımı yoksa 1 boy (2 metre) fiyatımı

Cevap: Müşteri Temsilcisi
14-02-2017

sayın emre gözcü;

sitemizde bulunan tüm ürünler birim fiyatı üzerinden yazılmıştır. koli için adetleri ya da en az alım miktarı kadar sepete eklenmektedir. fiyatın yanında 1 adet, 1 metre, 1m/tül gibi birimi belirtecek ayrıntı bulunur. buradan anlaşılacağı üzere 1metre fiyatı ya da 1m² fiyatıdır. örn; 7.01 tl (1 m²)

Soru: Emre Gözcü
13-02-2017

Bu ürüne led uygulaması nasıl yapılıyor led aydınlatmanın monte edileceği herhangi biryer gözükmüyor

Cevap: Müşteri Temsilcisi
14-02-2017

sayın emre gözcü;

tavandan boşluk bırakarak duvara yapıştırıyorsunuz. arka bölümünde kalan boşluğa led uygulaması yapılıyor. yapıştırıcı olarak, kendi yapıştırıcısını kullanmanızı tavsiye ederiz. yapıştırma mukavemeti yüksek yapıştırıcılar ile uygulanması, ürünün tavandan düşmemesine sebep olacaktır.

Soru: Adem Piçakci
12-02-2017

85 m2 lik çatı kat daire yeni inşa edildi tavan yok.en üstte demir ayaklardan kurulu bir çatı var.dairenin odaları üzerine tavan yapılacak.nasıl bir yol izlemeliyiz..sırayla hangi malzemeleri alacağız,inşa nasıl olacak ve fiyatı öğrenebilir miyizteşekkürler.

Cevap: Müşteri Temsilcisi
12-02-2017

sayın adem piçakci; çatı kargas halde ise aşçıpan tavan ve onun üzerine 60x60 x2cm tavan kaplama yaparsanız hem yalıtımlı hem ekonomik olacaktır. işçilik ve malzeme dahil anahtar teslim fiyatı ortalama 6000 tl civarı tutmaktadır. fiyatımız istanbul içi için geçerlidir.

 

Soru: Zafer Sucuoğlu
12-02-2017

Merhaba, çatım akıttığı için tavanımda damla damla akıtma oluyor. bu ürün akıtma sorununu çözer mi

Cevap: Müşteri Temsilcisi
12-02-2017

sayın zafer sucuoğlu; çatı katı su yalıtımını önlemek için çift bileşenli su yalıtım malzemesini kullanınız, daha sonra tavan kaplama yaparsanız, yalıtımlı olur.

 

Soru: Salih Çil
09-02-2017

Merhaba, tavan kaplama için kullandığımız köpüklerin köşeleri her zaman istenilen düzlükte olmuyor. değişen hava şartlarında nakliyede vb. işlemlerde kullanıma gelinceye kadar bir şekilde kenarlarda pürüzlük olabiliyor. bunları tavana uyguladığımızda mutlaka çok incede olsa ek noktaları belli olabiliyor. birleşme noktalarında meydana gelen bu görüntüyü gidermek için ne tür bir malzeme kullanmayız. daha önce silikon, derz, alçı gibi ürünler kullandım fakat tavana baktığımda bunların izi belli oluyor, bu da çirkin bir görüntü oluşturuyor. konu hakkında bir çözüm öneriniz var mıdır acaba teşekkürler, iyi çalışmalar.

Cevap: Müşteri Temsilcisi
09-02-2017

sayın salih çil;

tavan kaplamanın köşe birleşim yerlerine dolgu yapacağınız malzeme, kuruduğu zaman solma ve renk değiştirme yapmaması gerekli. fabrikamızın üretimi olan hks-1 mastik yapıştırıcı rengi beyaz olup, kuruduğu zamanda aynı beyaz rengi korumaktadır.

fakat bunun yanında alternatif olarak, bahsettiğiniz malzemeler ile doldu yapıldıktan sonra su bazlı tavan boyası ile de boyanabilmektedir.

Soru: Pınar Bektaş
09-02-2017

Merhaba benim evim duplex üst katı kullanmadığım için petekleri yakmıyorum ve tavanlar kapkara ara ara terleme şeklinde damlama yapıyor köpük etkili olur mu yada ne gibi bir malzeme kullanmalıyım

Cevap: Müşteri Temsilcisi
09-02-2017

sayın pınar bektaş; evin içini havalandırdıktan sonra websitemizde tavan kaplama bölümüne tıkladığınızda asma tavan 60x60 x2cm ebatlarında ürünler den 4 çeşit olacak bu ürünler, terleme,ısıyalıtım,nem ve küf sorununu ortadan kaldıracaktır. kargo kdv dahil adrese teslim isteyebilirsiniz. ürünler sürat kargo ile gelir, iki üç gün içinde adreste olur.

 

Soru: Ahmet
02-02-2017

Merhaba 148 metrekare evim var 5 katlı bir apartmanın 5 katı çatıda her hangi bir yalıtım olmadığından evi ıstmakta bayağı bir güclük çekiyoruz hatta ısıtamıyoruz bunun sonucunda her ay 700 tl yakın doğalgaz faturası ödemekteyiz evin sadece korniş olan yerlernde küflenmeler oldu akma falan olmadı alçı kartonpiyer var lamba göbekleride alçı sizce çatıyamı izolasyon türünde birşey yapılmalı yoksa tavana mı ikisine bir mi yapılmalı önerileriniz nelerdir şimdiden teşekkür ederim birde 148 metrekare anahtar teslim ne kadar bir fiyat çıkar izmir

Cevap: Müşteri Temsilcisi
02-02-2017

sayın ahmet; tavan kaplama ısı yalıtım için üretilmiştir. bu kaplama uygulandığında içerdeki sıcak hava dışarı çıkmaz, dışardaki soğuk hava içeri girmez. tavan kaplama yapılacağı zaman kartonpiyer ve lamba göbeklerini söker, yerine eps köpük yaptırırsanız farkı hemen analrsınız içerisi devamlı sıcak kalır, çatıya herhangi bir işleme gerekyoktur. 60x60x 2cm kalınlığında olan malzemelerden yada 11mm olanlardan alırsanız çok faydalı olacaktır.bizler sadece istanbulda uygulama yapmaktayız. ürünleri kargo kdv dahil adrese teslim isteyebilirsiniz.

 

Soru: Nurcan Demir
01-02-2017

2 katlı müstakil evim var duvarlar bims tuğla ile örülmüş çatı yalıtımıda mevcut ama üst kattaki odaların çatı tavan birleşimlerinde terleme ve siyah küfler oluşuyor beton ısı geçirgen olduğundan odalara menfez açılması önerildi ama bu seferde ısı kaybı yaşayacağım endişesiyle menfez yerine hergün 2 saat camları açık bırakıyorum. terleme sadece beton kısımlarda oluyor. ne önerirsiniz yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim. sapanca

Cevap: Müşteri Temsilcisi
02-02-2017

sayın nurcan demir; tavan kaplama nem rutubet terlemeyi önler,uygulama yapmadan önce içeriyi havalandırın ve uygulamayı yaptırdıktan sonra terleme kesilecektir. tavan kaplama yapılacak yerde alçı kartonpiyer var ise bunları söküp yerine köpük kartonpiyer yapılmalıdır.

 

Soru: Hıfzı Kösten
01-02-2017

Merhaba 120 metre kare evimin tavan ısı yalıtımı yaptırmak istiyorum bana maliyeti ne olur tesekur eferum

Cevap: Müşteri Temsilcisi
02-02-2017

sayın hıfzı kösten; tavan kaplama malzeme ve işçilik toplam maliyet iztanbul içi için, köpük kartonpiyer+tavan kaplama +lamba göbekleri olur ise anahtar teslimi 2700tldir. sadece tavan kaplama olur ise 1850 tl anahtar teslimidir.

 

Soru: Hasan Aydin
31-01-2017

Merhaba. çelik kotriksiyon kapama altta kanallıpazlanmaz malzeme, üstüne hasır demir, üstüne 10-12 cm beton, üstüne plastik çim kaplı 350 metrekare bir kapalı alan. kış geldi tavanda yoğu terleme oluştu. çözüm nasıl sağlanır. teşekkürler.

Cevap: Müşteri Temsilcisi
02-02-2017

sayın hasan aydin; içerde oluşan terleme ve rutueti kesmek için içerisi havalandırıldıktan sonra tavan kaplama yapabilirsiniz sorun ortadan kalkacaktır. istemiş olduğunuz ürünleri adrese teslim kargo dahil isteyebilirsiniz.

 

 

Soru: Şenal Canak
28-01-2017

Merhaba.. bir binanın en üst katında oturuyorum ve salonum 40 m2. çatı yalıtım yapılmadığından kışın soğuk yazın sıcak oluyor ve tavan pek düz değil.. bana hangi uygulamayı önerirsiniz uygulama ve malzeme yaklaşık kaç liraya mal olur bilgi verirseniz sevinirim.. iyi çalışmalar

Cevap: Müşteri Temsilcisi
28-01-2017

sayın şenal canak;

daha önceki yorumlara verdiğimiz cevaplarda, enjeksiyon baskılı(desenli tavan kaplama) kaplamaların ısı yalıtımda gayet verimli olduğunu belirtmiştik. tavanda girinti çıkıntı varsa yani düz değilse, mastiği o bölgeye biraz fazla sıkıp, hafifçe bastırmak yeterli olacaktır. eğriliği bu şekilde kaplama ile dolgu yaparak düzeltmiş olursunuz. 

hasır desenli 40m² tavan kaplama ile dolguları da hesap ederek 13 adet mastik sepete eklediğinizde, kart ile 490tl, nakit havale ile 466tl olduğunu göreceksiniz. 

hayırlı günler dileriz.

Soru: Necdet Dinç
27-01-2017

Evim en üst kat ve üzerinde çatı yok yazın sıcağı kışın soğuğu alıyor. ne öneriyorsunuz ne yapabiliriz

Cevap: Müşteri Temsilcisi
28-01-2017

sayın necdet dinç;

enjeksiyon baskılı tavan kaplamalar ısı yalıtımı konusunda gayet iyidir. bu ürünleri "desenli tavan kaplama" bölümünde bulabilirsiniz. yapıştırıcı olarak kendi toz ya da mastik yapıştırıcısını kullanmanızı öneriyoruz. sebebi; deneyim ve şikayetler sonucu "alçı ile yaptım oldu" cevabından kısa bir süre sonra döküldü diyerek farkında olan müşteriler ile bunu net olarak burada belirtmiş olalım.

Soru: Tuncay Karagöz
25-01-2017

2katlı müstakil evim var 2.katta oturuyorum evin dış cephesine ısı yalıtım yaptırdım ustundede çatı var.evi dış cephe duvarlarıyla tavan terleme yapıyor tavan köşelerinde su kabarcıkları oluşuyor evin içi ve tavanlar kararıyor ev rutubet yapıyor ne yapmam gerekiyor. tavana üsten cam yünü sersem faydalı olurmu yada tavan montajı yapsam evim 100mare fiyatı ne olur

Cevap: Müşteri Temsilcisi
26-01-2017

sayın tuncay karagöz; dış cephe mantolama oduğundan, dışardaki soğuk hava ve içerdeki sıcak hava dairede terleme yapıyor . bu nedenle tavan kaplama yaptırdıktan sonra  evi havalandırırsanız belli bir müddet, on gün kadar sorun çözlür. sadece camı açarak havalandırma yapabilirsiniz. isterseniz salon camlarından birisine doğalgazlar için açılan menfez ilede çözüm bulabilirsiniz. yeriniz istanbulda ise uygulama malzeme dahil 1800 tl tutar sadece malzeme alacak iseniz adres teslim kargo dahil yapıştırma harcı ile beraber ortalama 1150 tl tutmaktadır. ürünleri mutlaka kendi yapıştırma harcı ile yapınız ,yıllarca kullanırsınız.

 

Soru: Ilyas Yerlikaya
20-01-2017

Tavan kaplama icin 30..35 mm lik dis cephe kaplama malzemesi kullanip dubellesek ve daha sonra uzerine saten alci yapilsa daha saglikli olmaz mi. sahsi fikrimdir saygilar

Cevap: Müşteri Temsilcisi
23-01-2017

sayın ilyas yerlikaya;

dış cephe mantolama malzemesini web sitemizde olan toz yapıştırıcı aldıktan sonra hem mantolama malzemesini hem tavan kaplamayı uygulama yaparsanız. dübelleme işlemine bile gerek yok, yıllarca kullanabilirsiniz. saten alçı ile yapılan uygulamalarda dökülmeler ve şikayetler olmaktadır. bundan dolayı pek tavsiye etmiyoruz.

Soru: Ali Fuat
17-01-2017

Hasır desen 50*50 bin m karesinin fiyatını verirmişsiniz

Cevap: Müşteri Temsilcisi
17-01-2017

sayın ali fuat;tavan kaplama toptan 1 metre karesi adrese teslim kdv nakliye dahil 8 tl dir.

 

Soru: Mahmut Doğan
17-01-2017

Resim de ata bilirim wadan tan

Cevap: Müşteri Temsilcisi
17-01-2017

sayın mahmut doğan; daire içerisinden kaplamalarda terleme, ıslanma, küf ve rutubet olur bunun çözümü için tavan kaplama yaptırdıktan sonra evi bir kez havalandırın, daha sonra salon olan bölüme, pwc doğrama camına bir adet menfez açtırın sorun ortadan kalkacaktır. hava silikilasyonu olmadığından içerdeki sıcak hava yoğunlaşma yaptığından dolayı terleme oluyor. dairede hava silkilasyonu olması için mutfaklara doğalgaz için açtırılan menfezden 1 adet salona açtırdığınızda sorun zamanla ortadan kalkar.

Soru: Osman Gündüz
13-01-2017

Benim evimin her yeri rutubetli her sene yazin boyatiyoruz kışın geri dökülüyor bu ürünü sipariş ettik acaba nemden dolayı bunu da geri atar mı

Cevap: Müşteri Temsilcisi
14-01-2017

sayın osman gündüz; duvarda ve tavanda dökülme varsa tamir edin ve nalburdan dönüşüm astarı alıp rulo ile sürdükten sonra uygulamaya başlayın yıllarca ullanırsınız. uygulama yaparken kendi yapıştırma malzemesi ile yapınız.

 

Soru: Sezai Küçükkaya
12-01-2017

Merhaba: alçı çekilmiş ve boyanmış tavana herhangibir işlem yapmadan(kazıma yada diş açma gibi)eps kaplamayı direk yapıştırabilirmiyim

Cevap: Müşteri Temsilcisi
12-01-2017

sayın sezai küçükkaya; tavan kaplama yaparken kendi yapıştırma harcını kullanırsanız hiç bir işleme gerek yoktur, yıllarca kullanabilirisiniz.

 

Soru: Bayram Kumar
11-01-2017

Merhaba müstakil altı ambar üsste bir daire ev yabtırdım yeni tavanlardaa damlacıklar oluşuyor buda mutfak ve yatak dolablarını maf edecek ve bunun yanısıra katkaloriferi taktırddım yalıtım olmadıgı için ısınamıyorum damda çatı yok ne yapmamı önerirsiniz hatay / kirikhan

Cevap: Müşteri Temsilcisi
12-01-2017

sayın bayram kumar; binanız dışarısı soğuk içeriside sıcak olduğundan dolayı oksitlenme ve terleme yapmakatadır. bu nedenle alt ambarın tavanını 2cm tavan kaplama 60x60x2cmm ebatlarında kaplayın ve dairenizede içerden aynı malzemeden kaplarsanız ısı yalıtımda bayağı fark edecektir. dış cephenizde mantolama yok ise mantolamada yaptırırsanız yaz kış rahat edersiniz. ürünleri mutlaka kendi yapıştırma harcı ile yaptırınız.

 

Soru: Enes Kurt
08-01-2017

Merhaba, dubleks dairemin üst katında çatının altına sadece kartonpiyerden tavan yapmışlar kartonpiyer ile çatının arası boş bir şekilde bu araya yalıtım için ne yaptırtmam gerekmektedir. ve işlem sonrasına mevcut kartonpiyerleri tekrardan kullanabilirmiyiz.

Cevap: Müşteri Temsilcisi
09-01-2017

sayın enes kurt; tavan kaplama ısı yalıtımlıdır, bu nedenle alçı olan kartonpiyerleri de söküp köpük kartonpiyer ve 11mm 50x50 yada 2cm 60x60 ebatlarında kullanırsanız çok faydalı olacaktır. web sitemizden adrese teslim kargo dahil alabilirsiniz. ürünler sürat kargo ile çıkmaktadır. gündüz 10 ve öğleden sonra 15  kargosu vardır.

 

Soru: Abdullah Eren
05-01-2017

Ben evimin soğuk duvar yüzeyinde yöğuşma ve bakteri küf oluşumunu önlemek için kullanmak istiyorum. 1. işe yarar mı 2. online alışveriş dahilinde kapıda ödeme sisteminiz var mı 3. gönderdiğiniz koliler kargoda aynı hassasiyetle bozulmadan elimize ulaşıyor mu hasar gören koli iadesi mümkün mü

Cevap: Müşteri Temsilcisi
05-01-2017

sayın abdullah eren;tavan kaplama yalıtım ve rutubet için üretilmiştir. aaynı zamanda dekoratiftir. kapıda ödeme seçeneğimiz yoktur. istediğiniz ürünler size koli halinde gelir ve kırılma deformede hemen kargocuya geri verir rapor edersiniz size aynı gün kargo ile başka ürün gelir. sadece açık olarak sipariş verilen malzemeler oluyor bunlardan firmamız mes,ul değildir. ürünleri sipariş ederken mutlaka kendi yapıştırıcısı ile uygulama yapınız.

 

Soru: Ömer Gezer
04-01-2017

çok teşekkür ederim kusura bakmazsanız bi sorum daha olacaktı. mavi xps strafor üzerine + tavan kaplama mı yoksa yanlız 4 çeşit sattığınız 2 cm kalınlığında 60 60 olanımı hangisinden daha iyi verim alabilirim

Cevap: Müşteri Temsilcisi
05-01-2017

sayın ömer gezer ; tavanınız düzgün ise 60x60 yeter. hayırlı işler.

 

Soru: Ramazan Govec
04-01-2017

Iki katli evin 2. katinda oturuyorum. ust cati kati isinma problemi var.kaloriferli. urununuz ne kadar fayda saglar. bana magliyeti ne kadar olur.urunun yapistirma malzemesi icindemi. ortalma 100 m kare. tesekkurler.

Cevap: Müşteri Temsilcisi
05-01-2017

sayın ramazan govec; istemiş olduğunuz ürün 100 m kare için ortalama 1150 tl tutar  adrese teslim kargo dahil yapıştırıcıları dahildir.

 

Soru: Erhan
04-01-2017

Mrb.. en üst katta oturuyorum evde herhangi bir yalıtım yok maalesef..bazı odalarda tavanda siyah noktalar oluşmaya başladı..evim için hem rutubet hemde ısı yalıtımı yapmam gerekiyor..kendi ölçümlerine göre 96 m2 alana kaplama yapmam gerekiyor..ne kadar masraf gider diyelim kendim yaptım söz konusu kaplama malzemesinin zamanla tavandan düşme durumu varmı

Cevap: Müşteri Temsilcisi
04-01-2017

sayın erhan; tavan kaplama  ısı yalıtımı ve nem rutubet yalıtımı için mtre karesi 9 tl olanlardan alınız ve kendi yapıştırma malzemesini kullanırsanız yıllarca kullanabilirsiniz. yapıştırma malzemesi tavan kaplama kargo kdv dahil adrese teslim fiyatı 1100 tl dir. 25 adet yapıştırıcı gider. nakit fiyatımızdır. dilerseniz k,karttan alabilirsiniz. 

 

Soru: Ömer Gezer
04-01-2017

Iyi günler ben mavi strafor üzerine bu tavan kaplamalardan kullanmak istiyorum öyle olurmu acaba ısı yalıtımı tam anlamıyla olabilmesi için teras katta oturuyorum ayrıca straforlarları dübelle vurulduğunu öğrendim ben kendimde yapabilirmiyim mastikle yada başka birşeyle yapsam olurmu ne tavsiye edersiniz ayrıca bunları yaparken şu an kullandığım odada perde kornişleri var onlarıda sökmemmi lazım terleme yada ilerde sıkıntı olmaması için teşekkür ederim.

Cevap: Müşteri Temsilcisi
04-01-2017

sayın ömer gezer ; mavi strafor üzerine tavan kaplama olur, kendi yapıştırma malzemesi toz halinde yada mastik olarak satılmaktadır. dübelleme işlemi yapmanıza hiç gerek yok yıllarca kullanabilirsinz.korniş olan yerleri sökmeden yapmanızda hiç sakınca yok, kornişleri sökerseniz strafor üzerine kornişi oturtup sağlamlaştırmak zor olur. web sitemizden 9 tl olan kaplamalardan alınız. yalıtım olarak çok fark edecektir. uygulamayı kendiniz de yaparsınız, en geniş bölgeden başlayıp plakaları uygulayın daha sonra tavan kaplama malzemesini ister mastik tüp içinde olanı( bu daha kolaydır) isterseniz toz halinde satın alabilirsiniz. 

 

Soru: Dursun
03-01-2017

Yan duvarlarda ısı yalıtımı ve dekorasyon için bu ürünleri kullanabilir miyim... tavanda ısı yalıtımı için hangi ürünü almalıyım...

Cevap: Müşteri Temsilcisi
04-01-2017

sayın dursun; tavan kaplamada ve duvar kaplamada hem ekonomik hemde yalıtımlı olan malzememiz, 60x60 ebatlarında ve 4 çeşit desen olarak satılan ürün duvara ve tavana uygulanabilir. 2 cm kalınlığındadır. kendi yapıştırma malzemesi ile yapınız web sitemizden satın alabilirsiniz. web sitemizde üst katagoride asma tavan kaplama linkine tıklayıp görebilirsiniz. 

 

Soru: Süleyman Hilmi Akpınar
03-01-2017

20 metre kare bir odamız var.bunun tavanını ısı yalıtımı yapmak istiyorum.ne onerirsiniz

Cevap: Müşteri Temsilcisi
03-01-2017

sayın süleyman hilmi akpınar;

incelediğiniz ürünlerden kullanabilirsiniz. desenli tavan kaplamalar olup, ısı yalıtım için tavsiye edilmektedir. isı geçirgenliği olmadığı için sıcaklık, tavan bölgesinde muhafaza olacaktır.

Soru: Okan Senturk
30-12-2016

Merhaba lar evimizin tüm tavanlarına üstteki resimdeki kopukten kapladik. mastik kullandik. ancak suan disarisi soguk iceriside sicak oldugu icin tum tavanlarin yan taraflari yani kartonpiyer ve tavan arasında kalan yerlerde damla damla sular oluştu ve kuflendi. dış cephe mantolama var üstte celik cati var ama yanları açık. oluşan damlaciklar duvarlardan süzülüyor.ne yapmalıyız yardımcı olursanız çok sevinirim

Cevap: Müşteri Temsilcisi
30-12-2016

sayın okan senturk; tavan kaplama yapılırken ısı köprülerini ortadan kaldıracak şekilde uygulama yapılır. şöyleki: tavan kaplama yapılacağı zaman karton piyerler sökülmelidir ve kenarlar kartonpiyerler stropiyer köpükten yapılmalıdır. bu şekilde yapıldıktan sonra ancak terleme ve damlamaları kesebilirsiniz. isı köprüleri demek, tavanlarda oluşan boşluk ve açıklardan gelen ve tavan da sıcak ile soğuk havanın birleşmesinden kaynaklanan terleme damlama ve küflerdir.çok maliyetli olacak derseniz evin içini havalandırıp, salon bölümünde bulunan cama bir adet menfez taktırıp hava silkilasyonu ile kurutabilirsiniz. mutfaklarda doğal gaz için camlara açılan mefezlerden olacak.sorunu bu şekildeçözebilirsiniz. evin içi hava almadığından dolayı havadaki nem duvarlara ve zemine düşüyor. havalandırma yaparsanız kurutma sağlanır. biraz zaman alır fakat terleme yapmaz.

 

Soru: Ömer Gezer
28-12-2016

Asma tavan çeşitlerine baktım 4 çeşit mevcut bunları takmak icin profilde gerekli dimi yani normal ucuz birşey yapamazmıyız profil biraz maliyetli olur. mastik yapıştırıcıyla olmazmı ilginizden dolayı teşekkür ederim burhan bey

Cevap: Müşteri Temsilcisi
28-12-2016

sayın ömer gezer ;

metal profilli asma tavan şeklinde de kullanılıyor. fakat tavan kaplama olarak da kullanabilirsiniz. yapıştırıcı olarak kendi toz ya da mastik ürünlerini kullanmanızı tavsiye ederiz.

Soru: Feridun Sürmeli
28-12-2016

Yerinizden alabilirmiyiz.

Cevap: Müşteri Temsilcisi
28-12-2016

sayın feridun sürmeli;

satışlarımız online olup, kargo ve kdv dahil adrese teslim edilmektedir. depo satışımız yoktur. ürünler fabrikadan kargolanıyor.

Soru: İbrahim Türer
27-12-2016

Led 005 ürününüz,straformudurikincisi, online satış ofisinize gelsem,hemen parasını verip hemen , alabilirmiyim bu ürününüzü56 metre lazım bana.son olarakta ,led yatağına iki şerit led sığarmı

Cevap: Müşteri Temsilcisi
28-12-2016

sayın ibrahim türer; ürünümüz stropiyer köpük malzemedir, ürünün satışları tamamı ile online dir. istemiş olduğunuz ürünü web sitemizden alabilirsiniz. 2 adet şerit sığdırabilirsiniz.

 

Soru: Ömer Gezer
27-12-2016

Merhabalar hiçbir yalıtımı olmayan son katta oturmaktayım terasta ve tavanda herhangi bir yalıtım izolasyon yok bildiğiniz sadece beton . ısı yalıtımı yapmak istiyorum okuduğum yorumlarda bi müşteriye önce eps strafor (2 cm), daha sonra tavan kaplama (13mm), ürünleri kendi yapıştırıcısı ile yapınız.demişsiniz bende öylemi yapmalıyım eps strafor nerde satılıyor onu ben yapabilirmiyim kullanışı nasıl tavandanmı yoksa terastanmı straforu kullanacam tavan kaplamada şu an elinizde en iyi ısı yalıtımlı olan hangisidir adı nedir yani. tatmin edici cvp verirseniz memnun olurum teşekkür ederim iyi günler

Cevap: Müşteri Temsilcisi
28-12-2016

sayın ömer gezer ; tavan kaplama da ısı yalıtım olarak en iyi verim alacağınız ürün 2 cm olan ve 4 çeşit olarak üretilen 60x60 ebatlarındaki malzemedir. bu kaplamayı içerden daire içinden yapılacak, kendinizde kolayca yapabilirsiniz. mutlaka kedi yapıştırma malzemesini kullanınız. kaplama malzemesini web sitemizden asma tavan kaplama katogorisinden satın alabilirsiniz. ürünü web sitemizden kdv kargo dahil adrese teslim alabilirsiniz.

 

Soru: Onur Ay
27-12-2016

Merhaba, ben bu üründen 6 adet satın almak istiyorum bana özel alış veriş listesi oluştur musunuz

Cevap: Müşteri Temsilcisi
28-12-2016

sayın onur ay; istemiş olduğunuz ürün için satış yapan arkadaşımız sizi arayacaktır.

 

Soru: Emrehan Özçelik
25-12-2016

Merhabalar giris katta oturmaktayiz. alt katim siginak ve bos .kisin yerlere soguktan basamiyoruz alttan mantolama dusunuyorum yaklasik 70 metrekare hangi malzemeyi onerirsiniz ve maliyeti ne kadardir.

Cevap: Müşteri Temsilcisi
26-12-2016

sayın emrehan özçelik;bodrum ve sığınıklar için en iyi yalıtım mantolama 4ve 5 cm kalınlıkta olanlardır. toplam 70 metre kare için anahtar teslim fiyatımız.3100tl dir (k. kartına taksit imkanımız vardır).

 

Soru: Bilal Yıldız
24-12-2016

Benim odanın tavanına bide mutfağın tavanına yaptım ikisinde de açılma oldu düşmesin die soktum yapıştırıcı olarak ne önerirsiniz bn saten alçı yla yapistirmistim

Cevap: Müşteri Temsilcisi
25-12-2016

sayın bilal yıldız ;

saten alçı içinde yapıştırıcı hiçbir madde yoktur ve dolgu esaslıdır. genelde bu uygulama doğru kabul edilir. youtube gibi video ortamlarında, uygulama yapılış şekilleri gösterilir. aslında bu yanlış ve aldatıcı bir uygulamadır. vip tavan kaplama olarak makalelerimizde, sürekli bunu anlatmaktayız. size tavsiyemiz nalburdan akrilik esaslı yapıştırıcı mastik ya da sitemizde toz ve mastik yapıştırıcılardan birini satın almanızdır. yalnız plakanın arka kısmını temizleyin.

Soru: Halil Batu
23-12-2016

Led-005 model kartonpiyeriniz tavana yada duvara nasil konulacak led işik nereye konacak tavanla duvar arasinda boşlukmu birakilacak

Cevap: Müşteri Temsilcisi
23-12-2016

sayın halil batu;

bu ürün tavana ve duvara denk gelecek şekilde, boşluk bırakmadan yapıştırılıyor. şerit ledler, içindeki gizli bölüme uygulanıyor. diğer gizli ışıklı stropiyerler gibi tavanda ya da duvarda boşluk bırakmanıza gerek yok.

Soru: Murat Öztürk
19-12-2016

80metre kare 13 mm eps tavan kaplama bana lazım metre kare fiyatı ne kadardır

Cevap: Müşteri Temsilcisi
20-12-2016

sayın murat öztürk; istemiş olduğunuz ürün 1 metrekaresi 8,5 tl birde 9 tl ye var hangisinden isterseniz. adrese teslim kargo dahil.

 

Soru: Mehmet Koç
19-12-2016

Kolay gelsin. evim çatı katı. üstte çatı mevcut ancak evim dıştan mantolamalı olmasına rağmen rutubeti ve ısı kaybını tam olarak engelleyemedik. bu nedenle tavanıma dekoratif strafor yapmak istiyorum. bunun rutubete ve ısı yalıtımına faydası olur mu ayrıca yapsam bile köşelerde ki kartonpiyerleri sökmem mi gerekir illa ki sökmesem bi anlamı olmaz mı yaklaşık 60 mkare tavana maliyeti ne olur teşekkür ederim şimdiden...

Cevap: Müşteri Temsilcisi
19-12-2016

sayın mehmet koç;istemiş olduğunuz tavan kaplama nem rutubet yalıtımlıdır. evinizde rutubet ve ısı yalıtım kaçakları olması ısı köprülerinden kaynaklanıyor. tavan larda yapılan kaplamalarda alçı kartonpiyerler söküldüğünde tam bir verim alınır. alçı kartonpiyerler nemli havada ve terlemelerde havayı emer ve daha sonra kusma yapar bu şekilde olduğunda ise nem ve rutubet olur. bu nedenle alçı olan kartonpiyerleri sökmeniz yada söktürmeniz gerekir. tavan kaplama yalıtım amaçlı olarak üretilmiştir. uygulama aşamalarına riayet edildiğinde yalıtım tasarrufu hemen fark edilir.

hayırlı günler.

 

Soru: Suat Zengin
16-12-2016

Evim 2.nci kat üst kat çekme teraslı bu yıl doğalgaz ve pvc pencere yaptırttım terasın balkon tarafına gelen tavan ve duvar birleşme köşelerinde rutubet olmaya başladı tavanı hangi malzeme ile kaplayarak rutubetin önlemini alabilirim konya gönderiniz veya bayii gibi ürünlerinizi temin edebileceğimiz bir yer var mı bilgilendirmeniz için teşekkür ediyorum.

Cevap: Müşteri Temsilcisi
17-12-2016

sayın suat zengin ; ürünleri adrese teslim tüm türkiye geneline dağıtmaktayız. kargo kdv dahil fiyatlardır. nem rutubet yalıtımı için 9 tl olan ürünlerden alırsanız içerdeki sıcak havayı dışarı vermez, dışardaki soğuk havayıda içeri almaz. 

 

Soru: Hatice Özcan
12-12-2016

Ak-101 alçı kartonpiyerin mtül fiyatı nedir yaklaşık toplamda 40 m2 lik salon için 2 bölüm var. havuz bölmeli alçıpan tavan (led ışıklı) ortada ışıklandırma olmayacak şekilde yapılırsa, ne kadar fiyat çıkar 2 oda arasına da bir alçı kemer gerekmekte. toplam kaça malolur yapılacak ev lüleburgazda. lüleburgaza gelip yapılınabiliyor mu bilgi verir misiniz

Cevap: Müşteri Temsilcisi
12-12-2016

sayın hatice özcan; istemiş olduğunuz ürünlerden kartonpiyerler 650 tl ledli kenara işikli bant elektrik montaj ledler dahil 2550tl 1 adet kapı kemeri standart 450 tl ,nakliye 200 tl toplam 3850 tl dir. boya ve alçı işverene ayittir. 

yapılacak kalemeler

1 alçıpan tavan kenarlar 50 cm olacak

2,elektirk tesisatı

3,led işik montjı şerit led 40 mt

4,yuvarlak panel led montajı 20 adet

5,45 mt alçı kartonpiyer

6, kapı kemeri kanallı 1 adet oval

 

hayırlı günler..

 

Soru: Faruk Ak
12-12-2016

ısı,koku ve nem için tavan kaplama malzemesi varmı saygılar

Cevap: Müşteri Temsilcisi
12-12-2016

sayın faruk ak;tavan kaplama malzemesi 3 çeşittir,1 pres baskı tek boyutlu desenli nem rutubet küf yalıtımlı,2 enjeksiyon baskı ve 3 boyutlu ısı yalıtım nem rutubet  küf yalıtımlı, 3 -/2 cm kalınlığında 60x60 ebatlarında nem rutubet küf ısı yalıtım ve ses yalıtımlı malzemelerdir. koku nem yalıtımı için istıyorsanız web sitemizden metre karesi 7 tl olan ürünlerden almanız yeterlidir. adrese teslim kargo  kdv dahil sipariş edebilirsiniz. ürünlerimiz surat kargo ile gelmektedir. saat 10 ve 15 kargosu ile çikar en geç 3 gün içerisinde adresinizde olur.

hayirli günler.

 

Soru: Ahmet Olmez
10-12-2016

Kolay gelsin. vanda prefabrik bir evde oturuyorum tavani yok gibi birsey asma tavan var ve uzerine gelisiguzel tam kapatmayacak sekilde izocam serilmis. soba sondugu an ev 2 3 saat icinde 10 15 derece isi kaybediyor sabah buz gibi eve uyaniyoruz. asma tavan celik halatlarla saç catiya tutturulmus bazi komsularda cokme olayi oldu. tavana nasil bi yalitim uygulayabilirim. 60a60 plakalar isimi gorurmu evimin tavanida plakalardan olusmakta.

Cevap: Müşteri Temsilcisi
10-12-2016

sayın ahmet olmez; 60x60 tavan kaplama 2cm kalınlıktadır. içerdeki sıcaklığı dışarı çıkarmaz, dışardaki soğuk havyıda içeri alamaz. uygulama yapıldığında farkı göreceksiniz.

hayırlı günler..

 

Soru: Emre Dvn
08-12-2016

Isı yalıtımlımı bu tavan kaplamaları

Cevap: Müşteri Temsilcisi
08-12-2016

sayın emre dvn; tavan kaplama malzemesi ısı yalıtım tasarrufu için üretilmiştir. tavan kaplama malzemesi, içerdeki sıcaklığı dışarı vermez, dışardaki soğuk havayıda içeri almaz. önemli olan tavan kaplanırken tüm alanların kapanmasıdır. uygulama yapıldıktan sonra farkı anlayabilirsiniz. 

 

Soru: M.zeki Yenigün
07-12-2016

Bu ürünü ısı yalıtımı için almak istiyorum ısı yalıtımı sağlar mı

Cevap: Müşteri Temsilcisi
07-12-2016

sayın m.zeki yenigün;

baktığınız ürün enjeksiyon baskılı olup 3 boyutlu ve ısı yalıtımlıdır. diğer stropiyer tavan kaplamalar sadece nem, küf ve rutubet yalıtımlıdır. yapıştırmak için kendi mastik ya da toz yapıştırıcısını almanızı öneririz. alçı vb ürünleri önermiyoruz.

Soru: M.zeki Yenigün
07-12-2016

72 metre kare falez desen 50x1.3x50 almak istiyorum sipariş verildikten kaç gün sonra kargo yapılmakta ve hangi kargo ile kaç günde elimize ulaşmakta telefonla ulaşmaya çalıştım ulaşamadım bir de ulaşabileceğim teledon numarası yazarsanız sevinirim

Cevap: Müşteri Temsilcisi
07-12-2016

sayın m.zeki yenigün; ürünler sürat kargo ile çıkmaktadır. saat  10 kargosu ve 16 kargosu var, tlfn da arıza var şimdi an itibarı ile yapıldı. ulaşamadığınızda mail atarsanız anında cevap gelir. yinede iletişim için 05422431984 no dan ulaşabilirsiniz.

 

Soru: Ayça Baysal
06-12-2016

Merhaba dolaba çıta uygulaması yapıcam bu urunu kullanabılırmıyım çekomastik ile yapısır mı birde kargo süresi ne kadardır acaba

Cevap: Müşteri Temsilcisi
07-12-2016

sayın ayça baysal;

ürünü dilediğiniz yerde kullanabilirsiniz. yapıştırıcı olarak kaliteli malzeme kullanırsanız hiçbir sorun olmaz. sitemizde hks-1 kodlu kendi yapıştırıcısı satılmaktadır.

Soru: Dilek Ersan
03-12-2016

Duvar ve banyo rutubeti için strafor kaplama istiyorum

Cevap: Müşteri Temsilcisi
04-12-2016

sayın dilek ersan ; istemiş olduğunuz ürünü vew sitemizden kargo kdv dahil satın alabilirsiniz, kargolarımız 10:00 ve 1600 arası iki sefer yapılmaktadır. sürat kargo ile gelmektedir. 2/3gün içinde adresinizde olur.

 

Soru: Adem Imre
01-12-2016

Merhaba ewim mustakil 2. katta oturuyorum alt kat boş ve çevresi açık otopark olarak kullanıyorum malum altı açık olduğu için evin tabanı soğuk oluyor otopark olarak kullandığım yerin tavanını izalasyon yaptırmak istiyorum 30 mt2 kadar bi alanı yaptıracağim nekadara maal olur bu arada izmirde oturuyorum

Cevap: Müşteri Temsilcisi
02-12-2016

sayın adem imre; tavan kaplama malzemesi ısı yalıtım amaçlı üretilmiştir. tavan kaplama yapıldığında ısıdan tasarruf sağlarsınız fakat sizin otopark olan bölümün tavanına 60x60x2 cm olan tavan kaplamalar var onlardan alırsanız daha verimli olur dış mekanlarda ve müstakil alanlarda bu malzemeyi tavsiye etmekteyiz. yapıştırma malzemesi ile beraber ortalama 350 tl gibi tutmaktadır. uygulamayı kendinizde yapabilirsiniz.

websitemizde yan katagoride tavan kaplama linkine tıkladığınızda açlan bölümde köpük asma tavan kaplama çıkacaktır 4 adet farklı desendedir bunlardan birinden 3 koli aldığınızda yetecektir. yapıştırma malzemesinden ise 7 adet mastik olanı yada 5 kglık toz halinde satılan yapıştırma malzemesini alabilirsiniz. uygulamada mutlaka kendine has yapıştırma malzemesini alınız.

adrese teslim kargo dahil fiyatlardır. sürat kago ile gelir, gündüz 10:00 ve 15:00 kargo hergün çıkmaktadır. en geç 3 gün içinde adresinizde olur.

Soru: Zozan Korkmaz
29-11-2016

80 m2 için kaç paket almam gerekiyor.

Cevap: Müşteri Temsilcisi
29-11-2016

sayın zozan korkmaz;

3 koli aldığınız zaman fireler ile birlikte yeterli olacaktır. 

Soru: Emre Mutlu
27-11-2016

Hks-1 yapıştırıcı yerine hks-5 yapıştırıcı kullanımından ortaya çıkan sorun olabilir mi

Cevap: Müşteri Temsilcisi
28-11-2016

sayın emre mutlu;

yapıştırıcı grubu kimyasalları aynıdır. biri kolay kullanım için mastik, diğeri genelde ustalar için toz olarak satılmaktadır. herhangi bir sorun olmaz. kullanım olarak hangisi daha kolayınıza gelirse onu seçebilirsiniz.

Soru: Ali Uslu
25-11-2016

20 m2 abant tavan kaplama malzemesi alabilirmiyim.

Cevap: Müşteri Temsilcisi
26-11-2016

sayın ali uslu;

istemiş olduğunuz adetlerde sepet oluşturulup, sms ile kayıtlı sepet kodu gönderilmiştir. müşteri hizmetlerinden kayıtlı sepet bul linkine tıklayarak kutucuğa sms ile gelen kodu yazın ve sepetinize ulaşın. adımları izleyerek ister nakit, ister kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz.

Soru: Mevlüt Doğan
24-11-2016

Strafor duvar panellerinin darbe dayanımları nasıldır kırılma göçme yaparmı

Cevap: Müşteri Temsilcisi
24-11-2016

sayın mevlüt doğan; duvar panellerinin yüzeyi çok serttir darbelere son derece dayanıklıdır. dökülme ve deforme yapmaz.

 

Soru: Ramazan Gaziantep
24-11-2016

Tavan icin ısı yalıtım yaptırmak istiyorum,uygun fiyata cikarsa

Cevap: Müşteri Temsilcisi
24-11-2016

sayın ramazan gaziantep;

tavan kaplama ürünlerini hks-1 mastik ile birlikte satın alıp kendinizde uygulama yapabilirsiniz. gayet basit olup kir, toz vs yapmamaktadır. tavan kaplama uygulaması, uygulama dahil istanbul içi fiyat verilmektedir. fakat maliyetler göz önüne alındığında kendiniz yapmanızı tavsiye ederiz. ortalama 4-5m² için 1 adet hks-1 mastik harcanmaktadır. satın alım işlemi esnasında müşteri hizmetlerinden yardım alabilirsiniz. fiyatlar kargo ve kdv dahil fiyatlardır ve 3 günde adrese teslim gelmektedir.

ilginiz için teşekkür eder, iyi günler dileriz.

Soru: Hasan Kahraman
23-11-2016

Merhabalar ürünün sağlamlığı nedir acaba ileride sıcaktan gevşeme yaparak yapıştırılan bölgeden düşme yada ayrılma yapar mı

Cevap: Müşteri Temsilcisi
23-11-2016

sayın hasan kahraman; ürünleri kendi yapıştırma harcı ile yaparsanız yıllarca kullanabilirsiniz. ürünler sıcaktan etkilenmez fakat çok sıcak olan yerlerde deforme olur. şömine, fırın vb gibi devamlı sıcak olan yerlerde.

 

Soru: Celal Şakıyan
22-11-2016

Sağlık için kimyasal, zararlı deniyor

Cevap: Müşteri Temsilcisi
23-11-2016

sayın celal şakıyan;

bu ürünler sağlığa zararlı olsa, tse iso-c belgeleri verilmezdi. ayrıca hemen hemen her alanda kullanılan köpük ürünler zarar verse idi dünyanın yarısı kanserden ölmüştü. takdir edersinizki binalarda asmolen, duvar arası yalıtım amaçlı kullanılan köpük ve bina dış cephe kaplamasına kadar bir çok yerde kullanılıyor. kısacası güvenle alıp kullanabilirsiniz.

Soru: Özbay Akkaş
18-11-2016

Teras altı odaya ısı yalıtım amacıyla yonca desenli eps ev içi tavan kaplaması siparişi verdim. almış olduğum kaplamaların yüksekliği 13 mm lik sanırım. sitede ki açıklamalarda ısı yalıtımı için 8 mm lik veya 11 mm lik kaplamaların daha uygun olacağı ifadesi yer almaktadır. almış olduğum kaplamalar 8 lik ve 11 liklere göre daha mı az ısı yalıtımı sağlar. bu konuda yanlış bir tercih mi yaptım bir de eğer yanlış tercih yapmış isem değişiklik yapabilirmiyimhenüz kargoya verilmedi siparişim...

Cevap: Müşteri Temsilcisi
18-11-2016

sayın özbay akkaş; sipariş ettiğniz yonca desen tavan kaplama ürünü diğerleri ile aynı yalıtımı yapmaktadır. değiştirmenize gerek yoktur. tercihiniz doğrudur.

 

Soru: Zekai Tekgül
17-11-2016

Merhaba, ürünün kalınlığı 1,3 cm olarak belirtilmiş benim piyasadan gördüklerim standart 1 cm sizin ürününüz farklımı, yoksa en yüksek noktasını baz alarak mı ölçü alınmış. teşekkürler.

Cevap: Müşteri Temsilcisi
17-11-2016

sayın zekai tekgül;

kalınlıkları desenlere göre değişen tavan kaplamalar, 1.2cm, 1.3cm ve 2cm ölçülerdedir. nem, rutubet ve küf yalıtımı için kullanılan 0.8cm olan ürünlerimizde mevcuttur.

Soru: Kemal Doğan
12-11-2016

Ben tavan izolasyonunu kendim yapacağım. kare şeklindeki tavan izolasyon malzemesi stropiyer ytavana yapıştırılınca aralarında derz boşluğu gibi bir boşluk bırakılıyor mu

Cevap: Müşteri Temsilcisi
12-11-2016

sayın kemal doğan;

tavan kaplama plakalarını bitişik, aralarında boşluk kalmayacak şeklide uygulamanız gerekir. yapıştırıcı olarak kendi mastiğini kullanırsanız, hata yapsanız bile dolgu yapma imkanınız olur. nalbur mastikleri gibi sararma yapmaz. beyaz renktedir ve bu renk zamanla solmaz. tavandan da bırakmaz, uzun yıllar sorunsuz kullanabilirsiniz.

Soru: Seyma Tunay
08-11-2016

Merhaba ben std-029 kodlu urunden almak ıstıyorum fakat 40 adet cok fazla daha az adet alımı yapablıyormuyuz

Cevap: Müşteri Temsilcisi
08-11-2016

sayın seyma tunay;

kaç adet stropiyer almak istediğinizi belirtirseniz size özel adetler ile alışveriş listenizi oluşturabiliriz. gsm numaranıza gelen kodu, müşteri hizmetleri bölümünden "kayıtlı sepet bul" linkini takip ederek sepete ulaşabilir, fatura, teslimat, ödeme noktası gibi adımları kendiniz takip edebilirsiniz.

Soru: Kula
02-11-2016

Mrb.tahta tavanlara nasıl uygulayabiliriz saygılar

Cevap: Müşteri Temsilcisi
02-11-2016

sayın kula;

tavan kaplama plakalarını kendi hks-1 mastik yapıştırıcısı ile uygularsanız uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

israrla "alçı ile uygulama yapıyoruz, yapışıyor..." şeklindeki söylemlere aldırış etmeyin. alçının dolgu özelliği vardır, yapıştırma özelliği yoktur. kısa süreliğine yapışmış gibi görünür, fakat bir müddet sonra dökülmeler başlar. akrilik esaslı yapıştırıcı ürünler ile uygulanması gerekmektedir.

Soru: Kudret Algan
01-11-2016

Merhaba. 1 paket (9m2) olimpos yonca (1.3cm), 5 kg. yapıştırıcı ve 20 mt. standart 025 kartonpiyer almak istiyorum. 20mt. kartonpiyer satışınız olduğunu mesaj ile öğrendim. ancak online alış verişte minimum seçenek 160mt. yazıyor. bunu nasıl çözeriz teşekkür ederim.

Cevap: Müşteri Temsilcisi
02-11-2016

sayın kudret algan;

müşterilerimizin talepleri üzerine stropiyer kartonpiyer, tavan çıtaları, perdelik ve diğer ürünlerin adetleri düzenlenmiştir. alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

Soru: Ömer Faruk Akpınar
30-10-2016

Türkiye nin başka şehirlerine örneğin elazığ a da gelip tavan kaplaması strofor yapabilirmisiniz evimin tavanı yaklaşık 180 metrekare

Cevap: Müşteri Temsilcisi
31-10-2016

sayın ömer faruk akpınar; il dışına uygulamalarımız yoktur. ürün gönderimini yapmaktayız. elazığda bulunan bir boyacı yada kartonpiyercilerde uygulama yapmaktadır.

hayırlı günler.

 

Soru: Kenan Kacar
24-10-2016

Evimin altı garaj dolayısı ile evim ısınmıyor. garajın tavanını 5cm ve 2 cm lik strafor kaplama ile kaplama yaptırdım. ama ısınamıyoruz. tavsiyenizi bekliyoru. ( straforlar ) dış çephe kaplama malzemesi ile yapıldı. garajı üstü evim. garajda ısınma yok kapısı var açılıp kapanıyor. kırıkkale merkez.

Cevap: Müşteri Temsilcisi
24-10-2016

sayın kenan kacar; garajınıza yapılan tavan yalıtımı esasen olması lazım uygulamada bir sorun olabilir. özellikle garaj üstü evlerde yalıtımı dairenin içinden yapılır, tabanda parke var ise onun altına hava geçmeyecek şekilde 1/2 cm eps strafor yapın, daha sonra duvarlarınızada tavan kaplama malzemesi yada taş desenli kaplamadan yaptığınızda , daire içersindeki sıcaklık dışarı çıkmaz, dışarıdaki soğuk havada içeri girmez. isı yalıtımı soğuk hava ile dairenin bağlantısı kesilecek şekilde olmalıdır. garaj tavanı ile hiç uğraşmayınız, biraz maliyetli olacak fakat yaz kış rahat edersiniz. isı yalıtım farkını uygulama bittikten sonra fark edeceksiniz.

hayırlı günler.

 

 

Soru: Cemil
24-10-2016

s1131 kodlu pencere sövesi acil fiyat

Cevap: Müşteri Temsilcisi
24-10-2016

sayın cemi lbey; istemiş olduğunuz ürünün metresi  tl, depo teslimidir. kdv hariçtir.

hayırlı günler.

 

 

Soru: Kudret Algan
23-10-2016

Tavan malzemesi desen ve kalınlığını göz önüne alarak önce kartonpiyer uygulaması mı yapılmalıdır rutubeti kurutulamayan tavanda hangi yapıştırıcı daha uygun olur teşekkürler.

Cevap: Müşteri Temsilcisi
24-10-2016

sayın kudret algan;evet önce rutubeti tamamen önlemek için tavan kaplama ilk önce yapılmalıdır. daha sonra stropiyer uygulanmalıdır. 

tavanda oluşan rutubet için kendi yapıştırıcısının her hangi birini alabilirsiniz. yapıştırıcılar nemli tavana uygulanabilir.

 

Soru: Arif Köşker
17-10-2016

Tavan köpuk uygulaması m2 hesabı 4metre kareye 3 metre kare odam var nakadar tavan köpuk uygulamam lazım veya kaç adet almam lazım.yardımcıolursanız sevinirim.

Cevap: Müşteri Temsilcisi
17-10-2016

sayın arif köşker;

4m x 3m = 12m² alan için 48 adet kullanmanız gerekmektedir. uygulama esnasında fireler verileceğini hesabederek bir kaç adet fazla almanızı öneririz. desenli tavan kaplama kolilerinde 8m², 9m² ve 11m² olan ürünler mevcut. bunlardan herhangi birini seçebilirsiniz.

Soru: İlhan Seven
14-10-2016

Duvar kaplama kalınlık kaç milim bana dünerseniz memnun olurum

Cevap: Müşteri Temsilcisi
14-10-2016

sayın ilhan seven;

duvar kaplama plakaları 2cm ve 4cm olarak sitede mevcuttur. her ürünün detayında opsiyon olarak belirtilmiştir. 

Soru: Fatih Yıldız
12-10-2016

Merhabalar evimin 2 odasının ustu terasta kaldıgı için 2 odam soguk oluyor tavandan evim soguyor ısınmıyor yardımcı olursanız sevinirim not : simdilik odamın bırının tavanını yapmayı dusunuyorum ne önerırsınız bu arada 10 m kare fiyat ne olur tesekkurler

Cevap: Müşteri Temsilcisi
13-10-2016

sayın fatih yıldız;tavan kaplama malzemesini ısı yalıtım amaçlı alacaksanız, mkaresi 8 tl olan ürünleri alınız bu ürünler içerdeki sıcaklığı dışarı vermez, dışardaki sıcaklığı içeri almaz. kargo kdv dahil adrese teslim isteyebilirsiniz. tavan kaplama malzemesi ısı yalıtım amaçlı üretilmiştir. ürünlerimizi uygulama yapıldıktan sonra farkını yakından anlayabilirsiniz. tavan kaplama yapacaksanız köşelerde kartonpiyer var ise (alçı olandan) bunları sökerseniz ısı kaybınıda önlersiniz. uygulama ürününün kendi yapıştırma malzemesi ile yapınız, web sitemizde toz halinde ve tüplü mastik şeklinde de satılmaktadır. 4 adet 1 mk yapmaktadır. 1 mastik ise 3 mk yer yapmaktadır. 

hayırlı günler..

 

Soru: Sevim Değerliyurt
29-09-2016

Merhaba vp-654 ürünün rengi beyazmı yoksa bejmi bide ürün kargoylamı yoksa depo teslimmi benim ihtiyacım 70 metre kare kaç adet almam gerek şimdiden teşekkürler

Cevap: Müşteri Temsilcisi
30-09-2016

sayın sevim değerliyurt;

70m² için 117 adet kullanmanız gerekir. ürün rengi tam beyaz değil, kreme yakın kirli beyaz renktedir. istenildiği zaman boyanabilir. makul fiyatlar ile adrese teslim gönderebiliriz. detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz. (0212 540 2130)

Soru: Süreyya Yıldırım
29-09-2016

Merhaba çatı katında oturuyorum çok fazla rutubet ve nem oluyor kesin bir çözüm olarak ne önerirsiniz 100 m2 tavan var.ve maliyeti ne kadar olur.işçiliği sizemi ait.

Cevap: Müşteri Temsilcisi
30-09-2016

sayın süreyya yıldırım;

tavan kaplama plakaları nem, rutubet, küf, ısı yalıtımı ve dekor amaçlı üretilmiştir. nem ve rutubet var ise mutlaka sorunu çözecektir. desenli tavan kaplama ürünlerinden kullanmanız gerekmektedir. hava geçirgenliği olmadığı için tavanda terleme, nemlenme ve rutubetlenme yapmaz. yapıştırıcı olarak kendi mastiğini kullanmanızı öneririz. 100m² tavan kaplama ve yapıştırıcı ürünleri için iletişime geçerek özel fiyat alabilirsiniz.

Soru: Bülent Arısoy
26-09-2016

Iyi günler. banyo tavanı üst kattaki bir sızıntı sebebiyle küfleniyor ve alçısı kabarıyor. açıkladığınız şekilde bir uygulama yapılırsa straforların birleşim yerlerinden de sızıntı olur mu teşekkürler.

Cevap: Müşteri Temsilcisi
26-09-2016

sayın bülent arısoy;

tavandan gelen su sızıntısı kesilmediği sürece yapılacak her işlem faydasız olacaktır. su engel tanımadan sürekli sızmaya devam eder. fakat sızıntı kesilirse nem, rutubet ve küfü kesmek için tavan kaplama plakaları en ideal ürünlerdir.

Soru: Özkan Bozdoğan
26-09-2016

Sayın firma yetkilisi dubleks bir evde oturmaktayız kışın ısınma problemimiz var bazı odaların üstü teras olması nedeniyle ısınıyor birde evdeki hava sirkilasyonunu önleyemiyoruz tavan kaplama için önereceğiniz bir malzeme ismi lütfen

Cevap: Müşteri Temsilcisi
26-09-2016

sayın özkan bozdoğan;

çatı katı daireler için önerdiğimiz "desenli tavan kaplama" ürünleri 13mm olduğu için ısı yalıtım özelliği de vardır. bu tavan kaplama ürünlerinden kullanabilirsiniz. adrese teslim kargo ve kdv dahil fiyatlar ile sitede yer alıyor. yapıştırıcı olarak kendi mastiğini kullanmanızı öneririz. alçı kullanmayın. alçının dolgu özelliği vardır yapıştırma özelliği yoktur.

Soru: Kadir
20-09-2016

Sayın yetkili toplamda 25 metrekare için "tavan kaplama mastiği ve stropiyer tüp yapiştirici" dan kaç tane almam gerekir.

Cevap: Müşteri Temsilcisi
20-09-2016

sayın kadir ;

5 adet mastik almanız yeterli olacaktır. 1 adet yapıştırıcı mastik ortalama 5m² alan(20 adet plaka) yapıştırmaktadır.

Soru: Kadir
20-09-2016

sayın yetkili oturduğum binanın en üst katında oturuyorum. yatak odası kuzey cephe olduğu için ısınma problemi yaşıyorum. sitenizden tavan kaplama ürünü alıp kendim uygumalam istiyorum.sizden öğrenmek istediğim 1.3 mm lik olanlardan mı yoksa 2 mm olanlardan mı kullanmalıyım.

Cevap: Müşteri Temsilcisi
20-09-2016

sayın kadir;

tavan kaplama plakalarından 13mm olanlarından kullanabilirsiniz. desenli tavan kaplamalar, asma tavan olarak kullanılan 2cm lik asma tavan kaplama plakalarına göre ısı yalıtımda daha etkilidir. yapıştırıcı olarak piyasa ürünü kullanmayın. kendi mastik ya da toz yapıştırıcısını kullanmanızı tavsiye ederiz.

hayırlı günler dileriz.

Soru: Yaşar Gündüz
18-09-2016

Bizim evimiz 3. kat ve üstünde çatı yok.hem soğuk hem de su alıyor yağmur yağınca boyalar kabarip dökülüyor.ne tavsiye edersiniz. hangi ürünle hem ısı yalıtımı hem de nemi onleyebiliriz.

Cevap: Müşteri Temsilcisi
18-09-2016

sayın yaşar gündüz;

nem, rutubet ve ısı yalıtımı için "desenli tavan kaplamalar" idealdir. tavan kaplamalar amaçla üretilmiş olup sıcak ve soğuğu geçirgenliği olmadığı için bahsettiğimiz yalıtımları yapmaktadır. yapıştırıcı olarak hks-1 mastik, 2kg yada 5 kg lık toz yapıştırıcılar ile uygulama yapabilirsiniz.

çatıdan gelen su terleme sonucu ise problem olmaz. fakat çatıdan su geliyor ise, çatıdan da yalıtım yapmanız gerekmektedir. çift bileşenli su izolasyonunu kullanmanızı tavsiye ederiz. fırça yardımı ile boşluk kalmayacak şekilde uygulamanız yeterli olacaktır.

Soru: Engin Tuna
17-09-2016

Benim sorum.duvarlardaki boya dökülmesi ve yer yer küflenme oluyor.bunu engellermi stropiyer

Cevap: Müşteri Temsilcisi
17-09-2016

sayın engin tuna;

özellikle bu amaç için üretilmiştir. sıcak ve soğuk geçirgenliği olmadığı için terleme yapmaz, nem ve küf oluşumunu engeller. yapıştırıcı olarak da doğru mastik ya da toz yapıştırıcı kullanılır ise dökülme de yapmaz.

Soru: Habis Oz
04-09-2016

Merhabalar en mustakil tek katli evde oturuyorum catisi yk icten isi yalitim dusunuyorum nasil bir yalitim tavsiye edersiniz yazin cok sicak kisjnda cok soguk oluyor

Cevap: Müşteri Temsilcisi
05-09-2016

sayın habis oz;

desenli tavan kaplamalar ile soğuk ve sıcak dengesini sağlayabilir ısı yalıtımı yapabilirsiniz. isı geçirgenliği olmadığı için ideal bir üründür.

Soru: Kenan By
02-09-2016

Selamlar. benim alttaki daire boş bu yüzden alttan çok soğuk geliyor bunu kesmek içinde boş olan dairenin tavanına tavan kaplama yaptırsam soğuğu kesermi .

Cevap: Müşteri Temsilcisi
02-09-2016

sayın kenan bey;

enjeksiyonlu tavan kaplamalardan yaparsanız soğuğu keser. çoğu dairede yalıtım olmadığı için duvar ve tavanlardan soğuk hava sızıyor. bu ürünler soğuk havanın içeride kalmasını sağlar. desenli tavan kaplama kategorisinden bu ürünleri bulabilirsiniz. yapıştırıcı olarak hks-1 mastik ya da toz yapıştırıcısını öneriyoruz. nalbur mastikleri kısa zamanda etkisi kaybedip kaplamanın düşmesine neden oluyor.

Soru: Idrıs Sevener
29-08-2016

110.1 renklı kaplanın ebatlar nedır

Cevap: Müşteri Temsilcisi
29-08-2016

sayın idrıs sevener;

kare taş desenli kaplamanın ölçüleri 120cm x 50cm dir. kalınlığı 2cm dir ve 3cm, 4cm, 5cm kalınlıklarda mevcuttur. 1 adet strafor taş kaplama plakası 0,60m² alan kaplamaktadır. minimum 10 adet ve üzeri satış yapılmaktadır.

detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

Soru: Yurdaer Kelek
26-08-2016

Yayla evimizin çatısı çinko, tavanı ağaç lambiri. sıcaklarda bayağı ısı veriyor.lambiri üzerine ne önerisiniz. buralarda köpük veya cam elyaf yapanlar var. teşekkürler.

Cevap: Müşteri Temsilcisi
26-08-2016

sayın yurdaer kelek;

enjeksiyonlu tavan kaplamalar 13mm'dir. uygulaması kolaydır ve uzun yıllar kullanabilirsiniz. çeşitli dekor ve desenlerde mevcut. su bazlı boyalar ile isteğe göre boyanabilir de.

yapıştırıcı olarak ise özellikle tavsiye ettiğimiz nalbur mastikleri değil, fabrikadın kendi üretimi olan tavan kaplama ve köpük kartonpiyer için ürettiği hks-1 kodlu özel akrilik mastiktir. dökülme ve sararma yapmaz ve uzun yıllar kullanabilirsiniz.

Soru: Mehmet
20-08-2016

Merhabalar adanada tek katlı müstakil bir evde oturuyorum yazın çok ama çok sıcak sıcağı tavandan iniyor bunun için ne kullanabilirim

Cevap: Müşteri Temsilcisi
20-08-2016

sayın mehmet;

strafor malzemelerin soğuğu ve sıcağı geçirgenliği neredeyse hiç yoktur. 2cm strafor plakaları tavana uygulattırıp saten alçı ile üzerini kapattırabilir ya da desenli tavan kaplamalar kullanabilirsiniz.

desenli tavan kaplamalar sitemizde mevcut. yalıtım için 13mm olanlardan tavsiye ediyoruz. 1m² fiyatı 8tl'dir ve koli olarak satılır. kullanılacak alan kaç m² ise bu oranda tüp yapıştırıcısı(1 tüp 5m² alan kaplatır) ile satın alarak sıcak ya da soğuk problemini çözebilirsiniz.

Soru: Onur Özbek
14-08-2016

Dubleks dairem var çatı katı çok sıcak oluyor tavan alçıpandan yapılmış bu malzeme ısı yalıtımı için yeterli mi

Cevap: Müşteri Temsilcisi
15-08-2016

sayın onur özbek;

alçıpan öncesi tavanda bir yalıtım yapılmamış ise bu yeterli olmayacaktır. bunun için tavan kaplama köpüklerini kullanabilirsiniz. sıcak ve soğuk geçirgenliği olmadığı için yaz ve kış yalıtım yapacaktır.

Soru: Ayse Ozdogan
12-08-2016

Merhabalar, 1.katta oturuyoruz evin girisinde olan balkonumuzu odaya katmaya calisiyoruz. camlarin altina yani balkonun duvarina nasil bi isi yalitimi yapmaliyiz ve tavan icin ne yapmaliyiz.sonucta uzerimizdeki dairenin balkonu hala acik .yagmur kar hep olucak.kisaca tavan ve balkonu kattigimiz duvara nasil bi isi yalitimi yapmaliyiz.simdiden teşekkürler.

Cevap: Müşteri Temsilcisi
13-08-2016

sayın ayse ozdogan;tavan yalıtımından tam verim alabilmek için tavan bölümüne beyaz eps, daha sonra üzerine dekoratif tavan kaplama yapıldığında hem dışarıdaki soğuk havayı hemde içerideki sıcak havayı korur. sadece tavan kaplama yaparak yeterli olur, fakat yalıtım konusunda içerdeki sıcak havayı kış aylarında dışarı verir. en mantıklı çözüm önce eps strafor (2 cm), daha sonra tavan kaplama (13mm), ürünleri kendi yapıştırıcısı ile yapınız. web sitemizden kargo kdv dahil adrese teslim isteyebilirsiniz.

 

Soru: Yener Yeleğen
08-08-2016

Iyi günler bu ürün tavan kaplaması olarak mastik ile uygulama yapılabilyormu bu ürünün kalınlığı 2 cm olarak gözüküyor. bu kalınlık yapıştırmada sorun olurmu ve sonradan kopma olurmu bu ürün tavana nasıl uygulanır. cevabınız için teşekkür ederim

Cevap: Müşteri Temsilcisi
09-08-2016

sayın yener yeleğen;

asma tavan olarak da kullanılan köpük plakalar, tavan kaplama olarak da kullanılmaktadır. plakanın arka yüzündeki köşelere, kenar orta noktalarına ve merkez noktaya damlatılarak yapıştırılabilmektedir. tavan kaplama plakalarının düşmesinin nedeni, yapıştırıcı olarak kalitesiz malzeme ya da alçı kullanılmasıdır. fabrikanın ürettiği köpükler için özel olarak geliştirilen akrilik mastik olan sıvı çivi ürünü, köpüğe ve tavana kaynamakla birlikte uzun yıllar kullanma imkanı sunmaktadır.

diğer soru ve önerileriniz için yorum yapabilir, iletişime geçebilirsiniz.

Soru: Ahmet Batur
07-08-2016

Benim evim üç katlı en üstkatta oturuyorum.geçen sene eve doğal gaz çektim fakat kışın özellikle tavan kısmında va bazı dış duvarda terleme sorunu yaşadık.tavandaki terlemeye karşı enjeksiyon baskılı kaplamalarınız çözüm sağlar mı birde bu kaplamaları banyo ve mutfak bölümlerine uygulayabilirmiyiz.teşekkürler

Cevap: Müşteri Temsilcisi
10-08-2016

sayın ahmet batur;tavan kaplama malzemeleri nem rutubet küf yalıtımları için üretilmiştir. tavan kaplama malzemesini kendi yapışırıcısı ile yaparsanız çok daha iyi olur. 1 adet yapıştırıcı mastik ortalama 4 ,5 m2 alan yapmaktadır. web sitemizden adrese teslim kargo dahil sipariş verebilirsiniz.

 

Soru: Caner Başar
01-08-2016

28(1m2) olarak tavan kaplaması aldım, toplam 28 metre kare geliyor degıl mı 4 tanesı 1 metrekare, 28 tane 1 metrekarelik gelıyori doğru mudur

Cevap: Müşteri Temsilcisi
02-08-2016

sayın caner başar;

bergama tavan kaplama ürünü koli içi miktarı 28,75m² dir. yazılı olandan 3 adet daha fazla. yaptığınız hesap doğru.

hayırl günler dileriz.

Soru: Burak Gür
31-07-2016

Dekoratif tavan kaplamasını yapan ustam saten alçı ile yapıştırdı plakaları evimin tavanına.söküp beyaz mastik ile tekrar yapıştırsam daha iyi olur mu

Cevap: Müşteri Temsilcisi
10-08-2016

sayın burak gür; saten alçı malzemesi dolgu esaslıdır, yapıştırma esaslı değildir. tutunma gücü sadece ilk olarak ıslak olduğundan dolayı yapışır, ürün hafif olduğundan dolayı tutunma yapar. bu nedenle tavan kaplama yapıştırıldı zan edilir. tavan kaplama malzemesini kendi yapıştırıcısı ile yaparsanız nem rutubet küf oluştuğunda sağlam olur. dökülme yapmaz. ayrıca uygulamada kolaylık lur kaplama malzemesi kar beyaz olduğundan boyamaya gerek yoktur.

 

Soru: Ersin
29-07-2016

Merhabalar ben hollandadan burdan siparis versem hollandaya nasil gelir veya nasil gonderebilirsiniz tesekkurler

Cevap: Müşteri Temsilcisi
02-08-2016

sayın ersin;

şuan için yurt dışına gönderimimiz yoktur. ihracat başladığında bunu sitemizde açık olarak belirteceğiz.

fakat türkiye'nin herhangi bir yerine gönderim yapabiliriz. oradan aldırma imkanınız var ise bu şekilde olabilir.

Soru: Esma Büyükkeleş
25-07-2016

Merhaba.bergama 5002 tavan kaplama modelinizle banyo tavanı için mi uygun sadece yoksa tüm oda tavanlarına da uygulayabilir miyiz. bi de bu tabakaların ölçüleri 0.8mm cok ince değil mi daha kalınları yokmu acaba tavan kaplama olarak

Cevap: Müşteri Temsilcisi
26-07-2016

sayın esma büyükkeleş;

bergama tavan kaplama ürününü sadece banyolar için değil, evin her alanında tavanlara uygulayabilirsiniz. genelde nem, rutubet ve küf yalıtımı için kullanılır. daha kalın 1.3cm olan desenli tavan kaplamalar var. fiyatları ortalama 8tl olan ürünlerdir.

hayırlı günler dileriz.

Soru: Hasan Efe
22-07-2016

Merhabalar ürün bilgilerinde fiyatlar 1 adet için geçerlidir diyor aydınlatırsanız sevinirim yazan fiyatlar 1m2 fiyatımı yoksa 1 adet fiyatımıdır

Cevap: Müşteri Temsilcisi
22-07-2016

sayın hasan efe;

tavan kaplama fiyatları daha önceden adet olarak yansıtılıyordu. fakat daha sonradan m² şeklinde yansıtmanın daha doğru olacağını düşünerek, birimleri m² ye çevirdik. açıklama kısmında bulunan adet fiyatı ibaresi gözden kaçırılan bir konuydu ve düzeltildi. bilgilendirmeniz için teşekkür ederiz. 

(ürünler, fiyatın yanında yazan adet,m²,m/tül gibi birimler ile fiyatlandırılır.)

Soru: Kamil Tuzcu
02-07-2016

Izmir bölgesindeki iki katlı ve çatısı kiremit kaplı yazlık evin üst katı yazın çok sıcak oluyor. "tavan arasında zemine taşyünü serdir" dendi. "taşyünü sermeye ilave olarak tavan arasında tabii havalandırma sağla" dendi. "hiç bir malzemenin faydası olmaz" dendi. söz konusu olan tavan alanı 45m2. karar vermeden evvel sizin tavsiyenizi de almaktan memnun olacağım. teşekkür ederim.

Cevap: Müşteri Temsilcisi
10-08-2016

sayın kamil tuzcu; taş yünü malzemeyi serdikten sonra tavan kaplama malzemesi çok faydalı olacaktır. eps tavan kaplama malzemesi bu nedenle üretilmiştir. not: göndermiş olduğunuz mesajlara aynı gün cevap verilmektedir. fakat websitemizde arıza olduğundan dolayı gelen mesajlar görülmemiştir.

 

Soru: Yunus A.
24-06-2016

Merhaba, bu işlemi bir usta çağırmadan biz uygulayabilirmiyiz...

Cevap: Müşteri Temsilcisi
10-08-2016

sayın yunus a.; tavan kaplama malzemesini kendi yapıştırıcısı ile yaparsanız daha kolay olur, tavanınızda en uzun olan bölgeden başlayarak başlarsanız ve daha sonra yanına birtane ilave ettikten sonra gönyeyide alarak devam ediniz. 4 adet birleştikten sonra küçük aralara mastikten parmak ucuyla kapatarak devam ederseniz daha güzel olacaktır. tavan kaplama uygulaması çok kolaydır ilerki zamanlarda sosyal medyada ve web sitwmide görüntülü olarak uygulama yapılacaktır. not: göndermiş olduğunuz mesaj web sitemizde arıza olduğundan dolayı geç görülmüştür. normal şartlarda günlük cevaplar verilmektedir.

 

Soru: Kerem Keloğlu
18-06-2016

Merhaba ben kerem benim evimin çatısı yok çıplak halde sıcak ve soğuk a cok maruz kalıyoruk bu yüzden tavan kaplama yapmak istiyorum ama tutmaz dökülür dıye yorumlar okudum sizce ne yapmalıyım teşekkürler

Cevap: Müşteri Temsilcisi
19-06-2016

sayın kerem keloğlu;

tavan kaplama plakalarını yapıştırırken yanlış malzeme kullanıldığı için dökülmeler ve sarkmalar oluyor. bu nedenle tavan kaplama için özel olarak üretilen sıvı çivi dediğimiz hks-1 akrilik mastiğini kullanırsanız tavana ve köpüğe tutunma mukavemeti yüksek olduğundan dökülmeler ve sarkmalar olmayacaktır. genelde satın alan müşterilerimize toz ya da mastik haldeki bu yapıştırıcıları öneriyoruz. bugüne kadar bu malzemeden hiçbir şikayet alınmadı. kendi uygulamalarımızda da aynı ürünü kullanıyoruz. bu şekilde tavan kaplama ve mastiği takım alırsanız hiç bir sorun yaşamazsınız.

hayırlı günler dileriz.

Soru: Onur Öztürk
11-06-2016

Merhabalar, 4 katlı binanın en üst katında oturuyorum.dış tarafta sıva yok.binanın çatısı da yok. tavan uygulaması yapmak istiyorum soba lı odada etkisi nasıl olur ve yapıştırma işini de patex pl 500 kullanmayı düşünüyorum. ve yazan fiyatlar m2 fiyatı mıdır şimdiden teşekkürler iyi çalışmalar

Cevap: Müşteri Temsilcisi
12-06-2016

sayın onur öztürk;

tavan kaplamalar ısı yalıtımı, nem ve küf yalıtımı için kullanılır. soba olan evlerde borunun tavana yakın olmaması gerekir. yapıştırıcısı, tavan kaplama için özel üretilen akrilik mantık sıvı çivi adıyla sitemizde adet olarak satın alabilirsiniz. ürün detayına girince sayfayı aşağı sürükleyip açılan menüden görebilirsiniz. fiyatlar m2 fiyatı olup koli içi adetler kadar satın alabilirsiniz. adrese teslim kargo ve kdv dahil fiyatlardir.

hayırlı günler dileriz.

Soru: Pınar
06-06-2016

Merhablar bana 80 adet gereklı kc m2 almam lazım acıl cvp verırsenız sevınırım

Cevap: Müşteri Temsilcisi
06-06-2016

sayın pınar;

80 adet için 20m² almanıt gerekmektedir. başka sorunuz olursa çekinmeden sorabilirsiniz.

hayırlı günler dileriz.

Soru: Mehmet Akkpyunlu
03-05-2016

dairelerime stopiyer tavan,kartonpiyer ve perdelik yapmak istiyorum.ancak mevcut koli siparişi çok fire verir yani elde kalır düzeyde adresinizde ölçülere uygun satış yapılıyormu. saygıyla

Cevap: Müşteri Temsilcisi
03-05-2016

sayın mehmet akkpyunlu;

depodan dilediğiniz kadar tavan kaplama, stropiyer kartonpiyer, tavan çıtası ve lamba göbeği alabilirsiniz. m² veya adet sınırı yoktur. duvar için farklı dekorlar da mevcut. dilerseniz taş duvar kaplama ve ya tuğla desenli duvar kaplama modellerini de görebilirsiniz.

Soru: Mine Sanat
27-04-2016

1405035979 ürününüzün adeti kaç cm uzunluğundadır. örneğin bu ürünü salon duvarıma uygulamak istiyorum ve salon duvarlarımın toplam boyu 30 m ne kadar almalıyım (adet fiyatı 4,72 görünüyor ama adetin ölçüleri nedir o bilgi açıklayıcı değil)

Cevap: Müşteri Temsilcisi
27-04-2016

sayın mine sanat;

bu ürünün boyu 200cm dir. depo teslimi alabilirsiniz. açık adres iletişim bölümünde yer alıyor.

Soru: Übeydullah Tokar
14-04-2016

Selam hayırlı işler üst katta oturuyorum banyo tavanında rutubetten kanyaklı kararmalar var tavan kaplaması ile bu kalıcı olarak giderilebilirmi giderilebiliyorsa kaplama ve yapıştırıcı olarak ne önerirsiniz. ayrıca çatı katı olduğundan yalıtım olarak bir etkisi olurmu bütün daireyi yapmayı düşünüyorum toplamı 160 m hem daire hemde banyo için önerilerinizi bekliyorum kendim uygulayabilirmiyim ve toplamının maliyetini yazarmısınız

Cevap: Müşteri Temsilcisi
14-04-2016

sayın übeydullah tokar;

banyo tavanlarındaki kararmalar, küf ve rutubetlenmeler için pres baskı dediğimiz 8mm olan ürünleri kullanmanız yeterli olacaktır. fakat ısı yalıtımı istiyorsanız, enjeksiyonlu tavan kaplama ürünlerini kullananız gerekmektedir. 13mm olan bu enjeksiyon tavan kaplamalar hem nem ve rutubet yalıtımı yapmaktadır, hem de ısı yalıtımı yapmaktadır. 

yapıştırıcı olarak ise nalburlardan bulabilirsiniz. size tavsiyem kaliteli bir yapıştırıcı almanızdır. çünki piyasada bulunan akrilik yapıştırıcı mastiklerin yapıştırıcı mukavemeti çok düşüktür. bizim, mağazada sattığımız würt marka yapıştırıcıdır. bulabilirseniz würt, ceresit, bostik marka yapıştırıcılar kullanınız. belki diğer yapıştırıcılar da sağlam olur ama ömürlük olmaz. ara ara kopmalar, dökülmeler ve sarkmalar olabilir.

sitede görmüş olduğunuz fiyatlar 1m² üzerindendir. koli içi adetleri kadar satın alabilirsiniz. kargo ve kdv dahildir. ekstra ücret ödemenize gerek yoktur.

hayırlı günler dileriz.

Soru: Ömer Aytar
11-04-2016

Merhabalar 4. son katta oturmaktayım. tavan arasında yalıtım bulunmamaktadır. tavan katına straformu taş yunumu uygun olur. strafor düşünmekteyim ama. yardımcı olursanız sevinirim.

Cevap: Müşteri Temsilcisi
12-04-2016

sayın ömer aytar;en üst katlarda 2cm taşyünü ve üzerine bu tavan kaplamalardan yaparsanız çok daha sıhhatli olur. hem ısı yalıtımı, hem ses yalıtımı, hem nem rutubet yalıtımı yapmış olursunuz. taşyünü mantolama ve tavan kaplama metre kareleri: tavan kaplama + taşyünü 42 tldir malzeme işçilik dahildir. isterseni 3cm 16dns beyaz eps kullanabilirsiniz bu şekildede aynı randımanı alırsınız hem maliyette işçilik malzeme dahil 38  tl olur.

 

Soru: Ali Gürsel Kayalı
07-04-2016

Model 11 ahşap desnli eps tavan profili görsel resimde sadece 1 yüzünde kahverengi ağaç görünümü var , dışa bakan 3 yüzeyin tamamında da bu desen ve renk var mıdır

Cevap: Müşteri Temsilcisi
07-04-2016

sayın ali gürsel kayalı;

ahşap desenli kaplama ürününün 3 tarafında da ahşap deseni ve rengi mevcuttur.

Soru: Işin Karagöz
06-04-2016

Slm 5 katlı binanın son katında dairem var. çatı yok. 5 yıllık olan dairem bugüne kadar hiç rutubet yapmadı fakat kışın çok soğuk yazında çok sıcak oluyor. hem ısı yalıtım, hem de ileride oluşabilecek neme karşı içten tavandan yalıtım yaptırmak istiyorum. fakat dairemde tüm odalarda kartonpiyer var bunları çıkartmadan enjeksiyonlu 13 mm lik tavan kaplaması yaptıra bilirmiyim kış soğuğuna ve yaz sıcağında ne kadar etkisi olur. cevabınız için şimdiden teşekkürler. iyi çalışmalar

Cevap: Müşteri Temsilcisi
06-04-2016

sayın işin karagöz; 13mm tavan kaplama malzemesi ile ısı yalıtımı nem rutubet küf yalıtımı yapmak tadır yaz aylarındada serin tutmaktadır, ürünü yapmadan önce tavan bölümlerinin hazır hale getirilip uygulanması gerekmektedir. yani tavanlarınızdaki dökülmeler vb gibi nedenlerin giderilmesi. tavan kaplama malzemesini web adresimizden kargo dahil alabilirsiniz. isterseniz depo teslim olarak daha uygun fiyata da alabilirsiniz.

 

Soru: Hüsna Karagöz
16-03-2016

Tavan kenar dekorlarının 100 metresi nin fiyatı ne kadar olurgelen ürünü siz mi yapıştırıyorsunuz biz mi ilgileniyoruz bilgilendirmenizi arz ederim

Cevap: Müşteri Temsilcisi
16-03-2016

sayın hüsna karagöz;istemiş olduüunuz ürün 1 adeti 2mt olduğundan tam 100 mt yapar direk veb sitemizden satın alabilirsiniz.

 

Soru: Lokman Nevruz
13-03-2016

Bende 3.kat yani son kattayim. odanin birine örnek olarak uygulayip diğer odalari yapacağım. alim teslimat ve fiyat hakkinda bilgi verirmisiniz. not alanyada ev.

Cevap: Müşteri Temsilcisi
14-03-2016

sayın lokman nevruz ;

seçtiğiniz tavan kaplamayı sepete ekleyerek nakit ve kredi kartlı fiyatlarını görebilirsiniz. havale ile yapılan alışverişlerde 4 gün sonra adrese teslim olur. kart ile yapılan alışverişlerde ise bir haftada teslim olur.

ekstra kargo ücreti yoktur. kargo ve kdv filatları ile koli bazlı satılmaktadır. 4 adet 1m² alan kaplamaktadır.

Soru: Halit Sacan
12-03-2016

Hayırlı işler sayın abi benim evin tabanını boyasi düşüyor resmen odalarda kar yağışı gibi boya düşüyor bunun için ne öneriyorsun sayın abim

Cevap: Müşteri Temsilcisi
14-03-2016

sayın halit sacan;

oda rutubet yaptığı için boyaları dökülüyor sanırım. bunun için tavanın boyalarını iyice kazıyıp, temizleyip, tavan kaplama yaparsanız sorun çözülecektir. press baskılı tavan kaplamaları tercih edebilirsiniz. 1.60tl olan ürünler nem, rutubet ve küf yalıtımı için idealdir.

Soru: Arda Şahin
12-03-2016

Merhaba. 50x50 köpük levhayı yapıştırmak için markaları vermişsiniz. mastik olarak poliüretan mı yoksa akrilik mi kullanacağız bir de kullanacağımız ürünün başında cs 111 cs 50 gibi sayılar yazıyor bunlar bi anlam ifade ediyor mu tam olarak hangi ürünü almalıyım bu ürünler silikon gibi dayanılmaz kokuya sahipmidir saten alçı da işimizi görür mü iyi çalışmalar.

Cevap: Müşteri Temsilcisi
12-03-2016

sayın arda şahin;tavan kaplama da beyaz mastik yapıştırıcı esaslı kokusuzdur, ceresit, 404, bostik yada würth marka olursa daha iyidir.

 

Soru: Namık Kemal Yurtseven
23-02-2016

Hayırlı işler karabük ten yazıyorum evim birinci kat altı garaj yalıtım yok yan duvarlar mantolamali altta yalıtım olmadığı için laminantlar buz gibi ev sıcaklığı 20 dereceyi geçmiyor kombim yogusmali olduğu hade 60 da yanıyor 12 metreküp yakıyor günde ama isinamiyorum evim 95 metrekare net alta 16 dansite beyaz mantolamali yapmak istiyorum malzeme fiyatı ne kadar tutar işçiliği arkadaşım yapacak cevap verirseniz sevinirim veya telefonla bilgi verir misiniz teşekkürler

Cevap: Müşteri Temsilcisi
24-02-2016

sayın namık kemal yurtseven;

garaj kısmından tavana karbonlu eps ile mantolama yaptırırsanız soğuğu keser ve ısı yalıtımı sağlar. tercih olarak 4cm karbonlu eps kullanabilirsiniz. garaj tavanını kapladıktan sonra fileli sıva ile düzlemenizi öneririz.

Soru: Muhammet Ali
23-02-2016

Mrb ben köyde bi ev aldım 2 odası eski tip kerpiç yapı tavanı tahta tahta altına nasıl bişey önerirsiniz birisi yapmış tahta altına alçıpan onun altına yapıştırmış öyle yapsam nasıl olur yada degişik bi şekilde uygulama yapabilirmiyiz

Cevap: Müşteri Temsilcisi
24-02-2016

sayın muhammet ali;

öncelikle yeni eviniz hayırlı olsun. dediğiniz gibi alçıpan asma tavan üzerine tavan kaplama malzemeleri uygulanabilir. isı yalıtımıda sağlayacaktır. fakat tavan alçaksa direk tavan kaplama yapmanız daha yerinde bir karar olur. sadece tavan kaplama yapmanız maliyet açısından da uygun olur.

Soru: Yunus Çalışkan
22-02-2016

Evimi yeni aldım son kat 165 metre kare kuzey cephe.dış cephe yalıtımı ve çatıda izolasyon var.henüz taşınmadım.birinci sorum çatı akmalarına karşı olursa ne gb bir önlem alırsam uzun yıllar sorun yaşamam(nem küf gb).ikinci sorum eve taşınmadan tavana soğuğu önleyici ve görsel dizayn için fazla pahalı olmayacak ne yaptırmamı önerirsinizteşekürler...

Cevap: Müşteri Temsilcisi
24-02-2016

sayın yunus çalışkan;

öncelikle içeriden uygulayacağınız tüm ürünler için çatı sorunu akma sorunu var ise bunu mutlaka önlemeniz gerekmektedir. tavan kaplama malzemelerinden "enjeksiyonlu tavan kaplama" ürünleri ısı yalıtımı, nem, rutubet ve küf yalıtımı sağlar. doğru yapıştırıcı ile uzun yıllar kullanabilirsiniz. bu şekilde uygulama yapan müşterilerimizden memnuniyet cevapları alıyoruz. 

maliyetler göz önüne alındığında taş yünü, karbonlu eps ile içeriden mantolama ve diğer ürünlerden daha az maliyeti olduğundan ve desenleriyle hoş bir görünüm sağladığından tavan kaplama ürünleri tercih edilmektedir. dilerseniz sizde bu ürünlerden kullanabilirsiniz. 4 adet 1m² alan kaplamaktadır ve ürünler koli içi adetleriyle satın alınabilir.

Soru: Murat Yoldaş
21-02-2016

Yok karabukte oturuyorum evimde zaten laminent parke var ev iki yillik daha ama alttan ylitim ypmamislar distan fln var yoksa o yuzden alttan en iyi hngisi olur ve bunun maliyeti ne kdr olur bna iletime gecerseniz sevinirim...

Cevap: Müşteri Temsilcisi
21-02-2016

sayın murat yoldaş;

bulunduğunuz bölgedeki dekorasyoncular ile iletişime geçerek bodrum tavanına karbonlu eps ile fileli sıva yaptırabilirsiniz. bunun maliyeti uygulamacı firma tarafından belirlenir ve fiyatlar değişkendir. m² fiyatı ortalama 35tl - 50tl arasında değişmektedir. bir kaç firmadan özel fiyat almanız gerekir.

Soru: Zeki Ergüneş
21-02-2016

Tavan kaplama 11 mm. lik desenli olandan almak istiyorum çatı katındayım 125mkare evim kapıda ödeme yapabilirim ne kadar ödemem gerekiyor yardımlarınız için teşekkür ediyorum. bu kaplamanın sağlık açısından bir zararı var mıpetrol türevli mi

Cevap: Müşteri Temsilcisi
21-02-2016

sayın zeki ergüneş;

söz konusu tavan kaplamalar enjeksiyonlu olup ısı yalıtımı için kullanılan bir üründür. doğru uygulama ile yalıtımdaki farkı hissedebilirsiniz. kapıda ödeme seçeneğimiz yok. kart satışı pasif durumdadır. nakitte %5 indirim yapılmaktadır. kargo ve kdv dahil fiyatlar ile satın alabilirsiniz. türkiye'nin her yerine gönderim yapıyoruz.

ürünler eps malzemeden üretilmiştir ve buhar ile şişirilmektedir. xps malzeme gibi gazla şişirilmemiştir. xps malzeme gaz üretir ve yangını yürütme özelliği vardır. eps malzeme yangında küçülerek erir. sağlık açısından herhangi bir sakıncası yoktur.

Soru: Murat Yoldaş
20-02-2016

Iyi aksamlar ismim murat 1 katta oturuyorum altomda siginak olarak kullanilan bnim evin buyuklugu kdr bir bos daire var buda asagi yukari 100 metre kare ypiyor bn evim alttan bir isi glmedigi icin zeminden cok soguk oluyor 15 dk snra ayagini usuyor onun icin bodrumun tavanindan isi ylitimi yptirmak istiyorum szce em iyi hngisi isitir ve faydali olur bunun icin ne kullanmam gerekir ...

Cevap: Müşteri Temsilcisi
21-02-2016

sayın murat yoldaş;

bodrum katın tavanına karbonlu eps ile kaplatıp üzerini fileli sıva yaptırabilirsiniz. bir nevi içerden mantolama olabilir. bu şekilde soğuğu kesmiş olursunuz. laminat parke yaptırmak isterseniz, parke şiltesi yerine 2cm eps kullanabilirsiniz, bu da soğuğu kesecektir.

istanbul avrupa yakasında iseniz, iş durumuna göre uygulama ekipleri fiyatlandırma ve uygulama açısından size yardımcı olabilir. 

Soru: M.tamer Yağcıoğlu
18-02-2016

Sayın yetkili benim salonumun altı boş depo salonun zemininden 5 cm xps ve laminant parke ile kaplattım. faydası oldu ama yandaki bitişik binaların duvarına, ön cephaya ve tavana da yapmak istiyorum. duvarlar için alçı panel, tavan için 11 mm tavan kaplaması kullamayı düşünüyorum. bu uygulamada bir eksiklik olur mu alçıpanelin altına strafor kullanmam gerekir mi beni bu konuda aydınlatırsanız sevinirim. bir diğer sorum, sizden alacağım ürünlerde ödeme nasıl, taksit yapılıyor mu gönderilen ürünlerde deforme oluyor eğer olursa nasıl bir çözüm sağlanıyor. saygılarımla. not : ben afyonkarahisar da oturuyorum.

Cevap: Müşteri Temsilcisi
21-02-2016

sayın m.tamer yağcıoğlu;

tavan kaplamaları tavan ve duvar içinde uygulayabilirsiniz. fakat deforme olacağı için duvarlarda kullanılması küçük çocuk olan evlerde pek önerilmez. tavana uygulanan tavan kaplamalarda enjeksiyon tavan kaplama kullanmanız ısı yalıtım açısından verimli olur ve faydasını görürsünüz. 

duvarlar için ise alçıpan yaptıracaksanız, alçıpandan önce taş yünü ya da karbonlu eps kaplayarak alçıpanı uygulatabilirsiniz. çözüm bu yönde faydalı olabilir. 

ürün alımlarında kart seçeneği geçici olarak pasif durumdadır. nakitte %5 indirim vardır. kargo ve kdv dahil fiyatlar ile satın alabilirsiniz. türkiye'nin her yerine adrese teslim gönderiyoruz.

Soru: Mücahit Ulus
17-02-2016

Evim son kat yeni aldim daireyi yalitim da karasiz kaldim tavan kaplamami yaptirsam yoksa poliüetan sprey köpük mü siktirsam çati içine ..hangisinin isi kaybi daha çok olur ..

Cevap: Müşteri Temsilcisi
21-02-2016

sayın mücahit ulus ;

bu durum maliyet ile alakalı olduğu için ister tavan kaplama yaptırın kolay ve temizdir, isterseniz poliüretan sprey ile köpük doldurun. sizin durumunuz ile alakalı olduğu için net birşey söyleyemiyeceğim.

tavan kaplamalarda enjeksiyon baskılılar 11mm olup desenleriyle birlikte 13mm'e kadar gelebilmektedir. isı yalıtım özelliği olması sebebiyle son zamanlarda tercih edilen ürünlerdendir. fakat yanlış uygulama olması nedeniyle son kullanıcılar tereddütte kalıyor. alçı ve toz grubu ile yapıştırmak uygun değildir. yapıştırı esaslı beyaz mastik ile yapıştırılması gereklidir.(bostik, ceresit, würt vb. gibi)

zeminin düz olması tutuculuğu açısından çok önemlidir. kabarmış sıvalar var ise kazınması önerilmektedir. bunun dışında tüm zeminlere uygun yapıştırıcı ile uygulanabilir.

Soru: Muharrem Ersoy
14-02-2016

Merhabalar benim size bir sorum olacak ben binanın en üst katında oturmaktayım diş montalama var evde banyodada tavan alçı çekilmiş banyonun koşesinde afif kararma olmuş yani kuf sildim çamaşır suyuyla gitti tekrar gelme ihtimali varmı birde banyonun camını kapatmıştım hava almamiştı banyo yapınca sıcak hava tavana çiktiği için oluşmuş olurmu sitenizden tavan kaplama alsam yapıştırsam başlamadan küflenmeyi önlemiş olurmuyum rica etsem cevap vermeniz mümkünmü saygı ve sevgilerimle

Cevap: Müşteri Temsilcisi
15-02-2016

sayın muharrem ersoy; tavan kaplama malzemesi, nem rutubet yalıtımlıdır. tavanınızda oluşan siyah karartılar, dışardaki soğuk havanın ve içerdeki sıcak havanın tavana vurup oksitlenmesidir. bu rutubeti silme ile önleyemezsiniz. bu nedenle eps tavan kaplama malzemesi almanız daha iyi olacaktır. tavanı tekrar sildikten sonra çekomastik ile yapıştırma yapabilirsiniz.

 

Soru: Yasin Ufacık
10-02-2016

150mtkare için nekadar almalıyım bu üründen

Cevap: Müşteri Temsilcisi
10-02-2016

sayın yasin ufacık;

150m² için 75 adet almanız gerekmektedir. fakat koli halinde satıldığı için adet olarak en uygun kartonpiyer kolisini almanız gerekmektedir.

başka sorunuz var ise iletişime geçebilirsiniz.

hayırlı günler dileriz.

Soru: Yucel Aslan
06-02-2016

Evim 3. katta ve üzeri yüksek çatı yaz aylarında vakit geçirebilmek için sorum su olacak daireme içten tavan isi yalıtımı yapmak istiyorum ne kullanmaliyim epsmi straformu vs.. teşekkür ederim.

Cevap: Müşteri Temsilcisi
08-02-2016

sayın yucel aslan;tavan kaplama malzemesni fiyatı 2.45 tl olanlardan kullanırsanız dha verimli olacaktır, desenli tavan kaplama katogorisinde vardır.

 

Soru: Mustafa Kaplan
01-02-2016

Telefon numaralarınızdan size ulaşamıyorum neden

Cevap: Müşteri Temsilcisi
01-02-2016

sayın mustafa kaplan; biz satışlarımızı e ticaret yapmaktayız istemiş olduğunuz ürün otomatik olarak kargoya verilir, uygulama ve projeler için şantiyelerde oluyoruz .

 

Soru: Sinem
30-01-2016

Meraba bizm de banyonun tabanı karardı ne yapma mi önerirsiniz ve maliyeti ortalama ne kadar olur

Cevap: Müşteri Temsilcisi
31-01-2016

sayın sinem;banyo tavanına 36 adet enjeksiyon baskı yani 3 boyut desenli olanlardan bir koli alırsınız, işçilik hizmetimiz yoktur, malzeme toplam tutarı adrese teslim kdv dahil 89 tldir. alacağınız ürün nem rutubet yalıtımlıdır, boyama gerektirmez isterseniz su bazlı boyalar ile boyaya bilirsiniz..

 

Soru: Mehemt Şahin
28-01-2016

Kar-sis karain 1112 dekoratif tavan kaplaması aldım.daha evime monte etmeden kutu içinde alt kısmında islanma var. sizce bu normal bir şey mi

Cevap: Müşteri Temsilcisi
31-01-2016

sayın mehemt şahin; almış olduğunuz tavan kaplama malzemesi enjeksiyonlu olduğu için ısıtılarak şekilleniyor, bundan dolayı terleme yapmaktadır. her hangi bir sıkıntı oluşturmaz.

 

Soru: Beyaz
27-01-2016

Tavanı nasıl hazırla.malıyım

Cevap: Müşteri Temsilcisi
31-01-2016

sayın beyaz; tavan kaplama yapmadan önce tavanda kabaran yerleri temizleyiniz, boyaları kazımaya gerek yok direk uygulama yapınız.

 

Soru: Mutlu Yıldırım
22-01-2016

Tavan boyası ile boyalı yüzeylerde uyglama problem çıkarır mı.boyayı kazımak gerekir mi.yapıştırma için silikon uygunmudur.şimdiden teşekkürler

Cevap: Müşteri Temsilcisi
22-01-2016

sayın mutlu yıldırım; tavan boyasını kazımaya gerekyok, direk uygulama yapılabilir. kaliteli bir silikon yada beyaz mastik ile yapabilirsiniz.

 

Soru: Metin Satar
19-01-2016

Pardon yanlış oldu 4.5 metrekarelik tavana 50x50 strafordan kaç adet gider listede 1.6 tl gözüküyor birim fiyatı ve banyo tavanı kaplıyacağım.hangi yapıştırıcıyı kullanmam gerekiyor

Cevap: Müşteri Temsilcisi
19-01-2016

sayın metin satar; tanesi 1.60 tl olan üründen kolisinde 115 adet vardır, koli açık gitmeyeceği için bölemiyoruz, yeriniz istanbulda ise depo teslim istediğiniz kadar alabilirsiniz. yeriniz istanbul dışı ise tanesi 2.45 tl olanlardan alınız onlarda adetler daha azdır.  desenli tavan kaplama katogorisindedir. kargo dahil adrese teslimdir.

 

Soru: İbrahim Kurnaz
19-01-2016

Selamünaleyküm öncelikle bilgi için teşekkürler evimin tavanı lambri kaplı üzerine dekoratif strafor kaplamak istiyorum bir kaç noktada damlamalar oluyor yapıştırma işleminde nasıl malzemeler kullanmalıyım düzceden selamlar

Cevap: Müşteri Temsilcisi
19-01-2016

sayın ibrahim kurnaz ;aleykumselam, lambiri kaplı olan tavanınıza silikon yada yapıştırma esaslı mastik ile uygulama yapabilirsiniz. ceresit, würth, bostik, 404 markalar olursa daha iyi olur.

 

Soru: Metin Satar
18-01-2016

45 metrekare tavan 50x50 straforu 1,6 tllik olanlar kaç para oluyor

Cevap: Müşteri Temsilcisi
19-01-2016

sayın metin satar; 200 adete yakın gider fakat koliler açık gelmediği için 230 adet almanı gerekiyor, 368 tl adrese teslim kargo dahil yapmaktadır.

 

Soru: Tarık Çelik
17-01-2016

Son olarak olimposta ısı yalıtım,rutubet yalıtım ve nem yalıtımı var aynı olay pres yalıtımda 3 lu olara varmı ornegın ıtalyan kaplamada varmı yoksa sadece rutubet ve ısı yalıtımı mevcut bu cevaptan sonra kafamda soru işaretı kalmayacak tesekkur ederım ve bunu kesınlıkle beyaz mastık ıle yapılacak degılmı

Cevap: Müşteri Temsilcisi
18-01-2016

sayın tarık çelik; ısı yalıtım olarak pres tavan kaplamada da mevcuttur, beyaz mastik ile yapınız, dolgu esaslı değilde yapıştırıcı esaslı olsun, ceresit, bostik, 404, würth, markalar eniyisidir.

 

Soru: Tarık Çelik
16-01-2016

Mrb daha once yardımcı oldunuz bız suan abımın evıı yapmaya karar verdık hatta suan alacagımız urunu sectık sayılırsımdı enjeksiyon tavan kaplama, press tavan kaplama,köpük tavan, stropiyer tavan kaplama bunların arasındakı fark nedır bukadar cesıt yazınca bısey anlayamadık ve mesala ornek olımpos yonca ne guzel genel ozellık yazıyor dıgerlerınde yazmıyor olımpos ozellıgı nem yalıtımı, rutubet yalıtımı , ısı yalıtımı yazılmıs pekı ıtalyan kaplama ozellıgı nedır yardımcı olursanız sevınırım

Cevap: Müşteri Temsilcisi
17-01-2016

sayın tarık çelik;tavan kaplama malzemesi, enjeksiyon olanı desenleri üç boyutlu ve 13 mm, pres baskı tek boyutlu desen ve 8, 10mm kalınlıktadır, stropiyer tavan kaplama da diğer ismidir. yani arasında sadece söylem farkı vardır. her iki modellinde hammaddesi aynıdır. eps köpüktür.

 

Soru: Adil Kocaman
16-01-2016

Bana dis cepe köse tasi fiatlarini e- mail olarak gönderirseniz tesekür ederim slm

Cevap: Müşteri Temsilcisi
17-01-2016

sayın adil kocaman; istemiş olduğunuz köşe taşlarının meretül fiyatı 12 tl dir , kargomuz yoktur, dilerseniz kargo ödemeli adresinize gönderebiliriz.

 

Soru: Yusuf Ak
14-01-2016

Merhaba biz strafor duvar kaplama yapacağız yapıştırıcı olarak ne kullanmamız gerekiyor ve çentik atmak şartmı. yardımcı olursanız seviniriz

Cevap: Müşteri Temsilcisi
14-01-2016

sayın yusuf ak; tavan kaplama malzemesini mastik ile yapınız. ceresit, würh, bostik marka olmalı, isterseniz adresinize kendi toz yapıştırıcısınıda gönderebiliriz. yada depo teslim würth marka mastikte verebiliriz. würth marka mastik adeti 32 tl, 15 metre kare yer yapar, kendi yapıştırıcısı 5 kg 28 tl 18 m2 alan yapar..

 

Soru: Sevim Gök
14-01-2016

Ben 115 tane almak istemiyorum dediginize gore cunku iki odayi ypacam onada en fazla 40 tane gider diye dusunuyorum alirken adet miktarini nasil ayarlicaz

Cevap: Müşteri Temsilcisi
14-01-2016

sayın sevim gök; 32 adet 36 adet ve 44 adet olan kolilerde var, onlardan alabilirsiniz, fakat onlar üç boyutlu olduğundan diğerlerine göre biraz fazla fiyatlıdır.

 

Soru: Samed Bilginer
14-01-2016

Iyi günler. bu ürünü mutfakta uygulamak için alacağım. şuan mutfak tavanının 4te1i rutubet almış durumda. islaklık var. kararmalar mevcut. bu ürünü aldığım zaman direk uygulasam sıkıntı olur mu yoksa ıslak olan kısmın kurumasını mı beklemeliyim. o ıslaklık kış boyunca şiddetli yağmurlardan sonra her daim oluyor. bu üründe, mastik ile yapıştırdıktan sonra rutubet aldığı zaman kalkma,düşme olayı olur mu teşekkürler

Cevap: Müşteri Temsilcisi
14-01-2016

sayın samed bilginer; tavanı kuru bezle sildikten sonra direk uygulama yapabilirsiniz..

 

Soru: Sevim Gök
14-01-2016

ürünleri istenilen adetde mi almaliyiz baska tercih yapilmiyor ben sadece iki odayi yapmak istiyorum cunkü onada an fazla 60 70 adet gidecek ama 115 den basliyo almasi

Cevap: Müşteri Temsilcisi
14-01-2016

sayın sevim gök; ürünleri açık olarak göndermiyoruz deforme olup kırılıyor, isterseniz diğer kolilerde 32,36 adet gibi olanlar var, desenli tavan kaplama katogorisindedir.kargo dahil adrese teslimdir. yeriniz istanbulda ise depo teslim olan ürünlerden alabilirsiniz size daha az maliyetli olur. depo teslimde tanesini 1.30 tl ye alabilirsiniz.

 

Soru: Sevim Gök
13-01-2016

Eni 4 boyu 5 mt olan bi odanin tavanina yapacam kac adet stropiyer tavan kaplamasi malzemesi gider

Cevap: Müşteri Temsilcisi
14-01-2016

sayın sevim gök; fireleri ile beraber 85 adettir.

 

Soru: Halit Cetinkaya
12-01-2016

Selam çatı katı dairem var ısı yalıtım yaptırmak istiyorum bilgi almak için aramanızı bekliycem teşekkürler

Cevap: Müşteri Temsilcisi
12-01-2016

sayın halit cetinkaya;

halit bey strafor tavan kaplaması ısı yalıtım ve nem rubet için uygun olup artı görsellik olarakta dairenize zengin bi görünüm kazandırır   

telefon numaranıza ulasamadık detaylı bilgi vermek için iyi günler saygılar 

Soru: Volkan Cabuk
11-01-2016

Oto yıkama ve pasta cila işiyle ugraşmaktayım dükkanım 2 bölümdür pasta cila yapacagım bölümün fayanslarının uzerine tuğla desenli strafor yaptırmak istiyorum sorum şu : nemden etkilenir mi açma yaparmı yada kolay dağılır mı suyun neminden

Cevap: Müşteri Temsilcisi
11-01-2016

sayın volkan cabuk; nemden rutubetten etkilenmez, ürün kargomuz yoktur dilerseniz kargo karşı ödemeli adresinize gönderebiliriz.

 

Soru: Elif
09-01-2016

Merhaba bizim odanin duvarlari toprak duvar ve bazi yerler inisli cikisli duz degil stropiyer yapmak istiyorum nasil yapabilirim

Cevap: Müşteri Temsilcisi
11-01-2016

sayın elif; sıva alçı malzemesi ile düzeltip dah sonra direk yapıştırıp yspsbilirsiniz.

 

Soru: Cem Balcı
05-01-2016

Ben banyo ve tuvalet tanına kaplatmayı düşünüyorum bunun için öneriniz hangi ürün olur ve kaplama yapılırken hangi yapıştırma malzemesini kullanmalıyım...

Cevap: Müşteri Temsilcisi
05-01-2016

sayın cem balcı; fiyatı 2. 40 olanlaradan alınız mastik ile yapıştırabilirsiniz.

 

Soru: Ahmet Yildirim
03-01-2016

7 katlı bir binanın en üst katındayım ve 125 metre kare. tüm evin tavanını ısı yalıtımını kendim yapacam. sadece boyama ile halledebileceğim , tavana yapıştırılabilir düz yada düze en yalın ısı yalıtım malzemesi olarak ne kullanabilirim. tavan kireçle badanalı ve beton. bunun yanında tavan köşelerinde ne kullanmalıyım. malzemeler küçültmek için ne ile kesilmeli.

Cevap: Müşteri Temsilcisi
04-01-2016

sayın ahmet yildirim;tavan kaplama malzemesini yalıtım olarak verim almak için 11 mm olanlarından alırsanız verimli olacak ve farkı hemen anlarsınız. içerdeki sıcaklığı dışarı vermez. dışarıdaki soğuk havayı da içeri almaz. web sitemizden adrese teslim kargo vardır.

 

Soru: Ahmet Yildirim
03-01-2016

Uygulamaları vidyoya çekmeniz çok iyi olurdu. alacam ve kendim yapacam ama görmediğim için nasıl olacağını bilmiyorum. en iyisi tüm ürünlere ait usta bu ürünü kullanırken vidyo filmler yapın.

Cevap: Müşteri Temsilcisi
04-01-2016

sayın ahmet yildirim; tavan kaplamayı adrensı yüksek olan çeko mastik ile yaoınız.ceresit, bostik, yada würth marka olabilir.  tavan kaplamayı paketten bir adet çıkarın en uzun bölgeye birtane yapıştırın, daha sonra ikinciyi yanına yapıştırın, kenarları sıfır birleşsin akabinde diğerinide yapıştırın, üçüncüden sonra köşeleri ayarlamak için ikinci sırayıda gelin böylelikle köşeleri sıfır olacak şekilde devam ediniz. bir adet maket bıçağı ile kaplamayı çok kolay kesebilirsiniz, eğer kartonpiyer kenarlarda varsa kesik olan bölümlerede web sitemizden 4x 2 ebatlarında çıta alarak tavan kaplama bittikten sonra beyaz mastik ile devam ediniz. tavan kaplamayı beyaz mastik ile yapınız boyamaya gerek yok ürün tam beyaz olarak gelmektedir. boya yapacam derseniz su bazlı boyalar ile boyayınız..

 

Soru: Mahmut
03-01-2016

Evim en üst kattır su damlaması yok fakat bazı odalarda nemlenme oluyor tavan kaplama yapsam düşme olurmu evim ısı kaybı oluyor tamamını tavan kaplama yapsam ısıda fark edermi

Cevap: Müşteri Temsilcisi
04-01-2016

sayın mahmut;tavan kaplama malzemesi, ısı yalıtımlı nem rutubet yalıtımlıdır, içerdeki sıcak havayı dışarı vermez uygulama yapıldığında hemen fark edecektir. bu ürünü würth, bostik yada ceresit marka çekomastik ile yapınız bu malzemelerin tutunma gücü yüksektir. tavanı temizleyip uygulama yapabilirsiniz, boya yapmaya gerek yoktur ürün tam beyaz olarak adresinize gelmektedir. boya yapacaksanız su bazlı boya kullanınız solven boya malzemeye olmaz,

 

Soru: Uğur Colak
03-01-2016

Merhaba . benim evim çatı katı olduğu için tavan beton tavan yapamadık şuan sadece tavan yanı omurgalar çakılmış durumda. bu desenli köpükleri uygulamak yapisacagi orda tutunacagi nasıl bir zemin hazirlamam gerekir tahta caksam yada pvc lambiri caksam ustune yapisirmi : tesekkur ederim

Cevap: Müşteri Temsilcisi
03-01-2016

sayın uğur colak; tavana kaplama yapacaksanız en iyisi yeşil suya dayanıklı alçıpan yapınız ve üzerine bu tavan kaplamadan yaparsanız maliyet olarakta daha uygun olur.tavan kaplama malzemesi 1 metre kareye 4 adet gitmektedir. kaç metre kare var ise dört ile çarparsanız tavan kaplama malzemesinin nekadar gideceği belli olur. tavan kaplama malzemesini kaliteli olan mastiklerden yapınız aynı zamanda isterseniz boyaya bilirsiniz iki buçuk metre kareye bir mastik gitmektedir.

 

Soru: Ramazan Ün
31-12-2015

Merhaba 50m2 evim için 11mm olan tavan yalıtım köpüğü ve kenarlıkları 5 adette avize kartonpiyeri ,toplam kullanılacak adet ve fiyat alabilirmiyim uygun ve desenli fiyatı lütfen

Cevap: Müşteri Temsilcisi
31-12-2015

sayın ramazan ün;tavan kaplama malzemelerini koli olarak alabilirsiniz. 50 m2 için 200 adet gitmektedir. kaplayacağınız alana en yakın koli adetlerini seçerek alabilrisiniz.

Soru: Şafak
29-12-2015

Merhaba, 3 katlı bir evde yasıyoruz. giriş kati sadce yaz aylarında kullaniyoruz. kışın 2 ve 3. katı kullaniyoruz. ancak 1. katta herhangi bir ısinma sistemi olmadığı için kışın -10 dereceye kadar düşüyor. dolasıyla 2. katın zemini çok soğuk oluyor. dijital ısı ölçer ile ölçtüğümde duvarlar 21 derece zemin 10 derce civarlarında. 1. katın tavanina hangi ürünü uygulamaliyım ve bu ürünü ne ile yapıştırmalıyım uygulama yapip sıva ve boyayı yazın yaptırmamın bi mahsuru olurmu teşekkürler

Cevap: Müşteri Temsilcisi
29-12-2015

sayın şafak;

mantolamada ısı yalıtımı verimi almak için 3cm taş yünü ısı yalıtım levhası kullanmak gerekir. bu ısı yalıtım levhası %65-%70 oranında enerji tasarrufu sağlamaktadır. bu ürünü elyaflı levha yapıştırıcısı ile yapıştırabilirsiniz. bu levhaya dübel atmak gerekmez. daha sonra bu lavhanın üzerini fileli sıva ile sıvadıktan sonra dilerseniz dekoratif ve tekrar yalıtım amaçlı tavan kaplama malzemesi kullanabilirsiniz ya da direk olarak sıva alçı ve boya ile yapabilirsiniz.

bu uygulama maliyet olarak yüksek olabilir fakat, yalıtım açısından mükemmeldir. maliyeti düşük uygulaması kolay bir ürün yapmak istiyorum dediğinizde ise tavan kaplama malzemesinin enjeksiyonlu olanından 50x50cm ebatlarında kargo ve kdv dahil viptavankaplama.com'dan temin edebilirsiniz. bu tavan kaplama uygulamasını da kendi yapıştırıcısı ile yapıştırmak daha uygun olacaktır. bu tavan kaplama malzemesi %25-%30 enerji tasarrufu sağlamaktadır.

Soru: Esma Elmacı
29-12-2015

Benim evime tavan olan bölümlerin tümüne gizli ışık bantlı uygulama yapılacak, sizin resimlerde olduğu gibi yada ona yakın daha değişik olarak, evim beylidüzünde yardımcı olursanız memnun olurum yılbaşından hemen sonra yaptırmayı düşünüyorum.. evim85m2

Cevap: Müşteri Temsilcisi
29-12-2015

sayın esma elmacı; tavan larınıza ışıklı bant uygulaması için adrese gelip keşif yapılması gerekmektedir. en kısa zamanda size bilgi verilecektir.

Soru: Dilara
28-12-2015

Merhaba dilara ben..bugun sabaha karsi tavandaki strafor kaplamalarimdan 4 tanesi dustu sorum sadece bu bolgeyi tamir etmem yeterlimi yoksa tavanin tamaminimi elden gecirmeliyim

Cevap: Müşteri Temsilcisi
28-12-2015

sayın dilara; tavan kaplama malzemelerinden yıllarca verim alabilmek için aderansı yüksek yapıştırıcılar ile montaj yaptırınız. ürünlerin yapıştırmalarını, würth, ceresit, bostik marka lar ile yapınız..

Soru: Ümit Aslihak
27-12-2015

Merhaba, yatak odalarımız kuzey cephe ve çatının altı.dışarıdan ısı yalıtımı yaptırma şansımız yok, ancak içeriden yaptırabiliriz. odalarda nem ve küf var, ve soğuk oluyor. nem, küf ve soğuğu önlemek için en iyi çözüm ne olabilir teşekkürler, iyi günler.

Cevap: Müşteri Temsilcisi
27-12-2015

sayın ümit aslihak; kuzey cephelerde yalıtım amaçlı verim almak için, viptavan kaplama.com da bulunan 2cm olan köpük tavan kaplama katagorisine girerseniz oradan alabilirsiniz. ürünü arama yerinden alanya , side , kaş diye yazarsanız bulabilirsiniz.

Soru: Muzaffer Sarikurt
21-12-2015

Tavan iyi gunler ben isvecten yaziyorum deneme amacli tavan kaplama yapacaim urun kod1118 - 50m kare kac adet almam lazim birde ben sali gunu istanbula gelecegim otele gönderirmisiniz ayrica kartonu buyukmu ucakla getirecegim agirligi ve fiyati bildirseniz cok memun olurum saygilarla

Cevap: Müşteri Temsilcisi
21-12-2015

sayın muzaffer sarikurt; tavan kaplamamalzemesi size 228 adet lazımdır. bu kaplama fiyatı adrese teslim 505 tl tutmaktadır. kolilerin aebatları 52x52x52 ölçülerindedir. toplam 6 koli olarak gelecektir. ağırlık olarak 3-3.5 kg civarındadır. adres bilgilerinizi web üzerinden girip satın alabilirsiniz ist ve illere istenilen yere kadar kargo getirmektedir.

Soru: Tarık Celik
20-12-2015

Mrb lütfen yardımcı olun evim 80 m2 ben olimpos yonca desenli tavan kaplaması almak istiyorum kaç adet almam gerekiyor ve kaç adet yapıştırıcı almam gerekiyor birde markası evimiz 2 katlı ben ikinci katındayım ustumuz çatı etrafı tahtalarla kaplı bütün odalardaki tavan rutubet oldu kaplama yaptıktan sonra yine rutubet olurmu yoksa rutubeti kesermi şimdiden tesekkur ederim cevaplarınız icin

Cevap: Müşteri Temsilcisi
21-12-2015

sayın tarık celik; tavan kaplama malzemesi nem rutubet yalıtımlıdır. tavandaki kararmaları geçirmez ısı yalıtımı sağlar dışarıdaki soğu havayı içeri almaz, sıcak havayı dışarı çıkarmaz. size 80 metre kare için 324 adet olimpos gitmektedir. 9 koli yapmaktadır. uygulamayı kaliteli mastik ile silikon tabancası kullanarak yapabilirsiniz. ürünün arka bölümüne fındık büyüklüğü kadar eşit dağıtırsanız işlem tamam olur. 80 metre kareye gidecek mastik miktarı 33 adettir mastikleri yapı market ve nalburlardan temin edebilirsiniz. tanesi 3- yada 4 tl civarıdır. alacağınız olimpos tavan kaplama malzemesinin adrese teslim fiyatı ise:776 tl tutmaktadır. bilgilerinizi viptavankaplama.com adresinden girerek ürünü isteyebilirsiniz. 3 iş gününde adrese gelmektedir.

Soru: Davut Kızmaz
20-12-2015

Stropiyerlerin ortalama dansiteleri nedir

Cevap: Müşteri Temsilcisi
21-12-2015

sayın davut kızmaz;stropiyer kartonpiiyer 32 dns tavan kaplamalar 18 dnsdir.

Soru: Erkam Halis
16-12-2015

Merhaba lar, oturduğum evde yatak odası apartman girişinin tam üstünde kalıyor.dolayısıyla evi isitiyorum ama yatak odası 5-10 derece kadar daha soğuk.ev içinde 4 mevsimi yaşıyoruz.apartman girişinin tavanına tavan kaplama yapsam problemim hallolur mu hangi özelliklerde kaplama yapsam daha uygun olur ve sorunum için başka çözüm öneriniz olur mu tesekkurler

Cevap: Müşteri Temsilcisi
17-12-2015

sayın erkam halis;tavan yalıtımın dan verim almak için giriş kata 3cm beyaz eps uygulatın daha sonra üzerine tavan kaplama malzemelerinden uygulatırsanız çok verimli olacaktır. daire içierisinde yalıtım tasarrufu yapmış olut ve sıcaklığın dışarıya çıkmasını önlemiş olursunuz.

Soru: Burcu Ayaz
15-12-2015

Bizde tavanımızı kapladık önce alçı ile fakat parçalar düştü daha sonra çekomastik ile kapladık tekrar dökülmeye başladı.evimizde akvaryum var bizim onun neminden kaynaklandığını düşünüyoruz.sizce gerçek sebep nedir. bize bununla ilgili ne yapmamız konusunda bilgi verirseniz sevinirim. şimdiden teşekkürler.

Cevap: Müşteri Temsilcisi
15-12-2015

sayın burcu ayaz;

düşen tavan kaplamaları size vereceğimiz marka ve modelde yapıştırıcı ile yapıştırırsanız hiç bir kalmaz. würt marka kartuş mastiklerden kullanın. sıvayı kopararak çıkarmanız gerekir. çok sağlamdır. hayırlı günler dileriz.

Soru: Cemalettin Uğurlu
14-12-2015

Sn: firma yetkilisi ben işyeri tavanımı alçıpan tavan yaptıracağım işyerim 130 m2 civarı bu alçıpan tavan fiyatlarını öğrenmek istiyorum, şu anda ancak gece çalışma yapılabilir, led ışklı olacak yinede fikirlere açığım. daha önce alçıpan tavan yaptırdığım firma vardı fakat istediğim şekilde olmadı ucuz yollu bir uygullama yapıldı, bu yüzden ben daha lüx bir uygulama istiyorum benim yerim ist. sarıyerde keşif için adres bilgilerimi iletişim bölümüne gönderdim hayırlı günler..

Cevap: Müşteri Temsilcisi
14-12-2015

sayın cemalettin uğurlu; alçıpan tavan uygulaması yapmaktayız iletişim bilgileriniz bizde mevcut  sizine irtibata geçilecektir.

Soru: Taner Unlu
13-12-2015

Burhan bey benim evim 5. kat ve cati yok asiri terleme ve kuf yapiyor urunuunzu kullanmayi düşünüyorum ama ileride terlemeden dolayi sarkma yaparmi endişesi var bilgilendirir seniz sevinirim saygilar

Cevap: Müşteri Temsilcisi
13-12-2015

sayın taner unlu;eps tavan kaplama ürünü, nem rutubet yalıtımı, küf yalıtımı ve terlemelere karşı üretilmiştir. bu üründe tam verim alabilmek için alt yapıştırma ürününü aderansı yüksek olan mastik ile yapıştırdığınızda uzun süre kullanabiirsiniz, mesela en az 7- 8 yıl teraslarda ve çekme kat çatılarda soğuk havalarda terleme çok olur bunun sebebi ise : dışardaki soğuk hava ve içerdeki sıcak hava ile çakıştığında ortada bir terleme oluşur ve tavanlara siyahlaşma meydana getirir. tavan kaplama malzemesi hem dekor amaçlıdır, hemde bu etkenlere karşı üretildiğinden uygulama yapıldığında farkı anlayacaksınız. eğer hem terleme ve hemde yalıtım yapmak istiyorsanız, web sitemizde tanesi 2.36 tl olan enjeksiyon baskılıdan alırsanız daha çok verim alırsınız. 

not: tavan kaplama malzemesini beyaz mastik ile ve ceresit , 404, yada en iyisi olan würth marka ile yapiniz.

Soru: Metin Dertsiz
11-12-2015

Merhaba evim daha1 yıllık bir dubleks güney cephe tamamen güneş alıyor. yazları sıcaktan duramıyoruz kışları da soğuk olurmu acaba. tavanda yalıtım malzemeleri var mavi sünger şeklinde sanırım, tavanda bi yerde hasar vardı orada gördüm. bu sorundan kurtulmak için bi çözüm varmı

Cevap: Müşteri Temsilcisi
13-12-2015

sayın metin dertsiz; evinizin güney cephesi daha çok yaz aylarında sıkıntılı olur. kış aylarındada soğuk olur fakat kuzey cephe kadar değil, bunların ikisine birden çözüm bulmak için  beyaz 3cm lik eps levha ile hem montaj hemde sıva boya yaptırarak sorunu kökten hal etmiş olursunuz.

Soru: C.k
04-12-2015

Merhaba eve kat kaloriferi taktırdım şu anda tavanlarda terleme ve küflenme meydana geldi buna ne önerirsiniz.

Cevap: Müşteri Temsilcisi
04-12-2015

sayın c.k;

press baskılı tavan kaplamalardan yaptırmanız rutubeti ve nemi keser. yardımcı olması amacıyla aşağıda linki paylaşıyorum.

viptavankaplama.com/stropiyer-tavan-kaplama

Soru: Trn K
01-12-2015

Iyi günler bizim binada ısı yalıtımı var parkenin altındada ısı yalıtımı var ama genede ısı noktasında sıkıntı yaşıyoruz son katta oturuyoruz binanın çatısı yok bende tavana ısı yalıtımı yapmak istiyorum ısı noktasında verimi nasıl olur ve hangi ürünü kulanmalıyım

Cevap: Müşteri Temsilcisi
02-12-2015

sayın trn k;

enjeksiyonlu tavan kaplamalar 13mm kalınlığındadır ve ısı yalıtımı için en ideal üründür. desenli tavan kaplama kategorisinde bulabilirsiniz. genelde çatı katlarında ve ters dublekslerde bu ürünü tavsiye ediyoruz. uygulamadan sonra ısı yalıtımını farkedecesiniz. 

başka sorunuz olur ise çekinmeden sorabilirsiniz.

Soru: Mustafa Özyurt
29-11-2015

Merhaba, ufak bir banyom var, tavanını ürünlerinizden biriyle kaplamayı planlıyorum. sitenizdeki tavan kaplamalarının hepsini banyoda da kullanabilir miyim yoksa sadece banyo tavan kaplaması yazalardan mı seçmek zorundayım teşekkürler / iyi çalışmalar

Cevap: Müşteri Temsilcisi
30-11-2015

sayın mustafa özyurt;

dilediğiniz tavan kaplamasını dilediğiniz yerde kullanabilirsiniz. özellikle banyo tavan kaplama yazan ürünü yapacaksınız diye bir şey söz konusu değil. müşteriler banyo tavan kaplaması aradığında bulabilsinler diye isim öyle yazılmış. 

başka sorunuz olursa çekinmeden sorabilirsiniz.

Soru: Saban Vardogan
25-11-2015

Kocaeli izmit merkezde oturuyorum satış bayiniz varmi

Cevap: Müşteri Temsilcisi
25-11-2015

sayın saban vardogan;

satış bayimiz bölgesel ofis olarak yok fakat tüm türkiye'ye kargo ve kdv dahil sevk ediyoruz.

hayırlı günler dileriz.

Soru: Adnan Göbeklioğlu
22-11-2015

Bustraforları 80tane falan alabilirmiyiz adet sayısını biraz düşürseniz

Cevap: Müşteri Temsilcisi
22-11-2015

sayın adnan göbeklioğlu;ürünlerimiz kargo ile kolilerde gelmektedir, kolileri açamıyoruz, kırılma ve deforme oldukları için direk koli olarak gelmektedir. 

Soru: Hasan Dursun
19-11-2015

Merhaba ,oturduğum odanın üstü teras acaba desenli strafor lardan yaptırsak ısı için faydası olurmu ev ısınmıyor

Cevap: Müşteri Temsilcisi
20-11-2015

sayın hasan dursun ;

eps malzemeden üretilen tavan kaplamalar, nem ve rutubet yalıtımının yanı sıra ısı yalıtımı da sağlamaktadır. dış cephe mantolamada kullanılan ürünün iç dekorasyona göre üretilmiş halidir. fakat ısı yalıtımı için 13mm olan ürünlerden almanız gerekir. 8mm olan ürünlerin yalıtımı daha azdır.

(not: yapıştırıcı olarak kesinlikle alçı vb toz ürünler kullanmayınız.)

Soru: Onur Bayrak
08-11-2015

Merhaba, en üst katda oturuyorum.ayrıca ev hiç güneş almıyor.sadece dış cepheden yalıtım yapıldı.tavanı da yalıtmak istiyoruz.isı yalıtım levhalarına strafor tavan kaplama paneli ile yapıştırıp tavana monte etsem fayda eder mi hiç sıva yapmama da gerek kalmaz

Cevap: Müşteri Temsilcisi
08-11-2015

sayın onur bayrak;

desenli tavan kaplama kategorisindeki ürünler enjeksiyonlu oyup 13mm kalınlıkla ve yalıtım olarak en ideal ürünlerdendir. soğuk ve sıcak geçirgenliği olmadığı için soğuk olan çatı katları ve ters dubleks olan yerlere tavsiye ediyoruz. 

tavan düz ise yapıştırıcı olarak yapıştırıcı esaslı akrilik beyaz mastik kullanmanız gerekmektedir. alçı kesinlikle kullanmayınız. çünkü; yapıştırma özelliği olmadığından, kuruduğu zaman en ufak titreşimde eps den kopmaktadır. daha detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

Soru: Neval Koc
06-11-2015

çatı katı hem ısı hem nem için duvara ve tavana yapılacak.kalınlıklarını yazmamışsınız fiyat farkının sebebi kalınlık farklılıgı mıdır.izmir de bayii var mı görebileceğimiz.

Cevap: Müşteri Temsilcisi
07-11-2015

sayın neval koc;ürünlerimiz iki çeşittir, 11 mm ve 8 mm kalınlıklarda fiyat farkları da bu sebeptendir. dilerseniz kargo dahil olarak adresinize gönderebiliriz.

burhan kaya

 

Soru: Nezahat Kayişkanat
06-11-2015

Merhaba.hatay antakya da şubeniz varmı

Cevap: Müşteri Temsilcisi
06-11-2015

sayın nezahat kayişkanat;

hatay antakya'da şubemiz yok. fakat internet üzerinden online sipariş verebilirsiniz. kargo ve kdv dahil olarak fiyatlar nettir. sepet tutarından başka ücret ödemenize gerek yok.

hayırlı günler dileriz.

Soru: Aydın Birer
27-10-2015

Tavan kaplama çıtaları kaç metredir. çıtaolarak satılıyor herhalde.

Cevap: Müşteri Temsilcisi
27-10-2015

sayın aydın biçer,

tavan kaplamalar 50x50cm dir. çıtalar boy olarak satılır ve 2m olarak üretilmektedir. daha detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

Soru: Bulent
25-10-2015

Bu hizmeti vermeniz çok iyi, evimin tavanına strafor stropier hangisi bilmiyorum ondan uygulattım fakat işçilik hatası muhtemelen bazı plakalar tavanı bırakıyor kontrol ettim sadece plaka düşüyor ve plakalar arası boşluk var düşmek üzere olan plakaları nasıl kendim yapıştırabilirim

Cevap: Müşteri Temsilcisi
25-10-2015

sn: bülent bey dairenizde stropiyer (kartonpiyer) uygulaması yaptırdınız da dökülme yapıyorsa eğer, stropiyerleri mastik ile alt ve üstlerine çekip doldurunuz. tavanlarınızda tavan kaplama yaptırdıysanız eğer kopma olan yada kopmak üzere olan tavan kaplamasını köşe bölümünden hafif esnetip açarak, içerisine mastik doldurunuz ve bastırıp yapıştırınız. tavan kaplama malzemesinin uygulamasında açık olan bölümlerede mastik ile dolgu yapabilirsiniz. bu şekilde yapılacak uygulamada sağlıklı olacaktır. mastik kullanırken beyaz olanı alınız. ceresit, bostik ve ya 404 markaları var ise öncelik olarak bunlardan almanız işinizi daha sağlam yapacaktır. ilginize teşekkür ederiz.

Soru: Melis Akturk
25-10-2015

Kapıda ödeme varmı

Cevap: Müşteri Temsilcisi
25-10-2015

sn: melis aktürk, tavan kaplama ürün siparişi yapıldığında ödeme naki tolaraka alındıktan sonra kargo çıkmaktadır. günde iki sefer kargo çıkmaktadır. gündüz 10 kargosu ve 15 kargosudur. yurtiçi kargo ve sürat kargo ile gelmektedir. kargo 3 gün içinde adreste olmaktadır. kapıda ödeme sistemimiz malesef yotur. ilginize şimdiden teşekkür ederiz.

burhan kaya

viptavan kaplama sis.

Soru: Sari Ye Aslan
25-10-2015

Soba borusu ile köpükler arasinda nekadar mesafe olmalıdır

Cevap: Müşteri Temsilcisi
25-10-2015

sn: sariye aslan tavan kaplama malzemesinin enjeksiyon baskı olanlanlarından, yani 2.36 olanlarından alırsanız, soba borusunun sıcaklığı 50 - 60 cm uzaklıkta olması yeterli olacaktır. tavan kaplama ısı dan etkilenir fakat bu mesafe de etkilenmeyecektir.

Soru: Elio Cittone
22-10-2015

Israile 2 tane koli istiyorsam koli dahil fiyat ne olabilir bu urun perde stopyeri olarak da kulanilabilir mi

Cevap: Müşteri Temsilcisi
22-10-2015

sayın cittone,

israile ve yurt dışına kargomuz yoktur. yakın zamanda yurt dışına kargo işlemlerni yapacağız şayet kesin değil. istanbul'dan veya türkiye'nin her yerine kargo yapmaktayız. dilerseniz oralara ulaştırabiliriz. 

bu ürünü perdelik olarak kullanabilirsiniz. sadece aderansı yüksek yani tutunma gücü yüksek bir yapıştırıcı ile uygulatabilirsiniz. uygulamada beyaz mastik kullanınız. (ceresit, 404 yada bostik marka olabilir.)

burhan kaya +90542 242 3435

Soru: Izzet Erdoğan
20-10-2015

Bergama 5002 model stropiyer tavan kaplama ürününüzün ebatları 50cm*50cm*0,8 cm mi dir 4,95*4,95*8 nedir yani kaç adedi 1m2 dirselamlar hayırlı işler.

Cevap: Müşteri Temsilcisi
20-10-2015

sayın izzet bey,

tavan kaplama ölçüleri 50cm*50cm*8mm dir. 4 adedi 1m² alan kaplamaktadır. 

hayırlı günler dileriz.

Soru: Özgür Çakır
11-10-2015

şu anda tavan kaplamalarında kargo dahilmi bana mı ait istanbul kadıköye 10 metrekarelik bir sipariş versem kaça gelir kargo bana aitse

Cevap: Müşteri Temsilcisi
11-10-2015

sayın özgür çakır,

tavan kaplamalar kategorilerde görülen fiyatlarıyla tüm türkiye'ye kargo ve kdv dahil fiyatlardır. ekstra kargo ücreti ödemiyorsunuz. istenilen adetler yerine koli adetleri geçerlidir. 4 adedi 1m2 alan kaplamaktadır. stropiyer tavan kaplamalarda 115 adet vardır yani ortalama 57m2 alan kaplamaktadır. desenli tavan kaplamalarda ise koli içi adetler 32 adet(8m2), 36 adet(9m2), 38 adet(9m2) ve 44 adet(11m2) olarak değişmektedir.

koliyi bölemediğimiz için bu adetlerden beğendiğiniz deseni sepete ekleyin ve siparişi adım adım tamamlayın. nakit ödemelerde %5 indirim sepete yansıyacaktır.

hayırlı günler dileriz.

Soru: Barış Öz
05-10-2015

Mağazanız nerde acaba oraya gelip bakıp alsak olurmu

Cevap: Müşteri Temsilcisi
06-10-2015

sayın barış öz,

mağazamız; pınartepe mh., turgut özal caddesi, no:15 büyükçekmece adresindedir. fakat büyükçekmeceye kadar gitmeyiniz. resim olarak yol tarifleri iletişim bölümünde mevcut. aşağıdaki linke tıklarsanız görsellere ulaşabilirsiniz.

yol tarifi : https://www.viptavankaplama.com/iletisim.html

Soru: Mustafa Erdoğan
01-10-2015

Evim üst kattan su alıyor (üst kat terasdir) tavan kaplaması yapsam üstten su almasını engelleyebilirmiyim

Cevap: Müşteri Temsilcisi
02-10-2015

sn: mustafa bey tavan kaplama malzemesi su yalıtımı yapmaz, tavan kaplama malzemesi su geçirmez fakat yapıştırma malzemesi suya dayanıklı olmadığı için dökülme yapar. bu nedenle teras katına çift bileşenli %100 su yalıtım malzemesi kullanmalısınız. bu ürün kalekim marka yada isonem marka olarakta satılmaktadır. tavan kaplama malzemesi ısı yalıtım ve nem rutubet yalıtımı yapmaktadır.

saygılarımızla

burhan kaya

Soru: Mutlu Altun
01-10-2015

Ardaşlar boyalı kontra plak üzerine strafor kaplama yapmak istiyorum ama yapıştırmadan silikon mastik kullanırsak 40mmlik strafor tavana yapıştırabilirmiyim yardımcı olursanız memnun olurum bunun için 20 adet silikon sipariş ettim silikonlar elimde patlamasına şimdiden teşekkür ederim

Cevap: Müşteri Temsilcisi
01-10-2015

sayın mutlu bey,

tavan kaplama ve strafor ürünlerini silikon ile yapıştırmanızda bir sakınca yoktur. en uygun olanıda odur.

hayırlı günler dileriz

Soru: Olcay Özkar
28-09-2015

Sobalı evde soba borusuna bi karış mesafede ısıdan dolayı tavan kaplama zarar görürmü ezilp büzülürmü ,yanarmı kısaca teklikesi varmı cevaplarsanız sevinirim

Cevap: Müşteri Temsilcisi
30-09-2015

sayın olcay özkar,

tavan kaplama ürünleri eps malzemeden üretilmiştir. alev almaz ve alev yürütmez. fakat tarif ettiğiniz gibi yakın olursa içe doğru eriyip çökme yapar. xps malzeme olmadığı için gaz üretmez. eps malzemeler buharla şişirilir, xps malzeme ise gazla şişirilir. sağlık açısından eps ürünlerinin bir zararı yoktur.

hayırlı günler dileriz.

Soru: Ibrahim Taşpınar
15-09-2015

Merhaba ben esenyurt a yazıyorum benim 100 metrekare tavan kaplama yaptırmam gerekiyor falez 1118 ürünü kullanmak istiyorum ayrıca : 12 cm stropiyer perdelikte 10 metre lazım kendim uyğulamak istiyorum yapıştırıcı olarak acemiler için ne önerirsiniz eve teslimatlı maliyatını yazabilirmisiniz teşekkürler

Cevap: Müşteri Temsilcisi
16-09-2015

sayın ibrahim taşpınar;

100m2 falez tavan kaplama ürünü kargo ve kdv dahil 927tl'dir. 12cm perdelik yazmışsınız fakat stropiyer hakkında bilgi vermemişsiniz. stropiyer kartonpiyer de olacakmı yoksa sadece perdelikmi istiyorsunuz, ayrıntılı olarak yazarsanız net bir fiyat çıkarmış oluruz. uygulama için 0212 876 8878 nolu telefon ile iletişime geçebilirsiniz.

Soru: Mahmut Bidis
06-09-2015

üst katta oturuyorum rutubet için hazır yapıştırıcı mı yoksa slikon yapıştırıcı mı tavsiye edersiniz

Cevap: Müşteri Temsilcisi
06-09-2015

sayın mahmut bidis;

tavan kaplama ürünlerini yapıştırmak için alçı ve alçı türü ürünleri tavsiye etmiyoruz. düz olmayan duvar ve tavanlarda en ufak esnemede kırılmalara yol açabiliyor. en sağlam olanı beyaz akrilik mastik. mastik ile yapıştırırsanız daha faydalı olacaktır.

hayırlı günler dileriz.

Soru: Arafat Demir
28-08-2015

Merhabalar yaklaşık 16 metrekare kireç boyalı tavan ile yaklaşık 17.5 metrekare duvar uygulaması yapmak istiyorum önerileriniz ne olur duvar için ve tavan için özellikle yapıştırmada kullanılacak malzeme için

Cevap: Müşteri Temsilcisi
30-08-2015

sayın arafat demir;

tavan kaplama modellerinde üç boyutlu olan yani fiyatı 2,36tl olan ürünlerden tavana kaplayabilirsiniz. duvarlar için ise tuğla desenli kaplama, hasır desenli kaplama veya falez desenli kaplamaları kullanabilirsiniz. bu alanların yapıştırmasında çekomastik kullanınız. (beyaz olanından) ayrıca tavan kaplamayı kendiniz yapacaksanız; kaplama malzemesinin altına bölgesel olarak fındık büyüklüğünde mastik sürerek uygulama yapabilirsiniz. ana sayfada ürünlerin bölümünde tavan kaplama resimlerini göstermektedir. (hasır desenli kaplamada görebilirsiniz.)

saygılarımızla;

burhan kaya

Soru: Ahmet Yildirim
24-08-2015

Merhabalar 4 katlı apartmanın en üst katında oturuyorum bina daha 1 yıllık yeni bir bina. güney cepheye bakması ve en üst katta olması sebebiyle evim yazın çok ısınıyor. çatıda izolasyon var tavana içten ne yaparsam bu sıcaklıktan kurtulurum

Cevap: Müşteri Temsilcisi
25-08-2015

sn: ahmet bey tavan kaplama malzemesi yalıtım amaçlıdır. özellikle çatılarda,en üst katlarda kullanacaksanız( 2- cm 3cm) beyaz eps yapılacak, daha sonra bu tavan kaplama malzemesinden yaparsanız çok faydalı olacaktır. yaz ve kış aylarında tavan kaplama malzemesinin farkı hemen hissedilir.

saygılarımızla

burhan kaya

satış ve uygulama

 

Soru: Hakan Kaleli
19-08-2015

Yapıştırma için 2 - 3 seçenek vermişsiniz ama ben karar veremedim. tavanım alçıdır, en sağlam hanği malzeme ile yapıştırma yapabilirim. hangisi daha uzun ömürlü olur. teşekkürler.

Cevap: Müşteri Temsilcisi
20-08-2015

sayın hakan bey,

tavan kaplama alçı ile de yapıştırılır, fakat dayanıklı olmaz. zamanla kırılmalar oluyor ve sarkma oluyor. en sağlam yolu yapıştırıcı esaslı mastiktir. tavsiyemiz bu yönde olur.

hayırlı günler dileriz.

Soru: Mevlüt Çalişkan
13-08-2015

Merhaba, tavan kaplaması, lambiri tavan üzerine yapılabilir mi avantajı veya dezavantajı olur mu lambiri tavana uyguladığımızı farzedersen tekrar lambiriye geri dönülebilir mi teşekkür ederim.

Cevap: Müşteri Temsilcisi
13-08-2015

sayın mevlüt bey,

tavan kaplama uygulaması lambiri tavan üzerine olur. yapışma mukavemeti daha sağlam olur. lambiri tavana tekrar geri dönüş yapmak isterseniz, kaplamayı tekrar sökmeniz yeterlidir. fakat tavanda yapıştırıcının izleri kalabilir. bunun için zımpara yaptırarak tekrar cilalayıp kullanabilirsiniz. hiçbir zararı olmaz. 

zaten tavan kaplama plakasının arkasına yapıştırıcı esaslı mastik kullanmanız gerekmektedir, dolgu esaslı değil. bu mastiği misket büyüklüğü kadar köşelere ve orta kısma sürerseniz, söktüğünüz zamanda fazla iz yapmaz.

hayırlı günler dileriz.

Soru: Enes
11-08-2015

Tavan kaplamayı yaptıktan sonra aynı mastik yapıştırıcı ile stropiyeri de yapıştırmamız mümkün mü ben bu uygulamayı banyoya yapmak istiyorum. stropiyerin bir köşesi seramiğin üzerine geliyor. bu yapıştırıcı seramiğe de tutunur mu acaba tutunmaz ise hangi yapıştırıcıyı kullanmamı tavsiye edersiniz şimdiden teşekkürler..

Cevap: Müşteri Temsilcisi
12-08-2015

sayın enes bey;

tavan kaplama uygulamasını ve stropiyer kartonpiyer uygulamasını yapıştırıcı esaslı mastik ile yapıştırıyorsunuz. aynı yapıştırıcı esaslı mastik ile seramik üzerine uygulama yapabilirsiniz. herhangi bir sorun olmaz. çünki bizde aynı şekilde yapıyoruz ve hiç bir sorun yaşamadık, askine daha sağlam oluyor.

hayırlı günler dileriz.

Soru: Ahmet Sonat
04-08-2015

Açık terasım var.apt sakinleri izolasyon yaptırmaya yanaşmıyor .yazın aşırı sıcak oluyor."mersin anamur"içerden ne yapabilirimemekli bütçesine uygun...

Cevap: Müşteri Temsilcisi
04-08-2015

sayın ahmet bey,

tavan kaplama malzemesi sıcak bölgelerde hissedilir derecede yalıtım yapar. bütçenize uygun olarak tane fiyatı 2.36tl olan ürünlerden alabilirsiniz. sitemizde ürünler, kargo kdv dahil adrese teslimdir. ürünümüz size antalya fabrikamızdan gelecektir. 

saygılarımla

Soru: Selçuk
09-07-2015

Merhaba perdelik modelinizi koridorda da kullanabilir miyim , eğer kullanabiirsem 120 metre ihtiyacım var, ankara etimesguta "12 lik stropiyer perdelik" ürünü kaç liraya gönderebilir siniz

Cevap: Müşteri Temsilcisi
10-07-2015

sayın selçuk bey,

perdelikler stropiyerin cam üstüne gelen kısımlarında kullanılmaktadır. farklı bir şekil yapmak istiyorsanız olabilir. ürünlerin tamamı koli bazlı kargo ve kdv dahil olarak satılmaktadır. m² olarak bölemiyoruz. 1 adet 2m olarak hesaplayınız.

hayırlı günler dileriz.

Soru: Ali Osman Balı
19-06-2015

Merhabalar telefonla sipariş verebilirmiyiz. ayrıca kapıda kart çekim yapılıyormu. en geç kaç günde teslim alabiliriz. kolaygelsin

Cevap: Müşteri Temsilcisi
19-06-2015

sayın ali osman balı,

telefon ile siparişlerinizi alabiliriz. fakat kredi kartı ile ödeme yapmak isterseniz güvenliğiniz açısından kendiniz yapmanız daha iyi olacaktır. havale ile ödeme yapmak isterseniz %5 indirim yapılmaktadır. kapıda ödeme sistemimiz yoktur.

fiyatlar kargo ve kdv dahildir. kargo ise 3 gün içerisinde adrese teslim edilmektedir.

hayırlı günler dileriz.

Soru: Saygın Aydin
16-06-2015

Merhaba.bu üründen 200 adet alma imkanımız var mıdır

Cevap: Müşteri Temsilcisi
17-06-2015

sayın saygın aydın,

kapadokya tavan kaplama malzemesini 200 adet olarak koliyi bölemiyoruz. bunun yerine 115'li 2 adet koli yani 230 adet satın alabilirsiniz. uygulama esnasında fireleride hesaplarsanız daha faydalı olacaktır. kredi kartı ile 9 aya varan taksitle satın alabilir ya da nakit havale yaparak %5 indirimden faydalanabilirsiniz.

hayırlı günler dileriz.

Soru: Uygar Aydın
16-06-2015

Merhaba bu üründen 200 adet alma imkanı varmı teşekkürler

Cevap: Müşteri Temsilcisi
17-06-2015

sayın uygar aydın,

kapadokya tavan kaplama malzemesini 200 adet olarak koliyi bölemiyoruz. bunun yerine 115'li 2 adet koli yani 230 adet satın alabilirsiniz. uygulama esnasında fireleride hesaplarsanız daha faydalı olacaktır. kredi kartı ile 9 aya varan taksitle satın alabilir ya da nakit havale yaparak %5 indirimden faydalanabilirsiniz.

hayırlı günler dileriz.

Soru: Serdar Ateş
27-05-2015

Merhablar kullanacagımız ürünün üzerine boya yapabilirmiyiz..renkli şekil yapmak istiyorum..olabilir mi ve

Cevap: Müşteri Temsilcisi
27-05-2015

sayın serdar ateş,

tavan kaplamalar ve stropiyer kartonpiyerler su bazlı plastik boyalar ile boyanabilmektedir. solvent bazlı boyalar ile boyamayınız, ürünü eriterek deforme eder. 

hayırlı günler dileriz.

Soru: Ismail Eken
18-05-2015

Prefabrik bir evim var. tavandan aşırı şekilde sıcak alıyor. 1 odanın tavanına bunu kapladığımda acaba odaya ısı girmesini de engelleyebilir miyim

Cevap: Müşteri Temsilcisi
18-05-2015

sayın ismail bey,

tavan kaplama uygulaması sıcaklık yalıtımı yapar fakat yeteri kadar değil. bunun yerine 4-5cm beyaz eps ile uygulama yaptırırsanız, ısıyı engellemiş olursunuz. detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

hayırlı günler dileriz.

Soru: Tülay
18-05-2015

Kolay gelsin ben köpuk tava yaptirmiş yarisi düştü. alciyla yapiştirdilar.en ust kat oldugundan rutubet aldi ve azicikta akti. düşmemesi için ne ile yapiştirmaliyim. aralarida boş duruyor aralarini neyle dolduruyorsunuz .alçiyla mi

Cevap: Müşteri Temsilcisi
18-05-2015

sayın tülay hanım,

nem ve rutubet bulunan tavanlarda, alçı ile yapıştırmak yanlış bir uygulama şeklidir. yapıştırıcı özellikli silikon mastik ya da özellikle nemli bölgelerde yapıştırma mukavemeti yüksek yapıştırıcı ile uygulama yapmak gerekir. tavsiyemiz, tavan kaplama uygulaması yapılan alandaki kaplamaları söktürmeniz ve silikon mastik ile yaptırmanızdır. detaylı bilgi için iletişim bölümünden bizi arayabilirsiniz. uygulama sorumlumuz size daha detaylı bilgiyi verecektir. tavanın durumuna göre uygulama değişkenlik gösterdiğinden, detayları öğrenmemizde fayda var. 

hayırlı günler dileriz.

Soru: Davut Tonbaz
14-05-2015

Bir odayı kaca yaparsınız esenyurtta oturuyorum.davut

Cevap: Müşteri Temsilcisi
14-05-2015

sayın davut bey,

tavan kaplama ve köpük stropiyer uygulaması için detaylı görüşürsek en sağlıklı fiyatı vermiş oluruz. iletişim bölümündeki numaralardan bizi arayabilirsiniz.

hayırlı günler dileriz.

Soru: Erhan Bayar
10-05-2015

Bu üründen onbeş adet alsam tekirdağa gönderirmisiniz korgo ücreti ne olur iyi çalışmalar

Cevap: Müşteri Temsilcisi
11-05-2015

sayın erhan bayar satışlarımız koli bazında olup kargo kdv dahil teslimdir  kargo esnasında kırlmalar oldugu için bu şekilde bir sitem uyguluyoruz  saygılarımla ercan kaya 

Soru: Filiz Akın
03-04-2015

Merhaba tavan kaplama için aşagıdaki yoruma cvp olarak kargonun size ait oldugunu yazmışsınız ama ürün açıklamasında alıcıya ait demişsiniz..kargo yaklaşık olarak ne kadar tutar 1 oda için

Cevap: Müşteri Temsilcisi
03-04-2015

filiz hanım,

tavan kaplama ve stropiyer kartonpiyer ürünlerinde kargo geçiçi olarak müşteriye aittir. yakında kargo dahil olarak tekrar gönderim yapmaya başlayacağız. ürünün nereye gideceğini mail atarsanız, uygun fiyatta gönderim yapmaya çalışırız. 

hayırlı günler dileriz.

Soru: Gülin Hazer
30-03-2015

12 lik stropiyerin uzunluğu kaç cm ve kolide kaç adet kargo ücreti tahminen ne kadar olur

Cevap: Müşteri Temsilcisi
30-03-2015

sayın gülin hanım,

il ve ilçe belirtirseniz size yardımcı olabiliriz. istanbul'dan türkiye'nin en uzak yerine 45tl'ye gönderim yapılıyor. 

bilginize.

Soru: Ayhan Ocak
29-03-2015

Arkadaşlar kolay gelsin. bu malzemeyi rutubetli yüzeyde uygulayabilir miyiz ve yine mastik yapıştırıcı mı kullanılır ilginize teşekkürler

Cevap: Müşteri Temsilcisi
29-03-2015

sayın ayhan bey,

rutubet yalıtımları için eps tavan kaplama %100 nem ve rutubet yalıtımlıdır. sadece burada alt yapıştırıcı olarak nem rutubet yalıtımı için kendi yapıştırıcısını kullanmaktır. fiyatı 25tl dir. 20m² alan yapıştırmaktadır. özellikle rutubetli ve nemli yüzeylere tam yapıştırma sağlar. tavan kaplama malzemesi olarak ise enjeksiyonlu 14mm tavan kaplama kullanınız. istanbul içi uygulamamız vardır.

hayırlı günler dileriz.

Soru: Hikmet Aluftekin
26-03-2015

Strafor tavan kaplamasini ic duvarlardada kullanip isi yalitimi saglanirmi.

Cevap: Müşteri Temsilcisi
26-03-2015

sayın hikmet aluftekin;

tavan kaplama malzemelerini iç duvarlarada kaplayabilirsiniz. dilerseniz tavan kaplama yaptıktan sonra üzerini farklı renklerde silikonlu boya ile boyayabilirsiniz. bu şekilde uygulama yaptığımız yerler mevcut. dilerseniz iletişim bölümünden burhan bey ile görüşüp fiyat alabilirsiniz. uygulama resimlerini talep ettiğiniz takdirde tarafınıza gönderebiliriz.

hayırlı günler dileriz.

Soru: Erkan Tinaz
20-03-2015

Merhabalar,12lik stropiyer perdelik satışı koli olarak varmış.peki koli içi kaç adet

Cevap: Müşteri Temsilcisi
20-03-2015

sayın erkan tınaz,

şuan için koli içinde 130 adet (260m/tül) vardır. kargo ve kdv dahil satılmaktadır. yakın zamanda istanbul şubemizden bu ürünü dilediğiniz kadar alabilirsiniz.

hayırlı günler dileriz.

Soru: Tuğçe Turan
20-03-2015

Duvara veya tavana uygulamak istiyorum sağlam yapışması için nasıl birşey kullanmalıyız nemli-rutubetli duvara uygulanabilirmii

Cevap: Müşteri Temsilcisi
20-03-2015

sayın tuğçe hanım, 

tavan kaplama malzemeleri özellikle nem ve rutubet yalıtımı için üretilmiştir. bu uygulamayı sağlam yapabilmeniz için, kovalarında hazır kendi yapıştırıcıları vardır. tanesi 45tl ve 25m² yer yapmaktadır. bir de yapıştırıcı esaslı silikon ya da mastik kullanılarak uygulama yapabilirsiniz. duvara yaptığınız uygulamada iç köşelere kendi ürünü olan iç köşe çıtaları da kullanabilirsiniz. bu şekilde uygulama daha güzel gözükecektir. isterseniz ürünleri istanbul şubemizden alabilirsiniz. ya da site üzerinden kredi kartı ile kargo ve kdv dahil satın alabilirsiniz.

hayırlı günler dileriz.

Soru: Leyla Çiçekli
05-03-2015

üst kattan gelen konuşma sesi be uğultu şeklindeki tv sesinde bi etkisi olurmu bu ürünlerin acaba

Cevap: Müşteri Temsilcisi
06-03-2015

sayın leyla hanım,

tv sesi gelir fakat anlasilmayacak kadar keser. tavan kaplama uygulaması istanbulda ise, iletişim bölümündeki telefonu ararsanız ayrıntılı bilgi verilir.

hayırlı günler dileriz.

Soru: Sibel Canavar
04-03-2015

Merhabalar son katta oturmaktayim. yatak odamızın tavani oluklardan dolayı tavanin tamamı olmasa da köşeler den hafif hafif rutubet oldu bende bu sebebten tavani falez desenli eps ile kaplatmak istiyorum. bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim. sizden alacağım bilgilere göre siparis vereceğim

Cevap: Müşteri Temsilcisi
05-03-2015

sayın sibel hanım,

falez desenli tavan kaplama malzemesi %100 su yalıtımlıdır. kargo ve kdv dahil adresinize teslim edilmektedir. 4 adet 1 m2 alan kaplamaktadir. 

nakit havale, ya da kredi kartı ile satın alabilirsiniz.

hayırlı günler dileriz.

Soru: Sezgin Aslan
17-02-2015

Catı katında oturuyorum dogalgaz kullanıyorum ısı kaybım oluyor eminim bu falez desenli eps kullanırsam tavana ısı yalıtım saglarmıyım burhan bey

Cevap: Müşteri Temsilcisi
18-02-2015

sn: sezgin aslan: falez desenli tavan kaplama malzemesi 11 mm ve enjeksiyonludur, ısı yalıtımı sağlar, daire içindeki sıcaklığı dışarı vermez, dışardaki soğuk havayıda içeri almaz. uygulama yapıldıktan sonrada farkı görebilirsiniz. falez desenli tavan kaplama aynızamanda su bazlı boya ilede boyana bilir. web sitemizden kargo kdv dahil sipariş verebilirsiniz.

saygılarımızla

burhan kaya

 

 

 

Soru: Göksun Erdal
10-02-2015

Boyama olabilirmi ve yapıştırma nasıl ve hangi madde ile oluyor teşekkürler.

Cevap: Müşteri Temsilcisi
10-02-2015

sayın göksun erdal,

tavan kaplama ve stropiyer kartonpiyerleri su bazlı, silikonlu ve ya plastik boya ile boyayabilirsiniz. kesinlikle solvent ve sentetik içerikli boyalar ile boyamayınız. 

tavan kaplama ve ya stropiyer kartonpiyerler; silikon, beyaz mastik ve ya saten alçı ile yapıştırılmaktadır. yerin rutubetli ve ya nemli oluşuna göre kullanılan yapıştırıcı tercihi değişebiliyor.

hayırlı günler dileriz.

Soru: Nefi Aydınay
08-02-2015

Merhaba öncelikle bu hizmetinizden sizi tebrik ediyorum benin sorum şu straforu en kaliteli ve sağlam yapıştırıcı hangisi nerede bulabilirim isim ve adresini verirseniz sevinirim teşekkürler

Cevap: Müşteri Temsilcisi
08-02-2015

sayın nefi aydınay,

öncelikle alakanız için teşekkür ederiz. tavan kaplama uygulaması, usta ekiplerimiz tarafından yapılmaktadır. uygulama yapılırken beyaz mastik ürün kullanmaktayız. tavan kaplama malzemesinden taşan mastikler silinerek temizlenmektedir. bu beyaz mastik ürününün yapıştırma mukavemeti sağlamdır. mastik olarak 404 marka kullanılması tavsiye edilir. dilerseniz tavan kaplama malzemesini uyguladıktan sonra plastik, silikonlu ve su bazlı boyalar ile boyayabilirsiniz. tiner ve solvent bazlı boyalar malzemeyi deforme edeceğinden kesinlikle kullanılmaz.

hayırlı günler dileriz.

Soru: Ridvan Yorulmaz
08-02-2015

2,01 50cm adet fiyati mi

Cevap: Müşteri Temsilcisi
08-02-2015

sayın rıdvan bey,

karain tavan kaplama ürünü enjeksiyonlu olup 11mm'dir ve adet fiyatı 2.01tl'dir. aynı desende kaçkar isimli press baskı olup 1.46tl adet fiyatı olan üründe mevcuttur. 

bilginize

hayırlı günler dileriz.

Soru: Turgut
07-02-2015

Kartonpiyer tavan kaplamadan oncemi yosa sorami yapilir

Cevap: Müşteri Temsilcisi
07-02-2015

sayın turgut bey,

tavan kaplama plakasını uyguladıktan sonra kenarlara parça kesilmiş ise 1cm'den az olacak şekilde boşluklar kalabilir. bunu önlemek için tavan kaplamadan sonra stropiyer kartonpiyer uygulamasını yapmanız daha sağlıklı ve köşe boşlukları kapatıcı olacaktır.

hayırlı günler dileriz.

Soru: Gürsel Akinci
29-01-2015

Detaylı bilgi istiyorum

Cevap: Müşteri Temsilcisi
29-01-2015

sayın gürsel akıncı;

tavan kaplamalar 8mm (1.45tl) ve 11mm(2.01tl+-) olmak üzere 2 çeşittir. 8mm tavan kaplama plakaları press baskı ve 11mm olan tavan kaplama malzemeleri enjeksiyonludur. isı yalıtımı, nem ve rutubet yalıtımı için 11mm olan ürünlerden almanızı öneririz. tavan kaplmalar ve stropiyer kartonpiyer ürünleri ile ilgili soru ve cevap şeklinde bilgi vermemiz daha detaylı olacaktır.

tavan kaplama malzemelerinin uygulamasını istiyorsanız, tavan kaplama işçiliği sayfasını ziyaret edip kendiniz hesaplattırabilirsiniz.

hayırlı günler dileriz.

Soru: Fatma Akagündüz
26-01-2015

120 m2 kareye ne kadar gider acaba

Cevap: Müşteri Temsilcisi
26-01-2015

sayın fatma akagündüz,

1m² alana 4 adet tavan kaplama plakası yapılmaktadır. bu oranda, 120m² tavana 120*4=480 adet tavan kaplaması kullanmanız gerekmektedir. mastik kullanacaksanız eğer, 2m² alana 1 adet mastik tüketilmektedir. bilginize.

hayırlı günler dileriz.

Soru: Serkan Boz
14-01-2015

Serkan boz düzce gümüşova ..anladığım kadarıyla bu ürün çok nazik bir ürün.kargoda ürüne herhangi bir zarar gelirse kırılma gibi ne yapmamız gerekiyor.birde salon tavanına ve solonun tek duvarınada yaptırmak istiyorum,yalnız kolon ve kirişlere de süs mahiyetinde bu ürüne benzer bir ürün varmıdırkusura bakmayın ilginiz için teşekkürler..

Cevap: Müşteri Temsilcisi
15-01-2015

sn: serkan boz ürünlerimizin kargolandığı zaman teslimatta ürünlerde deforme olursa direk olarak masraf tarafımıza ait olmak üzere ürünü gönderebilirsiniz. ürünleri kolon ve duvar kısmına ahşap desenli yada taş desenli 3 cm kalınlığında uygulama yapabilecek desenlerimiz mevsuttur. viptavankaplama.com adresinden ahşap desenli kaplamalar diye bakabilirsiniz. 

saygılarımızla

burhan kaya

0542 242 34 35

Soru: Osman Nuri Köklükaya
09-01-2015

Tavan kaplamada hangi model en kalın falez modeli en boy yazıyor kalınlık yazmıyor

Cevap: Müşteri Temsilcisi
10-01-2015

sn : osman bey falez desenli tavan kaplama malzemesi 11 mm dir ve enjeksiyon baskılıdır. 4 adet tavan kaplama 1m2 yapmaktadır. kargo kdv dahil adrese teslimdir.

saygılarımızla

burhan kaya

Soru: Saim Balli
09-01-2015

Merhaba, bergama eps tavan kaplamasının 50x50 cm ebatında olanı varmı deseniz hoşuma gitti. varsa kalınlığı kaç cmdir evimin bir odasının dış cephe duvarlarını içerden kaplamayı düşünüyorum.

Cevap: Müşteri Temsilcisi
10-01-2015

sn : saim bey bergama tavan kaplama ve diğer tüm ürünler mevcuttur. bergama tavan kaplama malzemesi 8 mm dir , aynı zamanda boyana bilmektedir. su bazlı boyalar ile boyaya bilirsiniz. 4 adet tavan kaplama 1m2 yapmaktadır. fiyatlarımıza kargo kdv dahildir. adrese teslimdir. yurt içi ve sürat kargo ile çalışmaktayız.

Soru: Hilal Küpeli
09-01-2015

Merhaba bu ürününden ortalama iç mekana kaç adet gider toplam 5 oda l şeklinde ara hol var odalar küçük çok küçük degil ev toplam 110 m2 tavan ve perdelik kısım düşünüyoruz bilgilendirseniz sevinirim

Cevap: Müşteri Temsilcisi
09-01-2015

sn: hilal hanım istemiş olduğunuz tavan kaplama ürünü 110 m2 bir daire için,  4 koli gitmektedir, 1 koli 28 m2 yapmaktadır. 112 m2 ye denk gelir. adet olarak 460 tanedir. fiyatı ise 1.45 tl dir (1tane) toplam tutarı ise 667 tl dir. perdelik fiyatlarımız desen ve ebatlarına göre değişmektedir. ürünlerimiz koli olarak gönderilmektedir. fiyatlarımıza kargo kdv dahildir.

saygılarımızla

burhan kaya

Soru: Ali
07-01-2015

Merhaba bu ürünü evin dışa gelen duvarlarına kaplasam az da olsa yalıtım yapar mı. üzerine boya yapabilir miyim veya doğrudan duvar kağıdı yapıştırabilir miyim

Cevap: Müşteri Temsilcisi
08-01-2015

sayın ali bey;

daire içerisinde tavan kaplama malzemesini her bölgede uygulaya bilirsiniz. daire içinde ısı yalıtım sağlayan bir üründür. içerdeki mevcut sıcaklığı dışarıya çıkarmaz, dışarıda bulunan soğukluğu daire içerisine almaz. enerji tasarrufunda %25 oranındadır. 

saygılarımızla;

burhan kaya

Soru: Nergis Güneş
03-01-2015

Merhabalar.4 katlı bir apartmanın en üst katında oturuyorum apartman dışında mantolama var.çatıda izolasyon yok ve kuzeye bakan odam çok soğuk.köpük tavan kaplamasından sipariş vermek istiyorum hem tavana hem de kuzeye bakan duvara acaba ısı yalıtımı ne kadar etkili olur

Cevap: Müşteri Temsilcisi
04-01-2015

sn: nergis hanım tavan kaplama malzemesi uygulama yapıldığında daire içerisindeki sıcaklığı dışarı vermez.bu uygulamayı yaptıktan sonra aradaki fark hemen anlaşılır. isı yalıtım amaçlı yaptıracaksanız 11mm olan eps tavan kaplama malzemesi ideal olacaktır. yapıştırma işlemini silikon ile yapınız, silikon malzemesini tavan kaplama malzemesinin arka tarafına bölgesel olarak damlatınız. silikon katkılı malzeme maliyet olarak fazla olur ise saten alçı ile maliyeti azalta bilirsiniz. websitemizden kart ile taksit yaptırabilir yada nakit havale ile indirimli olarak alım yapabilirsiniz.

saygılarımızla

burhan kaya

0542 242 34 35

Soru: Birsen Oban
23-12-2014

Merhaba bu urun ses yalıtımı yapar mı acaba

Cevap: Müşteri Temsilcisi
24-12-2014

sayın birsen hanım,

bu tavan kaplamalar, pimapenin ses yalıtımı kadar etkilidir. özellikle tavan kaplamalar nem, rutubet ve ısı yalıtım için tercih edilmektedir.

Soru: Hamza
19-12-2014

15 metre kac para

Cevap: Müşteri Temsilcisi
19-12-2014

sayın hamza bey,

tavan kaplamalar koli halinde satılmaktadır. koli içinde 115 adet(28m²) olan var. enjeksiyonlu tavan kaplamalarında ise 32, 36, 38 ve 44 adet olarak satılmaktadır. 4 adet 1m² alan kaplamaktadır.

koli adetleri standarttır. kargolama esnasında kırılmalar, dökülmeler ve darbelere karşı dayanıksız olduğundan dolayı fabrikadan bu şekilde dağıtım olmaktadır.

hayırlı günler dileriz.

Soru: Serife Bolat
12-12-2014

Merhaba benim 2 odam rutubet aliyor acaba tavan kaplama ısı yalıtımı tutarmi bazılari tekrar düstunu söylüyor fikriniz nedir tavanlar karariyo yani daha nasıl anlatsam kokuda var yardimci olursaniz sevinirim bide fiyat yani tesekkurler.

Cevap: Müşteri Temsilcisi
13-12-2014

sayın şerife hanım,

strafor tavan kaplamalar, nem, rutubet ve küfü önler. sürekli terleme yaptığı için bu hali sürekli devam eder. tavanınızı kaplama yaptığınız takdirde önü kesilmiş olur. 

detaylı bilgi için 0212 876 8878 / burhan bey ile görüşebilirsiniz.

hayırlı günler dileriz.

Soru: Ahmet Öz
08-12-2014

Merhabalar sanırım bu ürünlerin densitesi düşük olanı birde yüksek olanı var bu ürün sert olandanmıdır bu ürün tavanda ısı yalıtımına faydalı olur mu.

Cevap: Müşteri Temsilcisi
08-12-2014

sayın ahmet bey,

tavan kaplama kategorisinin altında desenli tavan kaplama kategorisi mevcut. oradaki ürünler 11mm ile 13mm arası kalinliklardadir. isı yalıtımı özellikleri bu ürün icinde geçerli fakat bahsettiğimiz desenli tavan kaplama ürünleri daha kalın ve daha iyi yalıtım sağlamaktadır. nem yalıtımı ve rutubet yalitimida vardır. 4 adet 1m2 alan kaplamakta olup, fiyatlar kdv ve kargo dahil adet fiyatlar dir. sepete ekleyip ücreti havale ettiğiniz takdirde aynı gün kargonuz çıkar ve en geç 3 gün içinde adresinize teslim edilir.

hayırlı günler dileriz.

Soru: Birol Akkaya
08-12-2014

Selam,12 lik stropiyer perdelik boyu kaç santimadet olarak satışınız varmı

Cevap: Müşteri Temsilcisi
08-12-2014

sayın birol bey,

perdelik ve kartonpiyer ürünlerinin boyları 2 metredir. adet olarak satışlarımız yoktur. çünki kargo esnasında kırılma, dökülme ve darbelerde deforme oluyor. koli tam adetli ve sıkıştırılmış şekilde olduğundan, ürüne zarar gelmemektedir.

iyi alışverişler

Soru: Yavuz Al
05-12-2014

Yavuz al istanbul ümraniyede yim tavankaplama ürününden alıcam fakat kredi kartı ile alış veriş yapamıyorum nakit ödeme ve havale diyor biz ödemeyi yaptığımızda ürün elimize ne zaman geçer hangi kargolar ile çalışıyorsunuz neden kredi kartı sisteminiz yok sadece merak ettim saygılar hayırlı işler.

Cevap: Müşteri Temsilcisi
05-12-2014

sayın yavuz bey;

ürünlerimizin fiyatları fabrika fiyatları olduğundan uygun fiyatlardır. kredi kartı ile ödeme seçeneğimiz yoktur, sebebi ise kredi kartlarından alınan komisyon bedelleridir. bu sebepten dolayı kart sistemi kullanmıyoruz. müşterilerimize bankaların bize uyguladığı komisyon oranlarını ürünlere yansıtmak istemiyoruz. bazı finans şirketlerinde tüm bankaların pos makinaları var. onlarda yıllık ücret almaktalar ve komisyon uygulamaktadır. bizim için önemli olan siz değerli müşterilerimize bu mali uygulamaları yansıtmadan satış yapmaktır. bankalar taksit imkanları sunuyorlar fakat her taksit artışlarında belirli oranlarda komisyonlar var bunlarda ürün alımlarında maliyetleri artırmaktadır. ürünlerimizin tamamı yurtiçi kargo veya sürat kargo ile ulaştırılmaktadır. ilginize şimdiden teşekkür ederiz.

Soru: Ihsan Güler
01-10-2014

Kargom yola çıktımı acaba

Cevap: Müşteri Temsilcisi
01-10-2014

sayın ihsan bey,

kargonuz aynı gün yola çıkıyor.

hayırlı günler dileriz.